Sizce ne yapmalıyım? empati kurun lütfen.

Sondayı ancak ben uyurken takmış olabilirler.ama bu da çok ayıp bir şey.cunku habersiz takmış oluyorlar.sondanin gaz sebebi olduğunu da bilmiyordum ama
bu ameliyat prosedürüdür.bir tek size değil her hastanede hemen her ameliyatta yapılır.ameliyattan önce kağıt imzalamış olmanız lazım onlarda da yazar hatırladığım kadarıyla ama bu bir ayıp değil prosedürdür.genel anestezi sırasında kaslar tamamen boşa çıkıyor ve aynı anda serum da bağlı zaten.sonda takılmaması durumunda her yere devamlı işer hasta anestezi geçene kadar.siz baygınken takarlar ameliyat bitiminde çıkartırlar.kadınlarda çok can yakar takılması, o yüzden bayıltılınca yapılır ve hissetmezsiniz bile

Ama bir şey daha aklıma geldik.ben uyumadan önce bacaklarımı filan ortmuslerdi.yani sonda takacak gibi değillerdi.her şey hazır da sanki ameliyat olacak gibi davranmislardi

Ama bir şey daha aklıma geldik.ben uyumadan önce bacaklarımı filan ortmuslerdi.yani sonda takacak gibi değillerdi.her şey hazır da sanki ameliyat olacak gibi davranmislardi
ameliyat sırasında üzerinizde ameliyat elbisesi yok muydu? örttüler derken neyle örttüler ?

Allah size akil fikir versin. Birsurude seneryo uretmis. Milletin isi gücü yok,siz bayginken tecavuz edecek. Hic biride gormicek mi. Ameliyat haneler bos olmuyor. Siz baygin olsanizda orda calisanlar olur onu gectim kameralari bile bile yapılır mi. Baya baya kafanızda kendi kendinize teori uretmissiniz. Icinize sinmiyorsa savciliga basvurun,inceletin kameralari. Ama olay buyur ve tahmininiz cikmazsa olan sizi olur

Beynim yandı konuyu okurken.
Acil pskologa gitmelisiniz( kolay kolay tavsiye etmem)
Hayatta olmaz dencek bişey yok ama bukadarda olmaz gerçekten.

Genelde her Ameliyatta sonda takılır. Her ihtimale karşı enfeksiyon riski olduğu icin. Bunun ıcın size danışılmaz. Bende sonda takılıyken kan gelmişti pıhtı şeklinde sondanın yanından. Sizinde sondayı çektikten sonrA kan gelmesi normal. Ve sonda takılan yer bir müddet agrır bir iki gün kadar. Yani hissettiğiniz şey aslında sonda. Sondanın da mm olarak kalın olanları var. Büyük ihtimal kuruntunuz bundan. Ama sonda takıldı mı onu bilmek lazım.

Burası Türkiye unutma.otobuste göz göre göre tacize uğradığımiz bir yerde bunu düşünmemek salaklık olur

Beynim yandı konuyu okurken.
Acil pskologa gitmelisiniz( kolay kolay tavsiye etmem)
Hayatta olmaz dencek bişey yok ama bukadarda olmaz gerçekten.
Ben farkettiysen sorunu kendimde de aradım.ve emin olamadığım için buraya yazdım.eger gerçekten emin olsaydım zaten uğraşırdim savciyla.baska insanların da fikirlerini sormanin neresi saykoluk

ameliyat sırasında üzerinizde ameliyat elbisesi yok muydu? örttüler derken neyle örttüler ?
Ameliyat elbisesi vardı.ama sonra açık kalan bacak kısmını örtüyle örttüler.yani sonda takacak olsalar bacaklarımı ortmez,açıkta bırakırlardı bence

Teşekkürler cevabınız için

Öyle bir hastanede niçin operasyon geçirdiniz
Gerçekten anlamadım ben

Bazıları anestezi yapar yazmış ama hiç emin olamadım.ben de onu anlatmaya çalıştım aslında ne alaka gaz işte

ameliyata girene kadar rahat et oran buran açılmasın ve üşüme diye o.ne var örtüyü çekmekte.
O zaman hiç haberim yokken orami burami kurcalamislar.ne diyeyim yani ayıp ama yapacak bir şey yok

O zaman hiç haberim yokken orami burami kurcalamislar.ne diyeyim yani ayıp ama yapacak bir şey yok
Canım ben defalarca ameliyata girdim. Tıp öğrencisiyim. Öncelikle hastayla tek kalmıyorsun. Bir sorun olursa diye bir kaç kişi duruyor başında. Ben gazın anesteziden dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü anestezi kasları gevsetiyor. Bu gevşeme ile dolan gaz sen kendine gelince tekrar kasıldıgı için farketmissin. Kan da idrar yollarından gelmiş. Bazen idrar yollarının bazı yerlerinde darlık olabilir takarken biraz zorlanmışsan kanamıştır. Ameliyat bitince de sen o pıhtıyı görmüşsün. Bu çok sık olan bir şey. Çoğu zaman sonda sonrası kan gelebilir.

Sonda bütün hastalara takılır çünkü anestezi tüm kasları gevsettigi için idrar tutamaz hasta.

Teşekkürler cevap için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…