Takılmak istemiyorum ama canımı sıkıyor

Merhaba tekrar,

Ya bir konuda canım sıkkın takılmak istemiyorum ama içten içe çok sinirliyim eşime.

Eşimle ikimizin arabası vardı ayrı ayrı, ben benimkini evlenmeden önce almıştım. Neyse eşim bu yaz bir araba daha aldı ve 3 tane araba olunca, kendi eski arabasını bana vermeyi ve benimkini de satmayı, parasını da işle ilgili kullanacağım gibi kendi kendine planlar yaptı bana danışmadan. İlk başta çok takılmadım ama sonra parayı saçma sapan şeylere harcayacağını anladım(lazım olur kullanırım tarzıydı konuşması çünkü, bu konuda detay vermek istemiyorum ama baya milleti eğlendirmek için gidecekti bir organizasyon yapması gerekiyordu) ve bir de zaten evlilik öncesi kendine ait olan şeylere ben de saygı duyup karışmadığım için bunu ona söyledim. Ben araba satılırsa oğlum adına bir yatırım yapmak istiyorum diye de belirttim.

Neyse ben bunu söylemeden önce araba için arkadaşına söz vermiş bulunduk, aceleye getirtti çünkü beni, ama ben vazgeçtim. Bu konuda hem onlara satmadığım için de biraz sürtüşme yaşadık ve bana arabaya karışmayacağını ama gereksiz yere durmasını istemediğini söyledi.
Ben de tam dolar yükselmeye başladığı zamanlar arabayı sattım. Düşer diye beklerken daha da yükseldi, dolara yatırdım ama şuan 80-90 bin gibi değer kaybetti param. Derdin bu mu demeyin lütfen, yani az para da değil. Düşündükçe çalışır biriktirir kapatırım farkı diyorum ama eşim yüzünden olduğu için sinirleniyorum ona. Gidip bir şey dememek için zor tutuyorum yani😔 boşver falan denmesine çok ihtiyacım var maddi bir konu olduğu için paylaşamıyorum kimseyle.
Yanii nasıl zarar ettiniz anlamadım?9 50 diyosunuz 12 den bile yapsanız kar ederdiniz.Tam olarak ne kadardan yaptınız dolar.

Arabayı satar satmaz dolara yatırmadım çünkü , aniden yükselmeye başladı tam sattığımda. Bu kadar yükseleceğini de düşünemedim geç dolar yaptım.😔

e arabaların da fiyatı yükseldi sonuçta o arada
sizde arabayı yüksek bir fiyattan satmışsınızdır diye tahmin ediyorum

Normalde aile içinde lafı olmaz derdim, hatta satıp parasını verirdim ama geçmişten gelen kızgınlıklarım var sanırım. Normal bir aile değiliz çünkü, eşim herkese dağıtır bana gelince satıp parasını ver deyince ekstra gerildim sanırım😂 Teşekkür ederim yorumunuza🙏🏻
Paranızı her anlamda yerinde tutun.
Eşiniz varlığını bildiği sürece isteyebilir.
Ev alıp kira geliri oluşturabilirsiniz, çocuğunuzun eğitimi için iyi bir yatırım olur.

Evet ama aracı sattığımda dolar yeni yükseliyordu, 9-9.50 seviyesindeydi. Ben de geçici bir yükseliş diye düşünüp bekledim. Eşim de bu konuda karışmayacağım dediği için bilemeyip böyle bi salaklık yapmış oldum yani.
kardan zarar ettiniz yani öyle mi? aslında 11.5-12den aldınız ve şuan13,5 olduğu için kardasınız fakat neden 9.5tan almadım diye hayıflanıyorsunuz ve zarardayım diyorsunuz öyle mi?

Arabanızı satıp parayı dolar olarak hesabiniza koydunuz anladığım kadarıyla.3 araba vardı sizinki satıldı kalan 2 arabadan 1ini de siz kullaniminiza aldınız degil mi?
Zarar yok...kâr var.

Aynen öyle diyor🙄
Yani evet tabi ki zarardayım. Kardan zararda olmak değil kimse parasını kar etsin diye dolara yatırmaz yatırım aracı değil sonuçta. Para değerini korusun diye. Yani aynı parayla 9.50 den dolar almak ile nerdeyse 12’den almak arasında epey fark oldu anlatabildim mi? Ayrıca herkes gibi ben de doların yükselmesini istemiyorum, aman yükselsin de param değerlensin demem. Öyle bir eşikte satmışım ki şuan bankadaki paramla eski arabamı almaya kalksam alamıyorum😂 Bunu mu dert ediyorsun diyebilirsiniz ama küçük bir farktan bahsetmediğim için canım sıkıldı.

Arabanızı satıp parayı dolar olarak hesabiniza koydunuz anladığım kadarıyla.3 araba vardı sizinki satıldı kalan 2 arabadan 1ini de siz kullaniminiza aldınız degil mi?
Zarar yok...kâr var.
e arabaların da fiyatı yükseldi sonuçta o arada
sizde arabayı yüksek bir fiyattan satmışsınızdır diye tahmin ediyorum
İşte ben tam doların yükselmeye başladığı hafta sattım arabamı, araba piyasası düşüktü. Şuan arabanın değeri 100 bin artmış neredeyse, abartmıyorum, şok oldum hatta. E ben de dolara geç çevirdiğim için kuş kadar kaldı param😔

