Sonunda anlatabiliyorum

Phalanx ne yapsın?

• Affet

OY: 20 11,3%
  • Sil gitsin

OY: 157 88,7%

• Ankete Katılan
    177
Siz artık güçlüsünüz diye yanaşıyor size şimdilerde.Ona muhtaçken beni elaleme ezdirmiş , iş yaptırmış , eller acımış kendisi acımamış merhametsiz vicdansız rızkımı kendi ailesine yedirmiş anneyi napiyim? Annenizin listesi epey kabarık.Şu anda Allah korusun eşinizle sorununuz olsa ya da fakirleşseniz anneniz sizi yine ezer.Çok çok az görüşün.Varlığı yokluğu bir olsun sizin için onun.Uzak akraba gibi...
Parayı sever bu gerçek beni telefon alayım diye arıyor. Almadım bu sefer şaşırdı. Sanırım kaybettiğini anladı bu defa bu çabası o yüzden. Yazın ist. gittiğimde haber vermiyeceğim. Seneye kışı avrupa da geçireceğiz giderken veda etmeyeceğim sadece aradıklarında konuşacağım. Belki temelli orda kalırım beni bağlayan bişey yok artık.

Öncelikle yaşadıklarınız çok üzücü ama sixin hayatta ki sınavınız da buymuş öyle düşünün. İnsan yaşamadan bilemez ama allah kimseye de yaşatmasın çok acı. Vicdanlısınız anlıyorum ama vicdan ayrı aptallık ayrı şeydir. Aptal yerine koymaya çalışıyor herşey ortada. Yardıma ihtiyaçları varsa 9ay karnında taşımasının hatrına yardım ederim. Kalbinde taşıyamamış seni. 9 ay karnında taşımış da nolmuş. Ben gerçekten çok üzüldüm ve çok sinirlendim. Bence siz yaptıklarından dolayı allaha havale edin. Annenizi de hayatınızdan silin hiç yokmuş ölmüş gibi. Affedip silip atmamak size zarar verir. Eşinizi de kutluyorum. Rabbim eşinizden güldürmüş. Yapıcağınız tek şey annenizi silip tertemiz bir sayfa açıp annenizden görmediğiniz görmek istediğiniz ne vardıysa fazlasını evlatlarınıza verin. Böyle annenin doldurulmucak bir yeri yok. Sizi en kötü zamanlarınızda yanlız bırakmış arayıp sormamış. Hayatınızda olmayı hak ediyor mu onu düşünün. Bence haketmiyor. Anne dediğin evladı için gerekirse canını verir, ona bişey olmasın diye gözünden bile sakınır değil kardeşlerine ezdirmek. 9ay karnında taşıyan bi insan nasıl bunları yapabilir. Ben kendi yeğenlerime arkadaşımın çocuğunu gözümden sakınıyorum köpek ya köpek hayvan ona bişey olsa içim gidiyor. Henüz anne değilim ama rabbim beni böyle bi anne olmaktan korusun. Biraz sert konuşmuş olabilirim ama canım acıdı içim sızladı. Tahammülüm yok böyle şeylere kusura bakmayın. Rabbim şimdiki ailenizle (eşiniz ve evlatlarınız) size sağlıklı huzurlu mutlu bir ömür nasip etsin inşallah.
Aile olunca işin ucunda insan çok taviz veriyor. Sonunda pişman olmak istemiyor. Hep bir umut bekliyor ama haklısınız artık devam edersem çok akıllıca olmaz. O yüzden sanırım bu konuyu açtım içimdekileri döküp üstüne toprak atacağım. Eşim, evlatlarım ve arkadaşlarım bakımından şanslıyım. Konuyu anlatmadım kimse bilmez. Ama Allah hep ailem görebileceğim insanları çıkardı karşıma çok şükür. Artık omzumdan geçmişin yükünü atıp kafamda soru işareti olmadan devam edeceğim. KK kadınları dışardan bakan gözlerle yorumladılar objektif bakış açısı gerekliydi ve herseyi netleştirdi.

Belki bilemiyorum. Tek bildiğim babaannem melek olana kadar bana gözü gibi baktı keşke hala hayatta olsaydı 56 yaşında vefat etti. Ona ben bakardım. Zaten ona anne diyormuşum. O ölünce 12 yaşına kadar atlatamadım.
Belki de babannende yaşamanı isteyen annendi?

Belki bilemiyorum. Tek bildiğim babaannem melek olana kadar bana gözü gibi baktı keşke hala hayatta olsaydı 56 yaşında vefat etti. Ona ben bakardım. Zaten ona anne diyormuşum. O ölünce 12 yaşına kadar atlatamadım.
Aşlah rahmet eylesin. İnan sen hakkettiğinden fazlasını vermiş ve yapmışsın vicdanın rahat olsun. Bir insan 7sinde neyse 70inde de odur değişmez hele bu tarz insanlar hiç değişmez. Kendi başına kurduğun ailenle hayatına devam etmeni tavsiye ederim.

