Sürekli kiloma laf eden kv

Ay ne cins kadın ya sinir bozucu sen de aynısını ona yap ayy anne iyi misin çok kilo almışsın.
Anne sana krem alalım yüzün çok karışmış
Aaaa anne saçını boyayalım sana çok yakışır böyle beyazın çok çıkmış yaşlı duruyorsun vs
Biraz haddini bilsin ya

Kilonuz gayet ideal böyle beden aşağılama yapanlar zayıf olsanız da bu sefer çiroz kilo al iskeletor giydiğin yakışmıyor diye manipüle ederler, kendimden biliyorum prim verme

Ne kilon nede kilona laf eden nişanlı annesi. Burada tek tehlike annesinin söylediklerini duymayan nişanlı kişisi. İleride kadın senin canını sıkacak herşeyi diyecek ama kocan saçmalama annem seni çok seviyor o anlamda demedi diyecek. Buna gücün varsa ilişkiye devam et ama dayanamam dersen durup düşün. Bu senin için çok net bir izah aslında

Kayinvaliden iyi niyetli olabilir ama bence disarida kalmayi bilmeli.ben olsam yorum yapmam.konussun dursun.en guzel manipulasyon sessiz kalmaktir ve mesafeli olmaktir.asla cevap verme konussun dursun gulumse geç.nisanlinla da bunu sorun yapma.
Vallahi sizi tebrik ederim ve gıpta ile bakarım böyle sessiz kalabilen insanlara keşke biraz bende öyle olabilsem ne çok isterdim

Bence seviye cok dusuk,
Siz de kendi seviyenizi dusurmeyin bari.

Bu tip durumlar icin 2 taktik vardir, birini secip her daim o sekilde devam edin.

Ya onerilen sekilde her zaman susturacaksiniz, kisaca had bildireceksiniz

Ya da gulup gececeksiniz, ciddiye alip cevap bile vermeyeceksiniz.

Ben genellikle ikinciyi uygularim, bir sure sonra pasif direnis basarili oluyor.

Ama gobege elleyecek kadar mesafe dustu ise oradan nasil donulur bilemedim. Yok ben cok gitmem zaten falan yazmissiniz cevap olarak ama, 15 yillik kayinvalidem benim gobegime o rahatlikla elleyemez yani.

Erkek arkadaşını zamanla güzel bi şekilde eğitirsen -evet, eğitirsen - zamanla annesinin yanında seni savunacaktır. Sadece sabır ve azim
Kaynana adayın cok ama cok patavatsız ve maydanoz biri, senin kilon asla onun haddine değil. En sevmediğim: iyyy cik ziyifsin, ikmik yi. İyyy kili mi ildin sin?

Aaay valla daral geliyor artık bu konulardan. Ülkece kv ve kp problemi yaşıyoruz yetmiyor eltisi görümcesi kaynı bıktık vallahi bıktık. Yani herkes kendi işine güxüne baksa sadece hoş sohbet edilse ne güzel yer aslında dünya. Yok giydiğine laf edilir yok kilona zayıflığına gidip gelmemene arayıp aramamana. Oysa insanları sadece biraz rahat bıraksalar. Karşımdaki kocam da olsa kilo almışsa karşısına geçip dalga geçer gibi kilo almışsın diyemem ben. Bu insanların aşağılık kompleksi ne zaman biter hç bilmiyorum. Yok bu ara güzelleşmişsin çirkinleşmişsin zayıflamışsın kilo almışsın çirkin giyinmiş gzel giynmiş vallahi imdat ya

