Sizin kocanız nasıl seviyor?

Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.
Aslında hasta olunca size bakıyor ev işlerinde yardım ediyor size şefkat gösterir onun söylemek istediği sevgi gostermesini bilmiyordur sizde dediniz zaten sevgi gormesini bilmeyen biri nasıl sevgi gösterebilir eşinizi olduğu gibi kabul etmek gerek yapacak birşey yok

Kadınların beklentileri bazen o kadar fazla oluyor ki bana bile gına geliyor, erkek milleti bunalmakta haklı.

Her insanın sevgi gösterme şekli başkadır. Evlilik öncesi flört, sevgililik, nişanlılık dönemleri bunun için var. Birbirimizi tanıyalım, bir arada mutlu olup olmayacağımızı anlayalım diye. Bu adam evlilik öncesinde ilgi balonu, sevgi böceği, aşk bulutuydu da evlendikten sonra bir anda sevgisini gösteremeyen bir adama mı dönüştü? Tabi ki hayır. Siz bu adamı böyle seçtiniz, böyle sevdiniz. Şimdi bana yetmiyor daha fazlasını ver, kendini değiştir, karakterini yok say ve benim istediğim gibi bir insan ol diyorsunuz. Çok büyük haksızlık bu.
Evet 8 sene sevgililik ve 3 senelik evlilik. Evlenmeden önce aşk bulutu sevgi böceği denilebilir miydi bilmiyorum ama telefonda şiirler okuyan, sürekli güzel sözler söyleyen, beni benden çok düşünen biriydi. Evet bazı huyları hala aynı doğru, fakat bu bahsettiğim benden esirgenenleri sürekli esirgeyen biri olmadı hiç. O yüzden ben seçtiğim adamı seçtiğim şekilde görmeye devam etmek istiyorum, haksızlık yaptığımı da asla düşünmüyorum:)

Eşim iltifat etmez (özel anladir haricinde) yıllarca sarı saç yapmam için uğraştı gizliden gizliye gittim yaptım 3 ay önce, inanırmısın ilk defa ay çok yakışmış dedi tabi ben şok (sarı saç her kapıyı açıyormuş anam) 😀
neyse ben beklenti içinde değilim çünkü kaleyi hep fethetmeyi bilen romantizmi doruklarda yaşayan adamlar ufak bi meyilde başka kalplere yüzlere kayabiliyorlar çok gördüm şahit oldum o yüzden varsın düz olsun.
Yeterki hastalandığımda bir nane limon yapmayı, üzerimi örtmeyi ailemi kendi ailesi gibi görmese bile saygıyla sevgiyle karşılamayı, işten çıktığında koşa koşa evine gelmeyi, üzüldüğümde sinirlendiğimde beni sakinleştirmeyi kendine borç bilsin. İltifat etmesede beni çok sevdiğinden eminim.. varsın etmesin. ☺️

benim eşim de sevgiyi dillendirmekte başarılı değildi ben ona sevilmek istediğim şekilde yaklaştım yanımda dura dura az da olsa istediğim davranışları elde ettim 😄
Ama beni şöyle sev böyle sev desem daha soğuklaşırdı çünkü o tarz insanlar bu sevgi dilini bilmiyor garipsiyor. Yaşatarak öğrettim😝
Ayrıca
“Çerez karışık diye karışık karışık yemek zorunda değiliz önce antepleri yersin sonra fıstığı yersin en son leblebiyi öldürürsün (Behzat ç akbaba 😄) “
adam davranışlarıyla önemsiyorum seviyorum diyor, nane limon kaynatıp getiren kaç koca var ki?
akasya durağı Sinan gibi aşkım çiçeğim diyip alttan bir sürü nane yemesinden iyidir derim.

Ben gosterilmeyen ya da ucundan gosterilen sevgiden anlamiyorum acikcasi. Temasla, sözlerle, maddi ve manevi her şeklini görmem lazim.

Madem sevgi diliniz uymuyor iş evliloge nasil gidiyor anlamiyorum ki.😃
8 sene boyunca sevgililikte böyle değildi de o yüzden :)
Zamanla ben sevgi göstermeyi bilmem çünkü sevgiyle büyümedim demeyi adet edindi. Ben senin için şunları şunları yaparım ama gelip saçını okşayamam…
Ve ben bunu anlamıyorum. Neden? Nasıl?

