Sürekli zayıflama düşüncesi

hazalmuserli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
105
60
Sürekli aklımda zayıflama düşüncesi var
20-25kg a yakın kilo verdim şuanda da ideal kilomdayım ama bu beni tatmin etmiyor
Yanı özgürce yiyip içemiyorum çok yediğimde vicdan azabı çekiyorum o an kendimden nefret ediyorum.
Oysa kilomu uzun zamandır koruyorum artık yesemde kolay kolay kilo almıyorum.
Çevremden gözlemlediğim kadarıyla benim gibi önceden baya kilolu olup sonrasında kilo veren insanlar hep böyle oluyor.
Benim gibi olan var mı? Veya eskiden olup sonradan aşan var mı?
Kontrollü olmak istiyorum ama çizgiyi aştığımda kendimden nefret edecek kadarda değil.
Sürekli kendimi bir diyetin , dikkat etmenin içinde buluyorum
zayıfladıkca daha da zayıf olma hırsı oluştu bende sanki ne kadar zayıf olsam o kadar iyi. diyorum çok kilo verirsem kendime tekrardan alma payı da bırakmış olurum gibi gibi ..

20-25kg a yakın kilo verdim şuanda da ideal kilomdayım ama bu beni tatmin etmiyor
Yanı özgürce yiyip içemiyorum çok yediğimde vicdan azabı çekiyorum o an kendimden nefret ediyorum.
Çevremden gözlemlediğim kadarıyla benim gibi önceden baya kilolu olup sonrasında kilo veren insanlar hep böyle oluyor.
Kontrollü olmak istiyorum ama çizgiyi aştığımda kendimden nefret edecek kadarda değil.
zayıfladıkca daha da zayıf olma hırsı oluştu bende sanki ne kadar zayıf olsam o kadar iyi. diyorum çok kilo verirsem kendime tekrardan alma payı da bırakmış olurum gibi gibi ..
Dengeli beslenmek her zaman iyidir diyette bunu sağlıyor zaten
Böyle düşünenlere kızamıyorum bence doğru olanı yapıyolar
O kadar emeğin karşılığında verilen kilolarla gelen mutluluk var bunun bozulmasını kimse istemez
Yaşam tarzı haline gelmesi gerekirki geliyor zaten bu bozulduğunda huzursuz hissedilir
Ama hedefe ulaşıp haftada bir kaçamak yapmanın bir sakıncası olmaz
Günümüzde diyet yapmak kadar devam ettirilmeside çok çok zor 😟
Yaşadığınız şey normal bana göre
Çünkü eski beslenme düzeni geldiği an kilolarda geliyor
Bırakmayın . sadece kendinizi ödüllendirmeyi deneyin
Şu gün şunu yiyeceğim gibi

Anoreksiyaya kadar yolu var. Mümkünse destek alin
Ayrıca, İpin ucunu kaçırmadan ara sıra gevsetince suçlu hissetmeyin. Hepimiz yapıyoruz bunu. Bugün kizartmalar, hamur işi, waffle yiyip durdum. Yarına hafif yerim, sporumu yapar dengelerim diye düşünürüm. Kilonuz için Aralık belirleyin, ideal 60 ise 57-63 gibi. Haftalık kontrol edin, duruma göre bakın.
Kendinizden nefret etmeyin :)

been :)
hamılelıkten sonra yasadıgım bı rahatsızlık sebebıyle 35 kılo aldım 2 sene oyle tombıs gezdıkten sonra 40 kg verdım
ondan sonra saglıklı beslenme batagına dustum
3 senedır cok saglıklı beslenıyorum daha uc senedır ne unlu mamul ne kızartılmıs urun ne konserve ne hazır paketlı gıda yemedım
3 aydır da spora sardım tartılmıyorum bıle artık sadece aynaya bakıyorum

ılk kılo verıp 36 bedene dustugumde zayıf olmama ragmen zayıf olduguma ınanamıyordum ınternetden kıyafet alıyorum 42 beden esım neden bu beden aldın dedıgınde anca olur dıyordum bır gıyıyordum kı ıcınde yuzuyorum aynaya baktıgımda gordugum 36 beden degıldı ruhum kıloluydu sankı
sonra da kılo almaya cok korkar oldum yemek yeme saatım bıle bellı ılac gıbı saatı saatıne beslenıyorum

o kılonun sıkıntısını cektım eskısı gıbı olmamak ıcın ne gerekırse yaparım o yuzden cok dıkkat edıyorum

X