sorguladığım ilişkiye devam etmeli miyim

Yani ben böyle konuları hiç anlamıyorum, okumuş eğitimli kadınlar neden cahil, vasıfsız tiplerin peşine takılıp psikolojik/maddi/fiziksel şiddete razı oluyor. Çok mu lazım bu tipler? limoncu28 limoncu28 sen ne diyorsun?

İnsan neden zırva dinlemeye razı olur bilmiyorum gercekten hiç mi nefsiniz yok, gücünüze gitmiyor ? Ben olsam şu adama sen kimsin böyle konuşuyorsun 2 paralık it der kapının önüne korum. Yaptığım yemeği beğenmeyen , abuk subuk tepkiler veren bir için şuraya konu açmam bile. Adam hödük dümdüz, misafir olduğun evde yemeği sevmesen bile beğendim dersin nezaket gereği, en basit nezaket kuralından bihaber.

Son düzenleme:
Merhaba yeni üyelik açtım ve bir derdimi sizinle paylaşmak istedim.
23 yaşındayım, 3 yıllık bir ilişkim var. Biz aynı şehirde tek yaşıyoruz ve çok sık görüşüyoruz. Eğitim seviyelerimiz farklı ama ben bunu hiçbir zaman sorun etmedim, etmem de. Hayata bakışımız, siyasi ve dini görüşlerimiz benzer. Ve ikimiz de ciddi düşünüyoruz birbirimizin aileleriyle tanıştık ama aileleri tanıştırmadık henüz.

Ancak ben sürekli eleştirildiğimi düşünüyorum. Her hareketime "ne alaka" "şimdi niye böyle bi şey yaptın" gibi tepkiler veriyor ben şakayla yaklaştığımda beni bozuyor ve ben her adımımı düşünmeye çalışıyorum. Sadece bu da değil; mesela birimizin evinde buluşuyoruz ikimiz de çalışmışız yorgunuz ona rağmen ben kalkıp yemek yapıyorum daha yemeği yemeden bir yorum yapıyor. Hatta bir çatal alıp öğk iğrenç deyip bıraktığı oluyor. Benim çok güzel yemek yapıyorum gibi bir iddiam yok yemek kötü de olmuş olabilir ama ben incelik yapıyorum böyle karşılık almak zoruma gidiyor. Kavga ediyorum kızıyorum anlamıyor bile beni. Yemek yapmayayım desem her buluştuğumuzda dışardan mı yiyelim çok sağlıksız ve pahalı geliyor çözüm bulamıyorum. Böyle çok konu var eleştirildiğim. Sürekli bana "sen her şeye alınıyorsun" diyor tamam biraz hassas biriyim ama ciddi bir ilişkiden incelik beklemek hakkım değil mi?
Bir de şu mesele var: Erkek arkadaşım ailesine çok bağlı anneci bir tip değil çok şükür. Ama ailesi çok paragöz gibi geliyor bana. Hatta bir gün telefonla konuşurken benim yanında olduğumu bilmeyerek babası şöyle dedi: "Boş ver ne düğünü ne nişanı al kızı getir, ben öyle yaptım bedavaya karı aldım." Ben şok oldum şaka yaptı güldü ama insan neden daha söz nişan yokken böyle bir şaka yapar anlayamadım ve hiç hoşlanmadım. Genel olarak ailesiyle aram iyidir ama evlenirsek bu para konularında oğullarına çok yüklenecekler gibi geliyor bana.

Sadece kötü özelliklerini yazmış gibi olmayayım gerçekten benim için yeri çok ayrıdır birlikte büyüdük büyümeye devam ediyoruz. Evlenmeyi birlikte yurtdışına gitmeyi istiyoruz çok güzel hayallerimiz var. Her şeyimiz ortaktır hiçbir şeyini benden esirgemez, saklamaz.

Yaşın daha genç diyeceksiniz biliyorum ama bana hiç de genç gelmiyor, sanki artık bu yaşlarımda evleneceğim kişiye karar vermeliymişim gibi hissediyorum. Gözüm korkuyor bu kadar zamandan sonra ayrılmaya. Yalnız olmak onsuz olmak beni korkutuyor. Ve hayatıma alacağım insanda onda bulduklarımı bulamam diye korkuyorum. Bunları düşünmem bile ilişkiye saygısızlık değil mi sizce? Ne yapmalıyım bazı şeyler çözülmüyor böyle kabullenmeli miyim?
on senelik evliyim, esim bir kere bile yaptigim yemege dudagini bukmedi. ellerine saglik der, begenmese bile yer. bence bu hareket normal degil. ayrica evlenmemenize ragmen size saygisizca davranmaya baslamis, halbuki sizi evlilige ikna etmesi icin ekstra ozenli davranmasi gerekiyor ama o laubalilesmis bile. bence yol verin.

