sosyal medyadan hakaret, aileyle konuşma, neden birisi yapar bunu

evet öyle gibi ama bu durum beni çok tedirgin ediyor. kim olduğunu bilememek yani, belki hep arkamda olacak, her hareketimi art niyetle göstermeye çalışacak aileme yine, hatta belki kendim konuşuyor olacağım kendisiyle, dibimde olacak . bu korkuya dönük tedirginliğimi nasıl atabilirim acaba?
Aileniz sevdikleriniz size guveniyorsa birsey yapamaz... sikayetinizi yapmissiniz zaten muhattap olmayin armaya bulmaya calismayin.. sikayet sonucunu bekleyin... illa ortaya cikar cezasinj alir... birinin canini yaktiginiz belli isteyerek yada ismeden .. psikolojik sorunlari yoksa normalse kimse birine bu kadar takmaz... kaldi ki psikolojik sorunlu anormal takintili biri o zaman da neden sen diye merak ediyor insan...

engeli kaldırabilirim, işe yarar mı ?

tekrar iletişime geçmeniz lazım yani karşı tarafı bir linke yönlendirmek gerekiyor. sonra link bende olduğu için ben ordan çekiyorum ip adresini.

ona bir şey yaptırmadan da yapabilirim ama maalesef fark ederse ben mahkemelik olurum :)

Aileniz sevdikleriniz size guveniyorsa birsey yapamaz... sikayetinizi yapmissiniz zaten muhattap olmayin armaya bulmaya calismayin.. sikayet sonucunu bekleyin... illa ortaya cikar cezasinj alir... birinin canini yaktiginiz belli isteyerek yada ismeden .. psikolojik sorunlari yoksa normalse kimse birine bu kadar takmaz... kaldi ki psikolojik sorunlu anormal takintili biri o zaman da neden sen diye merak ediyor insan...

evet neden ben? yani bana takabilecek beni sürekli taklit eden bir arkadaşım var ama o kadar küfür edebileceğini düşünemiyorum açıkçası. beni sevdiğini söyleyip yüz vermediğim kişiler oldu falan ama hani bu şekilde bir davranış ve belirsizlik, tedirgin ediyor beni.

tekrar iletişime geçmeniz lazım yani karşı tarafı bir linke yönlendirmek gerekiyor. sonra link bende olduğu için ben ordan çekiyorum ip adresini.

ona bir şey yaptırmadan da yapabilirim ama maalesef fark ederse ben mahkemelik olurum :)

o gerizekalı dışında kimse mahkemelik olmamalı :)

tekrar iletişime geçebilirim belki ama yine küfürlü konuşur diye tahmin ediyorum, linke de tıklayacağını sanmıyorum. şikayetle tehdit ettiğimde tınlamadı bile, sanırım amerika merkezli sosyal medya uygulamaları bilgi paylaşmıyor diye düşünerek çok rahat. eğer öyleyse polis nasıl bulur bilemiyorum. bu yöntemi özelden bana yazabilir misiniz?

evet neden ben? yani bana takabilecek beni sürekli taklit eden bir arkadaşım var ama o kadar küfür edebileceğini düşünemiyorum açıkçası. beni sevdiğini söyleyip yüz vermediğim kişiler oldu falan ama hani bu şekilde bir davranış ve belirsizlik, tedirgin ediyor beni.
Kacak dovusmeyi seviyor demek ki gorunen o ki kazanmis da hicbirsey yapamasa bile canini sikmaya yetmis...

o gerizekalı dışında kimse mahkemelik olmamalı :)

tekrar iletişime geçebilirim belki ama yine küfürlü konuşur diye tahmin ediyorum, linke de tıklayacağını sanmıyorum. şikayetle tehdit ettiğimde tınlamadı bile, sanırım amerika merkezli sosyal medya uygulamaları bilgi paylaşmıyor diye düşünerek çok rahat. eğer öyleyse polis nasıl bulur bilemiyorum. bu yöntemi özelden bana yazabilir misiniz?

burdan yazayım sorun olmaz.

bu iş için bir php kodu var onu bir webserver üzerinden yayınlıyorum daha sonra bu siteyi istediğim kişiye atıyorum ki bu site ne bileyim bir blog olabilir saçma sapan bir şey olabilir fark etmez. daha sonra o linke tıklayan herkesin ip lerini çekebiliyorum. ip logger tarzı bir uygulama da zaten konumu veriyor. mobil cihazlarda net olarak yer tespiti zor oluyor şehir veya semtte takılı kalıyor ama diğer türlü ev adresine kadar bulunur.

