Sürekli Eleştirilmek

Eleştiri alalim bu bizi geliştirir, hatalarımızı görmemize sebep olur diye diye bu hakki tanıdıkça insanlar da sınırı aşıyorlar bence. Ben de hep ne guzel bana gerçeği olduğu gibi söyleyecek arkadaşlar edineyim derdim hep, ancak birkaç incelikli arkadaşımla tanisinca,gerçeği söylerken kırıp dökmemenin de mümkün olduğunu gördüm. Şimdi artık seçimlerimden dolayı eleştirilmeye gelemiyorum çünkü yeterince kendimi sorgulayan bir insanım, üzerime ağırlık yapıyor artik.
Bir de siz benim gibi eleştirmeyi sevmiyorsaniz , karşımızdaki ınsanların gözünde ben hatasizim ama bak onun soyle soyle hataları var oluyor. Yani yüzde yüz kendini haklı görme durumu oluşuyor. Ya eleştiri dozunu arttiranlarla mesafe koymalı ya da siz de eleştirmelisiniz. Başka türlü surekli hayati boyunca eleştirilen biri olarak kalacağız.

Var biraz eziklik arkadaşında,acısını çıkarıyor bildiğin...zayıf anlarını bulmuş ya
O sana nasıl geliyorsa sende aynen ona git
Eleştiriyor mu? Bas eleştiriyi dibine dibine uğraşasim yok dersen de bayaaaaa bi mesafe koy hakkinda tek bir fikri dahi olamasın...3 günlük dünyada şöyle olmamışlarla vakit gecirme

Hanımlar selam,

Ben bu dönem biraz aydınlanma yaşadım. Çoğu derdimi, mutlu olduğum anları vs yazıyorum buraya ve çoğu zaman görmediğim şeyleri şak şak yüzüme yüzüme söylenmesi iyi geliyor.

Şöyle bir aydınlanma yaşadım. Ben salağım. Tüm arkadaşlık ilişkilerimde hep verici taraf olmuşum ve terk edilmeye, unutulmaya aşırı takık bir insan olduğum için çoğu saçma şeyi sineye çekip o aslında öyle birisi değil, içini biliyorum ben onun diyerek örtmüşüm çoğu şeyi.

Çok yakın bir arkadaşım var gerçekten çok seviyorum, onun da beni sevdiğini değer verdiğini biliyorum ama artık enerji olarak beni kötü etkilediğini düşünüyorum. Aslında hep kötü etkiliyordu ama ben aman abartma jehan modunda olduğum için görmek istemedim.

Şimdi şöyle, 3 yıl önce evlilik teklifi alıp baya güzel güzel terk edilmiştim ve çok kötü olduğum bi dönemdi bu bahsettiğim arkadaşım o dönem daha ayrılalı bir hafta olmuşken biz telefonda konulurken sürekli beni suçladı ben telefonda kendimi tutamayıp ağlamaya başladım, susmak yerine hala suçlamaya devam etti. Onu sürekli ayrılık konusundan bahsederken bopduğum için benimle buluşmadı. Sonra bi şey için işi düştü buluştuk ve buluştuğumuzda da ona çeyiz bakmaya gittik. (beni suçlamasına değil ben ağlarken hala suçlamasına çok içerlemiştim. Ayrılık konusunda ben aman aman suçlu değildim. Ve gerçekten çok bahsedip bunaltmadım, zaten sürekli konuşmadık bile)

Ailemle ilgili saçma sapan bi sürü sorunum var, burada da konu açmıştım. Bunların bi kısmını ona anlatınca bana kendi annesiyle nasıl iyi anlaştığından bahsediyor. Kıskanmak değil ama çok kötü hissediyorum.

Son zamanlarda sürekli tek başıma tatile gidiyorum. Bu hafta yine tek başıma tatile gitmiştim. Bu arada evde vs tek kalmaya çok korkan bi tipim bunu biliyor. Telefonda konuşurken sürekli naısk tek başına gittim ben tatilde eşim tuvalete bile gidince çok sıkıldım, odada nasıl uyuyabiliyorsun ben hayatta uyuyamazdım korkardım vs dedi. Bunu nerdeyse tüm konuşmalarımızda dedi. Belki kendi yalnız kalışıma, belki dediklerine bilmiyorum ama feci içerlerdim. Sanki ben yanımda birisi olsun istemiyorum sanki sadece kendi keyfimden gidiyorum.

