Sonunda beklenen oldu.

Merhaba hanımlar.
Son durumu da paylaşmak istedim.
Her ne kadar niyetim cici gelinlik olmasa da , öyle büyüdüğüm için gelin geldiğim aileye de büyüdüğüm gibi yaklaştıysam da üzüldüğümü biliyordunuz. Önerileriniz mesafeydi.
Geçen eşim ablasına gitti ben gitmedim. Beni silmişti hatırlıyorsanız, eşim de bunu bildiğinden davet etmedi gel gidelim diye bu iyi bir şey.
Sonrasında , baktım görümcem beni intgrmdan da engellemiş, kv de whtsptan silmiş.
(Anne kız kp den gizli teşkilat. Birbirlerini fişfikliyorlar) Kp bunlardan haberi yok, o beni çok sever ama bu insanlar yüzünden ona da gereken alakayı gösteremeyeceğim.
Her neyse.
Eşim ablasına ve annesine gayet normal.
Ama bana olan bu haksız tavır ve tutuma karşı onu hala normal görmek beni soğutuyor.
Burda bana şu konuda kızmayın annesini ve ablasını senin için mi silecek gibi.
Ben kendi ailem eşime tavrı olsa irdeler, iyileştirmeye çalışır veya onları haksız görsem tavır yapardım düzelene kadar.
Haftaya görümcemin doğumgünü. Ailecek toplanılır zaten çekirdek aile.
Benim kv benimkine gelmemişti koronayı bahane ederek :) zaten görümce davet etmez beni.
Asla gitmekte istemiyorum ama gitmemem durumunda ailede kp de anlayacak ve açık açık belli olacak durum.
Gitmeyen de ben olduğumdan suçlu bile gözükebilirim.
Zerre umrumda değil ama böyle şeylerin evliliğimi etkilemesi beni üzer hanımlar.

Bu saatten sonra ne yapmalıyım ben?

Boyle seylerin evliligini etkilemesine izin verme. Sen degil miydin seni insan yerine koyup, evde sana yardimci olacak kocayi bile isteye secmeyen. O dogumgunune kocanla birlikte git. Yuzune tukururlerse yarabbi sukur de sil ama sildigin peceteyi de atma. senin icin bunlar kocisim de. Emin ol o koca seni basinin ustunde tasiyacak. sen bosver buradaki yorumlari sen vizyon sahibi kadinsin boyle seylerin evliligini etkilemesine musade etme. sonra bosanmalar artiyor tabi diye yorum yapan da sendin. Aynen devam.

Boyle seylerin evliligini etkilemesine izin verme. Sen degil miydin seni insan yerine koyup, evde sana yardimci olacak kocayi bile isteye secmeyen. O dogumgunune kocanla birlikte git. Yuzune tukururlerse yarabbi sukur de sil ama sildigin peceteyi de atma. senin icin bunlar kocisim de. Emin ol o koca seni basinin ustunde tasiyacak. sen bosver buradaki yorumlari sen vizyon sahibi kadinsin boyle seylerin evliligini etkilemesine musade etme. sonra bosanmalar artiyor tabi diye yorum yapan da sendin. Aynen devam.
Bir an ne okuyorum dedim :confused: yarabbi şüküre kadar 😁

Kv dogumgunununuze gelmiyor, gorumce davet bile etmez diyorsunuz ama siz kıyın kıyın nasıl punduna getirsem de gitsem pesindesiniz. Insanlar sosyal medyadan bile engelleyecek kadar sizinle iletisimi kesmis, esiniz ailemle gorus diye sizi zorlamiyor, neden illa aralarina sizma cabalari?

Haa tabii ya simdi hatirladim konu sahibi. Tamam kendini aileye dahil etme çabaları simdi anlasildi, nasil olur da eş ailesi tarafindan sevilmeyen gelin olur, endişesini simdi anladim. Ataerkillige ters :KK70:

Haa tabii ya simdi hatirladim konu sahibi. Tamam kendini aileye dahil etme çabaları simdi anlasildi, nasil olur da eş ailesi tarafindan sevilmeyen gelin olur, endişesini simdi anladim. Ataerkillige ters :KK70:

Boyle seyler soylemeyin simdi size de atar yapacak :) bikerem o oyle degil. Kadin boyle yetistim ben dogustan ciciyim diyor konuda. Turkce aciklamasi ben isanlarin arkasindan konusurum ama yuzlerine gulerim diyor. Cok saygi duyuyorum ben kendisine cunku burada verdigi cevaplarla es ailesine olan tutumu ortusuyor :) bu karakterlere her zaman saygi duyarim ben :)

Boyle seyler soylemeyin simdi size de atar yapacak :) bikerem o oyle degil. Kadin boyle yetistim ben dogustan ciciyim diyor konuda. Turkce aciklamasi ben isanlarin arkasindan konusurum ama yuzlerine gulerim diyor. Cok saygi duyuyorum ben kendisine cunku burada verdigi cevaplarla es ailesine olan tutumu ortusuyor :) bu karakterlere her zaman saygi duyarim ben :)

bence görümcede üye olsun bir de onun ağzından dinleyelim mevzuları.

