Sürekli bakımlı olmayı nasıl başarıyorsunuz

Her gece yatmadan once dusumu alırım, gunde ıkı bazen uc kez dıslerını fırcalarım.
Uzun tırnak sevmem tırnaklarımı keserim.
Ustumden cıkardığım kıyafeti ikinciye giymem.
Gozlerıme kalem cekerımafagahahaga
Makyaj sevmem, bebeksi cıldımı buna borcluyumagsgsgshshshsgs
Saclarımın kırıklarını ıkı uc ayda bir aldırırım. Her ay dip yaptırırdım.
Kaş almiyorum sarılar zaten.
Bıyık hıc aldırmadım.
Her ay reglımden sonra agdamı yaparım.

Simdı ben neyim, bakımlı mı?
Bir arkadaşın dediği gibi bi Bihter Ziyagil değiliz ama Cemile de değiliz 😁 belki Arsen Hanım 😂

Nereye gidecek olursam olayım geceden heyecanlanırım makyajı böyle yapayım, saçı şöyle yapayım, şu kombini yapayım vs diye :KK70: Sanırım insanın içinde olan bir şey. En önemlisi olan öz bakımımız bence. Onlar aksatılmamalı. Mesela cilt bakımı yapmaya üşendiğinizde geleceği düşünün, yıllar geçtikçe cildinizin fazla deforme olmasını istemeyeceğiniz için kalkıp yaparsınız :)
Ne kadarda ben tek fark saçları nasıl yapayım derdım yok sarı ombreli kısa bob saçlarım var anca doğal kırık maşa tarzı bırakıyorum ya da düzleştirme yapabılıyorum😂

Ben bir iki gün kendime bakıp üçüncü gün pes ediyorum. Bakımsız dolaşmak bana kötü hissettiriyor ama üşeniyorum da devam etmeye bir öneriniz var mı
Şöyle ki canım istediği zaman bakımlı oluyorum şöyle bir nemlendirici sürerim bi maskara, kahverengi ruj, saçlarım toplu örgülü, ev için bol paça rahat pantolon.. Üstüne güzel bir bluz.. Birde deodorant bakımlılığım için yeterli..😄 Onun harcinde bakımsız olduğum zaman ise bir kafada topuzum oluyor yandan çıkan dalgalı saçlarım oluyor ayıcıklı pijama takımım olur ben böylede bakımlıyım bnce 🤭 nasıl iyi hissediyorsan öyle yap yani. Herkesin hergün bakımlı olduğunu sanmıyorum bir müddet sonra sıkıcı oluyor çünkü 😐

rutıne oturtunca aslında cok basıt
mesala dusta vucut , sac ve cılt bakımımı yapıyorum tırnak bakımımı yapıyorum
gunluk sabah uyanır uyanmaz ve gece yatarken temızleyıcı tonık ve nemlendırıcımı kullanıyorum
her dustan cıktıgımda saclarımı sekıllendırıyorum bazen orerek kurutuyorum bazen sararak kurutuyorum hep yapılı gıbı oluyor o zaman halbukı hıc sac yapmaya vakıt ayırmam
hepsı bu zaten daha ne olsun :)

her sabah yuzumu yıkadıktan sonra mutlaka bır goz kalemı ve rımel de kullanırım ve parfumumu sıkarım ben 7 aydır evden cıkmıyorum pandemı sebebıyle ama olsun kendımı ıyı hıssedıyorum evde de olsam yaparım yanı

aslında bakın cok basıt seyler ve hıc zaman almayan seyler

Bende hayatım boyunca bakımsız paçoz gezmeyi başaramadım. Enn acı günümde bile saçımı toplayıp temiz kokup iyi görünmeye çalıştım.
Ama bu tamamen doğamda var. Tamamen istemsiz yapılan şeyler.

Mesele bilen bilir her sabah yüzümü 2 farklı jelle yıkar göz kremlerimi sürer kahvemi yaparım.
Duş almadan deodarant sıkmadan vucut spreyi sıkmadan giyinmem. Rimel siz rujsuz allıksız asla dışarı çıkmam asla. 😁
Tırnaklarımı akşamları törpüler ojelerimi mutlaka tazalerim. Bazen canım istemez 4 5 gün aynı ojeyle gezerim.

Ama şöyle yap.
Kendine sürekli kullanıp etki edebilecek kremler al.
En sevdiğin ojeleri al en sevdiğin renkleri.
Özendirecek bloglar, sayfalar takip et.

Yürüyüşlere çık kendine motive edecek kıyafetler al.
Bakımlı kadınları takip et.

Bakımdan kasıt makyaj ve giyimse işin uzmanı değilim, fena giyinmem ama moda gurusu değilim, çünkü o gün içimden geldiği gibi giyiniyorum günlük özen derecem de buna bağlı. Makyajım zaten güneş kremi ve rimel-dudak balmı veya rujdan ibaret.

