Sünnet Sünnet nezaman olmalı

Bgmcanatar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2015
25
23
40
Arkadaşlar oğlum 4 buçuk yaşında nezaman sünnet olmalı en sağlıklı yaş nedir acaba oğlum herşeyden korkan içine kapalı bir çocuk ve benden ayrılmıyor hiç kreşe bile gitmek istemiyor.en ufak biseyde tutuk konuşmaya başlıyor o yüzden sünnet olayı beni çok tedirgin ediyor.

İnternette uzman yorumlarına baksanız 2-4 yaş uygun değildi diye hayırlıyorum ama hangi zaman dilimi daha iyi bilemedim tabi. Ben 1 haftalıkken sünnet ettirmiştim. İyiki de öyle yapmışım diyorum. Sizde kolayca atlatırsınız inşallah.

Bende çok istedim ama oğlum sarilik oldu ve uzun sürdü o yüzden yapamadık sağlık olsun dedik ama büyüyünce daha zorlaştı amin insallah

Biz 2 yasinda sünnet etdirdik. Tabi tek sünnet degildi bizim baska ameliyatimiz da vardi narkozu yemisken bunuda aradan cikaralim demisdik. 5 aylikken niyetliydik ilthapliydi pipisi o yüzden olamadi sonrada bitürlü nasip olmadi 2 yasina kdar. Ama iyikide kücükken yapdirmisim diyorum kolay atlatdik sikintimiz 3-4 gündü pipi yaparken cani acidigi icin tutuyordu baya patlayana kdar resmen. Suan hamileyim erkek bebis bunuda 5-6 aylikken yapdirmayi dusunuyorum

Doktorumuz ya 2 yaştan önce yada 6 yaştan sonra yapabilirsiniz dedi..

Arkadaşlar oğlum 4 buçuk yaşında nezaman sünnet olmalı en sağlıklı yaş nedir acaba oğlum herşeyden korkan içine kapalı bir çocuk ve benden ayrılmıyor hiç kreşe bile gitmek istemiyor.en ufak biseyde tutuk konuşmaya başlıyor o yüzden sünnet olayı beni çok tedirgin ediyor.
Benimde oğlum 2 gün sonra 2 yaşına girecek 3 hafta oldu sünnet olalı başka bi durumuda vardı 3 haftada sonta takılıydı bu yaşta yaptırma derim 2 yaşına kadar küçükken daha sonra 6 yaşından sonra denile bildiğim kadarıyla yaptırırsan da genel anesteziyle yaptır hatırlamasın derim:KK43:

6 yaşından sonra beklemelisiniz. Benim oğlum şuan 13 aylık ilk fırsatta yaptıracağım yoksa ben de 6 yaşından sonrayı beklemek zorunda kalacağım.

Benimde oğlum 2 gün sonra 2 yaşına girecek 3 hafta oldu sünnet olalı başka bi durumuda vardı 3 haftada sonta takılıydı bu yaşta yaptırma derim 2 yaşına kadar küçükken daha sonra 6 yaşından sonra denile bildiğim kadarıyla yaptırırsan da genel anesteziyle yaptır hatırlamasın derim:KK43:
İster istemez idrar yaparken acıyor ne yazık ki.. Oğlumun fıtık ameliyatı vardı. Baya büyük en fazla 10 yaşındadır çocuk sünnet edildi. Odamızan yanındaydı odası çocuk ağrıdan bağırıyordu idrarımı yapamıyorum anne çok acıyor diye.. o çocuk bunu hatırlar bu acıyı unutmaz ama 1 yaşından önce yapan çocuk o acıyı hatırlamaz. Ben 5 aylıkken sünnet ettirdim (fıtk ameliyatında prematüre olduğu için doktor kaldıramaz diye yapmamıştı) Ve sadece 12 saat sürdü acısı oda sadece idrarını yaparken.. gece de mışıl mışıl uyudu ertesi gün sanki sünnet olmamış gibi uyandı..

X