Tahammül Sınırlarını Aştıktan Sonra Nasıl Sakinleşilir

Siz daha sevgiliyken bile bu adam hep ipucu verdi. Yaşadıklarına çok üzülüyorum ama şaşırmıyorum. Hep sen taviz verdin hep sen uğraştın bu yuva için. Ve tabiki artık yoruldun. Tahammülde uzatmaları oynadın koalina. bu adam seni haketmiyor

Siz daha sevgiliyken bile bu adam hep ipucu verdi. Yaşadıklarına çok üzülüyorum ama şaşırmıyorum. Hep sen taviz verdin hep sen uğraştın bu yuva için. Ve tabiki artık yoruldun. Tahammülde uzatmaları oynadın koalina. bu adam seni haketmiyor
Şimdi konularıma bakayım dedim de, ilk konuma baktım. Ne kadar üzüldüm ya, ne kadar saf yaklaşmışım...
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/maddiyat-yuzunden-evlenememek.495601/

yorum yapan herkese teşekkürler.
daha önce başımdan bir nişan geçmişti. kendisi doktor olacaktı hatta şu sıra arkadaşlarıma falan söylüyormuş ayda 9bin alıyorum gibisinden:) ama gel gör ki tanıdıkça erkeklerden nefret eder oldum hala yatar kalkar şükrederim nişandan döndüğüme. iyi bir mesleği olacaktı, garantiydi askerliğini de zaten yapardı.

şimdiki erkek arkadaşım ise o kadar ılımlı ve iyi bir insan ki her zaman yanımda oldu ve hep mutlu etti. kavgalarımızda sakin kalan taraf oldu. her konuda benim fikrimi haddinden fazla önemsedi. şöyle bakınca gerçekten tek sorun para. onu da eğer elimdeyse ve benim fedakarlığımla çözülebilecekse neden olmasın ki? hayat müşterekse yeri gelir ben fedakarlık yaparım yeri gelir o. hani çalışmayı sevmeyen ve iş arayışında olmayan bir insan olsa dediklerinize tamamen katılırım ve ömrüm boyunca da sıkıntı yaşayacağımı bilirim. ama kendisi yaptığı işleri en iyi şekliyle yapmaya çalışır asla aksatmaz. onda asla bir art niyet olmadığını biliyorum ve bu konuyu çok dert ettiğini de. daha fazla üzülmesini de istemiyorum.
yaşlarımız 26.

Teşekkürler:)
Ben kesinlikle benim için ya da başkası için bütün hayatını etkileyecek bir iş seçmesini istemiyorum. Ben istersem dener girer de ama onu sevmeyeceği bir işte çalıştırıp her gün sıkıntılı görmektense para sıkıntısı çekmeyi tercih ederim. Açıkçası iş benim için gerçekten son planda, ileride çekebileceğim sıkıntıları da biliyorum ama bakınca kendisine çeki düzen verebileceği hiç bir şeyi yok. Karakter olarak hiç bir şikayetim yok ve her şeyin de dört dörtlük olmasını bekleme gibi bir lüksüm yok bence. Ben sadece nasıl daha çabuk bir araya gelebiliriz diye düşünüyorum maddiyatı düşünseydim muhtemelen hiç evlenmez tek yaşardım çünkü özgürlüğüme çok düşkünümdür ve sevgilimin aksine çok tembelimdir:)

Yazık bana valla... 4 sene önce neler yazmışım:cry:

Bence biraz fazla ilgili ve aşırı sorumluluk sahibi olan sizsiniz.
Ne kadar zor olsada biraz salın gitsin .
Siz o evdeyken plan yapin çıkin gidin.Arkadaşima gidecegim dedimi oh oh ne iyi bende yokum zaten deyin .Ama gidin biraz da o sizi merak etsin .
Aramayin nerdesin demeyin .Eve gec geldiyse sizi bulamasin bende arkadaşımda kalayim nasilolsa gelmezsin dedim deyin .Ama bunu sabirla azar azar doz doz verin ki inat oldugu belli olmasin.
Noldu bu kadına be desin.

