Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kızlar merhaba. Doktora gittim hamilelik planladığımız için sağlıklı görünüyorsun sıkıntı yok dedi. eger bu ay olmazsa regl olursan gel rahim duvarına bakalım kalınlık var mı yok mu diye. buna bakmak için alttan mı muayene ediliyor acaba biliyor musunuz

Gördümm çok şükür 10+3 bile olduk iyi gidiyor doktor randevularına gelene kadar da birazcık strestli acaba iyi mi diye 😍 sen naptınn ? Var mı güzel haberleriin
Ahhh MashaAllah canım çok sevindim 🥰🥰

Benim de henüz belli değil adetim çoktaaaan geçti doktor a gittim görmedi birşey duphastron verdi işte gebelik yoksa reglim gelsin diye ilaç bitti yeni hala olmadım bakalım bu hafta doktora gidicem İnshaAllah

Ek

Ekstra birşey kullanmadık reglim biter bitmez ilişki olmuştu o zaman kalmışım gün aşırı ilişki önemli galiba 2-3 aydır folik asit folbiol ve decavit kullanıyordum doktorumun tavsiyesiyle canım
Gebelikten 2-3 ay önce mi kullandın canım folbiol ve decaviti?

Tebrik ederim, bana da umut oldun. Bu ay benim yumurtam da 14mm idi kontrolde. Onceki ay 18mm oldugu icin bu ay pek umutlu degildim. Bu ay 4 yumurta var ama boyutlari iyi 9,10,12,14mm seklinde. Igneyi de gec vuruldum bu nedenle. Saglikla tamamina erdirsin Allah 🙏
14 ml nasıl boyutu sizce .doktor femera kullanımının ikinci kontrolünde 14 ml bir tane oluşmuş dedi güzel dedi .iki gün sonra gel iğne vuralım dedi ama boyutu hakkinda bilgim olmadığım için kafamda soru işareti oluştu size srmak istedm

Merhaba arkadaşlar. ovulasyon testim catlamadan sonra hep bu şekilde cikti. Catlamadan sonra siliklesmisti. günden güne arttı. Bu şekilde bi durum yasayan var mi? Bugün regl olmam gerekiyordu. Olmadim. Goguslerim uyuşuk. Tek belirti bu
20220426_162216.jpg

Merhaba arkadaşlar. ovulasyon testim catlamadan sonra hep bu şekilde cikti. Catlamadan sonra siliklesmisti. günden güne arttı. Bu şekilde bi durum yasayan var mi? Bugün regl olmam gerekiyordu. Olmadim. Goguslerim uyuşuk. Tek belirti bu

Eklentiler

• 20220426_162216.jpg
    20220426_162216.jpg
    23,4 KB · Görüntüleme: 37
Ben develet hastanesine gidiyrdum doktorum hsg istedi hacettepe de cektrdim.her hastanede bu islem yapilmiyor diye biliyorum.ama yapilanlarda var tabi.
Merhaba Hacettepe de hsg çektirirken herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı ne kadar süre önce randevu alıp gitmem lazım acaba regl iken mi gideyim regl bitince mi

Merhaba Hacettepe de hsg çektirirken herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı ne kadar süre önce randevu alıp gitmem lazım acaba regl iken mi gideyim regl bitince mi
Adetin iki ya da üçüncü günü kadin doğhma gidiliyor, o gün hsg icin ilgili birimden randevu aliniyor. Ordan yönlendiriyorlar. Adet bitimininde ki günlerde cekiliyor. Benim adetim bugun bitecek, yarin beta hcg testi yaptirip pazartesi günü hsg cektirecegim. Farkli ildeyim

Adetin iki ya da üçüncü günü kadin doğhma gidiliyor, o gün hsg icin ilgili birimden randevu aliniyor. Ordan yönlendiriyorlar. Adet bitimininde ki günlerde cekiliyor. Benim adetim bugun bitecek, yarin beta hcg testi yaptirip pazartesi günü hsg cektirecegim. Farkli ildeyim
Çok teşekürler

Merhaba, sağolun amin🙏 bata 3 gün vardı 1.55ti. Batı 1 gün geçince 14 şubatta 70 oldu. 16 şubatta 244 oldu öyle işte
Hayırlı olsun gebeliğin 💕 umarım sağlıkla ilerliyordur ve sağlıkla kucağına alırsın bebişini ☺️ Kan verdiğin günlerde idrar testi yapmışmıydın? Koyu çizgi çıkıyor mu? Testlerinin fotosunu atabilirmisin duruyorsa burdaki arkadaşlara örnek olsun benim durumuma benziyor durumun ama ben daha 3. Kan testini vermedim. Bir haftadır idrar testi yapıyorum son 4 gündür aynı koyulukta ya da hafif daha silik çıkıyor...

Hayırlı olsun gebeliğin 💕 umarım sağlıkla ilerliyordur ve sağlıkla kucağına alırsın bebişini ☺️ Kan verdiğin günlerde idrar testi yapmışmıydın? Koyu çizgi çıkıyor mu? Testlerinin fotosunu atabilirmisin duruyorsa burdaki arkadaşlara örnek olsun benim durumuma benziyor durumun ama ben daha 3. Kan testini vermedim. Bir haftadır idrar testi yapıyorum son 4 gündür aynı koyulukta ya da hafif daha silik çıkıyor...
Maalesef ilerlemiyor gebeliğim çok yeni kaybettim. Aynı konuda değil ama sonraki mesajlarımda var 😔 testlerimi saklamıyorum ama gün geçtikçe değer arttıkça koyulaşmıştı zaten öyle de olması gerekiyor.

