Sizin kocanız nasıl seviyor?

Yani ben mesela her dk öpsem sevsem sarılsam bıkmam. Ona dokunmak bi kere mutlu ediyo beni en basiti. O hemen bi darlanır ama mesela.
E insan kendi sevdiği gibi sevilmek istiyo haliyle..
Şu tavsiyeyi verdiğim ilk ve tek insan olabilirsiniz, çocuk yapın o aynı sizin gibi sizi sevmeye başlıyor şöyle 2-3 yaş civarı. Öperek uyandırılmalar, sarılıp sıkıştırmalar falan 😀 siz de evde kendi sevgi pıtırcığınızı inşaa edebilirsiniz ama peşin söylüyorum çok zor iş.

Şu tavsiyeyi verdiğim ilk ve tek insan olabilirsiniz, çocuk yapın o aynı sizin gibi sizi sevmeye başlıyor şöyle 2-3 yaş civarı. Öperek uyandırılmalar, sarılıp sıkıştırmalar falan 😀 siz de evde kendi sevgi pıtırcığınızı inşaa edebilirsiniz ama peşin söylüyorum çok zor iş.
Çocuk babasina benzerse 🤔

Çocuk babasina benzerse 🤔
Sevgide soyaçekim sözkonusu değil (beyinle ilgili bir takım fizyolojik durumlar dışında). Sevgi öğrenildiği şekilde gösteriliyor ya da gösterilemiyor. Örneğin bağlanma kuramları var, ömür boyu çocuğu etkilemeye nasıl devam ettiğini örnekleyebilir. Ülkemizde bebeklerin anneyle daha çok vakit geçirdiğini gözönünde bulundurursak muhtemelen anne gibi davranır.

Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.
Yapı olarak romantik değildir ama yinede sizi düşünüyor bence.

Merhaba.
Uzatmadan bir sorum olacak. Eşinizin sevgi dili nasıl? Ben bi kadın olarak ilgi beklerim,temas isterim, gelsin sarılsın öpsün tv izlerken aynı koltukta uzanalım, arada iltifat etsin üstüme farklı bi şey giydiysem iki çift güzel bi şey söylesin vs.. fıtrat olarak biz kadınlar genelde böyleyiz. İstisnalar vardır.
Ama ben her ne kadar bunları istesem adamda bunlar yok. Yani hasta olurum, nane limon yapar, ilaçlarını aldın mı diye sorar, canım bi şey istedi derim mesela gider alır,evde çoğunlukla yardım eder mutfak,temizlik vs..
Fakat diyelim süslendim püslendim dışarı çıkacağız güzel olmuş muyum diye sorarım güzel olmuşsun der. (Sorarım çünkü sormadan bi şey söylemiyo zaten) bi gün ağzından duymadım durup dururken aşkım ne kadar güzelsin, üstündeki ne kdr yakışmış vs.. düşünün işte buna benzer şeyler.
Bu konu kaç kere masaya yatırıldı şefkat bekleme benden ben veremem onu diyor :)) benim sevgi dilim böyle değil diyo.(bu arada küçüklüğünde doğru düzgün sevgi dolu bi ailede yaşamamış biri) Benim ise aklım bunu almıyo senelerdir tanıdığın kaç yıldır evli olduğun insana Şefkat veremem ne demek? Ha hiç yapmıyo değil tabiki sarılır öper arada vs ama yetmiyo işte çünkü ben yapınca yapıyo ya da aniden yaptığı nerdeyse çok az olmuştur.
Problem bende mi? Adam ne güzel her şekilde yanında oluyormuş demek o da böyle gösteriyo sevgisini mi dersiniz? Yoksa tam tersi mi?
Ben bana hizmet etsin istememeye bile başladım artık, sadece ilgi sevgi istiyorum.
Çogu zaman evlilikte bir tarafin sevgisini gosterme şekli daha fazla oluyor.Bizimde aksi eşim sarılır öper hep ben söylenirim koala gibisin diye😁ben ona nazaran daha az sarılır öperim.
Önemli olan sizi seviyor sadık hep gösteremesede illaki gosterdigi oluyordur yani karşılaştirmak gereksiz başkalarıyla.

Merhaba.
Adamın sevgi dili sizinkiyle aynı değil ki. Yönlendirmeyle de bir yere kadar illa özüne dönecektir. Sizi sevmediginiz düşündürecek kadar ilgisiz mi ? Yani siz bize "kocam beni sevmiyor" diyebilir misiniz?

