T.c.a

rumeysaltan

don't give up!!!!
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2015
1.188
939
35
Sevgili anneler ablalar kardesler...(Lutfen konu tasinmasin rica ediyorum) hamileligimde genital sigille bogustum 2 defa yaktirdim normal dogum yapabilmek icin ama sonuc sezeryan oldu 15 ay once.. 2 hafta once doktoruma gittim dogum yaptigim hastaneye cunku evraklarim kan idrar tahlillerim vs herseyim orda. Smear alindi. Sonrasonda beni doktorum farkli bi bolume goturdu ordan bi sonraki haftaya randevu verdiler. Neyse gittim... arkaya gec hazirlan dr gelicek dendi. Arkaya gittim hazirlandim doktoru beklerken masada ne var ne yok bakindim.. bi sise gordum o an da bulanik gordum TEA diye okudum Allah Allah cay demek o :) randevu gunum ayarlanirken islem kaydi tutulan o buyuk defterde bi hasta isminin yaninda T.C.A uygulandi yazisi geldi aklima heralde o dedim ama ne oldugu hakkinda hicbir fikrim yok... asistan doktor geldi,masa onunde durdu biseyler yapti. Kulak copuyle bana geldi ne oldugunu anlamadim sigillwrden birine surdu Aman Allahimmmmm nasil bi yanma anlatamam o yanmanin etkisiyle tepeden tirnaga titremeye basladim bu ne dedim bu uyussun diye mi yapiliyo yakilmadan once hani.. demezmi hayir yakmicaz ki bu o sigilleri dokcek dedi.. nasil yani????? Bi dondurucu spray sikmadan?? Oncesinde agri sizi alici bi mudahale yapmadan??? Dayanamadim tabi biraktik. Bide demezmi ilk defa boyle tepki veren birini gordum... sen etime resmen asit suruyosun nasil bi tepki bekliyodun elini batir bakim o siseye dedim bozuldu.. anesteziyle bikerede temizlenmesine karar verildi.. sorum su ki bu yapilan mudahale dogru mu??? Bildiginiz asit bu direkt surulurmu???????

Geçmiş olsun.bu tedavi bu şekilde yapılıyor bildiğim kadarıyla ama sizin acı esiginiz düşük olabilir. Esinizde de varmı bu rahatsızlık

Size hiç bir bilgi aktarmadan uygulama yapılması etik değil.
Mutlaka şikayetçi olmalısınız. Kaldı ki herkesin acı eşiği farklıdır.
Yada o anki duruma göre değişiklik gösterir, nasıl ki normal doğumda kendimizi o ana odaklayıp tüm ağrıya sızıya katlanabiliyorsak, beklenmedik bir durum olduğunda ufak dahi olsa bir müdahale de ciddi sıkıntı yaşayabiliriz.

Yani her uygulamada anestezi uygulanmıyor uygulanamaz. Burda sadece size bilgi verilmemesini yanlış buldum. Ama canınız acımış ve işlemi sonlandırmışlar. Bence abartıyorsunuz biraz. Sizinle alıp veremediği yoktur eminim. Ayrıca günlük hayatta da bi çok asit var neden asit sürmesi yanlış olsunki? Tedavisi böyle olamaz mı?

Benim bildiğim de siğiller yakılır asitle.
Ama nasıl bunu siz istemeden direkt doktor mu karar verdi?

Genitali bilmiyorum ama lise çağında parmağımda çıkmıştı siğil. Asidin adını unuttum ama öyle bi çubukla sürdüler bir şey. Dondurur gibi. Geçti. Anestezi almadığım gibi hatta ayaktaydım. 20 sn sürdü topu topu zaten.

Cok yandi gercekten abartmiyoum oyle bi yanmaydi ki tir tir titredim.. ve bana dedigi su oldu kizarmis asidi surunce bu sekilde olmaz dendi.. ben yakilcak zannediyodum o islemide oncesinde belki bi uyusturucu yada aci azaltan bi islem sandim acikcasi.. canim da tatli degildir hamileyken 2 defa yaktirdim ve her bi sigil teker teker igneyle uyusturularak yakildi.. canim tatli olsaydi buna dayanamazdim ne dersiniz!?!?!