Bir ilişkiyi evliliğe götürmek istiyorsanız mükemmelle yakın olmalı aranızdaki iletişim.
Size saygısı, sevgisi, kadın erkek ilişkilerine bakışı, bunlarda sorun varsa ne akla hizmet bu insanla evliliği düşünebilirsiniz?

Beraber büyümekte çok çocukça bir laf aslında. Büyüdüyseniz ne olacak yani?

Aynı evde vakit geçirip nasıl bir tiple birliktesiniz görmemişsiniz ne güzel ama yok illa arabesk takılıp kendinizi yakacaksiniz.

Son düzenleme:
23 yaşındayım, 3 yıllık bir ilişkim var. Biz aynı şehirde tek yaşıyoruz ve çok sık görüşüyoruz. Eğitim seviyelerimiz farklı ama ben bunu hiçbir zaman sorun etmedim, etmem de. Hayata bakışımız, siyasi ve dini görüşlerimiz benzer. Ve ikimiz de ciddi düşünüyoruz birbirimizin aileleriyle tanıştık ama aileleri tanıştırmadık henüz.

Ancak ben sürekli eleştirildiğimi düşünüyorum. Her hareketime "ne alaka" "şimdi niye böyle bi şey yaptın" gibi tepkiler veriyor ben şakayla yaklaştığımda beni bozuyor ve ben her adımımı düşünmeye çalışıyorum. Sadece bu da değil; mesela birimizin evinde buluşuyoruz ikimiz de çalışmışız yorgunuz ona rağmen ben kalkıp yemek yapıyorum daha yemeği yemeden bir yorum yapıyor. Hatta bir çatal alıp öğk iğrenç deyip bıraktığı oluyor. Benim çok güzel yemek yapıyorum gibi bir iddiam yok yemek kötü de olmuş olabilir ama ben incelik yapıyorum böyle karşılık almak zoruma gidiyor. Kavga ediyorum kızıyorum anlamıyor bile beni. Yemek yapmayayım desem her buluştuğumuzda dışardan mı yiyelim çok sağlıksız ve pahalı geliyor çözüm bulamıyorum. Böyle çok konu var eleştirildiğim. Sürekli bana "sen her şeye alınıyorsun" diyor tamam biraz hassas biriyim ama ciddi bir ilişkiden incelik beklemek hakkım değil mi?
Bir de şu mesele var: Erkek arkadaşım ailesine çok bağlı anneci bir tip değil çok şükür. Ama ailesi çok paragöz gibi geliyor bana. Hatta bir gün telefonla konuşurken benim yanında olduğumu bilmeyerek babası şöyle dedi: "Boş ver ne düğünü ne nişanı al kızı getir, ben öyle yaptım bedavaya karı aldım." Ben şok oldum şaka yaptı güldü ama insan neden daha söz nişan yokken böyle bir şaka yapar anlayamadım ve hiç hoşlanmadım. Genel olarak ailesiyle aram iyidir ama evlenirsek bu para konularında oğullarına çok yüklenecekler gibi geliyor bana.

Sadece kötü özelliklerini yazmış gibi olmayayım gerçekten benim için yeri çok ayrıdır birlikte büyüdük büyümeye devam ediyoruz. Evlenmeyi birlikte yurtdışına gitmeyi istiyoruz çok güzel hayallerimiz var. Her şeyimiz ortaktır hiçbir şeyini benden esirgemez, saklamaz.