İlk torun olduğum için babaannem ölürse torun hasreti çekmesin diye göndermişler. Annem öyle söylemişti.
Ya annenizin size, sizin annenize hasretiniz?

Benim annem de çok istedi ilk kızımı ona bırakmamı. Ama kabul etmedim. Nasıl kabul edebilirdim ki uyurken özlediğim yavrumu?
Yarım saat anneme bıraksam; hiç aklımdan çıkmayan kuzumu nasıl bırakırdım?

O yüzden anlayamıyorum böyle anneleri.

Benim annem de çok istedi ilk kızımı ona bırakmamı. Ama kabul etmedim. Nasıl kabul edebilirdim ki uyurken özlediğim yavrumu?
Yarım saat anneme bıraksam; hiç aklımdan çıkmayan kuzumu nasıl bırakırdım?

"o zamanlar oyleydi ne biliyim sacmaymis iste sorma bana bisey samdan" dedi benim annem bana.

ben okula başlıyorum diye annem babamla yasamaya basladim mesela. okula gidince yuk olur diye dusunduler heralde babaannemler. okula baslayana kadar da gocebe gibi bi babaannemlerde bi annemlerde kaldim annemi hic hatirlamiyorum ama...

yaptıktan sonra aciklamaya tennezul etmiyolar ki grill

"o zamanlar oyleydi ne biliyim sacmaymis iste sorma bana bisey samdan" dedi benim annem bana.

ben okula başlıyorum diye annem babamla yasamaya basladim mesela. okula gidince yuk olur diye dusunduler heralde babaannemler. okula baslayana kadar da gocebe gibi bi babaannemlerde bi annemlerde kaldim annemi hic hatirlamiyorum ama...

yaptıktan sonra aciklamaya tennezul etmiyolar ki grill
Ben de kardeşim doğunca eşya gibi taşınmışım anneme anneanneme.

Anneme sordum; deden alıp giderdi. Hayır mı diyecektim dedi.

Bak ben sana diyorum. Gece kalmasına bile izin vermiyorum özlediğim için. Sen neden demedin, dedim. Yemedik evladını dedi.

Acayip bir zihin yapıları var.

Ben de kardeşim doğunca eşya gibi taşınmışım anneme anneanneme.

Anneme sordum; deden alıp giderdi. Hayır mı diyecektim dedi.

Bak ben sana diyorum. Gece kalmasına bile izin vermiyorum özlediğim için. Sen neden demedin, dedim. Yemedik evladını dedi.

Acayip bir zihin yapıları var.

kafalara bak ya sinirden gülüyorum valla:KK70:

ben babaannemlerdeyken yalniz da degildim. kuzenlerim halalarim psikolojik siddet fiziksel siddet taciz istismar gibi harika anilar birakti bana mesela. bi cocuk daha ne ister ki.

hele cocuklugun verdigi caresizlikle anneye anltma siginma teselli bulma cabalarinda annemin yuzume bile bakmadan bana anlatma duymak istemiyorum deyisi, dinledigi zamanlarda sus kimseye anlatma sakin babana soyleme deyisi...
sus diye de hayriye hanim gibi aman agzimin tadi kacmasin aliriza bey mantigiyla diyo. agzimizin tadi baba tarafinin agzinin tadi yanlis anlasilmasin. biz kim agiz tadi kim

ahaahaha yazmayacaktim guya bisey yaziverdim bi cirpida

mesela bi gun pencerede kardesimle annemi bekliyoruz. amcam bizi gordu nasil korkarak iceri girip pencereyi kapatmaya calisiyorum anlatamam. ben alti yedi yasindayim kardesim dort bes... ben pencereyi kapatamadan amcam eve girip bizi dövdü. pencereden bakarken onu gördük diye. ne kadar mantikli bi sebep degil mi. annem geldi aglayarak anlattim canim nasil yaniyo ama. annem babana sakin soylemeyin o zaten deli dedi. susun aglamayin dedi. o an canimdan kalbim cok acidi

Ben de insanları olduğu gibi kabul edip, hatalarını affedip özgürleşmekten yanayım. Ama bence sizin annenizle iliskinizin bu saatten sonra normal bir anne kız ilişkisi niteliğinde olması çok zor, ki sonraki mesajlarınızda verdiğiniz örnekler de bunu destekliyor.

Affedin, ne bileyim hasta olarak düşünün onu (gecmiste yaptiklari kesinlikle saglikli bir insanin yapacagi seyler degil) ve özgürlesin. Ama kesinlikle uzak olun ondan. Sizden birsey isterse önce ailenizi düşünün, bunu yaparsam eşime çocuklarıma ayırabilecegim vaktimden çalar mıyım diye.

