Sizce ne yapmalıyım bunaldim

Sizce ne yapmalıyım

• Faturalari krediyi ode etliye sutluye karışma

• Eşler kotu gunde de beraber olmalı sık dişini

• Bence fazla yipratilmissin git psikolojik yardım al

• Eşine aile olmayı öğret.birlikte yardım alın daha çok onun ihtiyaci var gibi

• Bence sorun sen de bunlar çok normal

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

_Karlar_Kralicesi_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
164
66
Merhaba kk cılar
Kendim yine işin içinden çıkamadım.
Duygularima kapilmadan anlatmaya çalışacağım. inşallah

Eşim maaşıyla 2kredi ödüyor. 3 ve 4 vardı. 4onceki evliliğinden yeni bitti.
3. yu odeyemiyor benim odememi bekliyor. Faturalari da ödeyemiyor. Ama otomatik odeme yapayım diyince ben yok ben elden öderim diyor.
Not: sadece 1 kredi bizim için digerleri evlenmeden onceki borçları.

Ben de aldığımız esyalarin bazi taksitlerini ve son olarak esimin odeyemedigimiz kkarti taksiti icin çektiğim krediyi ödüyorum.
Not 2: kkarti borcu olmamaliydi çünkü ben elimde x tl var demisti ona gore alisveris yaptim ev esyasi için. Ama sonra o x tl yok.kartlar icin kredi ceker msn dedi.

Işten ayrilmam gerek ama yukarda ki borclar var nereye??? Masterimi bitirmem ilk oncelikti bizim icin.
Not:3 evlenmeden once isten ayrilacagimi planlamistik eşimle. Ben insiyatif olarak calisiyorum suan sanirsam mecburum

Esim evlenmeden once borcsuz gel! demisti bende annemden x tl almistim (durumu cok iyi degil annemin) vericem diye annem ben onu dugunden sonra vericektim size madem lazim simdi vereyim dedi. Ama ben borc olarak saydım kendimce.

Şimdi kp hasta x tl lazim diger kardesleri biri tatil almis digeri kkarti limiti derdinde cunku o da erken rez tatil almak istiyor. esim diyor onda limit yok yarısını biz ödeyelim digeri sonra bize versin. Ben de bizim durumumuz var mi dedim. yine ben oducem ya!(Normal de ihtiyaci olana! yardim etme taraftarıyım dir)
Herkes tatil derdinde baba hastanede neyse.
Buarada durumu önemli ben herkesten! fazla ilgilendim drlar arastrma vs.bu kismi abartmıyorum.

Eşim bugun benden fatura için vs para istedi yine ben de yok veremicem suan dedim maaşım vs ne varsa bitti hatta koseye koydugum 3 kurusta dahil.
not4: ben daha anneme odeyemedim ihtiyacı var ustelik. daha cok olsa daha fazla yapsam diyor annem. :KK43: esimin ailesi rahat, olsa veririz der de vermezler.

Bağırdı çağırdı telefonda vermicem artik bisey dedim kendin hallet. Birton bagirdi cagirdi. Beni plansizlikla sucladi. (Onun yanlis hesaplari yuzunden bu durumdayiz )bana göstermelik hastaneye gelme sakın.
Sana olan borçlarımı da oducem kapının onune koycam seni dedi. Tel kapatti.

Ben de msj attim bu bloften sıkıldım diyip durma git mahkemeye madem dedim.daha oncede boşandığı icin cok kolay diye konusur.
Bugün ziyaretine gittim kp esim hic bisey yok gibi takılıyor.
ben cok orali olmadim ama offf

Coooook uzun oldu ama kusura bakmayin nolur :KK43:((
Kafayı neye takacagimi bile şaşırdım
evde de hersey tam olsun istiyor temizlik utu yemek her hafta planli yapilsin istiyor. Ben gucum yettikce yapiyorum.Esimle kac kere konustum daha önce olmadı.Benim bütün maasim krediye gidiyo napabilirim diyor :S okul is es evlilik odemeler bunaldim 7aylik evliyim
Sizce ne yapmalıyım
Kendimi çok kullanılmış hissediyorum
(Lutfen kirici yorum yapmayiniz)

Ya durumunu okurken ben bile darlandim, sen yine ii arizayi vermemissin.
Borc zor is gercekten hele de esinin onceden getirdigi cok borcu varmis. Ben esler arasinda senin paran benim param olmasindan hoslanmiorum aslinda.
Bence bu durumunuzu bi terapistle tarafsiz olarak konusup bi cozum yoluna gitmelisiniz. Yoksa kendini cok yipratirsin.

