Sonunda beklenen oldu.

Merhaba hanımlar.
Son durumu da paylaşmak istedim.
Her ne kadar niyetim cici gelinlik olmasa da , öyle büyüdüğüm için gelin geldiğim aileye de büyüdüğüm gibi yaklaştıysam da üzüldüğümü biliyordunuz. Önerileriniz mesafeydi.
Geçen eşim ablasına gitti ben gitmedim. Beni silmişti hatırlıyorsanız, eşim de bunu bildiğinden davet etmedi gel gidelim diye bu iyi bir şey.
Sonrasında , baktım görümcem beni intgrmdan da engellemiş, kv de whtsptan silmiş.
(Anne kız kp den gizli teşkilat. Birbirlerini fişfikliyorlar) Kp bunlardan haberi yok, o beni çok sever ama bu insanlar yüzünden ona da gereken alakayı gösteremeyeceğim.
Her neyse.
Eşim ablasına ve annesine gayet normal.
Ama bana olan bu haksız tavır ve tutuma karşı onu hala normal görmek beni soğutuyor.
Burda bana şu konuda kızmayın annesini ve ablasını senin için mi silecek gibi.
Ben kendi ailem eşime tavrı olsa irdeler, iyileştirmeye çalışır veya onları haksız görsem tavır yapardım düzelene kadar.
Haftaya görümcemin doğumgünü. Ailecek toplanılır zaten çekirdek aile.
Benim kv benimkine gelmemişti koronayı bahane ederek :) zaten görümce davet etmez beni.
Asla gitmekte istemiyorum ama gitmemem durumunda ailede kp de anlayacak ve açık açık belli olacak durum.
Gitmeyen de ben olduğumdan suçlu bile gözükebilirim.
Zerre umrumda değil ama böyle şeylerin evliliğimi etkilemesi beni üzer hanımlar.

Bu saatten sonra ne yapmalıyım ben?
İyi de benim normalim bu. Gitmek istemiyosam gitmem. Çokta anlamlandırmam bu tip şeyleri.
Evli olmamam etkili olabilir tabiki

Sana ne? Bir düşün bakalım sana ne? Konu açmak için neden bahane arayayım çıkarım ne olacak? :) ben burdan ürün tanıtımı alan hanımlardan değilim.
Vizyonsuzsun hayatin kayinvalide gorumce es arasinda sıkışıp kalmis yazik sana keske baska seylerle ilgilensen mutlu fakan olsan ama laftan anlamiyorsun. Reklam falan ne alaka zaten onu hic anlamadim😃

Sana ne? Bir düşün bakalım sana ne? Konu açmak için neden bahane arayayım çıkarım ne olacak? :) ben burdan ürün tanıtımı alan hanımlardan değilim.
Sanane diye etrafınızdakilere söyleyin mesela :) sanane keyfinin kahyası mısın ? İster giderim ister gitmem yada sanane naparsam yaparım diye :KK66:

Vizyonsuzsun hayatin kayinvalide gorumce es arasinda sıkışıp kalmis yazik sana keske baska seylerle ilgilensen mutlu fakan olsan ama laftan anlamiyorsun. Reklam falan ne alaka zaten onu hic anlamadim😃
Ben size söyleyeyim çıkarınızı gerçek hayatta ne görümceye ne KV ye ne kocaniza tek kelime edemiyorsunuz onlara şişip şişip burada konu açıp millete patliyorsunuz gerçekleri duydukça.. kocaniza daha ne zaman geleceksin diyip soru soramiyorsun telefonda, sorduğunda adam seni haşlıyor yatak ayırıyor annesine ablasına tavır almadı diye kırılmışsin daha çok kırılırsın.. burada konuşmak kolay çünkü kocan gibi kimse seni terslemiyor insan gibi konuşuyor yapma komik oluyorsun diyorlar ama siz anlamamakta israrcisiniz... gün sonunda aldığınız yorumları toplayın bakalım kaçı size hak vermiş ne yapmanız gerektiğini bulursunuz diyecegimde benimkine hayal gibi..
SiZin başka işiniz ya da uğraşınız yok mu?
Hayatınızın odak noktası mı bu insanlar ?
Boşverin bırakın gitmeyin , anlayan anlasın. Hoş daha ortada davet bile yok.
Defalarca yazıldı mesafe mesafe mesafe ...
Siz böyle devam ederseniz sizi ezdikçe ezmeye devam edecekler.
Ya olacağı biliyorum onun için.

