Sizce ilgisi var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sizin göreviniz nedir

yukarda feminizm için yazımdaki şu olacaktı kadın erkek eşitliğine dayanan fakat kadını üstün göstermeyen bir sitem yalnız TDK cı arkadaşlarım bunu söylemediler.Neyse hazır cevap bir insan değilim ve hazır cevapçılara özenirim de yaklaşana bağlı yakıp yakmayacağım mesela o an aklıma gelmedi bir şey diyemedim sadece gülümsedim ve bu da benim sohbetten hoşlandığım fikrini doğurdu bu muhabbetlerin önüne geçmek için gülümsemek yani gülmek her ne kadar güzel bir şey olsa da yanlış algılanabiliyor ve benim de bu tarz sohbetlerden hoşlandığım sonucunu çıkartıyor ama sorun şu ki mesafeli davranırsam o kişiyle nasıl tanışacağım yani ilgim olan birine, bu da bir handikap değil midir ilişkilerin önünde mesela sizler hoşlandığınız insanlara karşı nasıl davrandınız sert mi mesafeli mi o tarz yaklaşımlar insanları uzaklaştırıyor çünkü hele de erkek gibi karmaşık bir yapısı olmayanları.
Adamın tavri baştan falso olduğu için size ne desem bilemedim. Elbetteki ne sert ne çok mesafeli davranıyoruz. Ben hele hoşlanmışsam kendim bile adım atarım çekinmem. Size bu adam için bir şey yapmanızı, ilginizi belli etmenizi tavsiye etmem. Herkesin içinde ters bir şey söyleyip sizi kırma ihtimali veya sağda solda anlatma ihtimali var.

Kendini entellektüel zanneden ama eğitimsiz, kültürsüz, nerede ne konuşacağını bilmeyen bir hocanız var. Asla iyi bir öğretim üyesi olamaz. Büyük ihtimalle bir taşra üniversitesinde. Sizden hoşlanmıyor. Size hadsiz şakalar yapıyor ama kendini çok zekice şakalar yapan bir dahi gibi görüyor olmalı. Özetle hadsiz bir gevşek...

feminizm, kadın erkek eşitliğine dayanan ve kadını erkeğin üstünde tutan bir sistem değildir.Kadın duygusal anlamda ve güç anlamında erkeğe göre daha naif bir yapıda olduğu için geçmişten günümüze toplumsal süreçte yaşanan bazı olaylar fiziksel güce dayalı olan ataerkil toplum yapısı kavramını ortaya çıkarmıştır.Kadına hani bazı misyonlar yükleniliyor ya çocuk bakmak,yemek yapmak,temizlik yapmak gibi işte bu yapı içerisinde bulaşık yıkamak da kadının görevi yapmak zorunda olduğu bir iş gibi görülüyor tartışma burdan başladı.Kadın yemek yapmayı sever ve yapar erkek yapmaz anlayışında konuşulduğu için ben de karşı tezi savundum ve bu konu bunun üzerinden şakalaşılmaya başlandı anlatabiliyor muyum.
Hah süper, işte bu makaleniz üzerine biraz çalışıp hocaya göz süzerek gülücük atmak yerine bunu okuyun konu kapansın:) bu arada adam sizinle kafa buluyor yani size aşık değil..

Feminizmi anlatsam roman olur işin özü o değil bakın kadına dünyevi anlamda yüklenen sorumlulukları söylüyorum bulaşık, ütü,yemek,temizlik çocuk bunlar kadının göreviymiş gibi algılanıyor.Ben de bu görev kadının değidir 2 taraf çalışıyorsa 2 kesim de yapmalıdır dedim ve şaka bunun üzerinden başladı o gündür benimle şakalaşıp duruyor sinirlendirmeye çalışıyor ve takılıyor ben de bunun alltından bir duygu aramalı mıyım diye soruyorum.Bu kadar insan ormanda mı yaşıyor diye ekliyorum bu insanlar nasıl tanışıp iletişim kurup evleniyorlar herhalde kavimler halinde yaşıyorlar ateşle mi anlaşıyorsunuz birinden hoşlandığınızda biraz haksız ve sert eleşteriye maruz bırakıldığımı düşünüyorum kimse soruma cevap vermemiş herkes virgüle noktaya felan takılmış.
38 yaşına gelmiş bir kadın olarak gerçekten birbirinden hoşlanan insanların bu şekilde bir iletişim yolu seçtiğini mi düşünüyorsunuz? Yani bunun alternatifi ormanda yaşamak mı? Valla biz şehir merkezinde tanıştık, ortak arkadaş grubumuz vardı. Ve canım kocam beni böyle aşağılayıcı şakamsılarla etkilemeye çalışmadı. Normal insanlar "senden hoşlanıyorum" der. "Feminist ehü ehü" şeklinde bir duygu belirtme şekli hiç duymamıştım..

Kadın duygusal anlamda ...... erkeğe göre daha naif bir yapıda olduğu için......

Bunu da nereden çıkardınız? Hangi feminist teorinin böyle bir savı var...

Ben mi satır aralarını yanlış okuyorum yoksa konu sahibesi "feminist olmayı" bir hakaret olarak mı algılamış?
Onun dışında feminizmin bulaşık yıkamaya indirgenmesine mi, yüksek lisans derslerinde geçen ergen muhabbetine mi yoksa hocayla öğrenci arasındaki flörtleşmeye (!) mi takılayım bilemedim. Benim için beyin yakan bir konu oldu kısacası.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X