Son kullanım

Toz ürünleri kullanmaya devam ediyorum, mesela beş senelik bronzerım var daha yeni dibini gördüm, hala ilk günkü kadar pigmentli. Nars’ın toz ürünleri çabuk taşlaşıyor yalnız.

Glossları 1 yıl, rujları 2 sene sonra atarım. Rimeller zaten kuruyor hemen; altı ayda bir yenilerim. Fondöteni de ortalama iki sene kullanıyorum, iki seneyi geçtikten sonra içim rahat etmez, kullanmam.

Ya bizim eczacı güneş kremi için 5 yıl kullanabilirsin demişti. Oysa açıldıktan sonra 12 ay içinde atılmalı normalde. Eczacının dediğini yapmadım ama hep soru işareti. Güneş kremleri olmuş 300 tl 12 ayda bitmesi mümkün değil.
Yüz için kullandığım güneş kremi maksimum 3 ayda bitiyor. Markete de gitsem dışarı çıkacaksam sürüyorum çünkü. Ambalajı da minnak. Vücut için kullandıklarım 2. Yazı geçirip bitmediyse ki iki yaz gördükleri de çok nadirdir o zaman atıyorum. Güneş kremi 12 ayda bitmiyorsa kullanmıyorsunuz demektir.

ucuz şeyleri cildine sürme, çok zararlılar. Ağır metallerden tut normal şartlarda cilde sürülmeyecek kimyasallara kadar katkılar var. Hele ki ruj ve fondötende.Ben son kullanma tarihlerini önemsemiyorum açıkçası. bakıyorum yapısı bozulmuşsa (tipi kokusu yoğunluğu vs) atıyorum tabi. ya da tutup da 5 sene bekletmiyorum da. Ojenin yapısı sakızlanıyor at, rimel kurumuşsa at, farı taşlaşmadıkça (kaç sene sürer kim bilir) atma mesela.
güneş kremlerinin etkisi gider açıldıktan 7 8 ay sonra.onları el kremi yapıyorum bitmemişse.oje bozulduğunu belli ediyor o zaman atıyorum.rimeli kuruyana dek kullanıyorum.far pudra bb kremi allığı ise son kullnama tarihine bakmadan kullanırım bitene dek.zaten pahalı ürünler.pandemi de makyaj da yapmıyoruz doğru dürüst at at evin yolunu bulamayız.normal kremlerde sararmaya başlayınca ayak kremi yapıyorum .sahte ürünler ucuz ürünler alıp kısa sürede kullanıp atmaktansa böylesi daha sağlıklı.

Ben çok sık makyaj yapmıyorum, ürünlerimi de bitmedikce atmıyorum.
Far mesela, zaten ayda iki defa goz kapağıma sürdüğüm şey ne zararı olacak ki,beni kör mü edecek?*
Zaten bozulan ürün belli oluyor. Oje mesela yapış yapış oluyor,atıyorsun. Rimel kuruyor,renk vermiyor atıyorsun. Ya da bozulduğunu belli eden bir şeyi insan anlıyor zaten.
Hadi biz ucuza gratisten aliyoruz, profesyonel makyaj yapanlar bir araba parası verdikleri ,çantayla taşıdıkları şeyleri atıyor mu altı ayı dolunca? Hiç sanmam.

*Ekleme; hiç hassas bünyem yoktur, mazot süreyim çildim kabarmaz😂😂 bir kere güneş/yayla yanığı oldum, vücudumun her yeri su topladı,kabuk bağladı,tüm yüzüm kiristi, sonra soyuldu. Tovbeestagfutullah bir şey oldum. Ona bile bana mısın demedi, iki haftaya kendine geldi😅
Hassas ciltliler, her şey alerji yapanlar atabilir 6 ay geçince:)

Ya bizim eczacı güneş kremi için 5 yıl kullanabilirsin demişti. Oysa açıldıktan sonra 12 ay içinde atılmalı normalde. Eczacının dediğini yapmadım ama hep soru işareti. Güneş kremleri olmuş 300 tl 12 ayda bitmesi mümkün değil.

Aklıma şey geldi.
Bir arkadaşımın bebeği alerjikti, ona uygun gerçekten çok çok pahalı bir güneş kremi almıştı. 12 ayda bitirmek için de bir tatilini ağustosta yapıp sonra yazınkini haziranda yapmıştı.
Hususi bunun için uğramasına çok gülmüştük. :KK70:

bazı markalar kolay bozulmuyor
chanell ,estelauder,mac,nars bunlar evladiyelik :)

Rujda Dior ve Chanel kullanıyorum, 5 yıllık Dior rujun dibi kaldı ama taş gibi. Renginde, dokusunda hiçbir bozulma yok. Bu renk artık üretilmediği için kullanmaya kıyamıyorum her yaz azar azar kullanıyorum :110:
:dondurma:

Bir tane de MAC far potum var, rengi çok sevdiğim için atamıyorum o da 3 yılı geçti kesinlikle daha yeni fire vermeye başladı :)

Kardeşim burada 141 liraya satılan KIKO ruju ispanyada 1.20 euroya aldı. Hayatta atmam

Kiko 100 tl mi?:KK57:Kikonun numarası uygun fiyatta, kalitesi fena olmayan ürünler üretmesi yani yani Flormar tipi bir marka. Rujlar da 4-5 euro bandında yanılmıyorsam indirimde 1-2 eruoya düşer 120tl vermeyin asla etmez:KK57:

Aklıma şey geldi.
Bir arkadaşımın bebeği alerjikti, ona uygun gerçekten çok çok pahalı bir güneş kremi almıştı. 12 ayda bitirmek için de bir tatilini ağustosta yapıp sonra yazınkini haziranda yapmıştı.
Hususi bunun için uğramasına çok gülmüştük. :KK70:
Tasarrufta HaslanmisPattis'in arkadaşı gibi ol😂😂

Kiko 100 tl mi?:KK57:Kikonun numarası uygun fiyatta, kalitesi fena olmayan ürünler üretmesi yani yani Flormar tipi bir marka. Rujlar da 4-5 euro bandında yanılmıyorsam indirimde 1-2 eruoya düşer 120tl vermeyin asla etmez:KK57:
Asla vermem burada. T... ile başlayan siteden baktım. 141di. Aynısını kardeşim 1.20 euroya aldı. Çok üzüldüm halimize o zaman. Tamam euro arttı ama bu kadar da olmamalı.

Bir sürü renk aldırdım. Kimse bana onları attıramaz :KK70:

5 sene önce çok komik bulmuştum, şimdi mantıklı geldi bi yalan yok ahshashah
Biz de eşimle bir tatilimizi agustos ötekini hasbelkader haziran da yapmıstık, tamamen denk gelme. Hazırlık yaparken aaaaa kremin 2 ayı varmış diye evde timsah dansı yapmıştım💅💅💅💅

Biz de eşimle bir tatilimizi agustos ötekini hasbelkader haziran da yapmıstık, tamamen denk gelme. Hazırlık yaparken aaaaa kremin 2 ayı varmış diye evde timsah dansı yapmıştım💅💅💅💅

Enayi gibi 1 haziranda yaptım geçen sene tatili, bu sene mecbur okullar kapanmadan ucuzken gidelim diyeceğim ajsjajsja

X