sorun eş, kv değil...

Pardon ama siz bu konuda neredesiniz? Çalışıp para veren dışında başka hiçbir sıfatını yok. Ne eş olarak kocanızda ne anne olarak çocuğunuzda ne kendi evinize gelip giden üzerinde söz hakkınız kalmamış farkında mısınız?

Eşiniz güzellikle konuşulabilecek birine benzemiyor ama siz daha iyi bilirsiniz bi deneyin. Olmadıysa ben olsam inada bindirirdim gider çocuğu kreşe yazdırır kv ye de çok yoruluyordum kıyamadım sana derim. Bunu da yapamayacaksanız çocuğunuz seneye zaten normal anaokulu yaşında olacak. Eşime resti çeker ya işten çıkıp ben bakacağım ya kreş annen seçenekler arasında yok derdim.

Çok yüz vermişsiniz, kafasına göre ağzına geleni söylüyor....tepkinizi koyun ...çocuk sizin de cocugunuz, kreş faydalı ben yazdırdım deyin direkt..biraz denesin olmazsa tekrar anan bakar deyip oyalayın...ama pek geçimli bi adam değil bunca yıl nasıl yürüdü bu evlilik??
Nasıl yürüdüğü belli değil mi? Konu sahibi kendi isteklerini kendisi bile önemsememiş her şeye he demiş. Yoksa böyle bir adamla normal bir evlilik nasıl yürüsün.

Gercekten cok zor durum. Esinizle konussaniz sizi duyacak durumda bile degil sanki. Annesi ile konussaniz dicem o da ogluna toz kondurmuyomus. Kayinbabaniza mi anlatsaniz acaba esinizin tavrini eger objektif biriyse ise yarayabilir. Baska aklima birsey gelmedi. İnsan boyle seyler oldugunda aile olamadigini hissediyor, gercekten cok kotu.

Neden olmasın ki kaymak gibi hayat
Düşün erkeğiz istediğimiz gibi yaşıyoruz hayatı
Çapkınlık yapıyoruz eşimiz affediyor diğer kadın ayarttı diyor
Anamızın evlilikten önce yüzüne bakmazken evlendikten sonra karımıza nispet yapıyoruz anamıza yağdırıyoruz karımız çıldırıyor bu da anamızın hoşuna gidiyor hayırlı evladım diyor. Tüm bunlara rağmen karımız maaşını bize veriyor ordan kırpıp harcıyoruz gözünün içine baka baka anam istese yemene fizana giderim diyoruz ve bunun sonucunda eşimiz "arkadaşı mı dolduruyor ne" diyor :KK53: bence mis gibi hayat. Sutyen regl derdi de yok sjdksjdks
Müsaadenizle ben bi çıkıyorum, biraz işim var.

Bırakın gitsin fizana
Bi fizandır tutturmuş adam
Şu durumda senin için zor olabilir ama işten çık kendin bak çocuğuna.
Hatta eşine de "çocuğu kreşe vericem evde bir katkı olmuyor orda sosyalleşir, hayır dersen de işten çıkıp kendim bakıcam çocuğuma. Madem kreşe gitmiyor o zaman annesi olarak ben evde birşeyler öğretirim." De.
Böylece tek maaşla ev geçindirir sana da anasına salça alarak nispet yapamaz. Eşin çok gıcık olunası.
Bunu yazmaya geldim.
Madem kendi paranızı biriktiremiyorsunuz,çıkın işten.Şu an çalışmanızın hiç bir getirisi yok,aksine götürüsü var.Tek maaşla iki eve baksın bakabiliyorsa. Siz oyun gruplarına götürür yine sosyalleştirirsiniz çocuğu,kimseye de minnetiniz olmaz.
Bu şekilde olan size oluyor. Kocanızin hem cebi doluyor,hem anasına yağdırıyor.