Kacak dovusmeyi seviyor demek ki gorunen o ki kazanmis da hicbirsey yapamasa bile canini sikmaya yetmis...

evet canımı sıkmaya yetti, daha doğrusu ailem bu kadar tedirgin olduğu için canım ister istemez sıkılıyor. bu aralar aklıma daha bi takıldı, o da tedirgin etti iyice. asıl mesele herkesin şüpheli konumda olması. birisinin hatamı kolluyor olma ihtimali sürekli. mesela bu kişi her kimse ben eminim, erkek arkadaşımla sarılsam fotoğrafmı çeker aileme atar, üstüne de yalan yanlış şeyler katar, gördüm o potansiyeli.

bu iş için bir php kodu var onu bir webserver üzerinden yayınlıyorum daha sonra bu siteyi istediğim kişiye atıyorum ki bu site ne bileyim bir blog olabilir saçma sapan bir şey olabilir fark etmez. daha sonra o linke tıklayan herkesin ip lerini çekebiliyorum. ip logger tarzı bir uygulama da zaten konumu veriyor. mobil cihazlarda net olarak yer tespiti zor oluyor şehir veya semtte takılı kalıyor ama diğer türlü ev adresine kadar bulunur.

biraz yazılımla alakalı şeyler sanırım, bilmediğim konular maalesef. görüyorum ki öğrenmem lazım böyle şeyleri :) bilseydim o an bu bilgiyi kullanıp, kim olduğunu öğrenebilirdim. teşekkür ederim paylaşımın için.

Ne gibi şeyler söylüyor mesela?
Bu tüt şeyler konusunda artık hızlı ilerlenebiliyor. Bu da bir taciz mutlaka gerekli yerlere şikayetinizi yapın.

Ah ah hiç sevmiyorum şu sosyal medyayı. Hayatımda hiç olmadı instagramım facebookum vs. Gerçekten çok da korkuyorum. İnsanın başına her şey geliyor buralardan..

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum kim olduğunu bulursunuz inşallah da bu konu için neden ikinci üyelik aldınız anlamadım

Ne gibi şeyler söylüyor mesela?
Bu tüt şeyler konusunda artık hızlı ilerlenebiliyor. Bu da bir taciz mutlaka gerekli yerlere şikayetinizi yapın.

Ah ah hiç sevmiyorum şu sosyal medyayı. Hayatımda hiç olmadı instagramım facebookum vs. Gerçekten çok da korkuyorum. İnsanın başına her şey geliyor buralardan..

benim yalancı olduğumu, ailemden habersiz ev tuttuğumu ( ki ailem biliyor ), iş yerimden hırsızlık yaptığım için kovulduğumu ( ki işyerimde sevilen ve istenen bir çalışandım her zaman ve özel şartlar dolayısıyla aileminde bilgisiyle ayrılmıştım ) gibi gibi şeyler söylüyor.

sosyal medya hesabını da hiç sevmiyorum ben de bu olaydan sonra, insanların ikiyüzlülüklerini katmerleştirebildikleri bir alan. güzellikleri var ama zarar verme potansiyeli de yüksek.

