Takı Meselesi

Merhabalar, benim de bir sorum olacaktı. Nişanlıyım, yakında düğünüm olacak, virüs nedeniyle uzattık tarihi. Bizim isteme olayı biraz sorunlu gerçekleşti. Ben Trabzon işi hasır takımı istemiştim. Nişanlımın ailesi istemede sorun çıkardı, çok itiraz etti. Mecbur vazgeçtik biz de. Sonradan öğrendim ki 2009'da yaptıkları geline gram olarak daha fazla altın yapmışlar. Ona 165 grama yakın altın yapılmış, bana 100 gram yapılıyor. Bunu dert etmeli miyim sizce? Benim bir evim var, nişanlımın ailesi de bir ev veriyor. Eski geline ev falan verilmemiş. Bu konu da var. Nişanlıma soruyorum o da abisinin evleninceye kadar maddi olarak sömürüldüğünü, eşyaya hiç yardım edilmediğini, evlenince eşya borcunu onlara yıktığını söylüyor. En azından kendisine maddi olarak dokunulmadığı için daha şanslı olduğunu söylüyor. Maaşıma dokunulmadığı için şimdiden eşyayı ödeyebiliyorum diyor. Babası evliliklerine altın dışında hiç destek vermemiş yani eskisine. Şimdi ben bu altın mevzusunu kapatmalı mıyım? Nişanlımın anlattığına bakılırsa biz altın dışında daha şanslıyız.

Evet bence kapatmalisin ev vermiş oluyorlar altının yerine altın alsalar yarısından fazlasını kayınvalide aliyor düğün masrafları için daha iyi olmuyor böyle ablamda böyle olmuştu kayinvalidesi altınları almıştı çoğunu

X