Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

Kızlar soğan kürüne reglin ilk günü başlasam olmaz mı?

Slm canim prof.dr. Saracoglu sogan kurunu baslamak icin belli bir gunden bahsetmiyor fakat en etkili zamani adet bittikten 7 gun sonramis baslamak icin. Ben sahsen doktorun soyledigi sekilde uyguladim adet bittikten sonra uyguladim 3 ay boyunca ve bir tek bile kist yok dediler cok sukur. 3 ay onceye kadar pcos hastasiydim. Bu ay sonundada doktorum yumurta kontrolune basliycak. Insallah herkez faydasini gorur.

Slm canim prof.dr. Saracoglu sogan kurunu baslamak icin belli bir gunden bahsetmiyor fakat en etkili zamani adet bittikten 7 gun sonramis baslamak icin. Ben sahsen doktorun soyledigi sekilde uyguladim adet bittikten sonra uyguladim 3 ay boyunca ve bir tek bile kist yok dediler cok sukur. 3 ay onceye kadar pcos hastasiydim. Bu ay sonundada doktorum yumurta kontrolune basliycak. Insallah herkez faydasini gorur.

canim benim gorunurde hicbirseyim yok ama bir dusuk yasadim ve duzensiz adetim var onun icin basladim insallah biran once hamile kalabiliriz :KK16::KK16:

canim bu arada yazini okumamda cok iyi oldu bende her ay 10 gun ileri atarak adet oluyordum yani yaklasik 40 gun bu ay 42 gune kadar cikti ve doktor normal diyordu bana cok uzuluyordum yurt disindayim turkiyede degilim yani ordaki doktorlar cok daha fazla bilgi veriyorlar bu konuda kendimi sansiz hissediyorum ama senin yazini okuyunca cok sevindim fakat simdi sorunum acaba ben yumurtluyormuyum ve yumurtluyorsam ne zaman bende senin gibi bole kasikta agri ve gogsumde sislik hissettim hamilelige yordum acaba yumurtladigimin belirtisimiydi yani bu

Ben 3 aydir duzenli sogan kuru iciyom. Ben kendimi bildim bileli hep adetlerim duzensizdir. Yani 6ayda bir gordugum olurdu en son 4-5 yil once pko hastasisin dediler cocuk olmaz tedavi gerekir dediler. Cok sukur bir pirlanta gibi oglum var. Sogan ictigim ilk ay doktorum dedi pko hastasi degilsin artik, fakat o gunlerde 3cm buyukliugunde bir kistin var dedi. Ben tekrar yaptim sogan kurunu ve tekrar gittim doktorum artik bir tek kist dahi yok dedi hic bir sorun gorunmuyor hatta yumurtalarin dahil saglikli gorunuyor demisti. Adetlerim duzene girdigi icin artik herhalde 28 gunde bir adet gorurum sandim fakat doktorum illaki 28 gun olmasina gerek yok dedi yani 44 gun dahil normal bir surec dedi. Ben 28 gune gore ayarladim kendimi bu ay yumurtlama donemini 14-20 gun olarak dusunerek iliskiye girdim. Megerse yumurtlamam 28-33 gun arasi olmus. Hicte iliskiye girmedik o aralar. Fakat o gunlrde kasiklarim cok fenaydi goguslerim cok agriyordu belim cok fenadi. Ben hamilelikten supeleniyordumki megerse o agrilarim yumurtlama agrisiymis ( ovulasyon). Sen kac zamandur evlisin cocuk istiyorsun? Allah hepimize nasip etsin saglikli ve hayirli evlatlar insallah.

aminnn cnm ALLAH isteyen dileyen herkese nasip etsin ve aratmasın ben 15 aylık evliyim Allah nasip ederse ilk çocugum için uğraşıyorum :) benimde aksine adet tarihlerim çok düzenliydi hiç gecikme olmazdı korunmayı bıraktıktan sonra düzensizleşti ama senin söylediğine göre normalmiş işte bu ayda adetimi bekliyorum ona göre soğan kürüne başlıcam geçen ayın 6sında hastalanmıstım henuz hastalanmadım hayırlısı bakalım beklemedeyım..

