süper lütfen deneyin farkı görün anneler

ertuxgx

ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2008
1.281
3
41
biz ertuğla yapıyoruz ve bayılıyo aramızdaki bağ dahada gelişti inanın bide bacaklarından ve ellerinden tutup sallıyorum bohça gibi oluyo gülme krizine giriyo ama bunları yapıp kasları yumuşattıktan sonra yapıyorum tavsiye ederim ve artık ertuğ ayak parmağına agzına sokuyo maşallah :nazar::nazar:hihoyyyt ].: XXXXXXXXXXXXX :.[/url]

Son düzenleyen: Moderatör:
oy yerim ben oğluşumu maşallah ,bizde de hoplattın benim içim gitti walla :) özgür de hoplatıyo ama ben korkuyorum yaa bi şi olcak diye

hehehehe bohça bak güzel bu isim. ben de yapıyorum. ellerini birleştirip sağa sola atıyorum ben yavaş tabi.
havaya atıyorum bayılıyo kahkahalarla gülüyo valla. ama kimse yokken yapıyorum çünkü eşim ve annem çok kızıyolar

atmalara tutmalara başladınız mı ellerinden ayaklarından bohça gibi mi korkarım ben ya,,
denicem ama :=)
bizim ayakta hiç çorap durmuyo ayaksız giydirdiysem ,,,ağzında hep,,çıkarıp fırlatıo sağa sola çıplak ayaklar :)

ya yapılacak olan yeri silmiş adıvar hanım.benim kadar başka site linki veren yoktur bu bölümde hiç silinmedi bu ilk neyse bende yaptılarımı yazarım bidaha ben 3 aydr aydr jimlastik yaptrıyorum ertuğ da çok hoşlanıyo daha doğrusu beni çok hırpalayıpta sevin diyo resmen havaya atıyorz kedi yavrusu gibi kaldrıyorum gülme krizine giriyo.zeynepcim şöyle yapıyorum bohçayı sol el bilegiyle sol ayak bilegi sağ el bilegiyle sağ ayakbilegini sol elimle solları birleştriyorum sağ elimle sağları birleştrip ileri geri sallıyorum salıncak misali bayılıyoooooooo

ya yapılacak olan yeri silmiş adıvar hanım.benim kadar başka site linki veren yoktur bu bölümde hiç silinmedi bu ilk neyse bende yaptılarımı yazarım bidaha ben 3 aydr aydr jimlastik yaptrıyorum ertuğ da çok hoşlanıyo daha doğrusu beni çok hırpalayıpta sevin diyo resmen havaya atıyorz kedi yavrusu gibi kaldrıyorum gülme krizine giriyo.zeynepcim şöyle yapıyorum bohçayı sol el bilegiyle sol ayak bilegi sağ el bilegiyle sağ ayakbilegini sol elimle solları birleştriyorum sağ elimle sağları birleştrip ileri geri sallıyorum salıncak misali bayılıyoooooooo
Allah canını almasın yaptıklarını okurken bile korktum. ben çok korkarım öyle şeyden aman dikkat et onların eli ayağı çok taze bişey olmasın Allah a emaneti

kız siz yapmayın hee bunu yada yacak olan varsa denemek için önce kaslarını gevşetmelisiniz halası ayrobik hocası o gösterdi bazı hareketler geldiğinde yaptı çok hoşuna gitti bende hep gün içinde yaptım yalnız bohçaya bayılıyo bırakınca resmen ayagını eliyle tutuyo ve bagırıyo bidaha yap der gibi yapmazsam bagıra bagıra aglıyo sıpam alıştı istiyo günde 1 saat çeşitli hareketler yapıyorz

Ay Ay Bebeğinizin Gelişimi 5. Ay

Çocuk doktorunuz rutin kontrollerini yapar. Üçüncü 5’li karma aşılarını yapar.

Bebeğiniz şunları yapar :

5. ayda bebeğiniz, sırt üstü yatarken yüzükoyun dönebilir. Yüksek divanda yalnız bırakmaya gelmez. Arkanızı döndüğünüzde yerde bulabilirsiniz. Aman dikkat!

Bebeğiniz bu ayda sizi tanımaya başlar ve sizi görünce güler, sesinizi ayırt eder, size kendini duyurmaya çalışabilir.

Bir nesneye doğru uzanabilir.

Kendi kendine gülümser.

Yattığı yerde kollarını ve bacaklarını ritmik olarak hareket ettirir.

Bu ayda bebeğinizin alt kesici dişlerinden biri çıkabilir. Çıkmazsa da üzülmeyiniz genetik yapıya bağlı olarak bazı bebekler ilk dişlerini 14. ayda bile çıkarabilirler.

Yüzükoyun yatarken kollarından destek alarak göğsünü tamamen yerden kaldırabilir.