Bunu söylediğim icin çok üzgünüm ama sizin hiç anneniz olmamış aslında.

Umarım bundan sonra size zarar veremez ve çok mutlu olursunuz.

Ben kullanıldığımı hissetsem duygusal davranmazdım bazıları annedir affet demiş ama o sana annelik yapmamış ki şimdi sen evlatlık yapasın. Ne güzel ailen var eşin herseye rağmen yanında senin yerine bir erkek yazsa bu erkekler analarını tutuyor ne yapsa vazgeçmiyor denilirdi eşinize ve size haksızlık yapanları silin ailenize sahip çıkın

Benim annem de çok istedi ilk kızımı ona bırakmamı. Ama kabul etmedim. Nasıl kabul edebilirdim ki uyurken özlediğim yavrumu? Yarım saat anneme bıraksam; hiç aklımdan çıkmayan kuzumu nasıl bırakırdım?
Çocuklarımı kendim büyütmek için iyi maaşlı işimi bırakıp evden çalışmaya başladım.
Sanırım annem için kolay bir tercihti çünkü daha az sorumluluk demekti. Siz gerçek bir anne gibi hareket etmişsiniz herkeste bu duygu yok anladım ki. Biliyorsunuz geçen haftalarda çocuğumu öldürmek içimden geçiyor diye konu açılmıştı. Herkes doğuruyor ama annelik duygusu içgüdüsel bazılarında olamıyor.

Ben de insanları olduğu gibi kabul edip, hatalarını affedip özgürleşmekten yanayım. Ama bence sizin annenizle iliskinizin bu saatten sonra normal bir anne kız ilişkisi niteliğinde olması çok zor, ki sonraki mesajlarınızda verdiğiniz örnekler de bunu destekliyor.
Affedin, ne bileyim hasta olarak düşünün onu (gecmiste yaptiklari kesinlikle saglikli bir insanin yapacagi seyler degil) ve özgürlesin. Ama kesinlikle uzak olun ondan. Sizden birsey isterse önce ailenizi düşünün, bunu yaparsam eşime çocuklarıma ayırabilecegim vaktimden çalar mıyım diye.
Bunu söylediğim icin çok üzgünüm ama sizin hiç anneniz olmamış aslında.
Umarım bundan sonra size zarar veremez ve çok mutlu olursunuz.
Affettim ve sildim daha hafif hissediyorum dünden beri. Keşke bunca yıl içimde tutacağıma paylaşsaymışım.
evet maalesef hiç olmamış boşuna çaba göstermişim artık bundan sonrası için daha iyi bir anne olmak için aklımın köşesinde olacaklar o kadar

affetmek buyukluktur, affedin ama unutmayin da. bir daha kazik yemeyin, guvenmeyin. sizden ve cekirdek ailenizden degerlisi yok.

kafalara bak ya sinirden gülüyorum valla:KK70:

ben babaannemlerdeyken yalniz da degildim. kuzenlerim halalarim psikolojik siddet fiziksel siddet taciz istismar gibi harika anilar birakti bana mesela. bi cocuk daha ne ister ki.

hele cocuklugun verdigi caresizlikle anneye anltma siginma teselli bulma cabalarinda annemin yuzume bile bakmadan bana anlatma duymak istemiyorum deyisi, dinledigi zamanlarda sus kimseye anlatma sakin babana soyleme deyisi...
sus diye de hayriye hanim gibi aman agzimin tadi kacmasin aliriza bey mantigiyla diyo. agzimizin tadi baba tarafinin agzinin tadi yanlis anlasilmasin. biz kim agiz tadi kim

ahaahaha yazmayacaktim guya bisey yaziverdim bi cirpida

mesela bi gun pencerede kardesimle annemi bekliyoruz. amcam bizi gordu nasil korkarak iceri girip pencereyi kapatmaya calisiyorum anlatamam. ben alti yedi yasindayim kardesim dort bes... ben pencereyi kapatamadan amcam eve girip bizi dövdü. pencereden bakarken onu gördük diye. ne kadar mantikli bi sebep degil mi. annem geldi aglayarak anlattim canim nasil yaniyo ama. annem babana sakin soylemeyin o zaten deli dedi. susun aglamayin dedi. o an canimdan kalbim cok acidi
Allah bildiği gibi yapsın hepsini.

Allah bildiği gibi yapsın hepsini.

kız ben severim annemi ama:KK70:

cocuk halimle annemi büyütmüş insanim kerata az cektirmedi bana:KK53:

ama iste bu acı gecmiyo naparsan yap gecmiyo. bi affediyorum bi affetmiyorum nevrotik gibiyim.

baba tarafiyla görüşmüyorum zaten cogunu en son dugunumde gordum.

insallah bundan sonra bizler erdemli mutlu hayatlari olan guzel evlatlar yetistiren insanlar oluruz.

X