Burayı günlük gibi kullanmaktan vazgeçerek başlayın işe.
Sonra biraz sosyal ortamınızı genişletin. Buraya değilde yakın bir arkadaşınıza anlatın bunları. Tabii nezamana kadar dinler bilemedim.
Tamam hayatınız kv, görümceden ibaret bunu anladık artık. Ama onlar sizi sevmiyor, istemiyor
Sizde istemeyin.
Arkadaş bulun, hobi edinin. Kitap okuyun, yürüyüşe çıkın, yeni tarifler deneyin.
Benim tavsiyelerim bunlar.
Ama siz tahmini o doğumgününede gideceksiniz türlü bahanelerle. Peşinede gelip görümcem beni silmişti ama kp iyi insan onu severim ona ayıp olmasın diye doğumgününe gittim. Suratıma bile bakmadılar bu saatden sonra ne tavsiye edersiniz diye tekrar konu açacaksınız.

Hani yurtdışında filan polis birini tutuklayınca "sessiz kalma hakkına sahipsin" diyor ya, işte aynen mavera, sen de hiçbir şey yapmama hakkına sahipsin, görümceye gitmeme hakkına sahipsin, "kötü gelin" olma hakkına sahipsin.

Kayınpeder çok umrumdaysa açarım telefonu derdimi anlatırım. O öyle düşünecek bu böyle düşünecek diye bana eziyet eden insanların doğum günü kutlamasına gitmem.

Kayınvalide, görümceden ümidi kestin kayınpeder mi kaldı geriye Mavera?

Eşinin her bir aile bireyini bu kadar düşünmeni normal bulmuyorum ben.

Eşin tabi ki birşey olmamış gibi davranacak, aksini beklemiyordun değil mi?

Sinirini cidden buradakilerden çıkarmaya başladın. Hergün konu açıyorsan eleştiriye, yine mi konu açtın demeye hazır olacaksın. Yoksa her konu sonunda banlanmaya devam.

Daha ortada davet yok sen gitmesem kp anlar sorunu diyorsun

Davet edilmezsen gitmezsin

Cumartesi eşimin doğumgünüydü kimseyi davet falan etmedik karşı apartmandaki görümceyi de

Korona kv ye varsa size de var ama masşallah her hafta oturmaya gidiliyor

Artık beddua olarak algılanır mı bilemeyeceğim de eşin şu gidip gelmemeyi virüs aileye girince mi öğrenecek bilmiyorum

Aaaa ne Doğum günü, kocaman kadın, bu virüste ben Doğum gününe falan gitmem

sanki 5 yaşında çocuk da heves etmiş, arkadaşları ile bir pasta keselim denmiş der atadım kahkahayı

Ya cidden o tablodaki ölü sayılarını görünce kimsenin içi sızlanıyor mu sizin çevrelerinizde x vefat etti diye durum yapanlar falan yok mu

Telefonuma gelen vefat mesajlarının bir çoğunun altında corona nedeni ile cenazeye katılım 30 kişidir yazıyor

Ben o her vefat edende kendimi sorumlu hissediyorum, evden çıkmadığım bir yılı aşkın süredir evde yaşadığım, bu süreçte annem dahil kimseye gitmediğim halde

Çünkü bu toplumda yaşıyorum, toplumun bir bireyi olarak bu sürekli hareket halinde olan bölümüne müdahale edemediğim için vicdan azabı çekiyorum

Kandilde bile üç kapı geziyorlar yahu bu ailede, doğum gününü kesinlikle pas geçmezler

Gitmek istemiyorsanız gitmeyin, kayınpederinize coronayı bahane edebilirsiniz. Eşiniz kardeşi ve annesi ile sizin aranızda kalıyordur, o konuda onun üzerine gitmeyin derim. Görüşmek istiyorsa görüşsün. O size karışmasın siz de ona karışmayın derim. Onun onlarla konuşmasına filan gıcık oluyorsanız, görmezden gelin. O telefonda konuşurken mesela çıkın odadan başka şeylerle ilgilenin.

