Sizin çocuklar nasıl ? (5yaş)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cunku herkes konunun asil onemli kisminin cocuklarin yukariya cikmasi degil tek baslarina inmeleri oldugunun farkinda.siz istediginiz kadar kizin o cocuklar tek basina gitmemeli.site icinde arabalar gezip duruyor en basitinden bu bile buyuk bi tehlike
Yahu o kısma ben de defalarca okey hatalı olabilirim dedim 😅

Cunku herkes konunun asil onemli kisminin cocuklarin yukariya cikmasi degil tek baslarina inmeleri oldugunun farkinda.siz istediginiz kadar kizin o cocuklar tek basina gitmemeli.site icinde arabalar gezip duruyor en basitinden bu bile buyuk bi tehlike
Araba yok sitemizde
Garaj arka kısımda yani araçlar bahçe kısmına geçemiyor bunu da söyleyen çok oldu çok cevap verdim

Yani tehlikeli şu bu evet ama ben eve çıkmamalarına (ben yanlarındayken de bu böyle de dedim defalarca) şuan takılmışım ki buraya yazmışım ben de bunu anlatamadım 🤦‍♀️

Sanırın yorum yapanlardan cpcukları 5 -6yas arası oldugu ıcın
Buna ben de dahıl
O kısımdan başka hıcbır seye odaklanamadık.

Ve sorunuza da asagı yukarı her yorum yapan cevap verdı aslında :KK53: ama sızın bekledıgınız cevap baska galıba.

Sanırın yorum yapanlardan cpcukları 5 -6yas arası oldugu ıcın
Buna ben de dahıl
O kısımdan başka hıcbır seye odaklanamadık.

Ve sorunuza da asagı yukarı her yorum yapan cevap verdı aslında :KK53: ama sızın bekledıgınız cevap baska galıba.
Hayır çok çok az insan çocuğun eve çıkmaması ile ilgili yorum yaptı

O da hep ceza verin diyen oldu 1 kişi hariç.

Yani öneriden ziyade eleştiri var

Eleştiririm ama önerimi de söylerim ben.

Belki eleştiriler sayesinde yanlışından dönecek ama sorun hala sabit çünkü farklı bi öneri gelmedi.

Böyle cevaplar alacağımı biliyordum

Pür dikkat gözüm onlar da öyle arada bakıyorum demiyorum.

Belki çocuklarıyla inen (fiziksel olarak orda ama elinde telefon olan) birçok ebeveynden bin kat dikkatle izliyorum

Yani dediğiniz gibi olsam zaten eve gelin diye de çağırmam rahatıma bakarım.
Pür dikkat onları gözlemlerken bir şey olduğunda en az 3dakika uzaktayken nasıl müdahale ediyorsunuz?

kendinize göre bir mantık oturtmuşsunuz ama bu mantığınız, açıklamanız yanlış.

beğenmediğiniz telefonu ile ilgilenen anneler sizden daha makul bir davranış içindeler.

benim kızım da 5 yaşında. Tek başına markete ya da başka bir yere gönderiyoruz, kendine güven kazanması için, ancak birimiz peşinde oluyoruz böyle bir şey yaptıysak. Çocugunu asla daraltıp buraya gel, onu yap demem ama ona göre ben takip ederim.

bu oyunu bırakmama konusunda da çok hak veriyorum çocuklara :) eğleniyorlar. Benim kızım başka birşey olmadığı sürece onun oyununu bozmayacağımı bilir. Gözlemlerken de oyununu, evciliğini bitirdiği ya da oynadığı arkadaşının çıktığı anları fırsat bilip çağırırım onu. Ya da hadi artık yavaşça oyununu bitir 10 dakika sonra gidiyoruz derim. Zaman kavramı olmadığı için 10 dakika beklemem. Hala çok konsantre oynuyorsa 5 dakika kaldı diye hatırlatırım. İtiraz ederse onu dikkate alırım, tamam derim ama vakit yoksa bugun vaktim yok derim.