arkadaslar ben gecen ay doktora yumurta kontrolu icin gittim dr bana adet dongusunun 17 gununde yumurtamin 15 mm oldugunu soyledi iki gun sonra yine gel dedi ama yumurta catlamisti goremedi
daha sonra bende kan aldi o ay adetten sonra sonucu almaya gittigimde hormonlarima bozuk dedi ve yumurta nin olusmadigini ayrica o olsan seyin kist oldugunu soyledi ve yumurtaliklarimde bir suru kucuk kist oldugunu soyledi birde pko ya dogru gidis yapiyorsun dikkat et dedi kilo ver haftadauc gun spor yap dedi bende inanilmaz uzuldum sogan kurunu hep yapmak istiyordum ama he erteliyordum yapmaya karar verdim adet bitti ben basladim hic oyle agrim akintim olmadi dr yine bu ayki yumurta kontrolu icin gittim subat 5 te adet olmustum 18 de kontrole gittim sogan kurunun yalnis hatirlamiyorsam 12. gunu idi dr bana yumurtamin 17 mm oldugunu soyledi ve kistlerin gittini soyledi acayip sevindim cok mutlu oldum benim hep yumurta gelisme problemim oldu ve hep ilac la yumurta olusurdu bende cok mutlu oldum ve asilama yaptirdim iki gun sonra 20 de yani ama bugun 9 mart adet oldum ben hamile kalamadim yine bugun yine cok uzuldum kirildim .............
ama size tavsiyem sogan kurunu kullanin benim esimdede sperm azligi ve hareket sorunu var bes yil oldu evleneli bu gidisle tup yaptiracam ama korkuyorum yaptirmaya o son umudum oda elimden giderse ne yaparim ben allah hepimize hayirli evlatlar nasip eder insallah :KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

kızlar ortak bır cevap vermek ıstedım cok tesekkur edıyorum ayrı ayrı hepiniizee Allah bin kere razı olsun iyi dilekleriniz için sabah kalktım ve test yaptım ama malesef tek cızgı cıktııı.adetımın 3.gunuydu bugunn kısmet dedım artık.. ama oglen koyu sarı akıntım geldı adet oldugumu sandım yoktu aksama dogruda ole yıne bıseyler gıttı eve geldıgımde yıne baktım baya baya pembemsı bır akıntı gelmısss beklıyorum olmayı acayıp derecede belım ve kasıklarım agrıyorrr ped koydum ne olur ne olmaz dıye kızlarr regli olucam herhaldeee hayırlısı olsun hakkımızdaa Mevlam ol derse olurrr Açtıgımız ellerımızı gerı cevırmesınn Allah tez zamanda sağlıklı bır sekılde hayırlı evlatlar versın hepimizeeeeeeeeeee (amin):KK49:

Allah hayırlısını versin cnm hakkında hiç üzülme bundada vardır bir hayır bundan sonraki aya inşallah Allah dualarını kabul etsin..

canim bu arada yazini okumamda cok iyi oldu bende her ay 10 gun ileri atarak adet oluyordum yani yaklasik 40 gun bu ay 42 gune kadar cikti ve doktor normal diyordu bana cok uzuluyordum yurt disindayim turkiyede degilim yani ordaki doktorlar cok daha fazla bilgi veriyorlar bu konuda kendimi sansiz hissediyorum ama senin yazini okuyunca cok sevindim fakat simdi sorunum acaba ben yumurtluyormuyum ve yumurtluyorsam ne zaman bende senin gibi bole kasikta agri ve gogsumde sislik hissettim hamilelige yordum acaba yumurtladigimin belirtisimiydi yani bu

