Sizinki de ocuk konusunda hassas m?

KalenderMesrepim

Nirvana
Pro Üye
24 Kasım 2007
1.169
287
Allaha sukur bır derdımız tasamız yok..
gayette güzel anlasıyoruz..
sadece oglum konusunda cok hassas...
oglum cok hareketlı ve de kucucuk ama cok sinirli..
esim cok iyidir bana karsıda cok sevecendır
bır dedıgımı ıkı etmez sever gusel soz soyler..
deger verır
onurlandırır
gururlandır
her konuda tatmın eder
ALlahıma bın sukur bana ters biseyıne rastlamadım
ama
konu oglum olunca bikac sanıye canavara donusuyor..
bu da benı cok uzuyor..
en ufak ornek mesela gecen gun arabaya bınıyoruz oglum kucagımda,
bınmek ıstemedı arabaya ..
huyudur kendını arkasına dıkkat etmeden gerıye dogru atar..(basını yanı..)
atmasıyla arabanın kapısının ust tarfına kafasını vurması bir oldu..
tut tutabılırsen..
zor zaptetmeme ragmen vurdu..
esım hemen aferın dedı..kızmıs belli ki..
sanki ben bılerek dıkkat etmıyormsuum gibi..
dun aksam da oglumu emzirdim..
yataga bıraktım tam ısıgı yakacakken
düştü yataktan
cok üzüldüm aglamaya basladım oglum zaten aglıyordu..
tabii benım kocacımdan kacar mı??
hemen geldi
soylememe kalmadı ''tekrar aferın'' dedı..
neden dıkkat etmıyormusum..
ben bılerek yaparmıyım
anlamıyor anlamıyor benı..
cok uzuldum konusmadım onunla..
sahura kalktık
yanasıyor bana ama kalbımı kırdı bır kere..
neyse sabah ıse gecırırken baktı melun melun yuzume
bende opturdum artık kendımı napayım
sarıldı kalcamı yokladı gitti..
bı de cok gel gec sınırlı
soyler bes dakkaya da unutur..
hıcbısı olmamıs gıbı..

canım ya sıkma canını.babalar bizden daha hassas oluyor.benim ki olur sanırım.çünkü şimdiden onunla ilgili planlar yapıyor onu düşünüyor ve bebişin herşeyini marka kalite alıyor.seninki gibi mi olur bilmiyorum.düşsün üstüne kıs boşver,çocuklarından bir haber babalara ne demeli.konuş ben annesiyim ben canını yakmak istermiyim de.belki zamanla alışır o da bu kadar düşmez.

eşin koç burcu herhalde :) ,iyi tarafından bak canım ya, ne güzel çocugunu kolluyo, kendi hiç hata yapmıyo mu peki, ay kendime kızdım şimdi bende eşinin yaptığını kendi eşime yapıyom:1no2:

eşin koç burcu herhalde :) ,iyi tarafından bak canım ya, ne güzel çocugunu kolluyo, kendi hiç hata yapmıyo mu peki, ay kendime kızdım şimdi bende eşinin yaptığını kendi eşime yapıyom:1no2:

kendisi yapınca suç olmuyor canım..
ama ben yapınca suç oluyor..
coküzülüyor ve kızıyorum..
geçenlerde seyirden geldi yenı bız memleketteyız
oraya geldi daha ertesi gunu
ogluma mama yedırıyordum..
kafasını vurdu ynee
dogru tutsana cocugu dedi..
hemde kayınvalıdemde vardı..
nasılkırıldım anlatamam..

ayy evet kayınvalidenin yanında söylemesi hiç iyi olmamış, buyur sen yedir dicektin:eek:lmaz:
konuşmadın mı peki, bence o hata yapınca sende onu daralt anlasın hatasını
çocuk bu ya, düşe kalka büyüyolar ne kadar kollasakta

sende çocuğun onun kucağındayken bunu yaşasan aynı uyarıları yaparsın... o bunu senin gibi hata yada hata olmadığını düşünebilir...bu içgüdüsel bişey ayrıca sende insansın atladığın unuttuğun düşünemediğin şeyler olabilir bir kişinin seni uyarması özelliklede eşinin doğru değilmi?hem sana bağırıp çağırmamışta güzelliklede uyarmış sonuçta onunda çocuğu sen nasıl çocuğun canı acısa seninde acır oda baba...
ne güzel anlatmışsın eşini bunlarıda görme tamam kocacım dikkat ederim de geç....
ve benimde kocam çocuğumuz konusunda hassas tabi olmasa çok üzülürdüm açıkçası
sevgiler