Istedigi atari yapsın, sayfayi kapattigim an ne atari kalır ne gideri. Enerjisini kayinailesine verirse daha faydali olur 🤷🏻‍♀️

Hayir yani insanlar dogru ya da yanlis, hakli ya da haksız, konu sahibini bariz istemeyip sevmiyorlar ve bunu gostermekten cekinmiyorlar. Hala kendini davet bile edilmeyecegi dogumgunune tabiri caizse yamamaya calismak nasil is valla ilginc.

Istedigi atari yapsın, sayfayi kapattigim an ne atari kalır ne gideri. Enerjisini kayinailesine verirse daha faydali olur 🤷🏻‍♀️

Hayir yani insanlar dogru ya da yanlis, hakli ya da haksız, konu sahibini bariz istemeyip sevmiyorlar ve bunu gostermekten cekinmiyorlar. Hala kendini davet bile edilmeyecegi dogumgunune tabiri caizse yamamaya calismak nasil is valla ilginc.

çünkü son kale kp i de kaybedeceğini düşünüyor.
o bari beni sevmeye devam etsin mantığında.

çünkü son kale kp i de kaybedeceğini düşünüyor.
o bari beni sevmeye devam etsin mantığında.
Iste neden yani, kp sevecek diye bu kadar kendini ezdirip yoksaydirmak, muhatap olmak istemediğini gostermekten çekinmeyen insanlarin evine davetsiz, istenmeden gitmek beyhude.
Eger istiyorsa arar kp i, annemle ablam beni engelledigi icin gelmek istemiyorum, seni onlardan ayri tutuyorum cok da seviyorum, yanlis anlamani istemedigim icin de arayip soylemek istedim der. Mesele bence kocasinin kolunda o evde boy göstermek.

Burda eşleri yarıştırmayacağımıza göre :) sizin adınıza sevindim. Haklısınız. Eşimin bana saygısı var çok şükür. Aileye verilen tepki ile saygı olmuyor. Ayrı dünyalar ayrı insanlar. Eşime benim hakkımda konuşamamaları bile eşimin bunu baştan engellemesi bile bana saygı duyduğunu gösterir. Her şeyi gizliden yapıyorlar ben eşime iletmiyorum sanıyorlar. Yok eşinin saygısı yok filan böyle ahkamlar kesecek kadar tanışıyor muyuz?
İnsanları ne kadar kırabileceğinizi düşünmüyor musunuz?

Yani yazdıklarımdan çıkarımın gercekten bu mu ? :kızgın: .söyleyecek başka birşey kalmamıstır benim tarafımdan. ya konu acmayacaksin yada eleştirilere seviyeli cevap vereceksin. Bir laf var b.. nda boğul.

Toplumumuzda dolaylı anlatım o kadar sabit bir kod haline gelmiş ki, derdimizi bile anlatırken paragraf sorusu çözdürüyoruz karşımızdakine.
Sevgili mavera110 mavera110 siz şuan evliliğinizden razı değilsiniz benim gördüğüm, eşinizin hakkaniyetsiz davrandığını hatta belki ailesi yanında sizi değersizleştirdiğini düşünüyorsunuz.
Her defasında eşinizle ilgili konu açmak istemiyorsunuz, çünkü burda bi konu lobisi var ve size mahalle baskısı uyguluyolar, yine mi koca konusu diyerek.
Oysaki bi dert çözüme kavuşana kadar derttir.
Ve sizin eşinizle evliliğiniz oturmadı.
Doğal olarak sıkıntılarınız devam ediyor, ve bu bir süreç.
Yani dalgalı bir şekilde devam eder, sonra iki taraf da birbirini kabul eder.
Şu aşamada size tavsiyem, şayet eşinizden genel manada memnunsanız, böyle şeylerle yüzgöz etmeyin kendinizi.
Yetişkin insanlarsınız.
İki yetişkin kendi ilişkilerinin sorumluluğunu alabilir, bi hakem arayışından önce.
Eşinizdeki değerinizi başka şeylerle ölçün, karar vermek zorunda bırakmayın.
Kolaylıklar 🍀

Siz kandilde 3 kapı gezen üye değil misiniz? Ya işiniz gücünüz sürekli eşinizin ailesi bu kadar da olmaz. Görüşmek istemiyorsanız görüşmezsiniz siz hala cagrilmayan dogum gunune gitme pesindesiniz. Esiniz de halinden memnun sizsiz gidiyor tamam ne uzatiyorsunuz hala? Esinizden onlara tepki gostersin onlarda hatasini anlasin benimle baristirsin istiyorsunuz. Siz boyle giderseniz eften puften hastalik sahibi olursunuz. Esinizi de biktirirsiniz. Kendinize baska bir ugras bulun lutfen.