Bazen çok dangıl dungul konuşuyor bunu diyince ben gerçekçi ve net bi insanım diyip sıyrılıyor. Benim çok detaycı olduğumu eleştiriyor ben de bu da benim karakterim diyince kabul etmiyor sjdnjdndfj

Hanımlar geröekten çok detaycı bi insanım ama şu ana kadar şüphelendiğim çoğu şeyde haklı çıktım.

Ben mi abartıyorum yine ya da yavaştan arama mesafe mı koysam. Çünkü sürekli beni eleştirmesinden çok sıkıldım. Ben onu eleştirmeyip olduğu gibi hayatıma dahil ettiğim için eleştirecek bi yanı yok sanıyor muhtemelen
Cikarin hayatinizdan olsun bitsin mecburmusunuz böyle bir insana Hayır eee .

O öyle biri değil, aslında özünde iyi bir insan dediğin herkes tam da öyle biri.
O asla bunu yapmaz dediğin herkes aklının alamayacağı şeyler de yapar.
Bunu bil bundan ve kendinden emin ol. Sırf yalnız kalmamak adına seni rahatsız eden tüm insanları temizle hayatından.
Ne gereksiz bir arkadaşmış o öyle gereksiz insanların seni yipratmasina izin verme ilerde çok üzülürsün.

Bazı evli kadınlar kendilerini bir halt sanıyorlar. Bekar birini görünce evlen, hayat yalnız geçmez, ilerde yalnız kalırsın vs vs.... Yahu gerizekalilar kim istemez sevdiği adamla yaşamak? Neden milletin canını yakıyorsunuz ki? Ayrıca bosanmayacaginiz eşinizi kaybetmeyeceginuz ne malum?
Arkadaşın da tam bir pislik. Hayatından defet.

Neden arkadaşınızın sizi bu kadar ezmesine izin veriyorsun, sende onun yaptığını sende ona uygula resmen psikolojik şiddet uygulama yapıyor.. Her zaman alışmış sizin tarafından pohpohlanmaya nasıl olsa ben ağzında etsem sesini çıkarmıyor diyor... Böyle arkadasım olmayı versin yalnızlık bazenn daha güzel böyle arkadaş olacağına

Bazı evli kadınlar kendilerini bir halt sanıyorlar. Bekar birini görünce evlen, hayat yalnız geçmez, ilerde yalnız kalırsın vs vs.... Yahu gerizekalilar kim istemez sevdiği adamla yaşamak? Neden milletin canını yakıyorsunuz ki? Ayrıca bosanmayacaginiz eşinizi kaybetmeyeceginuz ne malum?
Arkadaşın da tam bir pislik. Hayatından defet.
Öyle diyen kadınların %50si mutsuz olduğu için ve bekar arkadaşlarını kıskanıp eşlerinşn kendine uyguladığı psikolojik şiddeti arkadaşlarına yapıyor

Hanımlar selam,

Ben bu dönem biraz aydınlanma yaşadım. Çoğu derdimi, mutlu olduğum anları vs yazıyorum buraya ve çoğu zaman görmediğim şeyleri şak şak yüzüme yüzüme söylenmesi iyi geliyor.

Şöyle bir aydınlanma yaşadım. Ben salağım. Tüm arkadaşlık ilişkilerimde hep verici taraf olmuşum ve terk edilmeye, unutulmaya aşırı takık bir insan olduğum için çoğu saçma şeyi sineye çekip o aslında öyle birisi değil, içini biliyorum ben onun diyerek örtmüşüm çoğu şeyi.

Çok yakın bir arkadaşım var gerçekten çok seviyorum, onun da beni sevdiğini değer verdiğini biliyorum ama artık enerji olarak beni kötü etkilediğini düşünüyorum. Aslında hep kötü etkiliyordu ama ben aman abartma jehan modunda olduğum için görmek istemedim.