Canim benim evet malesef yurt disinda olunca tr dekiler gibi daha iyi bakilamiyoruz. Burda herseyi devlet karsiladigi icin oyle her istedigini yapmiyorlar. Ben cok ustlerine gityim birazda abarttim bu yuzden baya ilgilendiler. Evet doktorum 44 gune kadar veya 47 ye kadarda cok normalmis tek sorun bir yilda hamile olma olanamiz 28 gunde bir olan bir bayana gore yuzdesi dusuk. Yani yilda 8kez sansimiz oluyor fakat 28 gunde bir olan bir bayanin sansi bize gore daha yuksek senede. Fakat bu yumurtalamadimiz anlamina gelmiyor. Pazartesi gunu ice oturup konustum doktorumla. Artik kist yok dedi bu yuzden yumurtami kontrole baslicak buda kan testleriyle. 44 gunde bir adet oluyorsan buyuk ihtimal 28-32 gun arasi yumurtluyon dedi. Canim ben hata yaptim hep gogus agrilarini kasik agrilarini hamilelige yorumlayarak iliskiyi kestim fakat o agrilar yumurtlama agrisiymis. Her ne olursa olsun positive bir hamilelik testi gormeyene kadar 2 gunde bur iliskini kesme esinle. 44 gune kadar iliskiyi duzenli yapin. Esinin sperm
sayisi icin kecibiynuzu yap canim. Bende yurt disinda bulamadim keciboynuzu turkiyedeki eltimden istedim gonderdi. Sende birilerinden iste. Postayla gondersinler. Saracogluna guven canim esininde tedavisini uygula. Olur insallah canim. Ben bu ay umutluyum ama yinede hep derim hayirlisi olsun.

Canim benim evet malesef yurt disinda olunca tr dekiler gibi daha iyi bakilamiyoruz. Burda herseyi devlet karsiladigi icin oyle her istedigini yapmiyorlar. Ben cok ustlerine gityim birazda abarttim bu yuzden baya ilgilendiler. Evet doktorum 44 gune kadar veya 47 ye kadarda cok normalmis tek sorun bir yilda hamile olma olanamiz 28 gunde bir olan bir bayana gore yuzdesi dusuk. Yani yilda 8kez sansimiz oluyor fakat 28 gunde bir olan bir bayanin sansi bize gore daha yuksek senede. Fakat bu yumurtalamadimiz anlamina gelmiyor. Pazartesi gunu ice oturup konustum doktorumla. Artik kist yok dedi bu yuzden yumurtami kontrole baslicak buda kan testleriyle. 44 gunde bir adet oluyorsan buyuk ihtimal 28-32 gun arasi yumurtluyon dedi. Canim ben hata yaptim hep gogus agrilarini kasik agrilarini hamilelige yorumlayarak iliskiyi kestim fakat o agrilar yumurtlama agrisiymis. Her ne olursa olsun positive bir hamilelik testi gormeyene kadar 2 gunde bur iliskini kesme esinle. 44 gune kadar iliskiyi duzenli yapin. Esinin sperm
sayisi icin kecibiynuzu yap canim. Bende yurt disinda bulamadim keciboynuzu turkiyedeki eltimden istedim gonderdi. Sende birilerinden iste. Postayla gondersinler. Saracogluna guven canim esininde tedavisini uygula. Olur insallah canim. Ben bu ay umutluyum ama yinede hep derim hayirlisi olsun.

canim cvp icin cok sagol
gercekten insan kafasina takiyor iste elde degil yani bizde haziranda 2 yil olcak evleneli bir kere hamile kaldim sonu kurtajla bitti bebegin kalbi olusmadi
uzuldum ama elden birsey gelmyior allahin takdiri sonucta simdi sogan kurunu uyguluyorum aksam karnimda agri hissettim sonra baktim baya akintim var gerci birlikte olmustuk esimle bunami yormaliyim bilmiyorum insan herseye dkkat ediyor evhamli oluyor boyle donemde herhalde simdi cok rahat icim zaten nisan 14 te doktorum var benim ogun anlasilir baslar bizimde tedavi eger bir sorun olustuysa kurtajdan sonra ama sogan suyuna sifasina cok inaniyorum bende allahin izniyle yuzumuz gulecek yakinda ben boyle umut ediyorum hepimiz icin :KK16::KK16: ayrica burdaki turk marketleri var ben alabilirim de esim icermi bilmem bu gidisimde alicam insallah mutlaka