Toplumumuzda dolaylı anlatım o kadar sabit bir kod haline gelmiş ki, derdimizi bile anlatırken paragraf sorusu çözdürüyoruz karşımızdakine.
Sevgili mavera110 mavera110 siz şuan evliliğinizden razı değilsiniz benim gördüğüm, eşinizin hakkaniyetsiz davrandığını hatta belki ailesi yanında sizi değersizleştirdiğini düşünüyorsunuz.
Her defasında eşinizle ilgili konu açmak istemiyorsunuz, çünkü burda bi konu lobisi var ve size mahalle baskısı uyguluyolar, yine mi koca konusu diyerek.
Oysaki bi dert çözüme kavuşana kadar derttir.
Ve sizin eşinizle evliliğiniz oturmadı.
Doğal olarak sıkıntılarınız devam ediyor, ve bu bir süreç.
Yani dalgalı bir şekilde devam eder, sonra iki taraf da birbirini kabul eder.
Şu aşamada size tavsiyem, şayet eşinizden genel manada memnunsanız, böyle şeylerle yüzgöz etmeyin kendinizi.
Yetişkin insanlarsınız.
İki yetişkin kendi ilişkilerinin sorumluluğunu alabilir, bi hakem arayışından önce.
Eşinizdeki değerinizi başka şeylerle ölçün, karar vermek zorunda bırakmayın.
Kolaylıklar 🍀
Tespit son derece yanlış olmuş. konu sahibi ataerkil kocasını sonuna kadar haklı evliliğini son derece mükemmel görüyor. tek suçlu görümce KV teşkilatı:KK54:

Merhaba hanımlar.
Son durumu da paylaşmak istedim.
Her ne kadar niyetim cici gelinlik olmasa da , öyle büyüdüğüm için gelin geldiğim aileye de büyüdüğüm gibi yaklaştıysam da üzüldüğümü biliyordunuz. Önerileriniz mesafeydi.
Geçen eşim ablasına gitti ben gitmedim. Beni silmişti hatırlıyorsanız, eşim de bunu bildiğinden davet etmedi gel gidelim diye bu iyi bir şey.
Sonrasında , baktım görümcem beni intgrmdan da engellemiş, kv de whtsptan silmiş.
(Anne kız kp den gizli teşkilat. Birbirlerini fişfikliyorlar) Kp bunlardan haberi yok, o beni çok sever ama bu insanlar yüzünden ona da gereken alakayı gösteremeyeceğim.
Her neyse.
Eşim ablasına ve annesine gayet normal.
Ama bana olan bu haksız tavır ve tutuma karşı onu hala normal görmek beni soğutuyor.
Burda bana şu konuda kızmayın annesini ve ablasını senin için mi silecek gibi.
Ben kendi ailem eşime tavrı olsa irdeler, iyileştirmeye çalışır veya onları haksız görsem tavır yapardım düzelene kadar.
Haftaya görümcemin doğumgünü. Ailecek toplanılır zaten çekirdek aile.
Benim kv benimkine gelmemişti koronayı bahane ederek :) zaten görümce davet etmez beni.
Asla gitmekte istemiyorum ama gitmemem durumunda ailede kp de anlayacak ve açık açık belli olacak durum.
Gitmeyen de ben olduğumdan suçlu bile gözükebilirim.
Zerre umrumda değil ama böyle şeylerin evliliğimi etkilemesi beni üzer hanımlar.

Bu saatten sonra ne yapmalıyım ben?
Biraz gecikeceğini söyle, sonrada "doğum günü için toplandılar" diyerek polise şikayet et .:kahve:

Tespit son derece yanlış olmuş. konu sahibi ataerkil kocasını sonuna kadar haklı evliliğini son derece mükemmel görüyor. tek suçlu görümce KV teşkilatı:KK54:

Hmm.
Siz üyeyi uzun süredir tanıyosunuz o halde.
Ben yazı dilinden eşine üzülen ama bunu görümce kv vs.ye yansıtan bir üslup sezdim.
Haklısınız belki de.
Emin değilim, yalnızca bir gözlem tespiti benimki

Biz dikkat etsekte yaşlı insanlar hiç dikkat etmiyor ki. Gerçekten anlamaları için aileden birinin korona olması gerek

İyi de siz de gidiyorsunuz kv ye evde daha da yaşlı hastaları olmasına rağmen

Özetle büyükler dikkat etmiyor biraz da bahane gibi geliyor bana

Bilinçli olan dayatmalı

Bu arada benim annem babam da kv kp de yaşlı ama kimseye gitmedim virüs götürürüm diye

Çalışmak için mecburen kalabalıklara giren yahut hasta ana babasına yardıma gidenlere değil sözüm ama kandil diye aynı gün içinde üç ayrı eve giden hatta el öpenlere sitemim

Konu sahibi ve eşi de dahil buna, yeni evliyim hep itiraz edemiyorum diyen sen de

burada onu ziyarete gittik, buna bebek görmeye gittik diyenler de, onun Doğum günü bunun düğünü vs organize edenler de, bu zorunlu olmayan kalabalık ortama giren herkes de

X