Takı meselesi

hero_gril

M💙A💜F❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2020
136
278
Keske eşinin yanında olmasaydı bu durumlar ondan habersiz yap demiyorum ama kendi ailenle olan ilişkin eşini ilgilendirmiyor tek başına gidip annem şukadar para toplanmış dedi ama bence daha fazla olması lazımdı gibisinden artik nasil dersen orasını diye anlatabilirdin..yine tek başına bi git annene ciddi ciddi sor ne kadar toplandı ne kadarını almak istiyosun felan diye çıkarsın koysun hepsini ortaya yangından mal kaçırır gibi olmuş annenizin yaptığı ayıp valla bu devirde gerçekten anne babaya da guvenilmiyor..Yine söylüyorum ailenle yaşadıklarını asla eşine yansıtma..
 

merllins06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
265
653
31
Ne garip anneler var ya çok şaşırtıcı.

Sizin davranışınız çok normal, hatta aşırı sakinsiniz. Anneninizin yaptıkları hiç normal ve iyi niyetli değil. Daha da kötüsü sizi eşinize rezil etmekten eşinizin ailesinin ağzına laf vermekten hiç korkmuyo. Bence küsmeden darılmadan araya bi resmiyet koyut, onu böyle kabul edilin ama bundan sonra da kazıklanmayın.
 

captain price

erkek değilim ben
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2015
26.504
91.035
İki tarafta yaptı ama aileme göre eşimin ailesi hiçbir şey yapmadı. şöyle diyeyim, benim ailem buzdolabı , çamaşır makinesi, süpürge ve mutfağa 8 bin civarı verdi, ekstra misafir ağırlama vs için kendi harcadıkları yemek harcamaları çok. eşimin ailesi de perdeler, halılar, koltuk vs derken yine o civarda verdi. düğün olmadığı için bizimkiler hiç bir şey yapmadılar olarak bakıyorlar. ki eşim ve ben düğün istemedik, yapılan masrafların hiçbirini istemedik ve o nedenle borçlarına destek oluruz gerektiğinde diye karar aldık. bende şimdi aldılarsa eğer takılardan (benim bildiğim 1800 civarı çoktan almış durumdalar) daha da irdeleyip üzülmek, acıtıcı laflar duymak, suçlanmak istemiyorum. aldıklarına sayarız olur biter ama uzaklaşmış olucaz işte.

bir de zaten babamın bana daha önceden verdiği (evlilik için olmayan) bir miktar vardı, rahat edememiştim zaten, sıfıra sıfır der, dediğiniz gibi ilgilenmem tekrar bu konularla.

Yani ailenizin sakladığı takıların toplamı 1800 lira mi?
 

dyakamoz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
915
3.563
Anneniz resmen takıların üstüne çökmüş.
Ne kadar ayıp.
Aynı şeyi kv yapsa yeni evli çiftin evinde kırk gün kavga çıkardı.
Ne bencil, ne para göz anneniz varmış.
Kızım eşine mahçup oluyor demiyor. Kendi de mahçup olmuyor.
Yağ gibi de üste çıkıyor. Pes.
 

_Olivia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
3.198
17.749
Anneniz çok aç gözlü desem kızar mısınız?
Ama durum bu, sizin altınların üzerine yatmış. Ben fırsat bu fırsat diyip en mutlu günümde toplanan altının paranın üzerine yatan insana bir daha güvenmezdim, annem bile olsa tepkimi koyardım çünkü yaptığının adı fırsatçılık ve aç gözlülük bana göre hatta hırsızlık bu.
 

Portakalli ordek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
7.944
3.666
Annenizden altınları isteyin. Yalnız neden o kadar az altın var. 1800 2 3 çeyrek ancak yapar. 4 5 gram mı takıldı yoksa. Yalan söylüyorda olabilir. Ben olsam sorardım takan kişikere
 

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
6.360
24.466
Benim aklım almıyor cidden. Altın çifte takılır diye biliyorum. Aile masraf yapmak istiyorsa bu onların insiyatifinde. Mobilya aldı diye altın verilmez bizde. Çift kendi destek olmak isterse olur.
Ama bazı ailelerde alışveriş gibi mobilyalara karşı altınları biz alırız durumu var. Hadi tamam bunu konuşmuş ve iki taraf da onay vermiş olabilir, bankadan vs borç almak yerine aile yapsın biz onlara verelim şeklinde ama önceden konuşulması gerekir.
Anneniz bildiğiniz oyun yapmış size. Baştan deseydi ki borçlara karşılık altınları istiyoruz siz de tamam deseydiniz neyse de. Resmen anneniz tarafından üç kuruş için gasp edilmişsiniz, üstelik hiç damadım ne der kızımın yüzüne vurur mu diye düşünmemiş bile sizi. Umarım eşinizin ailesi bunu kullanmaz, kullanırlarsa da eşiniz sizi ezdirmez.