merhaba, 4 yaşında bir kızım var. 3 yaşına kadar kendim büyüttüm ve kreşe verir işe başlarım diye düşünmüştüm.
ama her seferinde eşim kreş için önüme set koydu, ben hem sosyalleşsin aktif olsun istedim hemde kimseye minnet etmemiş olurum diye düşündüm. ama eşim annesine baktırmakta ısrar etti ve hala da öyle. asıl konu son zamanlarda eşimin hem kendi isteği ile annesine baktırması hemde bir konu olurken arkadaşlarından örnek vermesi. ''x arkadaşımın annesi aynı apartmanda ama çocuğuna bakmıyor, benimki bakıyor Allah razı olsun annemden.'' Evet Allah razı olsun bakıyor bakmam demiyor ama ben çocuğuma kötülük yapıyorum istiyorum ki gelişsin sosyal olsun yeni şeyler keşfetsin. Sürekli annesine gittiğimizde bana bırakmıyor sormama benden önce davraniyor, '' anne ne istiyosun ne alayım sana söyle söyle birşeyler söyle alacam hadi diyor. Bende alırım ne isterse bu arada sorun yapmam. Banyosunun musluğu bozuktu hatta ben dedim eşime tamirci çağırdı. Ama sürekli bu şekilde annesiyle telefonda konusuyor ne istersen ne sorun olursa beni ara hemen yaptırırım fizana git bul de getireyim. Ayrıca kayınvalidemlerin durumu da iyi. Ama eşimn bunları yaparken bana inat yapar gibi yapıyor. Dün pazara gittik yine annesine zorla birşey istetti kadında istedi. Pazarda istediği şey yoktu, manav manav trafiğin içinde gezdik bende bozuldum doğrusu çünkü istenen şey çok acil birşey değildi. Bunu söylediğimde de yok annem yanlış anlar bilerek almadığımızı düşünür dedi. Sonra bulduk istenen şeyi aldık eşim, arabada bana bakarak ''annem benden bişey istedi bulmasam olmaz, fizanda da olsa gider alırım o benim annem dedi. Annem asker gibi sabah kalkıyor, ne desem yapıyor diyor. Bende al tamam ama bana niye böyle davranarak alıyosun dedim çünkü sen almamı istemiyosun bozuluyosun olayına getiriyor. Bende indim arabadan sinirlendim eve geldim. Hep böyle yapıyor annesine birley alırken benim inadıma alır gibi yapıyor, ben su al desem unutur gelir yarın alırız der oflar. Ama annesine gelince aynı seyi yapmıyor sanki çocuga ben zorla baktırıyormusum gibi davranıp annesine kul köle olmamı bekliyor. Artık bu son zamanlarda alışkanlık haline geldi. kayınvalidem salça alıcam der tamam ben alırım diyor. Mecburmuyum anlamadım, alınır da evine de ben bakmak zorundamıyım. Ayrıca kış için annesine bana sormadan gel bizde kal diyor çocukta dışarıya çıkmamış olur soğukta diyor. Annesi de baban var yemek nasıl hazırlasın diyor, eşimde gelsin bizde yesin hafta içi diyor. Bana sormadan düzen değiştirmeye çalışıyor.
Artık eşimin bu hareketlerinden dolayı ailesinden de soğumaya başladım daha az görüşmek istiyorum aradaki diyaloglar canımı çok sıkmaya başladı. Bu durum sanki kayınvalidemin hoşuna gidiyor gibi...Oğluna asla laf etirrmez, pırlanta da dahi çizik varmış oğlunda yokmuş. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum artık.
Sen de annen için kardeşin için birşryler al. Telefonla konuşurken canin ne istiyor hemen alalim de. Cumleyi ilk duydugunda geçirdiyi his ona yeter de artar bile. Tamam aileye destek olmali ama anlattiğiniz gibi size inat yapar gibi yapmasi ne saçma. Malesef erkeklerin 99 faizinde az ya da çok bu durum var. Laf anlatarak birşeyleri değiştiremezsin. Ayni şeyleri yaşamasi lazim

Tlc deki anasının kuzusu programı gibi ögh 😒 böyle adamlar adamın ömrünü bitirir.

Bunu yazmaya geldim.
Madem kendi paranızı biriktiremiyorsunuz,çıkın işten.Şu an çalışmanızın hiç bir getirisi yok,aksine götürüsü var.Tek maaşla iki eve baksın bakabiliyorsa. Siz oyun gruplarına götürür yine sosyalleştirirsiniz çocuğu,kimseye de minnetiniz olmaz.
Bu şekilde olan size oluyor. Kocanızin hem cebi doluyor,hem anasına yağdırıyor.
Çok mantıklı ama işten çıksa da iyice ezer bu adam .kendi çoluk çocuğundan keser bence çıkmasin işten . Parasını kendi alıp biriktirsin. İleride lazım olacak gibi .