Şimdi şöyle, 3 yıl önce evlilik teklifi alıp baya güzel güzel terk edilmiştim ve çok kötü olduğum bi dönemdi bu bahsettiğim arkadaşım o dönem daha ayrılalı bir hafta olmuşken biz telefonda konulurken sürekli beni suçladı ben telefonda kendimi tutamayıp ağlamaya başladım, susmak yerine hala suçlamaya devam etti. Onu sürekli ayrılık konusundan bahsederken bopduğum için benimle buluşmadı. Sonra bi şey için işi düştü buluştuk ve buluştuğumuzda da ona çeyiz bakmaya gittik. (beni suçlamasına değil ben ağlarken hala suçlamasına çok içerlemiştim. Ayrılık konusunda ben aman aman suçlu değildim. Ve gerçekten çok bahsedip bunaltmadım, zaten sürekli konuşmadık bile)

Ailemle ilgili saçma sapan bi sürü sorunum var, burada da konu açmıştım. Bunların bi kısmını ona anlatınca bana kendi annesiyle nasıl iyi anlaştığından bahsediyor. Kıskanmak değil ama çok kötü hissediyorum.

Son zamanlarda sürekli tek başıma tatile gidiyorum. Bu hafta yine tek başıma tatile gitmiştim. Bu arada evde vs tek kalmaya çok korkan bi tipim bunu biliyor. Telefonda konuşurken sürekli naısk tek başına gittim ben tatilde eşim tuvalete bile gidince çok sıkıldım, odada nasıl uyuyabiliyorsun ben hayatta uyuyamazdım korkardım vs dedi. Bunu nerdeyse tüm konuşmalarımızda dedi. Belki kendi yalnız kalışıma, belki dediklerine bilmiyorum ama feci içerlerdim. Sanki ben yanımda birisi olsun istemiyorum sanki sadece kendi keyfimden gidiyorum.

Bazen çok dangıl dungul konuşuyor bunu diyince ben gerçekçi ve net bi insanım diyip sıyrılıyor. Benim çok detaycı olduğumu eleştiriyor ben de bu da benim karakterim diyince kabul etmiyor sjdnjdndfj

Hanımlar geröekten çok detaycı bi insanım ama şu ana kadar şüphelendiğim çoğu şeyde haklı çıktım.

Ben mi abartıyorum yine ya da yavaştan arama mesafe mı koysam. Çünkü sürekli beni eleştirmesinden çok sıkıldım. Ben onu eleştirmeyip olduğu gibi hayatıma dahil ettiğim için eleştirecek bi yanı yok sanıyor muhtemelen
Mesafe koyulması gereken hep ben merkezci tiplerden..ben şöyleyim ben böyleyim ben akıllıyım ben mükemmelim deyip çevresi genelinde üstünlük taslarlar... her şeyi onlar bilir en doğruyu onlar yaparlar...sizi hep alaşağı çeker eleştirirler ..sorunlarınızı sadece sizi eleştirmek için dinlerler...sizi aşağılamaktan küçümsemekten beslenirler..
Koşarak uzaklaşın

Mesafe koyulması gereken hep ben merkezci tiplerden..ben şöyleyim ben böyleyim ben akıllıyım ben mükemmelim deyip çevresi genelinde üstünlük taslarlar... her şeyi onlar bilir en doğruyu onlar yaparlar...sizi hep alaşağı çeker eleştirirler ..sorunlarınızı sadece sizi eleştirmek için dinlerler...sizi aşağılamaktan küçümsemekten beslenirler..
Koşarak uzaklaşın

Bu konuyu açtığım günden beri ben hiç aramadım, o bir kez aradı yine saçma sapan bi şey dedi. Ben de konuyu uzatmadan telefonu kapattım bi daha da konuşmadık. Cidden kafam daha rahat hissediyorum 😝

Hanımlar selam,

Bence de mesafe koyun ve her şeyinizi anlatmayın artık bu kişiye.
Dost acı söyleyen değil, acıyı tatlılıkla söyleyen insandır. Dost acınızdan ağlarken düşüncelerini duygusuzca kusan değil elinizden tutup kalbinize dokunandır. Dost asla sırtınızdan vurmayan, sizi aşağı çekmek için fırsat kollamayan kişidir. Dost yanlızlığınızı yüzünüze vurmaktan haz duyan kişi değil "yanlız değilsin, ben varım" diyen kişidir.
Siz dost olamamışsınız Dürüstlükle patavatsızlığı ayırt edememiş, hayatınızdaki eksileri kendi artıları olarak algılayan, empati yeteneği gelişememiş bir arkadaşınız olabilmiş sadece.