Bir şey soracağım
eşinizden uzun süre ayrı kaldınız mi şu an ki evinizde
mesela diyelim o bir hafta ya da 10 gün bir yere gitti siz de normal rutinde şu an ki evinizde yasadiniz mi hiç o sürede hiç onu ozlediniz keşke olsaydı da şöyle yapsaydık vs. dediniz mi ya da o dönemde neler hisettiniz ( tabi böyle bir olay yasandiysa )
bence o zaman duygular daha iyi anlasilir
yani sevgi mi evli kalmanızı sağlayan yoksa rutine bağlılık mi bu durum daha iyi anlaşılır diye düşünüyorum

Bence biraz fazla ilgili ve aşırı sorumluluk sahibi olan sizsiniz.
Ne kadar zor olsada biraz salın gitsin .
Siz o evdeyken plan yapin çıkin gidin.Arkadaşima gidecegim dedimi oh oh ne iyi bende yokum zaten deyin .Ama gidin biraz da o sizi merak etsin .
Aramayin nerdesin demeyin .Eve gec geldiyse sizi bulamasin bende arkadaşımda kalayim nasilolsa gelmezsin dedim deyin .Ama bunu sabirla azar azar doz doz verin ki inat oldugu belli olmasin.
Noldu bu kadına be desin.
İlgili değilim tam tersi aslında.
Yani zaten geldiğim günden beri hemen her gün arkadaşlarlayım ama herkes çoluklu çocuklu olduğundan planlarım mecburen gündüz saatlerini kapsıyor. Eşim son zamanlarda 20.00-20.30 gibi geliyor. Bu saatten sonra plan yapamıyorum haliyle.
Normalde zaten aramıyorum, gün gece bn uyuduktan sonra geldi misal. Hiç de ne yaptınız nerdediniz demedim. Bahsettikleriniz zaten yaptıklarım olduğundan eşime pek bir şey hissettirmez. Ben herkesin özel zamanları olabileceğine inanırım ama tutup eşim yeni geldiyde arkadaşımla görüşmem mesela. Önceli onundur burada sıkıntı var bende. Belki bn de önceliği başka şeylere vermeliyim.

Bir şey soracağım
eşinizden uzun süre ayrı kaldınız mi şu an ki evinizde
mesela diyelim o bir hafta ya da 10 gün bir yere gitti siz de normal rutinde şu an ki evinizde yasadiniz mi hiç o sürede hiç onu ozlediniz keşke olsaydı da şöyle yapsaydık vs. dediniz mi ya da o dönemde neler hisettiniz ( tabi böyle bir olay yasandiysa )
bence o zaman duygular daha iyi anlasilir
yani sevgi mi evli kalmanızı sağlayan yoksa rutine bağlılık mi bu durum daha iyi anlaşılır diye düşünüyorum
Bir hafta değil ama sanırım 4-5 gün kaldım.
Yalnız olmak biraz sıktı ama genel anlamda rahattım, kafama göre davrandım. Ben zaten yalnız kalmayı sevdiğim için hoşuma bile gitmişti.

Bir hafta değil ama sanırım 4-5 gün kaldım.
Yalnız olmak biraz sıktı ama genel anlamda rahattım, kafama göre davrandım. Ben zaten yalnız kalmayı sevdiğim için hoşuma bile gitmişti.

bir eşik vardır evliliklerde diye düşünüyorum
burada yaşamaya devam etsem duzenim devam etse adam olmasa da cok güzel olur eşiği
oraya geldiyseniz
artık evlilik olmasa da olur

Arkadaşlarına gösterdiği ilgiyi sana göstermeli ne o öyle planlarda hep arkadaşlar!!bana ters, ben haftada yada ayda bir olursa normal karşılarım sizin veya başkalarının düşüncelerine bir şey diyemem ama!!ben eşimle paylaşmak isterim öyle müsait olduğu her fırsatta arkadaşına koşan bir eş bana göre değil ki sizde fazlaca bunalmışsınız bir birinize zaman ayırın bu şekilde olmaz.....

Neden sakinlesmeye calisiyorsun ki? Tahammul siniri diyorsun, artik son raddedesin. Sakinlessen duzelecek olan sey ne?

ben en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz?

biz burda sayfalarca yazıyoruz birbirimize, bazen sabahlıyoruz, bazı konular 100 sayfayı geçiyor, birbirimize nasıl olduğumuzu soruyoruz süreci takip ediyoruz, destek olmaya çalışıyoruz veya içinde bulunduğumuz süreci atlatabilmek adına fikir arıyoruz, satır aralarından bizim durumumuzla ilgili olabilecek çıkarımlar yapmaya çalışıyoruz.

olayın diğer muhatabı yiyor içiyor hacet gideriyor mabadını devirip zıbarıyor.

bunu koalina'nın eşi için söylemiyorum, hepimizinki öyle. biz burda sayfalarca çırpınıyoruz, adamların hiçbiri acaba bi arkadaşına falan evliliğimde sorun var eşim mutsuz diyor mu ki?

sanmıyorum.

ben en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz?