Neden eşinizin borçları bitmeden evlendiniz?
Borçsuz gel diye konuşabiliyor ama kendi borçlarının bir kısmını da size ödetiyor.
Para verince iyi vermeyince boşanma lafı ediyor.
Bu adam yaş.

K _Karlar_Kralicesi_
ciftlerin eger ki karsi tarafa yansitmadan kisisel borclarini odeyebilme yetileri varsa, elbette ki karsi tarafi alakadar etmez evlilik oncesi olan borclar. "benim borcum, benim kazancim" durumu ama sizde durum farkli.
durumunuz cok zor, Allah yardimciniz olsun.

X tl nedir ?
cok bilinmeyenli denklem mi :110:
Giren para ne ?
Cikacak olan ne :110:
Adam borcsuz gel demis bi de :110:
Sirketine ortak mi ariyordu:110:
Kafamda deli sorular :KK69:

Konuyu tam idrak edemedim okurken böyle bi gitti geldi sanki kafam ama siz bu kadar yardımcı iken ilk evliliğinden kalma borçlarını ödemesine yardım ederken, size evlenirken borçsuz gel mi dedi?
Bu kadar borcun içinde siz hastane masrafı ödüyorsunuz, diğer kardeşler tatil planı yapıyor ve ödemeye yardımcı olmuyor bi de?

"Sana olan borçlarımı da oducem kapının onune koycam seni dedi" demişsin. Bu zaten ne biçim bi cümledir, ne demek kapının önüne koymak, çöp müsün sen?

Adam mahcup olacağı, karısının elini öpüp yerini başının üstü yapacağı yere, şu hallere bak.

Esin çok hatalı. Bence borcun altına girme kredi filan çekme. İkinizin borcu dışında olan borcu ustlenmek zorunda değilsin. Resti çek kararlı ol. Bu yüzden bitecekse evliligin zaten bitsin daha iyi. Bir erkek para için karısına bu kadar yüklenmemeli. Birak başkalarının borcunu borç sizin dahi olsa bu kadar yuklenmemeli. Para kazan ev işi yemek vs tam olsun... Başka derdi var miymis. Kendinu cok ezdirmissin. Tavrını koymalisin.

Tatile gidene yardim etmek nedir? Gercekten sinir bozucu. Hele sizi bosanmakla tehdit etmesi. Ailenden para alamaz misin diye sor, tatil yapacak kadar paralari var abilerine yardim etsinler

Ankette Boşan seçeneğini aradım.
Not: Kusura bakmayın ama ilk kez birine boşan bu Ada'mdan diye yorum yapacağım.
Açıkcası pek karışık yazmışsın, paranın miktarını niye x yazdın Onuda merak ettim
Not: miktarı beni ilgilendirmez ama gereksiz olmuş
Dipnot: Ada'm seni kapının önüne koycam demiş sonra bişey olmamış gibi davranmış
En dipnot: bu notlardanda hiçbirşey anlamadım özür

Seçenekler arasında boşan yok o yüzden oy veremedim. Eşiniz size borçsuz gel diyor ama bu kadar borca sizi sokabiliyor bir sıkıntı çıkıncada kapının önüne koyacam diyor farklı bir diyalogunuz var sanırım.

Eşinizin neden boşandığı belli. Onceki eşi tahammül edememistir böyle sorunlu bir adama.

Sizden onceki borclari sizi ilgilendirmemeli. Sizden sonraki borclari da en fazla ortak odemelisiniz. Sizin uzerinize yikmasi sacma.

Derdi evlenmek degil borclarina ortak bulmakmis sanirim!

borçsuz gel demek benim yeteri kadar borcum var senin maaşla benimkileri anca öderiz demek..
bence sen bu adamı kapının önüne koyda görsün bir kapının önüne konmak nasıl oluyor..
Kapının önüne koyarım seni demiş sonra hiçbirşey olmamış gibi davranmış tırsmış tabi koyarsa kim ödeyecek borçları? Bence borçlar bitsin koyar zaten. Yorumuna katılıyorum O koymadan sen onu koy. Ada'm alışmış kapı önüne koymaya dangalak herif

Günlük doldurur gibi konu açıyorsunuz. Okuyup yorum yapanları düşünün biraz. Hiç bir şey anlamadım ya bende sorun var ya da konuda.

X