Kızımda gelmezdi...gayet normal...ama şu yada tuvalet için geldiklerinde birakmiyorum demissiniz. .bunu yapmayın. Bende kızım tuvalet için geldiğinde birakmazdim sonra birakmayacagimi bildiği için dışarıda kuytu köşede tuvaletini yapar olmus😕 böyle bir durum yasayabilirsiniz

Belki eleştiriler sayesinde yanlışından dönecek ama sorun hala sabit çünkü farklı bi öneri gelmedi.
Kizim 6 yaşında ben de balkondan bakarak bahçede oynamasına izin veriyorum hatta iki uc kez de bakkala gitmesine izin verdim arkasından bakarak bence bu yaşlarda bir şeyleri basarabildiklerini görünce kendine güveni artıyor çocukların neyse konu bu değil. Bence bastan gidiyorsunuz ama 2 saatiniz var deyin ve son yarım saat son on dakika diye seslenin gelmiyorlarsa inin aşağıya yukarı çıkartın sizin sözünüzün geçerli olduğunu bilsinler. Eger ağlama direnme oluyorsa komple yasaklayın iki üç gün.

Pür dikkat onları gözlemlerken bir şey olduğunda en az 3dakika uzaktayken nasıl müdahale ediyorsunuz?

kendinize göre bir mantık oturtmuşsunuz ama bu mantığınız, açıklamanız yanlış.

beğenmediğiniz telefonu ile ilgilenen anneler sizden daha makul bir davranış içindeler.

benim kızım da 5 yaşında. Tek başına markete ya da başka bir yere gönderiyoruz, kendine güven kazanması için, ancak birimiz peşinde oluyoruz böyle bir şey yaptıysak. Çocugunu asla daraltıp buraya gel, onu yap demem ama ona göre ben takip ederim.

bu oyunu bırakmama konusunda da çok hak veriyorum çocuklara :) eğleniyorlar. Benim kızım başka birşey olmadığı sürece onun oyununu bozmayacağımı bilir. Gözlemlerken de oyununu, evciliğini bitirdiği ya da oynadığı arkadaşının çıktığı anları fırsat bilip çağırırım onu. Ya da hadi artık yavaşça oyununu bitir 10 dakika sonra gidiyoruz derim. Zaman kavramı olmadığı için 10 dakika beklemem. Hala çok konsantre oynuyorsa 5 dakika kaldı diye hatırlatırım. İtiraz ederse onu dikkate alırım, tamam derim ama vakit yoksa bugun vaktim yok derim.
Ok.

Şöyle söyleyeyim benimkiler de 5 yasinda 4 tane bizim her şeyimiz saatlidir biz her gun parka ineriz apartmanin parkina ama inme saati ve cikma saati vardir her gun cikinca banyo yapip yemek yenir ve uyku saatimiz 9dur bu durum atiyorum 2 yasinda tam anlamiyla parka inmeye basladiysak 2 yasindan beri bu boyledir cocuklara cikma saatimiz geldi dedigimde cikmak zorundalar biliyorlar yetişmiyor uyku vakitleri geliyor çünkü siz bilirsiniz o zaman banyo yaptirmam pis kalirsiniz diyorum ya da yemege vakit kalmaz diyorum onlar da alisti artik biliyorlar yani tv saatini uzatirlarsa biliyorlar ki parka inemezler ve parktan eve saatinde cikmazlarsa bir daha parka indirmem o yuzden cocuklari soz dinlemeyen annelere tavsiyem her zaman kural dir ve bu kurallar esnetilmemelidir .. biz de her sey saatli her seyin bir vakti var ve cocuklar bunu bebekliginden itibaren uygulamali ailelere uygulatmali .. biraz gaddar bir tutum gibi gelebilir herkese ama 4 tane cocukla ben ancak bu sistmemim sayesinde basedebiliyorum. Tavsiye ederim

Şaşırdık sadece.
Cunku cocukların basına gelenlerın hepsı komsu ve akrabalardan gelıyor. Yabancı bırılerı kımsenın cpcuguna dokunmuyor emın olun. Allah korusun

İnsan en azından bir teşekkür eder
Bunaldım aynı yorumları okumaktan vallahi ksr bakmayın ✋🏻
Şöyle söyleyeyim benimkiler de 5 yasinda 4 tane bizim her şeyimiz saatlidir biz her gun parka ineriz apartmanin parkina ama inme saati ve cikma saati vardir her gun cikinca banyo yapip yemek yenir ve uyku saatimiz 9dur bu durum atiyorum 2 yasinda tam anlamiyla parka inmeye basladiysak 2 yasindan beri bu boyledir cocuklara cikma saatimiz geldi dedigimde cikmak zorundalar biliyorlar yetişmiyor uyku vakitleri geliyor çünkü siz bilirsiniz o zaman banyo yaptirmam pis kalirsiniz diyorum ya da yemege vakit kalmaz diyorum onlar da alisti artik biliyorlar yani tv saatini uzatirlarsa biliyorlar ki parka inemezler ve parktan eve saatinde cikmazlarsa bir daha parka indirmem o yuzden cocuklari soz dinlemeyen annelere tavsiyem her zaman kural dir ve bu kurallar esnetilmemelidir .. biz de her sey saatli her seyin bir vakti var ve cocuklar bunu bebekliginden itibaren uygulamali ailelere uygulatmali .. biraz gaddar bir tutum gibi gelebilir herkese ama 4 tane cocukla ben ancak bu sistmemim sayesinde basedebiliyorum. Tavsiye ederim