Selam arkadasim. Karnin agridi diyorsun, migdenmi agridi ? Eyer sorun yani agri migdedeyse ozaman sogan kurunu uygulama. Dr.saracoglu migde sorunu yasayan hastalara sogan kurunu kesinlikle tavsiye etmiyor. Fakat agrin migdenin asagisindaysa yani rahimdeyse veya yumurtaliklardaysa veya belindeyse bu gayet normal. Benim sana tavsiyem madem son gunundur bugunude tamamla. Diger aylar 15 gun degil 10 gun sadexe uygula. Gecmis olsun canim. Umarim yardimci olur hepimize sogan kuru. Senin sorun neydi? Kac yildir istiyorsunuz bebis? Dilerimki herkezin olur cocuklari ... Kib

a.s cnm midemin aşağısında ağrı oldu buraya msj yazdığım günü akşamı hastanelik oldum ama acil bölümdeki doktorda anlamadı ne olduğunu bnde sabahı özel doktora başvurdum bir sorun olmadığını ancak tahmini olarak yumurtalıklarda çatlama olabileceğini söyledi. hafif enfeksiyon var. artı 3 aylık evliyim ama bebeğim olsun istiorum soğan kürünün ii geldiğine inanıyorumm şimdilik bekliyorum RABBİM isteyen herkese versin inşaallah..k.i.b a.e.o

a.s cnm midemin aşağısında ağrı oldu buraya msj yazdığım günü akşamı hastanelik oldum ama acil bölümdeki doktorda anlamadı ne olduğunu bnde sabahı özel doktora başvurdum bir sorun olmadığını ancak tahmini olarak yumurtalıklarda çatlama olabileceğini söyledi. hafif enfeksiyon var. artı 3 aylık evliyim ama bebeğim olsun istiorum soğan kürünün ii geldiğine inanıyorumm şimdilik bekliyorum RABBİM isteyen herkese versin inşaallah..k.i.b a.e.o

Canim cok gecmis olsun ya.. Uzuldum. Insallah ciddi bisey yok. Doktorlarda bakmis ciddi bisey olsaydi soylerlerdi o anda. Midenle olgili olmadini nasil anlasinlarki endiscopi veya bir talih yapmamislar. Ben sogan kurunu her yaptimda inan agrilardan kotu oluyordum ama son yaptigim kur digerlerinden daha rahat gecti cok sukur. Evet doktorun dedigi dogru olabilir cunku bende ovulasyon yasadimda cok sidetli bel, gogus ve kasik agrisi yasadim. Bunu hamilelik belirtisi oldugunu dusunerek iliskiyi esimle kestim. Aslinda cok yalnis yapmisim. Bu ay daha dikatli olacam. 3 aylik evlisin diyorsun ve hemen cocuk istiyorsun diyorsun canim unutmaki saglikli bir bayan ve erkek icin bile 1 yil surmesi cok normalmis hamilelik olmasi icin. Cok takma kafana bence. Bir sorun mu var neden sogan kurune basladim canim? Muane oldunuzmu esinle? Canim unutma 2 gunde bir iliski olsun esinle. Insallah tez vakitte anne olursun canim

allah sifa versin canim insallah cabuk iyilesirsin ve bebegine kavusursun hepimizin istegi bu cunku insallah artik hepimizin kucaklari dolar en kisa zaman daaaaaaaaaaa :KK16:

Canim uzuldum ama dedigin gibi birdahaki aya insallah. Benimkide ayni senin durum ama benim adet daha fazla gecikmisti. Dun basladi adetim. Doktorumu dinlemedim doktorum cok iyi demistiki bir bayan cocuk icin ugrasiyor olsada 28 gun sonra degilde 44 uncu gununu bekliycek adet olmazsa o gun test yapacak cunku bir bayanin her ay illaki ayni zamanda kanamadi gelecek diye bisey yok. Normal adet sureci 28-44 gun arasi. Tabi 47 gune kadarda cikabilirmis. Canim sen kac zamandir yapiyon sogan kurunu? Insallah mart ayi veya nisan ayi hepimizin ayi olur. Ben nedense cok umutlandim. Esime bugun sabah keciboynuzu pekmezi verdim. Onun sorunu yok ama yinede zarari yok veriyom adama :) benimde adetin 2. Gunu. Yarindan itibaren kuru inciri oyle yigcem. Adetin 9.gunu sogan kuru uyguluycam 10gun daha sonra incir kuru ve ayni anda folik asid icecem. Bakalim hayirlisi olsun insallah olur. Gelismelerden hepinizi haberdar edecegim.
Mrb canım. bende soğan kürümü 15 gün yaptım. sonra incir kürünü yapmam gerekiyor sanırım ama ne zaman ve nasıl yapıldığını bilmiyorum.. İncir kürünü biraz anlatırsan çok memnun olucam:KK16:

slm arkadaşlar bende 3 yıllık evliyim bebek istiyoruz ama olmuyo eşimde bi sorun yok sorun bende polikistik over hastasıyım mantarda var bende akıntımda çok oluyo evlendiğimden beri kurtulamadım.dünya kadar ilaç kullandım ama yine tekrarladı.bundan nasıl kurtulabilirim lütfen bana yardımcı olunnnnn.geçen ay hsg çektirdim sonuç olumlu çıktı.bu ay tekrer konturole gidicem.soğan kürü uygulamayı düşünüyorum inş. işe yarar.ALLAH inşallah isteyen herkese nasip eder.

slm bayanlar sizlere bi sorum olcaktı yardımcı olrsanz sewinrim
bnm solyumurtalığımda 5,5cm kıstvar ama araştırıldı basit kist oldu söylendi ginera d.k hapını kullamaya başladm ama soğan suyunu içmek istyrm:26:
acaba ikiside aynı anda olurmu :KK69:cvp yazarsanz sewinirim

Canim cok gecmis olsun ya.. Uzuldum. Insallah ciddi bisey yok. Doktorlarda bakmis ciddi bisey olsaydi soylerlerdi o anda. Midenle olgili olmadini nasil anlasinlarki endiscopi veya bir talih yapmamislar. Ben sogan kurunu her yaptimda inan agrilardan kotu oluyordum ama son yaptigim kur digerlerinden daha rahat gecti cok sukur. Evet doktorun dedigi dogru olabilir cunku bende ovulasyon yasadimda cok sidetli bel, gogus ve kasik agrisi yasadim. Bunu hamilelik belirtisi oldugunu dusunerek iliskiyi esimle kestim. Aslinda cok yalnis yapmisim. Bu ay daha dikatli olacam. 3 aylik evlisin diyorsun ve hemen cocuk istiyorsun diyorsun canim unutmaki saglikli bir bayan ve erkek icin bile 1 yil surmesi cok normalmis hamilelik olmasi icin. Cok takma kafana bence. Bir sorun mu var neden sogan kurune basladim canim? Muane oldunuzmu esinle? Canim unutma 2 gunde bir iliski olsun esinle. Insallah tez vakitte anne olursun canim

çok teşekkürler cnm adet düzensizliği var bnde geçen ay 9 gün gecikti ve hayal kırıklığı yaşadım bu yüzden... hastanede gerekli muayene ve tahliller yapıldı bir sorun yok dedi tabi çoçuk için muayene olmamıştım bu ağrı bir nevi doktora gitmeme sebeb oldu inşallahh hayırlısıylaa çoçuk sahibi oluruzz..

allah sifa versin canim insallah cabuk iyilesirsin ve bebegine kavusursun hepimizin istegi bu cunku insallah artik hepimizin kucaklari dolar en kisa zaman daaaaaaaaaaa :KK16:

çok saol cnm inşallahhh inanıyorumm RABBİM dualarımızı kabul edeck en kısa zmanda...