Desteksiz oturabilse de öne doğru eğilir.

Eline uzatılan bir şeyi alır.

Bir elinden öbür eline bir şey geçirebilir.

Gündüz uykuları azalır.

Not: Her bebeğin gelişimi kendine özeldir. Çocuğunuzun yukarıdaki sayılanların hepsini yapması gerekmez. Yukarıda bahsedilen beceriler çocuğunuz hakkında size genel bilgi verme amaçlıdır.Bu süreçteki ufak tefek sapmalar ve gecikmeler sizi tedirgin etmemelidir.Ancak çoğunluğunu yapamıyorsa çocuk doktorunuza danışınız.

Şunları yapınız;

Diş çıkarma esnasında aşırı huzursuzluk , yüksek ateş, diş çıkarma bölgesinde kanama olursa diş eti jellerinden kullanabilirsiniz. Ağrı kesici şuruplardan verebilirsiniz.

HAVAYA FIRLATMAKTAN KAÇININIZ. BİR KEZ DÜŞÜRÜRSENİZ, SİZE ÖMÜR BOYU VİCDAN AZABI ÇEKTİREBİLİR.

Kakayı silmek yerine ılık suyla yıkayabilirsiniz

Çocuğunuz eline verdiğiniz herşeyi ağzına sokacaktır. Dikkatli olun. Eline vereceğiniz şeylerin, ağzına sığmayacak kadar büyük, keskin sivri kenarları olmayan şeyler olmasına dikkat edin.
Bebeğinizle bol bol konuşun, kucağınıza alıp, çeşitli çıngıraklar, oyuncaklar gösterin sallayın.

Fiziksel hareketler yaptırın, ellerini ayaklarını ritmik olarak hareket ettirip, dizlerini dirseklerine doğru itip çekebilirsiniz.
Yere serebileceğiniz bir battaniye üzerinde serbestçe oynayabilmesine fırsat verin.

Allah müstahakını versin Tuğba,ne yalan söyleyeyim bizdede annem ve teyzesi buna benzer hareketler yapıyorlar kızıma.Ben korkuyorum yinede yapmaya öyle ellerinden ayaklarından sert çekmeye.Yanlış bir hareket yapmakta var işin ucunda :KK43:((
Annem ve kız kardeşim severken öyle şeyler yapıyorlar hatta annem bunları yaparkende sen bilirsin bizim orada denir ya,eke toka kız gibi hırpalanıp sevilmek istiyor senin kız diyorlar bana:))).Nevinnaz da ona kalsa hırpalanarak sevilmekten hoşlanıyor ama ben çok hırpalamıyorum...

nermincim çok seviyo benimki normal sevdiğinde hiç sevilmemiş sayıyo yada kafayı çevirip ağlıyo kendi istiyo ben ii böyle sevin diiiii ya bende nasıl isterse öyle seviyorum sıpamı.eke toka kız gibi hırpalanıp sevilmek istiyor senin kız diyorlar bana bu ne kız valla yeni duydum anlamı ne

eke toka maraşta söylenir ayol. kız nerde maraşlımısın yoksa eke diye büyüklük taslayana denir

kıs tuğba bunu bende yapıyorum dediğin gibi bayılıyor. ben bide ayaklarının altını gıdıklayıp sert bi şekilde gıdı gıdı diyorum benimki katıla katıla gülüyor bide bunu dene bacım.
ALLAH'IM HİÇBİRZAMAN AĞLATMASIN......

öznurcum ben gıdıklamanın zararlı olduğunu duymuştum bebek kendini iyice bilene kadar herhalde 1 yaşından sonraydı diye okumuştum o yüzden hiç gıdıklamıyorum bilgin olsun.arzum g.antep desin hee nermin adanalı bende kızkardeşim kiliste okudu ünvst.yi

eşim görmeden yapabilirim bazen havaya atıp tutuyorum eşim korkuyoo benim oğlum tembel daha dönmüyor biarz yapalım bu haraketlerden

bende yapıyorum emire çok seviyo ertuğ dedğin gibi gülme krizine giriyo çok şeker gülüyo yaa ben korkmuyorum havayada atıyorum kimse yokkennn,ama eşime yaptırmıyorum güvenemiyorum napıyımmm:sm_cool:

ne güzel kızlar sizin bebişler sesli kahkahalar atıyor demek. benim bebiş daha sesli gülmüyor nedendir acaba yaaa?

öznurcum ben gıdıklamanın zararlı olduğunu duymuştum bebek kendini iyice bilene kadar herhalde 1 yaşından sonraydı diye okumuştum o yüzden hiç gıdıklamıyorum bilgin olsun.arzum g.antep desin hee nermin adanalı bende kızkardeşim kiliste okudu ünvst.yi

ayyy ciddimisn tuğba. bidaha yapmim ozaman yasakkelimeyasakkelime

X