Ortopedi skolyoz ameliyatı olup doğum yapan anneler

biyolog_nil

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
231
46
37
arkadaşlar 15 yıl kadar önce skolyozdan ameliyat oldum.Yaklaşık 40 dereceyi aşkın bir eğriliğim vardı.Ameliyattan sonrası çok şükür sıkıntısız geçti ve sorun yaşamadım.Şuan 29 yaşındayım ve 35 haftalık hamileyim.Çok kilo almadığım için hamileliğimde de sorun yaşamadım.(Ufak tefek bel ağrılarını saymassak).Bu da sanırım her gebelikte olabiliyor.Şimdi yakın zamanda doğum yapıcam.Ne kadar istemesem de doğumum sezeryan olucak gibi gözüküyor.Eğer benim gibi bu ameliyatı geçiripte doğum yapan anneler varsa tecrübelerini paylaşabilir ler mi.Çok merak ediyorum ameliyat geçiripte normal doğum yapan var mı o_O

Merhaba ben de skolyozum hangi doktora gidiyorsun acaba benim gittigim doktor hamile kalırsam kesin sezaryen our dedi normal doğum yapamıyor muyuz yoksa doktor mu ugrasmak istemiyor acaba :KK43:

erhaba arkadaşlar ben 1.5 aylik hamileyim ancak sirtimda 12 yildan beri platin var kilometre normal benim durumumda olan duyan var mı aranızda ve goguslerimde de protez var nasıl bir hamilelik geçireceğim endiseliyim tskler

erhaba arkadaşlar ben 1.5 aylik hamileyim ancak sirtimda 12 yildan beri platin var kilometre normal benim durumumda olan duyan var mı aranızda ve goguslerimde de protez var nasıl bir hamilelik geçireceğim endiseliyim tskler
Bende de 16 yıldır var platin ve aralıkta doğum yaptım. Özelden bi ara konuşabiliriz merak ettiğiniz seyleri

14 yıl önce skolyoz nedeniyle ameliyat oldum. Sırtımda hâlâ platinler duruyor. 5 yıl önce genel anesteziyle sezaryen oldum. Şimdi ikinci kez sezaryen olacağım inşallah ama epiduralle olabilir miyim diye merak ediyorum. Bu arada doktorlar normal doğumun riskli olduğunu söylüyor.

X