Eşinizden neden bu kadar korkuyorsunuz? En fazla boşanırsınız, çocukla tehdit eder, verirsiniz çocuğu da, zaten 1 aya kadar kapınıza gelir çocuğu bırakırlar. Mesai bitene kadar bakmak ile 7/24 bakmak her sorunu ile ilgilenmek her masrafı halletmek aynı değil. En fazla boşanırsınız, nafakadan kalanı ailesine sıvar yani. Neden bu kadar korkuyorsunuz?
Korkmuyorum eşim olayları ailesine farklı anlatıyor. Sanki ben annesi birşey istemişte para gidiyor diye kavga çıkarıyormuşum gibi yansıtıyor. Halbuki sorun para değil tabi ki annesi alsın ama sorun bana inat yaparak gıcıklığına annesine ne istiyorsun diye sorması ve istediği şeyi zorla bulmaya çalışması manav manav gezdirmesi. İlaç olsa acil durum olsa gezelim ama öyle bir durum yok ortada.

Çok mantıklı ama işten çıksa da iyice ezer bu adam .kendi çoluk çocuğundan keser bence çıkmasin işten . Parasını kendi alıp biriktirsin. İleride lazım olacak gibi .
Zaten eşimin sürekli konuşmasından dolayı işten çıkmak istemiyorum arabaya binsem en ufak kavgada beni beğenmiyorsun ama benzinini ben dolduruyorum ki geziyorsun diyor bunları yaşadığım için işten çıkmak benim için son çare olur.

Zaten eşimin sürekli konuşmasından dolayı işten çıkmak istemiyorum arabaya binsem en ufak kavgada beni beğenmiyorsun ama benzinini ben dolduruyorum ki geziyorsun diyor bunları yaşadığım için işten çıkmak benim için son çare olur.
Eşiniz gerçekten çok sorunlu sizin hayatınızı tamamen kontrol altına almış malesef . Kendinize yardım edecek bir tek sizsiniz umarım içinizde o gücü bulursunuz.

Sırf çocuğuna baktığı ya da bakacağı için mi böyle oldu yani.İşiniz zor ama sağlam bir problem çıkartmaniz kaçınılmaz gibi .Bu çocuğun kreşte olma ,sosyalleşme yaşı gelmiş artık .Evde büyükler nereye kadar ne verebilir ki .
Normalde de düşkündü annesine ama çocuga baktıktan sonra tamamen farklı oldu. Örneğin bize gelir kv, benim sormam gerekirken eşim benden önce davranır anne ne istiyorsun ne içersin rahat otur minder getireyim vs vs konularını çok yapıyor. İster istemez bende daha çok uzaklaşıyorum eşimden ve ailesinden bunu belli ettiğimde de kıskanç bir eş olduğumu düşünüyor ve açık açıkta sen böyle yaptıkça ben daha çok bağlanıyorum aileme diyor.

