Sizcede hayat bazılarımıza çok acımasız değil mi 🤷‍♀️

Öncelikle akrabaları, eşi, dostu çok kafaya takmayın. Onları hiçbir şekilde memnun edemezsiniz, her şeyiniz tam da olsa onlar takacak bir şey bulur.
Ama siz çocuk sahibi olmak istiyorsanız eski bir diyetisyen olarak size tavsiyem tüp bebek denemelerinin yanında yumurta kalitenizi arttıracak çözümlere odaklanmanız. Yumurta/sperm kalitesi büyük oranla hormonal sebeplerden kaynaklanır ama günlük alışkanlıklarınızda yapacağınız ufak ama köklü değişiklikler yarar sağlayabilir.
Erken yatıp kalkmak, düzenli egzersiz yapmak ve en önemlisi proteinden zengin, düşük karbonhidratlı beslenmek, eğer kilo probleminiz varsa ideal kilonuza ulaşmak.
Kesin çözüm vaat etmese de tüp bebek tedavinizi daha etkin kılacağına inanıyorum, umarım siz ve çocuk isteyen herkes kısa zamanda evlat sahibi olur.
Cok cok teşekkür ederim dikkat edeceğim bundaki sonra 🤲

çocuk evlilikte şart değil. çocuk istemeyenler var, çocuktan sonra boşananlar var. yani çiftleri birarada tutan sevgidir çocuk değil.
o yüzden bizim çok istediğimiz bir şey olmuyorsa onun olmaması içindir. önemli olan sizsiniz bebek değil. bir sürü tedavi olmuşsunuz. hormonu kürtajı. hiç canınıza acımıyorsunuz. acımasız yazacağım ama siz doğumda ölseniz eşiniz kahrolur bebeğim oldu diye sevinemez bile. biraz bencil olun. biraz bedeninizi serbest bırakın. zorlamayın. evlatlık da bir seçenek. hemen bu seçeneği elemeyin. aynı sizin gibi sevgi dolu bir bebekle kaderde rastlaşmak var ise o zaman neden bunları yaşadığınızı anlarsınız. belki kendi çocuğunuz doğar. biraz sabır.

Genetiğe gidecek kadar çok yumurtam gelişmiyor ve de aşırı maliyetli ama bi defe öyle yapacak doktor deneyeceğiz öyle
Beslenme yumurta kalitesinde çok etkili. Bennonu anladım
Benim de tüp bebekle oldu
.sürekli yeşillik yedim
Ve avokado. Tel yumurta oldu onda da kızım oldu işte. Kafa rahatlığı da önemli

Beslenme yumurta kalitesinde çok etkili. Bennonu anladım
Benim de tüp bebekle oldu
.sürekli yeşillik yedim
Ve avokado. Tel yumurta oldu onda da kızım oldu işte. Kafa rahatlığı da önemli
Ben de diyetisyen kontrolünde kilo verip gidecem inş olumlu sonuçlar alırım cok teşekkür ederim 🙏🌸

Yumurta sayısı ve kalitesini arttırmak için. BOL bol su icmelisin, yürüyüş yapmalısın bu baya yumurtaları uyarıyor. Bal, arı sütü, perga , propolis karışımları var bunlar yumurta kalitesini arttırıyor. Yemek içmek etkiliyor mesela protein ağırlıklı ketojenik diyet yumurtalar için iyi diyorlar. Bende çok uğraştım biraz çocuk için ondan öneri sadece. Rabbim yardımcınız olsun insallah.

Yumurta sayısı ve kalitesini arttırmak için. BOL bol su icmelisin, yürüyüş yapmalısın bu baya yumurtaları uyarıyor. Bal, arı sütü, perga , propolis karışımları var bunlar yumurta kalitesini arttırıyor. Yemek içmek etkiliyor mesela protein ağırlıklı ketojenik diyet yumurtalar için iyi diyorlar. Bende çok uğraştım biraz çocuk için ondan öneri sadece. Rabbim yardımcınız olsun insallah.
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için dikkate alacağım 🤗

X