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum kim olduğunu bulursunuz inşallah da bu konu için neden ikinci üyelik aldınız anlamadım

teşekkür ederim. çünkü bunu yapan kişiyi bilmiyorum. kız arkadaşlarımdan birisiyse önceki konu ve mesajlarımdan bağlantı kurup beni tanıyabilir, benim bu platformdaki her hareketimi takibe alabilir asıl üyeliğimi bilirse. olayda okuduğunuz gibi yalancı ve zarar verme güdüsü olan birisi bunu yapan. o nedenle ikinci üyelik aldım.

benim yalancı olduğumu, ailemden habersiz ev tuttuğumu ( ki ailem biliyor ), iş yerimden hırsızlık yaptığım için kovulduğumu ( ki işyerimde sevilen ve istenen bir çalışandım her zaman ve özel şartlar dolayısıyla aileminde bilgisiyle ayrılmıştım ) gibi gibi şeyler söylüyor.

sosyal medya hesabını da hiç sevmiyorum ben de bu olaydan sonra, insanların ikiyüzlülüklerini katmerleştirebildikleri bir alan. güzellikleri var ama zarar verme potansiyeli de yüksek.
canım şikayet ettin mi? Bu manyaklar arsız oluyor yazdıkça yazıyor

eşim elektronik mühendisi ama senin yanında çırak kalır valla :halay:

canım şikayet ettin mi? Bu manyaklar arsız oluyor yazdıkça yazıyor

evet polise şikayet aldım, ss lerle birlikte. savcılığa da gitsem daha iyi olacak sanırım. şu an yazmıyor, gerçi engelli. amacı babamla, ailemle aramı bozmak çok belli. siz ayakta uyuyun falan demiş babama, sinirlerim tepeme çıktı okuyunca mesajları. yani neden diyorum hani neden ailemle aramı bozmak istiyor? acaba özgürlüğümü mü kıskandı? ailemin desteğini mi kıskandı?

evet polise şikayet aldım, ss lerle birlikte. savcılığa da gitsem daha iyi olacak sanırım. şu an yazmıyor, gerçi engelli. amacı babamla, ailemle aramı bozmak çok belli. siz ayakta uyuyun falan demiş babama, sinirlerim tepeme çıktı okuyunca mesajları. yani neden diyorum hani neden ailemle aramı bozmak istiyor? acaba özgürlüğümü mü kıskandı? ailemin desteğini mi kıskandı?
Her şey olabilir.. iyi yapmışsın ya insanın boş yere neden aile huzuru kaçsın. Sinek küçük ama mide bulandırır..
benim kardeşim bilmediği bir fake hesap olunca instagramda rehbernden kişileri bul yapıyor sordum şimdi ona. Eğer kişi listende kayıtlı biriyse o fake hesap çıkıyormuş öyle dedi.. ama kim olduğu çıkmıyomuş. Zaten numaranın olduğu biridir pek işe yaramaz gerçi :KK43:

bundan 4-5 ay önce benim de kişisel hiçbir tanışıklığımın olmadığı, sadece sosyal medya üzerinden ara ara geyik yaptığım (flört falan da yok işin içinde) biri, biraz laubali davranmaya başladığında "erkek arkadaşım var, hoş değil" vs diyerek tersledim. maalesef başımda hala çözülmemiş ciddi de bir sıkıntı var, onu yüzüme vurup "erkek arkadaşının, ailenin, arkadaşlarının bundan haberi var mı acaba" bıdı bıdı bir şeyler yazarak tehdit etti feyk bir hesap üzerinden. ki o kadar ciddi bir sıkıntı ki ailemin duyması sonucunda gerçekten kötü şeyler gelebilir başıma. ne olur ne olmaz diye kapattım tüm hesaplarımı, aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor hala.
aşırı sinir bozucu,rahatsız edici bir şey, kafaya takmakta o açıdan haklısınız. ama yapabileceğinizi yapıp şikayetçi olmuşsunuz zaten. bir de size ciddi zararlar verebileceği bir bilgi yoksa elinde bir şey de yapamaz başka. korkmayın endişelenmeyin yani. umarım bulunur kim olduğu bir an önce.

ben de öyle sanmıştım, hala şüpheliyim ama yanlış şeylerde var dedikleri arasında. gerçi o yanlışlarda benim hakkımda kötü şeyler, bile bile söylüyor da olabilir. mesela işten çıkma sebebim üzerine bana iftira atmış, beni tanıyanlar sorunsuz şekilde çıktığımı biliyor oysa.

Muhtemelen dikkat çekmemek için arada yanlış şeylerde söylüyordur.
Allah kolaylık versin.
İnsanlık git gide yok oluyor.

X