çok teşekkürler cnm adet düzensizliği var bnde geçen ay 9 gün gecikti ve hayal kırıklığı yaşadım bu yüzden... hastanede gerekli muayene ve tahliller yapıldı bir sorun yok dedi tabi çoçuk için muayene olmamıştım bu ağrı bir nevi doktora gitmeme sebeb oldu inşallahh hayırlısıylaa çoçuk sahibi oluruzz..

canım geçmiş olsun Allah dilediğin en kısa zamanda anne olmayı nasip etsin sanada malesef ki bendede adet düzensizliği var korunmayı bıraktıgımızdan beri düzensizleşti adetim bir ara 15 gün geciktiği oldu sanırım benimde bir doktora görünmem gerekiyor..Allah hepimize nasip etsinn bebiş sahibi olmayı..

Mrb canım. bende soğan kürümü 15 gün yaptım. sonra incir kürünü yapmam gerekiyor sanırım ama ne zaman ve nasıl yapıldığını bilmiyorum.. İncir kürünü biraz anlatırsan çok memnun olucam:KK16:

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suya onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ediniz ve yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Yirmi dakika tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe veya ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karına içilir. Bu kürün uygulaması,

2×21U+7A

U= 21 gün uygulanır
A= 7 gün ara verilir

şeklindedir. Bu formülün anlamı, iki defa yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığında yedi gün ara verilecektir. Toplam uygulama süresi kırkiki gündür. Uygulama sürelerine yedi günlük aralar dahil değildir. Her defasında günlük hazırlanması gerekir. Kuru incirleri bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave ediniz. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise, soğuk su altında önce yıkayıp sonra ilave ediniz.

Canim Bunu sogan kurunu uyguladiktan sonra uyguluyucan yani adetin kacinci gunu fark etmez. Sogan kurunu uyguladiktan sonra 2 veya 3 gun sonra basla. Yukaridaki tarife gore uygula. Ama once emin olki kist veya iltihab kalmamis olsun. Ben suanda maydanoz limon kurunu uyguluyom buda biraz cilt sorunu yasiyom bu aralar 15 gunden sonra sogani 10 gun uygulayip incire gececem. Ben bitkilerin gucune cok inaniyorum. Dilerimki hepimiz faydasini goruruz. Folik asid de icmenizi tavsiye ederim. Unutmayin iki gunde bir iliski. Ozelikle ovulasyon donemlerinde iliski sonrasi hemen ayaga kalmayin, sperm rahimden cikmasin bacaklari havaya dogru 20-30 dakika dikin. Allah yardimcimiz olsun.

slm arkadaşlar bende 3 yıllık evliyim bebek istiyoruz ama olmuyo eşimde bi sorun yok sorun bende polikistik over hastasıyım mantarda var bende akıntımda çok oluyo evlendiğimden beri kurtulamadım.dünya kadar ilaç kullandım ama yine tekrarladı.bundan nasıl kurtulabilirim lütfen bana yardımcı olunnnnn.geçen ay hsg çektirdim sonuç olumlu çıktı.bu ay tekrer konturole gidicem.soğan kürü uygulamayı düşünüyorum inş. işe yarar.ALLAH inşallah isteyen herkese nasip eder.

Sogan kurunu duzenli ve dogru uygularsaniz pko hastalindan tamamen kurtulursunuz. Bunun ornegi benim. Ben 3 ay duzenli ictim ve bir tek kist kalmadi. Cok sukur tertemizim. Mantar icinde maydanoz-limon kurunu uygulamalisiniz. Fakat iki kur birden uygulanamaz. Tansiyon dusuklugu yasiyorsaniz maydanoz-limon kuru uygularken bir cay kasigi tuz ilave edin. Bu kurun tarifini prof. Saracoglunun bitkiler bolumunde okuyabilirsiniz. Size tavsiyem ilk evvel sogan kurunu uygulayin 15 gun daha sonra aradan iki gun sonra maydanoz limon kurunu uygulayin.

X