Gelin olmak tam da mevzu. Hala Nuh nebiden kalan varoş aliskanliklari devam ettirmek. Hala gelin denilen şeyi neredeyse çocuk yaşta babasından başlık parası ile alınan, zulmedilen, eleştirilen, erkek çocuk dogurma makinesi yerine konulan zavallı kadinlar zannediyorlar. Evler ayrılıyor ama burun sokma alışkanlığı degismiyor. Gelin çalışsın, kendi çocuğuna baksın ama her tatilde dibimde bitsinler, vıcık vıcık sürekli yatılı kalalım. Bütün bunların başlangıç noktası burnunu haddi olmayan bir konuya sokmaları ile basliyor. Sen benim ailem saygılı onlar da olur diye bekliyorsun. Senin ailen medeni olabilir ama karşısındaki oğlunun sevdiği kadına ılık ılık konuşan tıp varoş. Benim anlamadığım ailem medeni diyorsun. Sana saygılı davranmayı ogretmisler ama saygı görmeyi de öğrenmen lazım. İpleri eline al.Kizilacak üç kişi var.
1-) İlk kv kilo lafı eder etmez açıkça şöyle. Kilolu değilim, kilolu olsam da sizi ilgilendirmez, kilo takıntıniz varsa da psikiyatride gidin diye. Kendi üslubuna göre yumusatirsin ama bir daha laf duya duya o varosun karşısında oturma.
2. O ılık nisanlina tavır koyacaksın. Annen konuşuyor susup alık alık bakıyorsun diye. Bu hayatta böyle yalnız yuruyeceksem ne alemi var nişanın, evliliğin? Benim ailem seninle ilgili konuşsa ben sussam hoşuna gider mi diyeceksin.
3. Sen de problem var. Lafı duya duya oturuyorsun. Bugün en domestik geline söylese amaaan nişanlım mutlu der en azından. Korkma Nisan bozulur diye. Çünkü bu işler böyle başlıyor. Önce dangalakca laflar, kılona karışan aldığın eşyaya karışmayacak mi, hamileliğe, lohusaliga( bu grubun en dangalak dönemi) . Ilık nisanlin da ama anam seni seviyor diyecek. Sen de o sinirle daha çok yiyeceksin. Bu nişanlılık uzat biraz sana tavsiyem. Gör ikisinin de gerçek yüzünü. Ona göre karar ver.

Kilon gayet normal.Esin olacak kişi ben beğendim siz karismayin.Diyecek ben 95 kilo ile gelin oldum.Bende 25 yaşımdan sonra çok kilo aldım.

Aslında problem kilo değil.Karsimdakini alt etmek için nasıl zayıf yerinden vururum.

O kadar çok sinirleniyorum ki laf söylediğinde sinirimden o sınırı başaramam ağzıma geleni söylerim korkusuyla bi şey diyemiyorum
Normalde asla Böyle biri değilimdir ama ne zaman birşeyler bir iki içimde tutsam sonrasında çok pis kavga ediyorum anlatamam
O yüzden bu olayda umarım diğerleri gibi olmaz . Geçen gün zaten nişanlıma söyledim gerektiği şekilde sert bi üslupla
Annesini savunmaya kalktı bende ‘tamam sen bilirsin bi daha duyarsam kilom ile ilgili birşey günah benden gitti’ dedim
Umarım kıyamet kopmaz
Bende çok kinlendim çünkü susa susa

Siz de tatlı tatlı cevap verin. Kilo konusu mu açtı, kendisi kısa boylu mu “anne düğünde sana en az 12 cm topuklu ayakkabı alalım, sen kayınvalide olacaksın, bastıbacak dolanma ortalarda” derdim. (Kızmayın ben de kısa boyluyum )

Veya esmerse annecim düğün elbiseni şöyle renkli birşeyler seçelim de iyice kara kuru dolanma ortalarda.

Anne, hiç memelerini kaldırtmayı düşündün mü? Ben olsam düşünürdüm

Gibi gibi

Kadın seni seviyormuş şaka yapıyor dicemde öyle şaka da olmaz ki kv seni kendine beğendi heralde ahhahah

Bu erkek annelerinde genetik bi faktör var. Hepsi böyle yapıyor sanırım evlendiğin an seninle yarışa girecek. Gelinle yarışa girip egolarını tatmin edip yaşayamadığı duyguları yaşıyorlar sanırım.benim eşimin anneside evlenmeden bana zayıf kendi oğluna kilolu diye eleştirip alay edip duruyordu yasakladım o şekilde konuşmasını üvey anne misin dedim.

Bence araya mesafe koy,sana bir laf söylerken düşünerek söylesin.Fazla samimiyet bazılarına yaramıyor.Siz arkadaş değilsiniz arada bir ince çizgi olmalı.
Benim bir tanıdığım da gelinine manken gibi olması için aşırı baskı yapıyordu.Kız zaten ince,fiziği düzgündü ama yine de karışıyordu,istediği gibi giyinsin istiyordu,havalı giyinsin,etrafa hep hava atmaktı niyeti.Sürekli herşeyin içindeydi .Kız baskılara dayanamadı,üç sene sonra boşandılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…