Evet 8 sene sevgililik ve 3 senelik evlilik. Evlenmeden önce aşk bulutu sevgi böceği denilebilir miydi bilmiyorum ama telefonda şiirler okuyan, sürekli güzel sözler söyleyen, beni benden çok düşünen biriydi. Evet bazı huyları hala aynı doğru, fakat bu bahsettiğim benden esirgenenleri sürekli esirgeyen biri olmadı hiç. O yüzden ben seçtiğim adamı seçtiğim şekilde görmeye devam etmek istiyorum, haksızlık yaptığımı da asla düşünmüyorum:)
Bunları yapan adam aniden yapmayı kestiyse sizi artık sevmiyor demektir. Ya da köprüyü geçene kadar ayıya dayı demiştir. İki ihtimal de hiç yapmıyor olmasından daha kötü bence. Bir düşünün derim.

Bence bazı temel şeyler vardır önemli olan gerisi teferruat.

Hastalıkta size ilgilimi?
Ailenize karşı saygılımı?
Sizin kendinizi geliştirmeniz için katkıda bulunuyormu?
Eğitim/iş veya evdeyseniz bu konuda sizi ileri çekiyormu?
Yaptığınız her işte arkanızdamı?
Herşeyi açıkça konuşabiliyormusunuz?
Saygılımı?
Duygusal ve günlük hayatta yükünüzü hafifletiyormu?
Sevdiğiniz sevmediğiniz şeyleri yapmaya yapmamaya dikkat ediyormu?
Yatakta sizin isteklerinize karşı duyarlımı?
Sık sık sarılırmı?

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Sürekli mıç mıç güzelsin seviyorum diyip arkandan fırıldak olması neye yarar?

Bence sürekli birşeyleri didiklemek yerine elindekinin kıymetini bilmeli insan.

Herşeyi artısıyla eksisiyle tartıp hangisinin ağır bastığına bakmalı. Dört dörtluk hiç kimse yoktur.
Belki seninde farkında olmadığın onu rahatsız eden şeylerin vardır ama o iyi tarafından baktığı için sorun etmiyodur.
Tiktok yapiskanlarindan iyi böyle sevildiğini hissetmek

Eşinize yapılan yorumlar bana çok ılımlı geldi.
açıkçası. Seven bir erkeklerin en odun olanı bile bakışlarından rahatlıkla anlaşılıyor, gayet te sevglerini gösteriyorlar sevince. Zaten sevince temas etmeden de durmazlar. Anladığım kadarıyla sadece evde günlük ihtiyaçlarınızı karşlıyormuş. İlginç bir şekilde buna bile bile sevgi diyip şükür etmeniz gerektiği yönünde yorumlar yapılmış. Bilmiyorum benim sevgi anlayışıma ters bu durum.

Siz bu karikatürle idare edin. :KK70:

Eklentiler

• 1000016443.jpg
    1000016443.jpg
    166 KB · Görüntüleme: 92
Bence bazı temel şeyler vardır önemli olan gerisi teferruat.

Hastalıkta size ilgilimi?
Ailenize karşı saygılımı?
Sizin kendinizi geliştirmeniz için katkıda bulunuyormu?
Eğitim/iş veya evdeyseniz bu konuda sizi ileri çekiyormu?
Yaptığınız her işte arkanızdamı?
Herşeyi açıkça konuşabiliyormusunuz?
Saygılımı?
Duygusal ve günlük hayatta yükünüzü hafifletiyormu?
Sevdiğiniz sevmediğiniz şeyleri yapmaya yapmamaya dikkat ediyormu?
Yatakta sizin isteklerinize karşı duyarlımı?
Sık sık sarılırmı?

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Sürekli mıç mıç güzelsin seviyorum diyip arkandan fırıldak olması neye yarar?

Bence sürekli birşeyleri didiklemek yerine elindekinin kıymetini bilmeli insan.

Herşeyi artısıyla eksisiyle tartıp hangisinin ağır bastığına bakmalı. Dört dörtluk hiç kimse yoktur.
Belki seninde farkında olmadığın onu rahatsız eden şeylerin vardır ama o iyi tarafından baktığı için sorun etmiyodur.
Sık sık sarılma dışında diğerlerine evet diyorum 😂

benim eşim de sevgiyi dillendirmekte başarılı değildi ben ona sevilmek istediğim şekilde yaklaştım yanımda dura dura az da olsa istediğim davranışları elde ettim 😄
Ama beni şöyle sev böyle sev desem daha soğuklaşırdı çünkü o tarz insanlar bu sevgi dilini bilmiyor garipsiyor. Yaşatarak öğrettim😝
Ayrıca
“Çerez karışık diye karışık karışık yemek zorunda değiliz önce antepleri yersin sonra fıstığı yersin en son leblebiyi öldürürsün (Behzat ç akbaba 😄) “
adam davranışlarıyla önemsiyorum seviyorum diyor, nane limon kaynatıp getiren kaç koca var ki?
akasya durağı Sinan gibi aşkım çiçeğim diyip alttan bir sürü nane yemesinden iyidir derim.
Yani ben mesela her dk öpsem sevsem sarılsam bıkmam. Ona dokunmak bi kere mutlu ediyo beni en basiti. O hemen bi darlanır ama mesela.
E insan kendi sevdiği gibi sevilmek istiyo haliyle..