Ben önceki konularınızı da biliyorum aynı şeylerdi çünkü. Bu insanlar ailenize kadar engellemişti ortada sorun yokken. Eşinizde hiç umursamıyordu ailenizi kandillerini bile kutlamıyordu siz onların kandilde ayaklarına gittiğiniz halde. Ayrıca eşiniz kendi ailesine karşıda sizi serbest bırakmıştı ben buna rağmen hala onlarla konuşma ısrarınızı anlamadım🤷🏻‍♀️Size tavsiyeler verilmiş konularınızda ama siz yine birşeyleri bahane ederek görüşmeye devam etmişsiniz ama bu durum sizi eşinizin ve ailesinin gözünde yüceltmeyecek.Kp diyorsunuz şimdi de ama kp kendi eşini çocuğunu bilmez mi umrunda bile olmazsınız. Belki de bu ısrarınız onlara itici geliyor ve sizi istemiyorlar bırakın kendinizi geri çekin siz de kendi değerinizi yükseltin ve aranılan gelin olun

Kes sesini terbiyesiz. Vizyonsuzsun filan sen kimsin?
Aslında terbiyesizlik yapmamış. Olanı söylemiş. Konu başlıklarında kullanıcı adınızı görünce yine mi deyip es geçiyorum genelde. Bu sefer bakayım dedim, yine yanılmadım. Kusura bakmayın ama vizyon eksikliğiniz var. Kendinizi geliştirmeye yönelik bir şeyler yapın, başka meşgaleler bulun. Benim de kayın ailem problemli ama kafayı sürekli bunlara takamam, daha önemli işlerim var. Bebeğimle ilgileniyorum, çalışıyorum, kalan vakitlerimde çizim yapıp kitap okuyorum. Siz de deneyin bir şeyler. Bu hayat böyle geçmez.

Merhaba Mavera ben senin konularını pek hatırlamıyorum ama burada seninle ilgili hep aynı konuyu acmanla alakalı elestiriler gördüm senin adına üzüldüm.hep aynı konu ile ilgili açmanı ben eleştirmiyorum demekki bu konuları kendi iç dünyanda aşamıyorsun.kayinpederinin bilmesine takılma zaten onunlada paylaşıyorlardır.oyle değilse bile kayinpederine ilgili bir uzaklaşma olmadığını eğer olgun bir kişi ise mutlaka anlar.sana birkaç tavsiyem var YouTube den fatih civelekoglunu dinle.mutlaka onun ile ilgili soru cevaplar bulacaksın.senin sıkıntın çocukluğundan geliyor, muhtemelen hayır diyemeyen,savunma mekanizması az olan biri diye düşündüm.bende küslükten anlaşmazlıktan çok korkardım ama yavaş yavaş psikologları dinleyerek aştım.durumum elverseydi direk terapide almak isterdim.senin içinde iyi olur aslında terapi almak ama alamasanda mutlaka psikologların YouTube videolarini izle.dogumgunune cagirmayacaklarsa gitmen uygun olmaz.kendini çok yıpratma

Merhaba hanımlar.
Son durumu da paylaşmak istedim.
Her ne kadar niyetim cici gelinlik olmasa da , öyle büyüdüğüm için gelin geldiğim aileye de büyüdüğüm gibi yaklaştıysam da üzüldüğümü biliyordunuz. Önerileriniz mesafeydi.
Geçen eşim ablasına gitti ben gitmedim. Beni silmişti hatırlıyorsanız, eşim de bunu bildiğinden davet etmedi gel gidelim diye bu iyi bir şey.
Sonrasında , baktım görümcem beni intgrmdan da engellemiş, kv de whtsptan silmiş.
(Anne kız kp den gizli teşkilat. Birbirlerini fişfikliyorlar) Kp bunlardan haberi yok, o beni çok sever ama bu insanlar yüzünden ona da gereken alakayı gösteremeyeceğim.
Her neyse.
Eşim ablasına ve annesine gayet normal.
Ama bana olan bu haksız tavır ve tutuma karşı onu hala normal görmek beni soğutuyor.
Burda bana şu konuda kızmayın annesini ve ablasını senin için mi silecek gibi.
Ben kendi ailem eşime tavrı olsa irdeler, iyileştirmeye çalışır veya onları haksız görsem tavır yapardım düzelene kadar.
Haftaya görümcemin doğumgünü. Ailecek toplanılır zaten çekirdek aile.
Benim kv benimkine gelmemişti koronayı bahane ederek :) zaten görümce davet etmez beni.
Asla gitmekte istemiyorum ama gitmemem durumunda ailede kp de anlayacak ve açık açık belli olacak durum.
Gitmeyen de ben olduğumdan suçlu bile gözükebilirim.
Zerre umrumda değil ama böyle şeylerin evliliğimi etkilemesi beni üzer hanımlar.