Bence bu çokl değişken. Bende eşimi çok seviyorum benim için çok değerli bir insan ama sürekli sarılıp öpmesinden daralama geliyor bazen🙄 İstiyor ki durmadan öpüşüp sevişelim...hele hamilelik dönemi cehennem adamdan tiksindim resmen😂

Daha bugün aklımdan geçti benim de hadi sizinki şefkat dolu ailede yetişmiş ee benimki şefkat görmüş sevdiğini söyler öper ama iltifat olayına gelince beni zıvanadan çıkarıyor sırf totom kalkmasın diye söylemiyor ben nasıl olmuşum diye sorunca söylüyor yahu bir söyle ya bir söyle çok incedir aslında ama diliyle pek söylemez böyle kabullendim artık değişmiyor napayım seviyorum odunumu😂

Benim eşim sürekli öpüp sarılmayı seviyor temas bağımlısı illa bir yeri bir yerime değecek otururken bile. Ben de çok temas eden biri değilimdir ama eşime karşı temasa açığım diyelim. Aşkım demezsem modu düşer isimle hitap etsem küfretmişim gibi bozulur. Ama bazı konularda da nasıl seviyor bu adam beni nasıl bu kadar düşünemiyor geri zekalı mı bu diye sorguluyorum. Yani ben sanırım biraz daha realistiğim istiyorum ki mıç mıç aşktan ziyade sorumluluklarımızı bilerek hareketlerimizle değer verdiğimizi hissettirelim.

Benim eşim sürekli öpüp sarılmayı seviyor temas bağımlısı illa bir yeri bir yerime değecek otururken bile. Ben de çok temas eden biri değilimdir ama eşime karşı temasa açığım diyelim. Aşkım demezsem modu düşer isimle hitap etsem küfretmişim gibi bozulur. Ama bazı konularda da nasıl seviyor bu adam beni nasıl bu kadar düşünemiyor geri zekalı mı bu diye sorguluyorum. Yani ben sanırım biraz daha realistiğim istiyorum ki mıç mıç aşktan ziyade sorumluluklarımızı bilerek hareketlerimizle değer verdiğimizi hissettirelim.
ay tam kocamı tarif ettin😂 geçen annemlerde bile elimi tutuyor artık alışkanlık oldu herhalde fark etmeden yapıyor. Annem gidin evinizde oynaşın diyor yüzüne ama nafile😂

Merhaba.
Benim Bir tanıdığımın eşi sürekli dil de olan söylemeler yapardı adamın ağzından bal dökülürdü resmen.
Eşime hep bak duyda öğren derdim yalnız kaldığımız zamanlarda. Çünkü bnm eşimde öyle süslü ağız yok sevgisini başka türlü gösterir💜 neyse olay şu kız adam karısını aldatıyormuş meğersem ya.

Bu karakterle alakalı bence sevgiden veya sevgisizlikten değil.
Normalde sıcakkanlıyım eşimle konuşurken sevgilim hayatım ilgi alaka güzel ama sürekli bana yapışık olsa çok güzelsin çok tatlısın vs. gibi konuşsa bir yerden sonra rahatsız olurdum ki olmuşluğum da var.
Eşimi tabiki seviyorum ama dengeyi de seviyorum her zaman her yerde.Eşiniz de seviyordur ama sizin istediğiniz durumları abartılı buluyor, hoşlanmıyor olabilir.
Öyle kabul etmişsiniz bu saatten sonra değiştirmek istemeniz doğru olmaz.
Size siz istediğiniz için istediğiniz gibi davransa zorlama samimiyetsiz davranmış olur.
Lafla değil eylemlerle sevmeyi daha gerçekçi buluyorum.

Bence bazı temel şeyler vardır önemli olan gerisi teferruat.

Hastalıkta size ilgilimi?
Ailenize karşı saygılımı?
Sizin kendinizi geliştirmeniz için katkıda bulunuyormu?
Eğitim/iş veya evdeyseniz bu konuda sizi ileri çekiyormu?
Yaptığınız her işte arkanızdamı?
Herşeyi açıkça konuşabiliyormusunuz?
Saygılımı?
Duygusal ve günlük hayatta yükünüzü hafifletiyormu?
Sevdiğiniz sevmediğiniz şeyleri yapmaya yapmamaya dikkat ediyormu?
Yatakta sizin isteklerinize karşı duyarlımı?
Sık sık sarılırmı?

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.
Bu saydıginiz özellikler eşimizde varsa bız kadınlar sukretmeyiz daha fazlasını isteriz olmayana odaklaniriz , buluruz bir sorun kadınız biz🤷🤷

Sevilmekten bikacagina eminim🤦🤣

Çiftler evlenmeden önce mutlaka birbirlerinin sevgi dilini öğrenmeli.

“Beş Sevgi Dili-Gary Chapman” okuyunuz.

X