Yaşın daha genç diyeceksiniz biliyorum ama bana hiç de genç gelmiyor, sanki artık bu yaşlarımda evleneceğim kişiye karar vermeliymişim gibi hissediyorum. Gözüm korkuyor bu kadar zamandan sonra ayrılmaya. Yalnız olmak onsuz olmak beni korkutuyor. Ve hayatıma alacağım insanda onda bulduklarımı bulamam diye korkuyorum. Bunları düşünmem bile ilişkiye saygısızlık değil mi sizce? Ne yapmalıyım bazı şeyler çözülmüyor böyle kabullenmeli miyim?
ayrica bence birlikte buyume vs duygusal sebepler, kimse 16 yasinda 18 yasinda akli tam oturmamisken yaptigi secimlere bir omur boyu evet demek zorunda degil. sartlariniz degisti, belki siz daha olgun oldunuz, simdiki durumunuza gore karar verin

Bu bir ilişki değil hatta size duygusal bir kimlik bile yüklediğini dusunmuyorum.
Her şeye alındığını düşenin bir adam seni hiç bir konuda yeterli görmüyordum muhtemelen.Yol arkadaşı değilsin onun için..Sadece birlikte seyahat ediyorsunuz..
Senin yerinde olsam kapilmam fazla.3 sene olmasa iliskinin bitmeyeceğini dair bir teminat değildir.

Bu kadar lacka karakterde saygisiz adamin nesi iyi Allah askina?
Simdi tek yasayan biri olarak düşüneyim
Erkek arkadasim bana gelse ben yemek yaparım ben ona gittiysem de o yapmali yani ben disaridan da istemem ve misafirsem kalkip o yapmali net!
Ayrica evlenseniz adama köle olacaksiniz bu cok net
Sahsen ev isi de dahil her türlü sorumluluk ortak paylaşılmayacaksa neden eş diyoruz ki? Ben tum sorumlulugu alacaksam zaten tek başınayken de alıyorum yetiskin bir erkeği neden yük edineyim?
Lütfen evlilik düşünmeyin zira babasindan gördüğü gibi bos beleş bir adam buradan bakinca bile belli oluyor yani

Konu sahibesiyle nikah yaparsa mecburen veriyorlar. Konu sahibesi de bu vasıfsız arkadaşı hayatboyu sırtında taşır.
Gecenlerde benzer bir konu vardi kiz yurtdışında ev kurmuş kirasını vs ödemiş adam Türkiyeden gelmiş bu koltukları mi aldin diye eleştiriye baslamis ustune 3 sene gecmis coluk cocuk derken hala daha napsam diyordu o konuyu bulmak lazim konu sahibesi icin

Sizin gibi olan hemcinslerime hiç üzülmüyorum. Adam karakterini gizlemiyor, tam bir mağara adamı. Tıpkı babası gibi. Siz hala bu ilişkiyi sürdürme peşindesiniz, şaka gibi.
Bazi hemcinslerimizde olmayanı oldurmaya calisma cabasi var
Illa da evlenecegim, evlenince nasilsa onu değiştiririm kafasi oluyor evlendikten sonra da bosanmamak icin ekstra caba gösterip gencecik yaşta tukeniyorlar

Şakası bile yapılmayan davranışlarını hakaret olarak algılamıyor musunuz?
Pişirdiğim yemeğe öğğğkkk diyecek?????
Pişirdiğim yemeğe böyle tepki verecek insanın kafasına geçiririm tabağı. Çok biliyorsa o yapsın madem ben yapamıyorum.

Erkek arkadaşım en kötü yaptığım yemeklerimi bile dünyanın en güzel yemeğiymiş gibi yer. Bir iki kere kek yapmıştım, çatal batmıyor o derece sert olmuş taş gibi 😂 onu yiyip bitirmişti. Daha geçende çorbasına tuz atmış ben görmedim onun çorbasına bi de ben tuz attım. Ben atmıştım dedi ama içti o çorbayı. Zehir gibi tuzlu olmuş deyip güldü sadece.

İnsan beğenmediyse bile emeğe saygı duyar, bir insanın çaba harcadığı bir şeye öğkk yapmaz. Fazlasıyla saygısız birisi konudaki sevgili.

Bence çat diye ayrılma ya da çat diye evlenme önce ciddiyetlee bu rahatsızlıklarını konuş ve kendine çeki düzen verirse devam et onu biraz izle sonra kararını ver

Bence çat diye ayrılma ya da çat diye evlenme önce ciddiyetlee bu rahatsızlıklarını konuş ve kendine çeki düzen verirse devam et onu biraz izle sonra kararını ver
He adam da evlenene kadar ayıya dayı desin, evlendikten sonra psikolojik şiddetine aynen devam etsin.

X