Diger konularinada sürekli yazmistım. ben artık profesyonel destek alman gerektiğini düşünüyorum. Neden bu insanları hayatının merkezine koyuyorsunki onlar senin ailen değiller ,belliki seni istemiyorlar,eşininde sana saygisi yok. Eğer olsaydı tamam kendi ailesini silmezdi ama hooppp benim karımla uğraşmayın derdi.. sende onlar yokmuş gibi davran. Zaten seni davet edende yok. eğer o doğum gününe gidersen bundan sonra suratina tükürseler sesini çıkartamazsın. Doğumlar ölümler toplanmalar hiç bitmeyecek herseferinde bunlari kafaya takarsan akıl hastasi olursun. Yani k.p öğrenmiş ,sen suclu duruma düşmüşsün ne var yani çokta tınnn de geç. Hem iyi ve cici gelin olma gayem yok diyorsun hemde kendi kendine çelişiyorsun. arkadaş edin ,kitap oku, hayatında yarım kalan seyleri tamamla . Benim hepsi birbirinden cadi 3 görümcem var. 1 2 kere uğraştılar. Eşim hooopppp derdiniz varsa bana gelin, benim ev huzurumu bozamaz ,karimi agzinıza alamazsınız dedi. Ne k.v ne görümceler bana bu muameleyi yapamazlar. Cünkü esimin tepkisinden korkarlar.

Diger konularinada sürekli yazmistım. ben artık profesyonel destek alman gerektiğini düşünüyorum. Neden bu insanları hayatının merkezine koyuyorsunki onlar senin ailen değiller ,belliki seni istemiyorlar,eşininde sana saygisi yok. Eğer olsaydı tamam kendi ailesini silmezdi ama hooppp benim karımla uğraşmayın derdi.. sende onlar yokmuş gibi davran. Zaten seni davet edende yok. eğer o doğum gününe gidersen bundan sonra suratina tükürseler sesini çıkartamazsın. Doğumlar ölümler toplanmalar hiç bitmeyecek herseferinde bunlari kafaya takarsan akıl hastasi olursun. Yani k.p öğrenmiş ,sen suclu duruma düşmüşsün ne var yani çokta tınnn de geç. Hem iyi ve cici gelin olma gayem yok diyorsun hemde kendi kendine çelişiyorsun. arkadaş edin ,kitap oku, hayatında yarım kalan seyleri tamamla . Benim hepsi birbirinden cadi 3 görümcem var. 1 2 kere uğraştılar. Eşim hooopppp derdiniz varsa bana gelin, benim ev huzurumu bozamaz ,karimi agzinıza alamazsınız dedi. Ne k.v ne görümceler bana bu muameleyi yapamazlar. Cünkü esimin tepkisinden korkarlar.
Burda eşleri yarıştırmayacağımıza göre :) sizin adınıza sevindim. Haklısınız. Eşimin bana saygısı var çok şükür. Aileye verilen tepki ile saygı olmuyor. Ayrı dünyalar ayrı insanlar. Eşime benim hakkımda konuşamamaları bile eşimin bunu baştan engellemesi bile bana saygı duyduğunu gösterir. Her şeyi gizliden yapıyorlar ben eşime iletmiyorum sanıyorlar. Yok eşinin saygısı yok filan böyle ahkamlar kesecek kadar tanışıyor muyuz?
İnsanları ne kadar kırabileceğinizi düşünmüyor musunuz?

X