şubat ta tüp bebek:)

buraya simge olarak koydum ama sen nazar boncugu takma nazar duası taşı yanınca canımbenim ya inanki çok mutlu oldummm bana şaşırtıcı geliyor şimdi bu embriyolar bebekmi olacak gözle bile görülmeyecek kadar küçücükler

evt bana transver edilmeden önce kocaman resmini asmışlar ameliyathaneye gösterdiler büyütmüşler ama a4 basmışlar :) çok garip minicikler rabbim isteyince neler oluyor fadimem inş hayırlısıysa cnm rabbim hepimize evlatlarımızı sağlıklı olarak kucağımıza almayı nasip etsin .....

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba
ben de nihayet 2 gündür gonal f kullanmaya başladım, dün bu sayfaları baya okudum çok içten çok sıcak yazmışsınzı birbirinize aslında ben korkuyordum ama başladım artık hayırlısı inşallah, bu arada narinecem tebrikler allah tamamına erdirsin sağ salim kucağına almayı nasip etsin maşallah ben bir şey soracaktım sen transferden sonra sürekli yattın mı yoksa günlük işlerine devam etin mi doktor ne demişti sana?

kızlar nihal iyi selamı var annesi rahatsızmış hastanede onun yanında merak etmesinler dedi:)testte yapmamış henüz

arkadaşlar merhaba
ben de nihayet 2 gündür gonal f kullanmaya başladım, dün bu sayfaları baya okudum çok içten çok sıcak yazmışsınzı birbirinize aslında ben korkuyordum ama başladım artık hayırlısı inşallah, bu arada narinecem tebrikler allah tamamına erdirsin sağ salim kucağına almayı nasip etsin maşallah ben bir şey soracaktım sen transferden sonra sürekli yattın mı yoksa günlük işlerine devam etin mi doktor ne demişti sana?

canım sürekli yatmammış 3 gün dikkatli itinali diger günler biraz daha rahat davranmış ayrıca zaten evdeydi hey geneldede yanlızdı pek agır iş yapmadı diye biliyorum

anladım canım eğer sen biliyorsan bi kaç şey sorucam şimdi ben gonal f kullanıyorum ya bunu tahmini kaç gün kullanırım yani yumurta toplama işi kaçıncı gün olur ortalama olarak yani bir de transfer işi anestezi ile mi oluyor yoksa aşılama gibi bir şey mi hani kataterle açıyor ve koyuyor öyle mi son kez (kusura bakma canım biliyorsan diye soruyorum) bu 3. gün transferi 5. gün transferi ne demek yani ben istesem 5. gün yap diyebilir miyim doktora bu benim elimde olan bir şey mi anladığım kadarı ile 5. gün oluynca tutma ihtimali daha yüksek ben tüp bebekten biraz korktum da pek araştırmadım o yüzden şimdiden cevap verecekten ALLAH razı olsun, sevgiler

kızlar nasılsınız kuzularım yazdıklarınıza baktım baya bi muhabbet olmuş bensiz
2 gün sonra misafirim var yaprak sarıyom bitince gelicem çook öptüm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ortalama iğne 10 ile 14 gün arası değişiyoren son çatlatma iğnesi vburuluyorsun çatlatma iğnesinden 36 saat sonra anesteziyle yumurta toplama işlemi yapılıyor transfer anesteziyle olmuyor aynı aşılama gibi rahip açılıyor ve embriyolar yollanıyor ben bugun 3 cü ğün traNSferi olsum ama 2 ci gün bile transfer olanlar var tabiki 5 ci gün daha şansın yüksek diyorlar ama buda kesin değil doktorum bana 2 embriyo koydu ve ikiside birinci kalite 5 ci güne gider ama 3 yumurtan var riske atmamam lazımdı dedi eger yumurtan çoksa bende 1o yumurta toplandı ertesi gün 4 ü döllendi ve biri gitti biri ikinci kaliteydi sadece ikisi birinci kaliteydi o yüzden 3 gün transferim yapıldı eger 15 tane yumurtan olur 10 u döllenirse genelde 5 inci günü bekliyorlar

