Sürekli iş degistiriyorum.

Sis_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2021
326
245
Bir türlü iyi bir iş bulamadım. En son calistigim yer iyiydi ama oradan bunanıp çıktım iş bulmadan. Şimdi AVM icerisinde yeni basladim sartlari iyi ama sıkılıyorum vakit gecmiyor sabah vardiyası haftada 2 gün denk geliyor. Hatam iş bulmadan işten ayrilmak oldu. Borcum vardı bu işsizlik döneminde ödeme yapabilmek için kredi cektim. Onun ödemesi baslayacak yakinda işsiz kalma luxum yok.

Ben şimdi kpss mi çalışayım yoksa kendime uygun iş mi arayim ne yapacağımı bilemiyorum. 2 ay deneme süresi sonuçta ama insanları da yarı yolda birakmak istemiyorum. İşe çok ihtiyacım varken sadece burası dönüş yaptı.

Çok eskiden kamu-ozel girdiğim bir iş vardı ordan ciktigima çok pişmanım şimdi daha kötü durumlara dustum.

Canın sıkılınca ordan oraya gezersen bir işte dikiş tutturamazsın. Bu kadar gezen insanı da bir süre sonra kimse işe almaz. Kpss yi bahane edip işten çıkmana gerek yok. Bir yandan ona da çalış
O zaman burası geçici diye kendimi motive edip kpss çalışayım.

Yeni bir işyerine müracaat ederken cv nizde ne kadar süre nerelerde çalışmış istikrarı var mı diyede bakar işverenler. Özel sektörde hepimiz çokda memnun olduğumuzdan değil mecbur olduğumuzdan çalışıyoruz yıllardır

Ordan oraya iş değiştirip durumları sıkışık olmasına rağmen işten “sıkılıyorum” diyerek başka şeyler düşünen biri maymun iştahlıdur. KPSS ye çalışabileceğinizi sanmıyorum çünkü gerçekten zor bir süreç.

Yeni bir işyerine müracaat ederken cv nizde ne kadar süre nerelerde çalışmış istikrarı var mı diyede bakar işverenler. Özel sektörde hepimiz çokda memnun olduğumuzdan değil mecbur olduğumuzdan çalışıyoruz yıllardır
Bütün gün ayakta çalışıyorum. Dışarıyı göremiyorum çok sinir bozucu. Uzun süre dayanamayacağım herhalde.

Ordan oraya iş değiştirip durumları sıkışık olmasına rağmen işten “sıkılıyorum” diyerek başka şeyler düşünen biri maymun iştahlıdur. KPSS ye çalışabileceğinizi sanmıyorum çünkü gerçekten zor bir süreç.
Bir taraftan çalışıp boş zamanlarımda para kazandıracak işler yapmayı öğreneyim o zaman. Sınav zamanına kadar dayanamayabilirim.

Bu arada B grubuyum ve temelim var. Akşam 10:30 da gelip verimli bir sekilde ders çalışabilir miyim bilemiyorum.

Bir taraftan çalışıp boş zamanlarımda para kazandıracak işler yapmayı öğreneyim o zaman. Sınav zamanına kadar dayanamayabilirim.

Bu arada B grubuyum ve temelim var. Akşam 10:30 da gelip verimli bir sekilde ders çalışabilir miyim bilemiyorum.
Burada ki mesele temelden ziyade düzen. KPSS aslında zor bir sınav değildir ama artık belli
Bir yaşa gelmiş insanların düzen ve disiplin içinde tüm süreç boyunca ders çalışması zor olduğu için zor bir sınav. Yani 1 hafta deli gibi çalış 5 gün bırak 4 gün çalış 2 gün Bırak vesaire bu şekilde gitmez. Muhtemelen senin mizacın da böyle

İş yükü ağır değil ama genelde akşamları çalışıyorum ve kapalı bir ortamda bütün gün ayaktayım. İki ay denemesi süresi var. Bu süre zarfında başka iş baksam olur mu? Burayı zor durumda bırakmak istemiyorum, çok ihtiyacım olduğu bir zamanda tek burası dönüş yaptı.

Şımarık birisi misiniz?
Ya da nazlı?

İş çok ağır deseniz neyse de sıkılıyorum diye işten ayrılmak sizin şartlarınız da normal değil.

Mecbur dişinizi sıkacaksınız yoksa borç batağında sürüklenirsiniz.

Akşamları çalışıp bütün gün ayakta olmak ne demek?
Öğleden akşama kadar çalışmak.
Şımarık birisi misiniz?
Ya da nazlı?

İş çok ağır deseniz neyse de sıkılıyorum diye işten ayrılmak sizin şartlarınız da normal değil.

Mecbur dişinizi sıkacaksınız yoksa borç batağında sürüklenirsiniz.
Şımarık falan değilim ayaklarımın ağrısı halen gecmedi.

X