İşte ben tam doların yükselmeye başladığı hafta sattım arabamı, araba piyasası düşüktü. Şuan arabanın değeri 100 bin artmış neredeyse, abartmıyorum, şok oldum hatta. E ben de dolara geç çevirdiğim için kuş kadar kaldı param😔

ya valla artmış çok inanılmaz ama gerçek
1 hafta içinde bile artıyor
ama bir üye daha yazmış
bozulup ıvır zıvıra gideceğine bütün dursun
hemen bari bir eve falan girmeye bakın

Sanki sizin evlenmeden önce aldığınız malı sattırıp evlilik zamanı harcanmasını istiyor gibi geldi yoksa şeytanın avukatlığını mı yapıyorum bilmiyorum ama kendisi de evlenme öncesi arabasını satsın o zaman
Aslında normal evliliklerde yapılabilir, evlilik öncesi almış olsam bile ben normalde satıp eşimle ortak bir şeyler yapmak isterdim, ev alacaksak satardım. Ama benimki herkese bol keseden dağıttığı için benim arabayı istemesi ve parasını saçma sapan yerlere dağıtacak olması beni kızdırdı. Açıkça ben şunun için kullanacağım demedi, lazım olur ben harcarım dedi.

Bir de biz evlenmeden 2-3 sene önce kardeşine araba almıştı lüks modellerden diyeyim ifşa olmak istemiyorum da bu konu apayrı zaten😂 gereksiz şeyler yapıyor yani, ben de çalışıp kendim ödediğim arabamı ona vermek istemedim. Herkese var bana yok tamam da bendekini de alma bari. Ya haksız mıyım ama?

Yani evet tabi ki zarardayım. Kardan zararda olmak değil kimse parasını kar etsin diye dolara yatırmaz yatırım aracı değil sonuçta. Para değerini korusun diye. Yani aynı parayla 9.50 den dolar almak ile nerdeyse 12’den almak arasında epey fark oldu anlatabildim mi? Ayrıca herkes gibi ben de doların yükselmesini istemiyorum, aman yükselsin de param değerlensin demem. Öyle bir eşikte satmışım ki şuan bankadaki paramla eski arabamı almaya kalksam alamıyorum😂 Bunu mu dert ediyorsun diyebilirsiniz ama küçük bir farktan bahsetmediğim için canım sıkıldı.
Öyle de siz tekrar araba almak için satmadınız zaten arabayı. dolar işinde de çok kısa süreli bakıyorsunuz duruma. Haftaya belki daha da düşecek. Yada yakın bi zamanda katlanacak.

Öyle de siz tekrar araba almak için satmadınız zaten arabayı. dolar işinde de çok kısa süreli bakıyorsunuz duruma. Haftaya belki daha da düşecek. Yada yakın bi zamanda katlanacak.
ne kadar katlanırsa katlansın 9.5tan almadıgı için pişman ve zarardayım diyor. e alsaydı o zaman biz napalım şimdi. eşiyle hiç alakalı değil durum.

ne kadar katlanırsa katlansın 9.5tan almadıgı için pişman ve zarardayım diyor. e alsaydı o zaman biz napalım şimdi. eşiyle hiç alakalı değil durum.
Ay bu konuda sizden yardım mı istedim, el atın mı dedim de napalım diyorsunuz😂 Bu konuda eşime kızgınım, benim iş bilmezliğim olabilir ama buna o sebep oldu sonuçta. Ona canım sıkıldı.

Ay bu konuda sizden yardım mı istedim, el atın mı dedim de napalım diyorsunuz😂 Bu konuda eşime kızgınım, benim iş bilmezliğim olabilir ama buna o sebep oldu sonuçta. Ona canım sıkıldı.
zarar etmemişsiniz ama zarar etmiş gibi anlatıyorsunuz. ayrıca da eşinizle alakalı değil satınca hemen alsaydınız eşiniz napsın.

zarar etmemişsiniz ama zarar etmiş gibi anlatıyorsunuz. ayrıca da eşinizle alakalı değil satınca hemen alsaydınız eşiniz napsın.
E ama epey değer kaybetti sonuçta. Kendisi bu işlerden anlar, artıp azalacağını öngörür, takip eder. Beni uyarabilirdi sonuçta, o istemediği için sattım demek istiyorum. Yani buna yapılabilecek bişey yok tabi anca canımı sıkarım😅

Tamam anlıyorum da...önceki kosullarinizda arabanız vardı ama hesabinizda para yoktu.
Şimdiki koşullarda arabanız da var hesabinizda para da var.

Kârdasınız.

Eninde sonunda arabalardan biri sayılacaktı.. eşinizde olan arabalardan biri satilsaydi hesabınızda para olacak miydi?hayır.
Geniş açıyla bakınca böyle.

Şöyle düşünün o fark nasibiniz değil ve artık olan olmuş.
Yani ne yapsanız bir şekilde o para gelmeyecekmiş öyle ya da böyle.
Evet insan bir müddet kafasına takıyor ama geçiyor.
Bence bu olayı tekrar gündeme getirip sinir üstüne sinir getirmenin ne size ne evliliğinize bir faydası olmaz.

Netice de eşiniz düşüncesini hayata geçirmemiş ve sizin kararınızı öyle veya böyle yerine getirmiş.

Ben ne hatası yaptınız anlamadım. Zaten 3 araba varmış birini satmanı gayet mantıklı ne yapacaktınız ki 3 arabayı? Doları da 12 den almışsınız zaten ocağa kadar 15 olur üzülecek bir şey yok yani. Dolar düşükken satıp araba parasını dolara yatırsaydınız bu sefer de daha ucuza satacaksınız büyük ihtimalle. Dert ne anlamadım cidden.

X