Sizce intikam ve hınç...

Hınç gerekli midir? Yoksa hastalık mıdır?

• Gereklidir. İntikam ayakta tutar.

• Hastalıktır. Ruhlardan söküp atılması gerekir.

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

S-i-n-e-m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2015
189
354
35
Bir yazı hazırlamam gerekiyor. Hala sonuçta karar kılmış değilim. Fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce hınç ve intikam duygusu insan ruhunu kemiren hastalık mıdır? Yoksa aslında çok derinlerde hep sakladığımız ve bizi ayakta tutan bir duygu mudur?

Aslına bakarsan her ikisi de sizin canınızı yakan birinden hep en acı intikamı almak istemez miyiz gerek beddualarimizla gerek eylemlerimizle bu hastalk içimizi kemirirken geceleri uyuyamayiz bile ne zaman ki o üzen cezasını bulur derinden bir Ohh deyip yeniden ayağa kalkmaz miyiz.yani ikisi de birbiriyle bağlantılı aslında.

Zamanında öyle intikam planları yaptım ki hıncımı çıkartmak adına istediğim hepsini yaptımda. Ben bile kendime inanamadım. Bu beni bir süre oyaladı, güçlendirdi ,ayakta tuttu. Fakat sonra ne oldu kendim ettim kendim buldum tek üzülen yine ben oldum. Keşke sadece üzülmekle kalsaydım benim ki pek anlatılır cinsten olmadı. Şimdiki aklım olsa yine yapardım daha beterini yapardım hatta keşke dahada kötüsünü Yapsaydım körelmiyor nefretim

X