Boyle bir arkadaşım vardı. Lisede arkadaslarimdan kazık yediğim bir dönemde aynı dediğiniz gibi arkadaşlık ilişkimi bitirme korkusundan ve tek arkadaşım kaldigindan alttan çok aldim en sonunda da evdeki İnterneti kisakndigimi iddia etmiş ve arkadaşlığımız bitmişti.
Arkadaşınız kesinlikle iyi bir arkadaş değil
Asiri detaycı bir insanı suçlamak onu daha kötü duruma düşürür ve sürekli bunu yapması da sizi dusunmedigini
Bence ilk zamanlar üzülürsünüz ama sonra iyi ki bitmiş arkadasligim dersiniz

Arkadaşınız kıskanç ve sizle yarışan bir tip gibi geldi. Yani evet gerçekçi ve dobra bir kişiliğin olabilir ama arkadaşın ağlıyorsa daha da üstüne gitmezsin gidiyorsan da gerçekten arkadaşın mısın diye düşünmen gerekir.

Haklı olman mı önemli arkadaşına destek olman mı?

Ben de pek hoşlanamadım maalesef mesafe iyi olabilir.

Yanlış anlama ama kendini niye bu kadar ezdiriyorsun??? Sen de onun eksikliklerinle ilgili iki çift laf et, iyice bozulsun, sonra de ki arkadaşım senin yaptığın muhabbetten yaptım kendimi zorla ego pompalıyormuşum gibi hissettirdi bana, bence sende komplekslerini terapiyle hallet. Buradan bakınca aşırı özgüvensiz duruyorsun, de.
Yak gitsin Roma'yı. Çok mu lazım böyle narsist kişi hayatında?!

Yanlış anlama ama kendini niye bu kadar ezdiriyorsun??? Sen de onun eksikliklerinle ilgili iki çift laf et, iyice bozulsun, sonra de ki arkadaşım senin yaptığın muhabbetten yaptım kendimi zorla ego pompalıyormuşum gibi hissettirdi bana, bence sende komplekslerini terapiyle hallet. Buradan bakınca aşırı özgüvensiz duruyorsun, de.
Yak gitsin Roma'yı. Çok mu lazım böyle narsist kişi hayatında?!

Hep bu tavırda değildi, yani yanımda olduğu da çok oldu ama son zamanlara bakınca tavrı bu olmaya başladı. Cidden olay kavgaya dönsün vs istemediğim için sessiz sedasız iletişimi kestim. O da aynı düşünüyordu sanırım o da üstelemedi :KK70:

Arkadaşınız kıskanç ve sizle yarışan bir tip gibi geldi. Yani evet gerçekçi ve dobra bir kişiliğin olabilir ama arkadaşın ağlıyorsa daha da üstüne gitmezsin gidiyorsan da gerçekten arkadaşın mısın diye düşünmen gerekir.

Haklı olman mı önemli arkadaşına destek olman mı?

Ben de pek hoşlanamadım maalesef mesafe iyi olabilir.

Konuyu açtığım günden beri ben hiç iletişime geçmedim, bi defa o aradı onda da çok uzatmadan telefonu kapattım. Eee ben günün sonunda kendimi yine bir başıma hissedeceksem ne gereği var ki :))))

Konuyu açtığım günden beri ben hiç iletişime geçmedim, bi defa o aradı onda da çok uzatmadan telefonu kapattım. Eee ben günün sonunda kendimi yine bir başıma hissedeceksem ne gereği var ki :))))
En doğrusunu yapıyorsunuz bence. Kafanız rahatsa hiçbir sorun yok :)

Çok sevindim senin adına böyle dostun olacağına giç olmasın daha iyi ❤️

X