Gebeliğe Hazırlık Şubat Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herkese iyi aksamlar ilk sayfadaki soruları cevaplamaya geldim.
1-Yumurtlamayı adetinizden sonra kaçıncı günü gördünüz?
12 gün sonra 16-17 ocakta flo isimli regl takip uyg. Kullanıyorum birebir gidiyordu.

2-Regl döngünüz kaç gün sürüyor?
26gün

3-Yumurtlamayı ne ile takip ediyordunuz?
Laboquick ovulasyon testi

4-İlk gebelik belirtileriniz ne idi?
Yumurtlamadan sonra yoğun kasık agrisi, karnımda sürekli bir rahatsızlık sislik hissi, bel agrisi, kuyruk sokumu ağrısı, bat günüme yakin göğüs şişkinliği hassasiyeti

5-Çatlamadan kaç gün sonra gebeliğinizi öğrendiniz?
Pikten 15-16 gün sonra, adet gecikmesinin ikinci günü.
Erken hamilelik ve kaset testle öğrendim. Bat tarihimden 3 gün önce rest negatifti hayalet çizgi bile yoktu o yüzden erken davranmak çok da sağlıklı sonuçlar vermiyor arkadaşlar. ben gebeligimi dün öğrendim silik çizgi ile bugün kan testim beta 111 çıktı önemli olan bundan sonraki süreç Allah isteyen herkesin kucağını yuvasını doldursun, hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin herkese

Hamile anneler güzel haberi alıp sorularımızı unuttunuz sizler de aşağıdaki soruları cevaplar mısınız?
Bu arada kan sonuçlarınız nasıl geldi?

@toffie33 @LorenaEce @honeyyball @Semraj @tugce2110 Ruyaperisi Ruyaperisi huliadoruk huliadoruk @eymentaa Afitap_34 Afitap_34 @Ozgurkus

🤰Adetimin birinci gününden sayarsak 18. Gün yumurtlama gördüm
🤰28 günde bir sürüyor ama geçen ay 11 gün gecikme olmuştu.
🤰Birgebeningunlugu ebru hanımın sarı oapatya cubuklariyla
🤰Göğüs hassasiyeti adet gecikmesi
🤰16 17 gün sonra idrarda cok silik ikinci çizgiyi gördüm 18.gun kan verdim 164 çıktı 10 gün sonra tekrardan kan verip doktora gideceğim
Sürekli kan vermemek için eve 3 4 tane daha idrar testi aldım 2 günde bir koyulasmaya takip edeceğim suanlik koyulaşma mevcut.

Herkese iyi aksamlar ilk sayfadaki soruları cevaplamaya geldim.
12 gün sonra 16-17 ocakta flo isimli regl takip uyg. Kullanıyorum birebir gidiyordu.

26gün

Laboquick ovulasyon testi

Yumurtlamadan sonra yoğun kasık agrisi, karnımda sürekli bir rahatsızlık sislik hissi, bel agrisi, kuyruk sokumu ağrısı, bat günüme yakin göğüs şişkinliği hassasiyeti

Pikten 15-16 gün sonra, adet gecikmesinin ikinci günü.
Erken hamilelik ve kaset testle öğrendim. Bat tarihimden 3 gün önce rest negatifti hayalet çizgi bile yoktu o yüzden erken davranmak çok da sağlıklı sonuçlar vermiyor arkadaşlar. ben gebeligimi dün öğrendim silik çizgi ile bugün kan testim beta 111 çıktı önemli olan bundan sonraki süreç Allah isteyen herkesin kucağını yuvasını doldursun, hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin herkese
Tekrar kan verdiniz mi artışı takip ediyormusunuz

Bende öğretmenim köy öğretmeni ne yapacağımı şaşırdım bu ay oldu oldu olmadı korunmaya geçeceğiz. Yani aşı olmadan calismayacaksiniz diyebilirler mi bilmiyorum bende baktım asidan sonra 2 ay demişler ama hayırlısı olsun hakkımızda
Acaba olmayacağım diyebilir miyiz bir fikrin var mı canım bir de mesela eşler aşı olursa o da tehlikeli mi acaba
Ya o konuda kafam çok karışık doktora danışacağım
Ben 2 doktora sordum biri ol etkisi yok inaktif aşı dedi, birisi 1 ay korunmalı dedi ama aşı iki aşamalı zaten 🤷🏽‍♀️Olmadan da tehlikeli gibi . Yeni bilgiler duyan paylaşırsa sevinirim 🙏🤗

Gebelik dusunenler olmamaliymis.🙄 bir yerde okudum eger oluyorsak 2 ay cocuk dusunmemeliymisiz tabi gebelik suphesi olanlar vs karısık bir hal aliyor. Ogretmenlerde olacakmis sanirim Allah yardimciniz olsun🤲🏻
Bof zaten oluyor mu olmuyor mu onu çözemeden şimdi bir de bu aklımıza takıldı 🤷🏽‍♀️Hayırlısı bakalım

Ben 2 doktora sordum biri ol etkisi yok inaktif aşı dedi, birisi 1 ay korunmalı dedi ama aşı iki aşamalı zaten 🤷🏽‍♀️Olmadan da tehlikeli gibi . Yeni bilgiler duyan paylaşırsa sevinirim 🙏🤗
İnaktif aşı ama şu an gebelere ve emzirenlere yapılmıyor araştırmaları yapılmamış sanırım. Gebelik düşünenler için sorun olur mu bilmem aşıyı olup o arada hamile kalirsak ayy kafamda deli sorular 😂 Hakkımızda hayırlısı olsun yeni bilgi alırsak paylaşalım dediğiniz gibi 😊

Kizlar simdi test yaptim normal test adete 6 gün var siz bisey görüyomusubuz aksam 16 da yaptim

Eklentiler

• 20210202_173753.jpg
    20210202_173753.jpg
    59,3 KB · Görüntüleme: 89
  • 20210202_173612.jpg
    20210202_173612.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 90
Kızlar ben anlam veremiyorum artık 2-3 günde bir hıçkırık geliyor bana ve çok iştahımda yok aslında çabuk doyuyorum neden böyle oldum sanki adet olacakmışım gibi hissediyorum aslında bu hıçkırık durumu olan varmı ?

X