kızlar nasılsınız kuzularım yazdıklarınıza baktım baya bi muhabbet olmuş bensiz
2 gün sonra misafirim var yaprak sarıyom bitince gelicem çook öptüm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
kızım yaprak makrak ne iş burda hamileler hamile adayları var canı ister şimdi:)ahahahahhahah tencere tencere yapıp yollarsın haaaaaaaaa:))

anladım canım eğer sen biliyorsan bi kaç şey sorucam şimdi ben gonal f kullanıyorum ya bunu tahmini kaç gün kullanırım yani yumurta toplama işi kaçıncı gün olur ortalama olarak yani bir de transfer işi anestezi ile mi oluyor yoksa aşılama gibi bir şey mi hani kataterle açıyor ve koyuyor öyle mi son kez (kusura bakma canım biliyorsan diye soruyorum) bu 3. gün transferi 5. gün transferi ne demek yani ben istesem 5. gün yap diyebilir miyim doktora bu benim elimde olan bir şey mi anladığım kadarı ile 5. gün oluynca tutma ihtimali daha yüksek ben tüp bebekten biraz korktum da pek araştırmadım o yüzden şimdiden cevap verecekten ALLAH razı olsun, sevgiler

benim yaklaşık 12 gün sürüyor canım,yani 2 denememde de ilk iğnemden 12 gün sonra yumurtalarım toplanmıştı..
yumurta toplama anestezili, transfer anestezili olmuyor.tabi istersen transferide anestezili yaptırabilirsin ama doktorlar pek önermiyor.
yumurtaların alındığının ertesi günü embriyonun 1.günü oluyor. eğer embriyo sayısı az ise yada kaliteli değilse 2.yada 3.gün transferini tercih ediyorlar ama çok embriyon olursa 5.güne kadar bekleyebiliyorlar.5.güne kalabilen embriyoların tutunma şansı daha fazla oluyormuş.
hayırlısı olsun şimdiden

fdmaydın nevermind cevaplarınız için çok teşekkür ederim ya inşallah hepimiz çok güzel sonuçlar alırız amin:)

arkadaşlar merhaba

hayırlısı olsun cnm tebrik için saol cnm bnm inşallah hayırlısıyla sağ salim kucağıma nasip etsin rabbim.transverden sonra ilk 3 gün ıstırahat ettim ama günlük işlerimi yaptım canım ben yemeğimi filan kendim yaptım ama genelikle ya yattım yada oturdum

Son düzenleme:
aleyküm selam fadime cnm mng2010 annesi çok mu kötüymüş kıyamam ya test filan yaptırmadığına göre allah şifa versin

yok gülüm öyle bir şansım yok kız olursa eşimin annesi erkek olursa eğer eşimin babasının adını koyucaz ama hatice ikinci güzel bir isim koymak istiyorum bizde gelenek böyle
olsun canım yeterki sağlıklı bir bebeğin:emir_bebek: bence isim çoook önemli değil bu arada hamilelik takvimin de çook yakışmış darısı bizim başımıza inş...:nazar:
:nazar:
kızlar nihal iyi selamı var annesi rahatsızmış hastanede onun yanında merak etmesinler dedi:)testte yapmamış henüz
yaa bu kızda yazık transferden sonra çook şeyler atlattı yatıp istirahat etmesi gerekliyken şimdi hastanedemişmi allah inş çektiklerinin karşılığını verir.....:KK49:
:KK49:

guzel haberler wermeyi cok isterdim kizlar be olmadi negatif cikti test :KK43:

çok üzüldüm canım inan çok kötü hissettim kendimi bebek kaybetmenin ne olduğunu çok iyi biliyorum inşallah rabbim sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip eder hepimize çok geçmiş olsun tatlım inşallah birdahaki sefere güzel haberler alırız sendende ...........

bir sorum olacak size ağrınız oluyormu iğnelerden sonra bu normalmi şişkinlik falan bazen çok kötü hissediyorum kendimi......

düşünüp duruyorummm. . Transferden sonra 5 saatlık yolculuk cok mu zarar verır kı yaaa . . : (

X