Söz öncesi sorunlar..

Papatyaaa_09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2017
20
20
28
Ablalarim, yardiminiza ihtiyacim var :KK43:

Sevgilimle birlikte ilk adimlari atmak istiyoruz. Öncelikle aileler tanisacak, sonrada isteme olacak ve ardindan söz, nisan, vs.
Ama beni rahatsiz eden bir durum var. Annem babam yillar önce bosandiklari için ben annemle yasiyorum. Kardesim de olmadigi icin annemle iki kisilik bi hayatimiz var ve Fransada yasiyoruz. Burada maaalesef hic bir akrabamiz, ailemiz yok.

Babacigimin maalesef ciddi bir piskolojik rahatsizligi var ve annemle 20 yildir asla yan yana gelmedi ve gelmemeli. Ben babamla gorusuyorum ama annemi görmesi babami piskolojik açidan çok kötü etkiler.

Kafamda bin tane soru isareti var ve simdiden kafam sismeye basladi.

1. isteme nerede ve nasil olacak
Isteme burada yani fransada olursa yalnizca annem ve ben olucagiz, bu beni cok uzuyor. Kendimi cok yalniz hissedicem ve karsi taraf cok kalabalik. Bir isteme dusunun, kiz tarafinda sadece kiz ve annesi olsun.. Bu yaz turkiyede yapsak, ailem olucak teyzelerim dayilarim kuzenlerim, cok daha guzel olur ama orada evimiz yok. Kucuk bi salon tutsak nasil olur? Salonda kahve servisi mi yapacagim diyorum birde.. olur mu? Keske olsa ama olmaz herhalde.
E dayimda veya teyzemde olsa, yük olmus gibi hissedicem. Hemde yakismaz diye dusunuyorum. Kiz isteme - söz sonuçta, kendi evinde olmasi guzel olur.

2. Nisan
Yine ayni sorun, nerde, nasil. Nisani gereksiz buluyorum. Isteme oldugu gun, söz kesilir ve bu yeterli olmaz mi? Biz zaten biraz farkli birsey dusunuyoruz. Muzik - dans istemiyoruz. Ee napicaz peki Dugunumuzu de mevlutlu, islami sartlara uygun dusunuyoruz. Bu durumda nisan yapsak bile ne olucak nasil gecicek?

3. Babam
Babamin katilmasini o kadar istiyorum ki.
Ama bu yasima kadar annemle yasadim annemle buyudum, simdi anneme gelme diyemem demem. Bir yanim cok buruk, cok uzuluyorum.
Baba beni istemeye gelcekler ama annem olacagi icin sen gelme diyemem ki. Baba söz kesicez ama sen gelme denir mi.. iki arada bir derede kaldim. Boyle onemli bir haberi soylemesem’daha da kotu olur. Karsisina gecicip baba ben sozledim diye asla soyleyemem.

Beynimde bu tarz sorular dönüp duruyor iste. Yardimci olabilirmisiniz bilmiyorum ama icimi dokmek bile iyi geldi.

Çok üzüldüm sizin adınıza ben de sevgilimin ailesiyle tanışma, isteme zamanlarında benzer ailevi sorunlar yaşadım. İnsan özel günü için heyecanlanmak hayaller kurmak istiyor fakat böyle şeyler yüzünden olmuyor malesef.
Benim size tavsiyem babanızla oturup konuşmanız onun da olmasını çok istediğinizi ama onun sağlığını düşündüğünüzü anlatın, isteme ve nişanı da birlikte dayınızın ya da teyzenizin evinde yapabilirsiniz bence aranız iyiyse yük olmayı düşünmeyin kendi eviniz gibi ağırlarsınız misafirlerinizi ev sahibine iş bırakmazsınız, kahvenizi de yaparsınız yüzüğünü de takarsınız.
İnşallah kırmadan, kırılmadan kavuşursunuz mutluluğa. Hayırlı olsun şimdiden.

X