Yani her uygulamada anestezi uygulanmıyor uygulanamaz. Burda sadece size bilgi verilmemesini yanlış buldum. Ama canınız acımış ve işlemi sonlandırmışlar. Bence abartıyorsunuz biraz. Sizinle alıp veremediği yoktur eminim. Ayrıca günlük hayatta da bi çok asit var neden asit sürmesi yanlış olsunki? Tedavisi böyle olamaz mı?
Benimle alip vermedigi oldugunu sanmiyorum zaten

gecmis olsun sizin genital bolgede nasil bir islem olur bilemiyorum ama
benim elimde sigiller vardi genc yasta 5tane flndi sanirim
ozaman dermatologta boyle koca bir tupun icinde, hani agzi acilinca buhar cikan tupler olurya, oyle tuplerdeki siviyi
bir kulak temizleme cubugu gibi birseyle (tabi daha buyugu) elime bastirdi anestezi veya baska birsey yapilmadan yapilan bir islem bu ve soguk birsey zaten o an yapiliyor sonradan sigiller yara olup kendiliginden kabuklanip dusuyor
bendede oyle oldu ve birdaha cikmadi
ama iste genital bolgedede oylemi yapilmaliydi onu bilemedim

Bunlar için bir krem var 2-3 gün gibi bir süre de Yok ediyor, o kadar can acıtmaya değmez, üstelik 3. Defa tekrarlama olmuyor siğillerde, niye kremi önermemişler ki size acaba?

gecmis olsun sizin genital bolgede nasil bir islem olur bilemiyorum ama
benim elimde sigiller vardi genc yasta 5tane flndi sanirim
ozaman dermatologta boyle koca bir tupun icinde, hani agzi acilinca buhar cikan tupler olurya, oyle tuplerdeki siviyi
bir kulak temizleme cubugu gibi birseyle (tabi daha buyugu) elime bastirdi anestezi veya baska birsey yapilmadan yapilan bir islem bu ve soguk birsey zaten o an yapiliyor sonradan sigiller yara olup kendiliginden kabuklanip dusuyor
bendede oyle oldu ve birdaha cikmadi
ama iste genital bolgedede oylemi yapilmaliydi onu bilemedim
Cok gecmis olsun... hayir soguk degildi cok kotu yakti ve yanmanin etkisiyle kizarmis zaten

Bunlar için bir krem var 2-3 gün gibi bir süre de Yok ediyor, o kadar can acıtmaya değmez, üstelik 3. Defa tekrarlama olmuyor siğillerde, niye kremi önermemişler ki size acaba?
Buyukler bu sekilde halledilcekti. Kucukler icin de doktorum krem yada damla vericem dedi tabi ama dayanamadm

Ben elimi yaktırdım, sprey normal ete gelmedikçe yani sadece siğile gelirse yanmaz canın. Uyuşturma vs yapmadılar bana da.

Kadın olmak zor iş , geçmiş olsun , dr ların biraz hassas davranması gerekiyor , oramızı buramızı açmak cidden çok zorken dr ların özensizliği ile birleşirse ciddi travmalar oluyor , çok ciddi hem de

Kadın olmak zor iş , geçmiş olsun , dr ların biraz hassas davranması gerekiyor , oramızı buramızı açmak cidden çok zorken dr ların özensizliği ile birleşirse ciddi travmalar oluyor , çok ciddi hem de
Doktorumdan memnunum sukur ilk defa bi bayan doktordan memnunum onun sevdasina zaten anadolu yakasindan avrupa yakasina gidiyoum. Ama bazi asistan doktorlarin havasindan gecilmiyo.. ozensizlik+hava= buyuk sorun :))

X