Aile Planlaması Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

adetim gecikeli 3 hafta olacak nerdeyse gecen gun test yaptim tek cizgi cikti hamile olsaydim testte cikardi muhtemelen hastabolamadigim 8cin sprail takmazlar muhtemelen genede gidio doktorla gorusmem erekecek bidaha hamle kalmayi hic istemiyoeum ama geri cekilme yontemide cok riskli korkyorum.oyuzden

Arkadaşlar merhaba. mirena spiral kullanıyorum. hamilelik düşündüğümüzden çıkartmak istiyorum. çıkartılınca kanama oluyor mu

merhaba arkadaşlar 1 ay önce spiral taktırdım, bugün adetimin 5. günü ve çocuklarla oynarken aniden sol kasığıma sancı girdi ve bütün gece geçmedi, spiral kaymış olabilir mi?

Merhaba

uzun zaman geçmiş ama ben iki hafta önce adetimin bitiminde bakırkı spiral taktırdım. Tam da sizinle aynı şikayetlerim var. Nasıl bir yol izlediniz? Şimdi 1hafta sonra adet olacağım ve bitişinde hemen spiral kontrolune gideceğim.
Bunla ilgili bilgisi olan arkadaşlar da yazabilir mi?
Kendinize iyi bakın. Çok kıymetlsiiniz.

Ben kondomla korunduğumu sanarken (son anda taktığımız için) hiç hazır değilken hamile kaldım, çocuğum çok küçüktü. Şimdi biri 4 aylık biri 1.5 yaş iki bebeğim var. Hamile kalmak en büyük kabusum oldu gidip spiral taktırdım adetim bitince takılmıştı, kanamam 1 hafta sürdü takıldıktan sonra. Beklemediğim kadar kolay bir işlemdi. Üşütmemek gerekiyor, hemen kasıklarımda sancı oluyor. Şu an en büyük korkum normal bi hamilelik veya da dış gebelik yaşayıp tekrar sezeryan olmak zorunda kalmak, eğer öyle bi durum olmazsa spiral çok büyük rahatlık

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Bugün başka bir doktora gittim, baktı spiral yerinde, belirgin bir enfeksiyon yok ama bir hafta antibiyotik kullan dedi. İnşallah toparlar. Benim de en büyük korkum hamile kalmaktı. Meğerse spiral de başa belaymış.
Allah evlatlarınızı bağışlasın.

merhsba hanimlar bnde 2 haftaonce normal dogum yaptm Oglum iki bucuk yasinda buda 2 haftalik Cocuk duaunmuyorm spiral taktirmak istiyorm Ebe 40 nin 40 gunu gel takalm dedi.Takarken aci hissetmedigini soyluyor.Acidan cok koruyor mu yani cocuk olmasini engelliyor mu Spiralle hamile kalmak istemiyirm Iki cocuk yeter Rabbim olmayanlara nasip etsin❤

7 yıl spiralle korunan tanıdığım var gidip çıkarmakta geç kalmış ihmal etmiş, çıkarttırınca hemen hamile kaldı. Bana takarken 10 yıl ama 5 yıl sonra çıkarttır dedi. Güvenilirliği yüksekmiş ama yüzde 1 hamile kalma ihtimali varmış. Korkuyorum o yüzde 1 gelip beni bulur diye. Yakın arkadaşlarımdan da bi kaç sene kullanan var, korumuş hepsini de. Konuşmuştuk ben taktırınca. Kanamayı arttırdığını söylüyorlar. Benim daha yeni, bi kaç ay sonra normale döner diye ümit ediyorum. İyi ki taktırmışım içim hiç rahat değildi önceden. Allah istediğine verir de ben istemiyorum beni affetsin kimsem yok yardım eden

Normal doğum yapan biri için spiral nedir ki hiç korkulacak bir yanı yok, benim canım tatlıdır ama çok basit bir işlem. Takılınca kanama oluyor, takan kişi 1 2 gün sürer dedi ama 1 hafta sürdü. Kontrol ettirmek lazım kayma yapabilirmiş

iste bnde kayma yapar dedikleri icin korkuyorm surekli hastaneye gidip kontrol edemem iki cocukla bide virus var

Selam kızlar..spiral cikarildiktan sonra adet duzensizligi yasadiniz mi?ben 26 eylulde cikarttirdim hala regl olamadim.:/ test yaptim negatif .sadece goguslerimde asiri hassasiyet var arada kasik agrim oluyor regl olucam diyorum ama tık yok..bu durumu yasayan oldu mu acaba?

Antibiyotikle kotu koku gitti. Akintilar yari yariya azaldi ama hala devam ediyor. Her gun regl baslangici gibi kanama var. bu sirada normal regl surecime denk geliyor. Kanama artacak mi diye bakiyorum hala artmiyor. Ne olacak boyle? Cok canm sikkin. Hep boyle olacaksa cikartayim rahatlayayim dedim. Cikardiktan sonra agrisi devam eden, regl olamayan arkadaslar da varmis. :-(.

Iyi akşamlar kızlar, bilgisi olan varsa cok mutlu olacağım. 3 gün önce spiral taktirdim, 10 gün ilişki yasakmış ben regl oldum zaten (yani umarim regl dir geciktiği için emin olamiyorum spiralden mi regl den mi) baya kanamam var. Kaç gün sürecek merak ediyorum ama sormayı unuttugum bir şey var bilen varsa yardimci olursaniz cok sevinirim. Ben doğum kilolarimdan kurtulmaya çalışıyorum ve her gün spor yapiyordum, ip atliyordum. Spiral varken ip atlarsam sıkıntı olur mu sizce, kayar diye korkuyorum

Kanama artisi normal. Benim cok artti. Ip atlamak ilk gunlerde sakincali olabilir. Gene dikkatli olmak lazim. Benim daha cok agrim artti. Taktiriali 2ay olmasina ragmen hala alisamadim. Gidip cikartsam mi diyorum biraz daha dayanayim bakayim diye bekliyorum. Isimiz gercekten zor (

Yorumlara baktim, genel olarak 1 yildan sonra düzene gireceği yönünde. Anladigim kadariyla taktirmak çıkarttirmaktan daha zormuş. Ne gibi ağrılar var. bende de bel ağrısı var gibi ama daha cok yeni bakalim

Yorumlara baktim, genel olarak 1 yildan sonra düzene gireceği yönünde. Anladigim kadariyla taktirmak çıkarttirmaktan daha zormuş. Ne gibi ağrılar var. bende de bel ağrısı var gibi ama daha cok yeni bakalim
Bnde yeni taktim bi ay oldu ara ara bel ve kasik agrim oluyor 1 ay sonra kontrole gel dedi de gitmedm

Adetin ilk gününde agrim oluyordu. Artik bir hafta öncesinden agrimaya basliyor. Agri kesici duzenli kullanir hale geldim. Adet bitince de surekli bir akinti. 2saatte 1 gunluk ped degistirmek zorundayim. Ilk baslangicta kotu kokuluydu antibiyotik kullandim gecmisti. Simdi tekrar basladi renksiz kokusuz bazen kanli akintim var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…