Spor yaparak vücudunda değişim yaşayan var mı?

Herekese Merhaba👋
Ben yaklaşık ay 4 önce kilo sorunumdan dolayı mideme balon taktırmıştım. Bununla birlikte diyette yapıyorum. Şuana kadar toplamda 16 kg verdim (hiç spor yapmadan) hedefim 11 kilo daha vermek. Vücudum zaten normalden sıkı olduğu için şuana kadar ciddi bir sarkma problemim olmadı ama etimin eskisine oranla yumuşak olduğunu hissediyorum. Özellikle iç bacaklar ve kollarda. Aranızda spor yaparken ciddi anlamda sonuç alan var mı sıkılaşmak ve vücudu şekillendirmek adına.
Bir de merak ettiğim bir konu daha var spordan önce mutlaka yürüyüş yapmalı mıyız? Aydınlatırsanız sevinirim 🫶
Reformer pilatese katıl, 26 inci derste vucudum tam toparlanmaya başladı. Yumusaklıgı gitti cok sükür. Simdi 47 inci dersteyim göbek kaslarimi yüzde 50 sekillendirdim.. cok etkili oraya yazdırın isterseniz haftanin iki günü 1 saat. Ben zayıftım kilo aldım herseyi yedigim icin cok kilo almamak için spora katılıyorum.

Ben sporla ciddi anlamda karın kası yaptım. Haftada 3 gün, 1 saat ağırlıklı olarak karın çalıştım 1 ay sonunda kaslar belirginleşmeye başlamıştı... Ama ben 47 kiloyum sıfıra yakın yağ var vücudumda öncesinde yağ yakmayla uğraşmadım o yüzden çabuk sonuç almış olabilirim.
ben konu bile açmıştım göbeğimi nasıl eritebilirim diye 😢 aslında kilolu değilim ama göbeğim gitmiyor ne yaptıysam olmadı. benim yağ oranım fazladır ondan da gitmiyor olabilir. Diyetle kilo verince de yüzümden veriyorum yine göbeğim kalıyor. daha az kalıyor ama hoş görünmüyor. bu sefer ince ama biraz göbekli biri oluyorum çok sinir bozucu. sadece karın çalışmayla kurtulabilirmiyim ?

ben konu bile açmıştım göbeğimi nasıl eritebilirim diye 😢 aslında kilolu değilim ama göbeğim gitmiyor ne yaptıysam olmadı. benim yağ oranım fazladır ondan da gitmiyor olabilir. Diyetle kilo verince de yüzümden veriyorum yine göbeğim kalıyor. daha az kalıyor ama hoş görünmüyor. bu sefer ince ama biraz göbekli biri oluyorum çok sinir bozucu. sadece karın çalışmayla kurtulabilirmiyim ?
Sadece göbek bölgesi kilolarından şikayetçiyseniz karın ağırlıklı çalışabilirsiniz bence de. Bi de yağ oranı fazlaysa beslenme rutininizi ona göre ayarlayın, hamurdan şekerden aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun.

Sadece göbek bölgesi kilolarından şikayetçiyseniz karın ağırlıklı çalışabilirsiniz bence de. Bi de yağ oranı fazlaysa beslenme rutininizi ona göre ayarlayın, hamurdan şekerden aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun.
bir dönem sadece karınla ilgili egzersizler yapmıştım pek işe yaramadı. ama çabuk pes ettiğim için de olabilir. şimdi kilom ortalama ama yine göbek var biraz belli oluyor. yaz da geliyor bilemedim ne yapacağımı. biran önce disiplinli, karın çalışmaya başlayacağım inşallah daha uzun süre yapabilirim. bıktım artık gerçekten. Annemin de böyle :KK43:

X