Su orucu ile kilo vermek

nezakonnoyenasiliye

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2020
8
7
22
Merhaba, hazır eve kapanmışken kilo vermek için su orucunu uygulamayı düşündüm. sizler isterseniz benim günlerimi takip edebilirsiniz. bu su orucunda su dışında bir şey tüketmeyeceğim ve bu konuda irade sahibi biriyim. lütfen siz de motive olun...

En son 57 kiloydum her bir haftada sizinle kilomu paylaşacağım. 21. günün sonunda sonuçları vücudumdaki değişiklikleri aldığım suyun kendimde ne tür olumlu olumsuz etkileri olduğunu dile getireceğim.

Uyku düzenim olmadığı için saat şu an 07.19 ve ben bugün akşam 8 de uyuyacağım. ve 22 gün boyunca spor yapacagim evde basit hareketler ile kullanacağım uygulama kalça ve bacak egzersizleri. umarım size ve kendime faydam olur. duygu durumlarımı da sizlere bildireceğim. hepinizi öpüyorum başlamayı düşünenlere de kolaylık diliyorum :)

Su dışında başka bişey tüketmeyeceğim derken yani bişey yemeyecek misiniz? Eğer öyleyse su orucu değil ölüm orucu olur. Kaç gün yapmayı planlıyorsunuz. Bu salgın günlerinde doktorlar yemenize içmenize dikkat edin. Bağışıklığınızı düşürecek diyetler yapmayın diyorlar. Bence dikkat edin derim

Su dışında başka bişey tüketmeyeceğim derken yani bişey yemeyecek misiniz? Eğer öyleyse su orucu değil ölüm orucu olur. Kaç gün yapmayı planlıyorsunuz. Bu salgın günlerinde doktorlar yemenize içmenize dikkat edin. Bağışıklığınızı düşürecek diyetler yapmayın diyorlar. Bence dikkat edin derim
teşekkür ederim

din ve inanç özgürlüğü diye bir şey var, herkes Müslüman değiş yorumları ona göre yapar mısın
Bunu biz nerden bilelim daha önceden, tahmin etmek aklıma gelmedi kusura bakma. Birkaç harfle daha bunu da ekleyebilirdin. Sonra bizi özgürlüğünü kısıtlıyormuş gibi göstermezdin böylelikle.

Ben de düşünüyorum. Bu konuda okuyorum/video izliyorum. Sizin tavsiyeniz var mı kitap, video vs konusunda? Aidin Salih'in yöntemini denemeyi düşünüyorum ama açıkçası cesaret edemedim.
Bir de lavman yaptınız mı? İlk kaç günle oruca başladınız? Kaç gün devam edeceksiniz? Faydalarını görüyor musunuz?

Merhaba, nasil gidiyor su orucunuz devam edebildiniz mi? Ben de 21 gune niyetlenmistim fakat dayanamadim. Simdilik 2 gun yapip iki gun hafif yiyerek devam ediyorum. Cok bilinen bir konu olmadığından insanlar tepkili olabiliyor fakat cok guzel bilimsel verilerin oldugu videolar var. Siz baska sıvı tuketiyor musunuz yoksa sadece su mu?

Merhaba, nasil gidiyor su orucunuz devam edebildiniz mi? Ben de 21 gune niyetlenmistim fakat dayanamadim. Simdilik 2 gun yapip iki gun hafif yiyerek devam ediyorum. Cok bilinen bir konu olmadığından insanlar tepkili olabiliyor fakat cok guzel bilimsel verilerin oldugu videolar var. Siz baska sıvı tuketiyor musunuz yoksa sadece su mu?
keşke araştırmadan her şeye yorum yapmasalar, tahammül edemiyorum bir şeyin ne olduğunu bilmeden konuşan insanlara fikirleri bile yok, gerçekten zor.her neyse evet sadece su bazen yeşilçay genelde sabahları sıcak suya limon sıkıyorum baya etkili oluyor belim aşırı inceldi ama ilaç almam gerektiği için bugün yeniden başlıyorum. ve hiç bozmaya niyetim yok

o zaman araştırmadan her şeye yorum yapmasınlar, tahammül edemiyorum bir şeyin ne olduğunu bilmeden konuşan insanlara. neyse evet sadece su bazen yeşilçay genelde sabahları sıcak suya limon sıkıyorum baya etkili oluyor belim aşırı inceldi ama ilaç almam gerektiği için bugün yeniden başlıyorum. ve hiç bozmaya niyetim yok
Ben de düşünüyorum. Bu konuda okuyorum/video izliyorum. Sizin tavsiyeniz var mı kitap, video vs konusunda? Aidin Salih'in yöntemini denemeyi düşünüyorum ama açıkçası cesaret edemedim.
Bir de lavman yaptınız mı? İlk kaç günle oruca başladınız? Kaç gün devam edeceksiniz? Faydalarını görüyor musunuz?
Bence iradeyi kontrol etmek için harika bir yol. kendini motive edip yapabilirsin. Bu süreçte bol bol konuşuruz durumlarımı eğer istersen

bugün yine başlıyorum bakalım :)

Bence iradeyi kontrol etmek için harika bir yol. kendini motive edip yapabilirsin. Bu süreçte bol bol konuşuruz durumlarımı eğer istersen
Tabiki. Çok isterim. :KK36: şimdi endişelerim şu yönde:
1) Ramazanda oruç tutuyorum ben. kendime göre programım var. Su orucunda halsizlik durumu benim programımı etkiler. Bu yüzden Ramazan sonrasına bırakmak mi daha mantıklı sence N nezakonnoyenasiliye ?

2) Evde 3 çocuğum var ve onlarla ilgilenmek durumundayım. Tek yaşasam bunları düşünmezdim ama hayat şartları. Bu süreç yaşantımı olumsuz etkiler mi sence?

3) Normalde iradesi güçlü bir insanımdır ama sürçmelerim oluyor tabii. Bir adım atmak adına 2 tane lavman seti aldım. Bir yerden başlamak lazım diye. Kaç günle başlamak uygun olur sence? Ben 41 e gözümü dikmiş durumdayım ama ilklerde zannetmem tabii o kadar uçacağımı :rolleyes:
Şu hiçbir şey yiyip içmeden beslenen insanlar çok ilgimi çektiler. Deniz egece nin zayıflamada son söz kitabında gördüm. Aslında ne kadar pratik ve mantıklı geldi ama bizde olmaz sanırım. :KK45:

keşke araştırmadan her şeye yorum yapmasalar, tahammül edemiyorum bir şeyin ne olduğunu bilmeden konuşan insanlara fikirleri bile yok, gerçekten zor.her neyse evet sadece su bazen yeşilçay genelde sabahları sıcak suya limon sıkıyorum baya etkili oluyor belim aşırı inceldi ama ilaç almam gerektiği için bugün yeniden başlıyorum. ve hiç bozmaya niyetim yok
Evet aynen kendi kardesime bile anlatmakta zorlaniyorum😒 Ben de uzun sure niyetlenmistim ama yapamiyorum o kadar uzun. Şimdilik ben de 3 4 5 gun kafama gore lyapiyorum arada birkac gun omad sonra tekrar devam. Yesil cay cok iyi geldi bana da, mide problemleri yaşıyorum normalde de bu surecte hem ödem atiyor hem de midemi rahatlatiyor. Uzun sureli olmasa da kisa araliklarla en az 5 6 ay yapmayi planlıyorum ben. Umarim hedeflerimize ulasiriz🙏

X