Fakaaat cilt bakımı derseniz orada bir dururum, ceset gibi yorgun olsam da o cilt bakımını sabah da akşam da yaparım. Yüz temizlemek tonik falan kesmez beni, antioksidan serumunu retinolü bariyer güçlendiricisi pepditi sene içine yayarak planlı programlı kullanırım :)) bu da içten gelen bişey işte, aynı özeni kıyafette göstermem ama cilt bakımını yapmazsam içim rahat etmez. Kimi de hepsine özen gösterir kimi hiçbirine göstermez.

Her gece yatmadan once dusumu alırım, gunde ıkı bazen uc kez dıslerını fırcalarım.
Uzun tırnak sevmem tırnaklarımı keserim.
Ustumden cıkardığım kıyafeti ikinciye giymem.
Gozlerıme kalem cekerımafagahahaga
Makyaj sevmem, bebeksi cıldımı buna borcluyumagsgsgshshshsgs
Saclarımın kırıklarını ıkı uc ayda bir aldırırım. Her ay dip yaptırırdım.
Kaş almiyorum sarılar zaten.
Bıyık hıc aldırmadım.
Her ay reglımden sonra agdamı yaparım.

Simdı ben neyim, bakımlı mı?
Sen bebeksin. 😍
Şimdi okuyunca sevindim bakımlıymışım.
Yüzünü güzelce yıkayıp nemlendirmeyi canı çekmeyeni aklım almıyor hakikaten. Bence güzel aktivite. Duştu ağdaydı girmiyorum e bu ihtiyaç zaten. Maske de haftada 2 yaparım kafama göre. Daha başka bakım neydi? Oramı buramı serumlara henüz bulamıyorum. Biraz fazla genç gösteriyorum az yaşlanasım var.

Nereye gidecek olursam olayım geceden heyecanlanırım makyajı böyle yapayım, saçı şöyle yapayım, şu kombini yapayım vs diye :KK70: Sanırım insanın içinde olan bir şey. En önemlisi olan öz bakımımız bence. Onlar aksatılmamalı. Mesela cilt bakımı yapmaya üşendiğinizde geleceği düşünün, yıllar geçtikçe cildinizin fazla deforme olmasını istemeyeceğiniz için kalkıp yaparsınız :)
Kremler sivilce yapıyor

Sen bebeksin. 😍
Şimdi okuyunca sevindim bakımlıymışım.
Yüzünü güzelce yıkayıp nemlendirmeyi canı çekmeyeni aklım almıyor hakikaten. Bence güzel aktivite. Duştu ağdaydı girmiyorum e bu ihtiyaç zaten. Maske de haftada 2 yaparım kafama göre. Daha başka bakım neydi? Oramı buramı serumlara henüz bulamıyorum. Biraz fazla genç gösteriyorum az yaşlanasım var.
E tamam zaten bakımlısın Mervecım, bundan iyisi sam da kayısı ❤️
Yaslanmak guzel ya.
Kaz ayaklarımı seviyorum. Alnımdakı cızgıyı de.
Serumu napacaksın bebek gıbısın zaten, serum senı sursun😂

Ben bir iki gün kendime bakıp üçüncü gün pes ediyorum. Bakımsız dolaşmak bana kötü hissettiriyor ama üşeniyorum da devam etmeye bir öneriniz var mı

Bakim benim ici temiz beden, duzgun giyim, ojeli tirnaklar, temiz ve boyasi yerinde sac ve hafif makyaj demek. Bunlar olmadiginda cok rahatsiz oluyorum ve bu nedenle bakimli olmaya ozen gosteriyorum.

Saçlara keratin bakımı yaptirnak brnim isimi.buyuk ölçüde rahatlatti. Her sabah duş alıp saçlarımı yağlarla nemlendiriyorum, keratin bakimi oldugu icin birazcik kurutmak yeterli oluyor bakimli gorunmesine.
Lazer epilasyon da çok faydali kesinlikle bıyık bolgesi dahil yaptirdim kurtuldum, dustan sonra vucut bakım yagi suruyorum.
Sabah kalktigimda yüzümü temizleyip maskemi suruyorum kahvalti yapana kadar bekletiyorum ardindan yuz yağlarımı sürüyorum.
Makyaj olarak isilyili bir baz hafif bir renkli nemlendirici yeterli oluyor günlük hayatta, evdeysem o da yok :)
Ayrica 2 hafta da bir sac boyası var, cok cabuk akan bir renge boyattigim icin bu kadar sık.
Bunlar bakimli hissetmem icin yeterli geliyor bana.

Geceden yuzumu yikar dislerimi farcslar kremimi surer yatarim. Sabah kalktimi cilt piril piril zaten. Sonra bi kalem ceker gozume.cikarim evden. Ne fondoten ne pudra ne kapatici hiçbirini kullanmam. Ayda 1 kalici oje yaptiriyorum. Benim tırnaklarim cok yavas uzar. 1 ayda anca uzuyor. Ayda 2 saat el bakimina ayirmam yetiyor yani. Gun icinde ama sik sik el kremi surerim.
Sac icinde ayda 1 lorealin sicak maskesini yapiyorum. Mis oluyor.
Baskada bisey yapmiyorum.

X