Söz Kesimi Söz tepsisi..

zynpov

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2020
184
79
Arkadaşlar merhaba inşallah yakında.sozum olacak. Bu işler gerçekten çok yorucuymus. Daha başından böyle demeye başladım.
SOz tepsisi bakiyordum ki kendime annem sen neden bakıyorsun tepsiyi onlar getirecek usul budur dedi. Ablamda böyle olmuş. Bizim burada da tepsiyi erkek tarafı alır diyorlar. Ben baya çekinerek sevgilime durumu anlattım. Ben öyle bir şey duymadım allah allah bakalım daha neler çıkacak dedi. Sorun değil ben de alırım dedim. Sıkıntı alması değil zaten dedi ben hiç böyle duymadım da neyse hayırlısı olsun dedi. Gerildim dedim o da ben de gerildim dedi.

Yani bu konular çok utandırıcı benim için sevgilim de gerildi. Istemekle ayıp mi ettim ama annem sen almayacaksın diyor. Nedir bunun doğrusu? Sevgilimin tepkisi de moralimi çok bozdu. Nasıl yapsam davransam bilemiyorum..

Merhaba :) Benim bildiğim erkek tarafı alıyor bizde böyle olmuştu ama bunları sorun edip gerilmeyinnn lütfen :) Hayırlı olsun şimdiden.

Arkadaşlar merhaba inşallah yakında.sozum olacak. Bu işler gerçekten çok yorucuymus. Daha başından böyle demeye başladım.
SOz tepsisi bakiyordum ki kendime annem sen neden bakıyorsun tepsiyi onlar getirecek usul budur dedi. Ablamda böyle olmuş. Bizim burada da tepsiyi erkek tarafı alır diyorlar. Ben baya çekinerek sevgilime durumu anlattım. Ben öyle bir şey duymadım allah allah bakalım daha neler çıkacak dedi. Sorun değil ben de alırım dedim. Sıkıntı alması değil zaten dedi ben hiç böyle duymadım da neyse hayırlısı olsun dedi. Gerildim dedim o da ben de gerildim dedi.

Yani bu konular çok utandırıcı benim için sevgilim de gerildi. Istemekle ayıp mi ettim ama annem sen almayacaksın diyor. Nedir bunun doğrusu? Sevgilimin tepkisi de moralimi çok bozdu. Nasıl yapsam davransam bilemiyorum..
Beneşimle cikmistim ama sadece elbisemi esim almisti gerisini herşeyi ben odemistim soz nisan genelde kiza ait derler zaten.

Her yörenin adeti farklidir. Bu yola girmişseniz adet neyse erkek tarafı da sizde yapmak zorundasiniz. Sevgilinizin tavri hoş olmamış daha neler neler cikacak bir tepsiye tepki veren birinden daha çok sey göreceksiniz zannimca. :işsiz:

Bu tip şeylere girerseniz çok zorlanırsınız. Nişanlın garipsemekte hakli. Tepsi dediğin nedir yani.

En başındasınız yolun böyle şeyleri hesap etmeyin ben çok severek seçmiştim ve eşime vermiştim annem hala onun aldığını sanıyor :) karşılıklı anlayış ve hoş görüyle çözülecek şeyler bunlar mutluluklar dilerim ☺️

X