sling

su_ltan89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2016
509
203
Arkadaslar yardima ihtiyascim var.2.5 yasinda oglum var.bide yeni sayilir dogum yaptim.kimse yok yanimda oglan slkliyor bu sicaklarda parka cikmak fln istiyor.kizim cok kucuk kanguglru yada sling hangisi rahat olur ona gore aliyim.kullanan varsa bir fikri olan varsa yazabilir mi..

kanguru mantıklı değil bence cnm ya ana kucagı daha ii olur anladıgım kadarotla bebiş daha kçk

kanguru 6 ay ve üzeri için die biliyorum belki 6 aydanda fazlaa olanlar içinn

Ben sling kullanıyorum. Memnunum en azından kızım sürekli kucak istediğinde slingle bağlayıp her türlü ev işimi yapabiliyorum. Dışarı çıkarken de rahat oluyor. Ben neko almıştım ama bir arkadaşım sling boyutlarında uygun bir kumaş kestirmiş onu kullanıyor. Önceden görsem ben de kumaş kestirirdim gerek yok onca para sarfetmeye.

B
Ben sling kullanıyorum. Memnunum en azından kızım sürekli kucak istediğinde slingle bağlayıp her türlü ev işimi yapabiliyorum. Dışarı çıkarken de rahat oluyor. Ben neko almıştım ama bir arkadaşım sling boyutlarında uygun bir kumaş kestirmiş onu kullanıyor. Önceden görsem ben de kumaş kestirirdim gerek yok onca para sarfetmeye.
kumasa sarip sarmaliyon bahsettigin o mu? Tek basina zor olmuyormu peki onu yapmasi?

B
kumasa sarip sarmaliyon bahsettigin o mu? Tek basina zor olmuyormu peki onu yapmasi?
bence de sling kullan arkadaşım. kangurunun da ergonomik olanları çok pahalı. önemli olan bebeğin bacak kalça kas ve kemiklerini omurgasını doğru şekilde tutması. o yüzden sling derim ben.
internette videolar var, bir kaç kez yaptıktan sonra pratikleşirsin.

Tuniko sitesini inceleyin. Ayrıca facebookta Babywearing Türkiye grubunu takip ederseniz ikinci el sling ya da kanguru alabilirsiniz.

B
Öncelikle Videosunu izledim birkaç seferden sonra pratikleşiyor insan:KK66: bebeğim şu an 8 aylık evde sling dışarıda kanguru kullanıyorum. Kanguruyu çıkarıp takması daha kolay ama kanguru da belli bir kilo ve boydan önce aparatsız kullanılamıyor. Küçük bebekler için sling çok daha rahat ve sağlıklı.

X