merhaba, 4 yaşında bir kızım var. 3 yaşına kadar kendim büyüttüm ve kreşe verir işe başlarım diye düşünmüştüm.
ama her seferinde eşim kreş için önüme set koydu, ben hem sosyalleşsin aktif olsun istedim hemde kimseye minnet etmemiş olurum diye düşündüm. ama eşim annesine baktırmakta ısrar etti ve hala da öyle. asıl konu son zamanlarda eşimin hem kendi isteği ile annesine baktırması hemde bir konu olurken arkadaşlarından örnek vermesi. ''x arkadaşımın annesi aynı apartmanda ama çocuğuna bakmıyor, benimki bakıyor Allah razı olsun annemden.'' Evet Allah razı olsun bakıyor bakmam demiyor ama ben çocuğuma kötülük yapıyorum istiyorum ki gelişsin sosyal olsun yeni şeyler keşfetsin. Sürekli annesine gittiğimizde bana bırakmıyor sormama benden önce davraniyor, '' anne ne istiyosun ne alayım sana söyle söyle birşeyler söyle alacam hadi diyor. Bende alırım ne isterse bu arada sorun yapmam. Banyosunun musluğu bozuktu hatta ben dedim eşime tamirci çağırdı. Ama sürekli bu şekilde annesiyle telefonda konusuyor ne istersen ne sorun olursa beni ara hemen yaptırırım fizana git bul de getireyim. Ayrıca kayınvalidemlerin durumu da iyi. Ama eşimn bunları yaparken bana inat yapar gibi yapıyor. Dün pazara gittik yine annesine zorla birşey istetti kadında istedi. Pazarda istediği şey yoktu, manav manav trafiğin içinde gezdik bende bozuldum doğrusu çünkü istenen şey çok acil birşey değildi. Bunu söylediğimde de yok annem yanlış anlar bilerek almadığımızı düşünür dedi. Sonra bulduk istenen şeyi aldık eşim, arabada bana bakarak ''annem benden bişey istedi bulmasam olmaz, fizanda da olsa gider alırım o benim annem dedi. Annem asker gibi sabah kalkıyor, ne desem yapıyor diyor. Bende al tamam ama bana niye böyle davranarak alıyosun dedim çünkü sen almamı istemiyosun bozuluyosun olayına getiriyor. Bende indim arabadan sinirlendim eve geldim. Hep böyle yapıyor annesine birley alırken benim inadıma alır gibi yapıyor, ben su al desem unutur gelir yarın alırız der oflar. Ama annesine gelince aynı seyi yapmıyor sanki çocuga ben zorla baktırıyormusum gibi davranıp annesine kul köle olmamı bekliyor. Artık bu son zamanlarda alışkanlık haline geldi. kayınvalidem salça alıcam der tamam ben alırım diyor. Mecburmuyum anlamadım, alınır da evine de ben bakmak zorundamıyım. Ayrıca kış için annesine bana sormadan gel bizde kal diyor çocukta dışarıya çıkmamış olur soğukta diyor. Annesi de baban var yemek nasıl hazırlasın diyor, eşimde gelsin bizde yesin hafta içi diyor. Bana sormadan düzen değiştirmeye çalışıyor.
Artık eşimin bu hareketlerinden dolayı ailesinden de soğumaya başladım daha az görüşmek istiyorum aradaki diyaloglar canımı çok sıkmaya başladı. Bu durum sanki kayınvalidemin hoşuna gidiyor gibi...Oğluna asla laf etirrmez, pırlanta da dahi çizik varmış oğlunda yokmuş. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorum artık.
Vallaha catlayacam artık ya .
Niye bosayip atmiyorsunuz bu adamlari

Normalde de düşkündü annesine ama çocuga baktıktan sonra tamamen farklı oldu. Örneğin bize gelir kv, benim sormam gerekirken eşim benden önce davranır anne ne istiyorsun ne içersin rahat otur minder getireyim vs vs konularını çok yapıyor. İster istemez bende daha çok uzaklaşıyorum eşimden ve ailesinden bunu belli ettiğimde de kıskanç bir eş olduğumu düşünüyor ve açık açıkta sen böyle yaptıkça ben daha çok bağlanıyorum aileme diyor.
Ayrıca evinizde kimsenin kalamayacağını belli edin lütfen sesiniz çıksın ya ne demek kışın bizde kalacak ortalığı dagitirdim kim karar veriyor ya evimde niye onun annesiyle yaşamak zorundayim bağlanıyorsa gitsin anasıyla yaşasın koyun kapının önüne

Zırnık kadar umrumda olmazdı
Bu mesajı da verirdim
Tek yaptığı sizi kışkırtmak
Zerre ilgilenmeyin bakın ne olacak

Anladığım kadarıyla sorun kocanizin ailesinde değil ki eşinizde. Eşiniz çok gereksiz bir şekilde anneci rolünü oynuyor .Kayinvalide ile konuşmayı deneseniz faydası olur mu ? Az çok tepkisini kestirirsiniz .Bir de eşiniz önceden de böyle miydi ?
Bence hiç denemesin.Oğluna toz kondurmayan yine oğluna arka çıkar..

Yıllık izninizi kullanma şansınız varsa 1 hafta kullanın ve o ara çocuk sizde diye bilinirken yarım gün kreşe verin baktınız yürüyor tam güne çevirin ve devam edin. Çocuk sizin de çocuğunuz ve en iyisini anne bilir ne baba ne kv.. Parasını peşin ben ödedim deyin istedikleri kadar zırlasınlar.. Not:Benim yapmışlığım var kv birden görümcelerin yanına İstanbul'a gideceğim, annene bırak diye pat diye söyleyince annem o ara köydeydi ve ben yaptım 2 yaşındaki çocuğu kreşe verdim..

X