çok hassas davranıyosun bence eşin bişey dememiş ki aferin deyip geçmiş abartı bi tepki yok bunda. adamcağız da napsın çocuğu düşerken kafasını çarparken görünce üzülmüş sen anneysen o da baba sonuçta

bir anda panik oluyor demekki ama sonradan kendini affetdirmesini biliyor sen o kadarcık şeyleri kafana takmasan ii olur

sende çocuğun onun kucağındayken bunu yaşasan aynı uyarıları yaparsın... o bunu senin gibi hata yada hata olmadığını düşünebilir...bu içgüdüsel bişey ayrıca sende insansın atladığın unuttuğun düşünemediğin şeyler olabilir bir kişinin seni uyarması özelliklede eşinin doğru değilmi?hem sana bağırıp çağırmamışta güzelliklede uyarmış sonuçta onunda çocuğu sen nasıl çocuğun canı acısa seninde acır oda baba...
ne güzel anlatmışsın eşini bunlarıda görme tamam kocacım dikkat ederim de geç....
ve benimde kocam çocuğumuz konusunda hassas tabi olmasa çok üzülürdüm açıkçası
sevgiler

esım cok ıyıdır Allahıma bın sukur..
en hassas noktası anne babası ve de oglu..
onlar ıcın benı cok cabuk harcıyor..
ne de olsa onlar candan ben canandan..

canım haklısın kırılmakta..

geçenlerde aynı şey benim başıma geldi o kadar kırıldım ki..

halıları yıkamaya vermiştim yardımcının gelmesini bekliyorum sermek için ev bi güzül temizlensin sonra sereyim dedim..

oğlumun ayağı kaydı düştü ama hafif..bizimki bi deriin nefes çekti..sonra oğlumu uyttuk yatırdı babası yatağına oğlum dönmüş kafasını korkuluğa çarptı ama çok hafif uyanmadı bile nerde korkuluğun koruması dedi..yıkadım dedim..
temizlik mi daha önemli oğlumuz mu çocuk mahfolu senin temizlik takıntından dedi..
şok oldum ilk defa öyle bi çıkış yaptı..

herkesin önünde onure ederdi beni ben estel kadar iyi anne görmedim filan deyince o kadar ağırıma gittiki sanki ben oğlumu düşünmüyorum gibi..
sonra özürler filan başladı ama kalbim kırıldı bi kere..

zaten eşin kötü niyetli değil, sana beceriksiz demeye çalıştığıda yok bence ama herhalde çocuk düşünce içi gidiyo konuşuyo, ama sende çocuk değilsin iki de bir de dikkat etsene denecek. Bence kırılman doğal, bence bi annenin en sinir olduğu şey ona annelik öğretilmesidir hemde bi erkek tarafından.
gerçek şu ki çocuklar ne kadar kollasanızda düşüyor, düşmesin diye kafase koycak halimiz yok ya, bence bunu konuş eşinle, düşe kalka öğrencek, vura vura kafasını kollamayı öğrencek
çocuk gibi niye yapmadın, niye etmedin, dikkat et, bence de sıkar insanı bi süre sonra

Son düzenleme:
esım cok ıyıdır Allahıma bın sukur..
en hassas noktası anne babası ve de oglu..
onlar ıcın benı cok cabuk harcıyor..
ne de olsa onlar candan ben canandan..

sen onun eşisin elmanın yarısısın
vicdan diye bişey var artık çoğu insan da yok bu eşin belliki vicdanlı biri çocuğunun canı yandığında üzülüyor bazen sinirle insanlar anlık tepki verebilir sen hiç vermiyomusun?
harcamakla kastın bu olaysa bence hiçte harcandığın gibi bi durum yok

canım haklısın kırılmakta..

geçenlerde aynı şey benim başıma geldi o kadar kırıldım ki..