Herkesin sevgisini gösterme şekli farklı. Benim eşim de öyle ekstra temastan hoşlanmaz mesela ama benim çok hoşuma gidiyor gider sarılır öper bunaltirim yeter diye iter bile bazen 😂 o bana yapınca da ben bunalir iterim 😂 eşim zamanında mağazacılık sektöründe çalıştığı için giyim kıyafet olayları dikkatini çeker o yüzden ben dışarı cikarken pijama da giysem ne Güzel olmuşsun der. Benim ilgimi çok çekmez giyim kıyafet o yüzden eşime fazla iltifat etmem o konuda aklıma gelmez, o gelir direkt kendisini över ne kadar yakışıklı olmuşum di mi diye 😂 ilişkiniz gayet yolunda gidiyormuş anlattiginiza göre, sorun çıkarmaya gerek yok bence :)

Sevgi dillerinden bahsetmissiniz 5 sevgi dili uzerinden gidersek sizinki fiziksel temas ve onay sözcükleriyken onunki hizmet etme/sevgisini davranisla gösteriyor.
Yani adam bu sekilde sevgisini gosteriyor diye neden yargilaniyor anlamadim
Onemli olan kisinin sevgisini yansitmasi, illa bizim istedigimiz gibi olmasi sart mi? Bence beklentiniz fazla

8 sene boyunca sevgililikte böyle değildi de o yüzden :)
Zamanla ben sevgi göstermeyi bilmem çünkü sevgiyle büyümedim demeyi adet edindi. Ben senin için şunları şunları yaparım ama gelip saçını okşayamam…
Ve ben bunu anlamıyorum. Neden? Nasıl?

8 sene boyunca gostermeyi bilen evlenince unutmaz. Yani yapmak istemiyor, yapmaya gerek gormuyor sevgi diliyle filan alakasi yok.
Zaten ben genel olarak "sevgiyi gosterememek" diye bir sey olduguna da inanmiyorum. Herkes sevgi kelebegi evlerden cikmiyor.

Siz beklediğiniz sevgi şeklini eşinize söyledikten sonra ,ben böyleyim, demeye hakkı yok. Sizin duygusal ihtiyacınızı karşılamak zorunda. Bunları yapsa bir şey kaybetmez zor şeyler de değil ayrıca.

Bunun sizin için sandığından daha önemli olduğunu anlatın ona. Mesela ben seni neyden mahrum bıraksam eksiklik hissedersin işte bende onu hissediyorum diyin. Yine anlamıyorsa profesyonel destek almayı deneyin belki o zaman hislerinizi anlar

Benim bi eşarbım vardı kafamda paralandı yani o kadar çok taktım. Sonra bi kac ay sonra yengesi bize geldi. Bi akşam oturdular. Gidince gördün mü yengende de benim eşarptan vardı dedim. Yoo farketmedim dedi. 💔
Doğru kelime şefkat değil ama vermezse defolsun gitsin.
Ben mi Polyannayım bilmem ama, eşim bir başka kadının kıyafetine dikkat etmedi diye ben mutlu olurdum.
Ya da farketse bile sizde bir başka duruyor diye aynı görmemiştir. 😉

Her insanın beklentileri farklıdır. Ve bunun sinyallerini evlenmeden önce kesinlikle verir zaten kişi. Bu tür karakterle alakalı konular evlenmeden önce değerlendirilmesi gereken konular. Değiştiririm diye bir yola girilmemeli kimse kolay kolay değişmez. Zaten tanışma evresi, nişanlılık bu yüzden var. Bu konuda eşiniz de suçlu değil sizin beklentiniz de çok değil. Sadece uyuşmuyorsunuz.

Kendi adıma azla yetinmeyi her konuda bilirim ama ilgi, sevgi ve bunu gösterme konusunda asla. Görmek hissetmek duymak isterim. Sevgisini bile gösterme konusunda cimrilik yapan bir erkeğin her konuda cimrilik yapacağını düşünüyorum.

X