Maalesef ilerlemiyor gebeliğim çok yeni kaybettim. Aynı konuda değil ama sonraki mesajlarımda var 😔 testlerimi saklamıyorum ama gün geçtikçe değer arttıkça koyulaşmıştı zaten öyle de olması gerekiyor.
Yaa çok üzüldüm 😞😞 sebebini sorarak tekrar seni üzmek istemem...umarım en yakın zamanda sağlıkla tekrar hamile kalırsın canım🙏🏻 Ben de bir yıldır istiyorum geçen sene gebe kaldığımı öğrendim bir hafta sonra kimyasala döndü...sonra da eşim yurt dışına gitti ve iki üç defa deneyebildik...bu seferde değerim düşüktü pazartesi. Cumaya kadar bekle ve kan ver dedi dr. Bekliyorum yarını.

Yaa çok üzüldüm 😞😞 sebebini sorarak tekrar seni üzmek istemem...umarım en yakın zamanda sağlıkla tekrar hamile kalırsın canım🙏🏻 Ben de bir yıldır istiyorum geçen sene gebe kaldığımı öğrendim bir hafta sonra kimyasala döndü...sonra da eşim yurt dışına gitti ve iki üç defa deneyebildik...bu seferde değerim düşüktü pazartesi. Cumaya kadar bekle ve kan ver dedi dr. Bekliyorum yarını.
20.haftada kalbinin durması nedeniyle kaybettim. Suni sancı verilerek doğum yaptırılarak aldılar😔
Sizin gebeliğiniz sağlıkla ilerlesin ve sağlıkla alın kucağınıza yavrunuzu. Tabi önce sabırla bekleyin. Büyük cümleler kurmayın nacizane tavsiyem. Benim cinsiyeti belli olacağı zamanlar kendi ailem cinsiyete çok takılmıştı maalesef sürekli soruyorlardı beni bunaltıyorlardı hiçbir faydaları da yoktu bana. Kaybettikten sonra onlara da içten çok kızdım o kadar sorup durdular erkek istediler ben bebeğimi tümden kaybettim diye😔😔 kusura bakmayın sizin sorunuz neydi ben neler yazıyorum içimi döktüm farkında olmadan

20.haftada kalbinin durması nedeniyle kaybettim. Suni sancı verilerek doğum yaptırılarak aldılar😔
Sizin gebeliğiniz sağlıkla ilerlesin ve sağlıkla alın kucağınıza yavrunuzu. Tabi önce sabırla bekleyin. Büyük cümleler kurmayın nacizane tavsiyem. Benim cinsiyeti belli olacağı zamanlar kendi ailem cinsiyete çok takılmıştı maalesef sürekli soruyorlardı beni bunaltıyorlardı hiçbir faydaları da yoktu bana. Kaybettikten sonra onlara da içten çok kızdım o kadar sorup durdular erkek istediler ben bebeğimi tümden kaybettim diye😔😔 kusura bakmayın sizin sorunuz neydi ben neler yazıyorum içimi döktüm farkında olmadan
Çok üzüldüm gerçekten 😞😞 çok ağır bir kayıp olmuş...bir an da kabullenmek zor tabiki zamana ihtiyacın var atlatmak için. Üzüntünü yaşa bence içine atma sakın...acılar paylaştıkça azalır...ama pozitif düşünmeye de çalış ilerisi için. İnşallah sağlıklı bir bebişin olur ilerleyen süreçte ve bütün acını sana unutturur 🙏🏻💕💐

Çok üzüldüm gerçekten 😞😞 çok ağır bir kayıp olmuş...bir an da kabullenmek zor tabiki zamana ihtiyacın var atlatmak için. Üzüntünü yaşa bence içine atma sakın...acılar paylaştıkça azalır...ama pozitif düşünmeye de çalış ilerisi için. İnşallah sağlıklı bir bebişin olur ilerleyen süreçte ve bütün acını sana unutturur 🙏🏻💕💐
İnşallah 🙏 güzel dileklerin için teşekkür ederim. Seninde gebeliğin sağlıkla ilerlesin inşallah🙏🧿 Allahım tüm isteyenlere nasip etsin

Evet bugün yazdım devam et dedi ama reglolcam yani yedi sekiz gün kaldı,bugünde koyulaşma olmuş bişey anlamadım 🤐
Bende aynı biraz akıntı var sol.kasikta ağrı bugün deniyim bari bitirmiştim geçen cuma ilişkiyi 😅 ağrı varkende eziyet oluyo ya
Merhaba ovulasyon testi yorumlarmisiniz prefeltil testinde iki çizgi varsa yumurtlama olacak yazıyor çizgilerin açıklık koyulugu önemli değilmiş doğrumu

Eklentiler

• IMG_20230816_164933.jpg
    IMG_20230816_164933.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20230816_164926.jpg
    IMG_20230816_164926.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 18
X