Benim çocuklarım küvezde kaldılar 3ay kadar
O zaman hemşireler de söylemişti bi sistemleri var burda ve çocuklarınız uyum sağladı, beslenme bakım uyku saatleri çok oturdu böyle devam ederseniz çok rahat edersiniz diye
Biz de hep öyle yaptık ya ki bakıcı saçmalıklarına bulaşana kadar 🤦‍♀️

Ay bide elinde tel anneleri savunmuşsunuz neymiş o daha iyiymişmişmiş
Oda kötü hemde çok kötü
Parkta hergün telefona dalıpta düşen çocuğunu ağlayınca farkeden
abuk subuk hareket yapıp düşen onlarca çocuk var
Yani çocuk bu biz kenarda izlerken bile başına bişey gelebilir
Hepimizin başınada gelmiştir

Ay bide elinde tel anneleri savunmuşsunuz neymiş o daha iyiymişmişmiş
Oda kötü hemde çok kötü
Parkta hergün telefona dalıpta düşen çocuğunu ağlayınca farkeden
abuk subuk hareket yapıp düşen onlarca çocuk var
Yani çocuk bu biz kenarda izlerken bile başına bişey gelebilir
Hepimizin başınada gelmiştir
maalesef ben daha parkta otururken çocuğunu izleyen anne görmedim (anca çocuk düşüp bir kavgaya karışınca falan) dediğimiz gibi onlar orda olmasa daha iyi varlıkları sadece yer kaplama manasında var😅
Ha benimki de yanlış olabilir ama o annelerden daha çok çocuklarımı koruduğuna eminim ✋🏻

maalesef ben daha parkta otururken çocuğunu izleyen anne görmedim (anca çocuk düşüp bir kavgaya karışınca falan) dediğimiz gibi onlar orda olmasa daha iyi varlıkları sadece yer kaplama manasında var😅
Dimi ya 🤭 bide parkta çok çocuk varsa çocuklarının zırıltısını duymalarıda epey zaman alıyor
Neymiş telefon daha iyiymiş 🤔

Konudan bağımsız neden annelerin hosuna gitmeyen bir argüman sunulduğunda hemen "çocuğunuz var mı? diye küçümsenmeye çalışılıyor?
Çocuk sahibi olmayan kadınlarda da çok şükür vicdan, empati, akıl ve muhakeme yeteneği var. Bu yüzden objektif yorum yapabilirler. Ayrıca çocuğu olmayan bir kadın pedagojik eğitim almış olabilir, öğretmen olabilir bkz ben.
Çocuklarınız çok küçük. Anlamamaları çok normal. Ben de kendi başlarına bırakmamanız taraftarıyım. Çünkü çocuğa karşı işlenen suçlar ne yazık ki ülkemizde çok yüksek. Her zaman çok ama çok temkinli olmakta fayda var. Eğer siz çağırdığınızda gelmiyorlarsa, siz evden aşağı inip tekrar çağırın. Sakin, ılımlı ama kararlı olun.

Arkadaşlar ben güneydoğuda bir İlde yaşıyorum sitemize araba girip çıkıyor. Abartmıyorum 3 yaşında çocuk tek başına iniyor parka. Yada 5 yaşında çocuğu anne babası sitede tek başına bırakıp kimseye emanet etmeden alışverişe falan gidiyorlar. Bu konuyla alakası yok ama çok şaşıran arkadaşlara yazdım bunu. İlk taşındığımda bende şok olmuştum:)

Neler yazıldı, ne karara vardınız bilemiyorum ama
Bu konunun çözümü, süre sınırı koymak,
Baştan şu şu saatte dönülecek, eve girilecek diye anlasmak, ona göre bahceye göndermek.
Süre sınırına uymak istemiyorlarsa cikmayacaklar (ki genelde oynamak istedikleri icin süreyi kabul edecekler).
Artık yaşları büyüyor, plana uymayi öğrenecekler :)
Kolaylık dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X