halıları yıkamaya vermiştim yardımcının gelmesini bekliyorum sermek için ev bi güzül temizlensin sonra sereyim dedim..

oğlumun ayağı kaydı düştü ama hafif..bizimki bi deriin nefes çekti..sonra oğlumu uyttuk yatırdı babası yatağına oğlum dönmüş kafasını korkuluğa çarptı ama çok hafif uyanmadı bile nerde korkuluğun koruması dedi..yıkadım dedim..
temizlik mi daha önemli oğlumuz mu çocuk mahfolu senin temizlik takıntından dedi..
şok oldum ilk defa öyle bi çıkış yaptı..

herkesin önünde onure ederdi beni ben estel kadar iyi anne görmedim filan deyince o kadar ağırıma gittiki sanki ben oğlumu düşünmüyorum gibi..
sonra özürler filan başladı ama kalbim kırıldı bi kere..

benımkıde aynı cnm
ne olacak boyle bılmem cocuk da ınadına onun yanında dusup edıyor...

zaten eşin kötü niyetli değil, sana beceriksiz demeye çalıştığıda yok bence ama herhalde çocuk düşünce içi gidiyo konuşuyo, ama sende çocuk değilsin iki de bir de dikkat etsene denecek. Bence kırılman doğal, bence bi annenin en sinir olduğu şey ona annelik öğretilmesidir hemde bi erkek tarafından.
gerçek şu ki çocuklar ne kadar kollasanızda düşüyor, düşmesin diye kafase koycak halimiz yok ya, bence bunu konuş eşinle, düşe kalka öğrencek, vura vura kafasını kollamayı öğrencek
çocuk gibi niye yapmadın, diye etmedin, dikkat et, bence de sıkar insanı bi süre sonra

sıkmazmı hemde nasıl sıkıyor
konussamda faydası yok
o yaparsa normal
annesi babası da yaparsa normal ben yaparsam suçç

sen onun eşisin elmanın yarısısın
vicdan diye bişey var artık çoğu insan da yok bu eşin belliki vicdanlı biri çocuğunun canı yandığında üzülüyor bazen sinirle insanlar anlık tepki verebilir sen hiç vermiyomusun?
harcamakla kastın bu olaysa bence hiçte harcandığın gibi bi durum yok

canım bu olay yeterlı degıl mı sence??
bence benım evlılığimi sorgulamama yeterli..
ileride daha farklı boyutlara gelmesınden korkuyorum..

harcanmak mı??? eğer senin bakış tarzın buysa eşine böyle bi konuda böyle peşin hüküm veriyosan eşini harcayan sensin. ilerde ileri boyutlara falan gelmesinden korkuyorum falan çok iddalı kelimler bunlar. çok fazla abartmıyo musun. sırf bu yüzden evliliğini sorguluyosan eşine haksızlığın dik alasını yapıyosun

ya benim eşimd e aynen öle bazen beni çıldırtıyo
bazen kızıyorum onun annesiyim ben en iyi ben bilirim karışma sen diyorum tamam haklısın diyo arkasından hemen aynı davranışlar
bizimki daha küçük düşme filan yok ama sabah kalakrız altını değiştirdin mi değiştirmediysen değiştiriver der
azcık huysızlanır emzirdin mi aç bırakma çocuğu der
çocuk hapşurur eyvah üşüttük çocuğu die kafayı yer kızıyorum ben de biraz rahat ol üstüne bu kadar düşme diyorum ama dinleyen kim

harcanmak mı??? eğer senin bakış tarzın buysa eşine böyle bi konuda böyle peşin hüküm veriyosan eşini harcayan sensin. ilerde ileri boyutlara falan gelmesinden korkuyorum falan çok iddalı kelimler bunlar. çok fazla abartmıyo musun. sırf bu yüzden evliliğini sorguluyosan eşine haksızlığın dik alasını yapıyosun

ben başak burcuyum cnm
cok ince eler sık dokurum..
yapım bu..
sen boyle dusunmeyebılırsın
ama ben dusunurum..
4 senelık evlı olacagım
ondan oncede 5 sene flort ettık..
ama ne yazık ki eşimi yeni yeni tanıyorum
zaman gectıkce..
olgunlastıkça..
ileri boyutlardan da kastım bu..

X