biz burda sayfalarca yazıyoruz birbirimize, bazen sabahlıyoruz, bazı konular 100 sayfayı geçiyor, birbirimize nasıl olduğumuzu soruyoruz süreci takip ediyoruz, destek olmaya çalışıyoruz veya içinde bulunduğumuz süreci atlatabilmek adına fikir arıyoruz, satır aralarından bizim durumumuzla ilgili olabilecek çıkarımlar yapmaya çalışıyoruz.

olayın diğer muhatabı yiyor içiyor hacet gideriyor mabadını devirip zıbarıyor.

bunu koalina'nın eşi için söylemiyorum, hepimizinki öyle. biz burda sayfalarca çırpınıyoruz, adamların hiçbiri acaba bi arkadaşına falan evliliğimde sorun var eşim mutsuz diyor mu ki?

sanmıyorum.
Aynen öyle. Hala eve gelmedi mesela.

Benimki de beni hastaneye tek yollardi. Yalandan bir geleyim derdi ama gece çalışıyor olduğu için uyu derdim ben kiyamazdim.

Sonra koca kazık kiz kardeşi için hastaneye götürmek için 2 saat yol giderdi üç saat uyuyup koşarak..

Böyle şeyler insana neden evliyim ki diye çok sorgulatiyor cidden..

Bir kaç gündür de iyice gerginiz kavgaliyiz. Ailemin yanındayım. 1 aydır birbirimizi görmüyoruz nerdeyse. 2 hafta daha da dönmeye niyetim yok. Tek kaliyormus hastaymismis gömleğimi pantolonumu bile yengem dikti. Sen çok önemli arkadaşlarınla gez diye laf soktu.

Vay arkadaş dedim gömlek pantolon dikip kahraman kadın oldu demek çok iyiymiş be. Bilsem onca yükün altına girmezdim. Git yengen gibi super bir kadın bul o zaman iğne iplik yersiniz hadi by by. Son mesajım bu cevap vermedi. Verecek yüzü olmadığından midir bilmem. O kadar yüzü olduguna inanmak istiyorum!

Kisacasi Koalinacim Allah senin de benim de sonumuzu hayır etsin. Mutluluk nerede gizleniyorsa bizim için de ortaya çıkar tez zamanda umarım.

Senin kocana da benim kocama da pek gıcığım inan ki..:$

Benimki de beni hastaneye tek yollardi. Yalandan bir geleyim derdi ama gece çalışıyor olduğu için uyu derdim ben kiyamazdim.

Sonra koca kazık kiz kardeşi için hastaneye götürmek için 2 saat yol giderdi üç saat uyuyup koşarak..

Böyle şeyler insana neden evliyim ki diye çok sorgulatiyor cidden..

Bir kaç gündür de iyice gerginiz kavgaliyiz. Ailemin yanındayım. 1 aydır birbirimizi görmüyoruz nerdeyse. 2 hafta daha da dönmeye niyetim yok. Tek kaliyormus hastaymismis gömleğimi pantolonumu bile yengem dikti. Sen çok önemli arkadaşlarınla gez diye laf soktu.

Vay arkadaş dedim gömlek pantolon dikip kahraman kadın oldu demek çok iyiymiş be. Bilsem onca yükün altına girmezdim. Git yengen gibi super bir kadın bul o zaman iğne iplik yersiniz hadi by by. Son mesajım bu cevap vermedi. Verecek yüzü olmadığından midir bilmem. O kadar yüzü olduguna inanmak istiyorum!

Kisacasi Koalinacim Allah senin de benim de sonumuzu hayır etsin. Mutluluk nerede gizleniyorsa bizim için de ortaya çıkar tez zamanda umarım.

Senin kocana da benim kocama da pek gıcığım inan ki..:$
İşte kendileri kaşınıyor bunlar. Eşin ne güzel sana kıyamamış kendini feda etmiş , eşin için gitmeyip kardeşin için gidince insanda bir ben neyim düşüncesi oluyor.
Anlamıyorum dertleri nedir, hakkımızda hayırlısı diyorum ama bir an önce o hayır neyse ona da ulaşmak istiyorum. Olmayacaksa tez zamanda kalbimize bir soğukluk, olacaksa da kocalara merhamet duygusu lütfen:)

Bana pek ufak gelmedi sorunlar. Çünkü arkadaşlarına ve ailesine ne kadar çok özen gösteriyorsa size de o kadar çok özensiz davranıyor. Ben olsam cinnet geçirirdim herhalde zırt pırt orda burda. Aile terapistine gidin bence. Sizin konuşmanızla olacak bir şey değil sizin de sabrınız taşmış çünkü

X