Takılmak istemiyorum ama canımı sıkıyor

Şöyle düşünün o fark nasibiniz değil ve artık olan olmuş.
Yani ne yapsanız bir şekilde o para gelmeyecekmiş öyle ya da böyle.
Evet insan bir müddet kafasına takıyor ama geçiyor.
Bence bu olayı tekrar gündeme getirip sinir üstüne sinir getirmenin ne size ne evliliğinize bir faydası olmaz.

Netice de eşiniz düşüncesini hayata geçirmemiş ve sizin kararınızı öyle veya böyle yerine getirmiş.
Yani onun kendi sahip olduğu şeylere ben karışmıyorum, ama benim çalıştığım parayla kendi aldığım arabamı sattım ve hiç oldu param. Yani fark az olsa takılmazdım, hata yapmış oldum ve fark büyük olduğu için canım sıkıldı. Ben nasıl onun işine karışmıyorsam o da karışmamalıydı. Söylemek istediğim bu. Teşekkür ederim yorumunuza🙏🏻

Yani onun kendi sahip olduğu şeylere ben karışmıyorum, ama benim çalıştığım parayla kendi aldığım arabamı sattım ve hiç oldu param. Yani fark az olsa takılmazdım, hata yapmış oldum ve fark büyük olduğu için canım sıkıldı. Ben nasıl onun işine karışmıyorsam o da karışmamalıydı. Söylemek istediğim bu. Teşekkür ederim yorumunuza🙏🏻
Haksız değilsiniz ama olan olmuş artık.
Olmuş ile ölmüşe çare yok.
Elimdekine ALLAH bereket versin deyin, geçin.
Bundan sonra da tavrınızı anlamıştır zaten eşiniz karışmaz.

Tekrar gündeme getirmek fayda yerine zarar sağlar sizin için.

Ben ne hatası yaptınız anlamadım. Zaten 3 araba varmış birini satmanı gayet mantıklı ne yapacaktınız ki 3 arabayı? Doları da 12 den almışsınız zaten ocağa kadar 15 olur üzülecek bir şey yok yani. Dolar düşükken satıp araba parasını dolara yatırsaydınız bu sefer de daha ucuza satacaksınız büyük ihtimalle. Dert ne anlamadım cidden.
Yani kendi aldığım arabamı sattım piyasa düşükken, para benim param. Ben eşimin yatırımlarına, harcamalarına karışmıyorum asla, olumsuz bir etkim de yok, ama o benim işime karıştığı için böyle oldu demek istiyorum. 3 araba olabilir ama 2’si onun sonuçta, benim değil. Bizde sen/ben ayrımı vardır belki o yüzden garip geliyor size

Yani kendi aldığım arabamı sattım piyasa düşükken, para benim param. Ben eşimin yatırımlarına, harcamalarına karışmıyorum asla, olumsuz bir etkim de yok, ama o benim işime karıştığı için böyle oldu demek istiyorum. 3 araba olabilir ama 2’si onun sonuçta, benim değil. Bizde sen/ben ayrımı vardır belki o yüzden garip geliyor size
Tabi ki zarar etmişsiniz azıcık matematik bilgisi bile gösteriyor bunu.
Sadece siz değil ülkece zarardayız, ihracat yapan iş adamı, dış borç vs vs. Ama buralara hiç girmeyeceğim.
Biz sektör değişikliği nedeniyle işle ilgili malları satıp vadeye yatırmıştık.
Eşime döviz artışı ile ilgili söylentileri söyledim uyardım ama güvenemedi vadeyi bozmak istemedi.
2-3 gün içinde İstanbul'un en güzel semtlerinden birinden ev alabilecek kadar bir meblağ kadar zarar ettik.
Ev araba fiyatlarında ki artışa baktığımızda şimdi 1 ay önce sattıklarımızı almamız imkansız.
Bu zarar değilde nedir?

Artı olarak Allah korusun ama bir boşanma hali falan olsa evlilik öncesi aldığınız bir malı satıp şu saatten sonra o parayla aldığınız taşınmaz yada araba ortak paylaşıma girecek. Ben evlilikte böyle hesaplara girilmesini sevmem ama siz sen/ben ayırımından ve eşinizin güven sarsacak hareketlerinden bahsetmisşiniz. O nedenle yazma ihtiyacı duydum.

Evet ülkece z
Tabi ki zarar etmişsiniz azıcık matematik bilgisi bile gösteriyor bunu.
Sadece siz değil ülkece zarardayız, ihracat yapan iş adamı, dış borç vs vs. Ama buralara hiç girmeyeceğim.
Biz sektör değişikliği nedeniyle işle ilgili malları satıp vadeye yatırmıştık.
Eşime döviz artışı ile ilgili söylentileri söyledim uyardım ama güvenemedi vadeyi bozmak istemedi.
2-3 gün içinde İstanbul'un en güzel semtlerinden birinden ev alabilecek kadar bir meblağ kadar zarar ettik.
Ev araba fiyatlarında ki artışa baktığımızda şimdi 1 ay önce sattıklarımızı almamız imkansız.
Bu zarar değilde nedir?

Artı olarak Allah korusun ama bir boşanma hali falan olsa evlilik öncesi aldığınız bir malı satıp şu saatten sonra o parayla aldığınız taşınmaz yada araba ortak paylaşıma girecek. Ben evlilikte böyle hesaplara girilmesini sevmem ama siz sen/ben ayırımından ve eşinizin güven sarsacak hareketlerinden bahsetmisşiniz. O nedenle yazma ihtiyacı duydum.
Evet ülkece bu durumdayız maalesef. Bir anda böyle bir artış beklemiyorduk doğal olarak 😔 çok üzüldüm sizin adınıza da geçmiş olsun. Ya maddiyat üzülmeyeyim daha zor durumda olanlar var diyorsunuz ama kendim biriktirip kendimi sıkıp almıştım bekarken haliyle canım sıkıldı. Eminim sizin için de öyledir.
Eşimle ara ara boşanma mevzusu açılır, çok sağlıklı bir ilişkimiz olduğunu söyleyemeyeceğim😂 normal bir evliliğimiz olsa belki bu kadar takmazdım ama şuan boşansak arabasını alsa benden, ben eski arabamı bile alamam bilmem anlatabildim mi😂 ister istemez düşünüyorum napim🤷‍♀️ Elimdekinden de oldum sayesinde diye. Bu arada bu tarz şeyler düşünülmeli eş bile olsa çünkü neler gördüm, bu ihtimalleri düşünmek art niyet değil ki. Tekrar geçmiş olsun hepimize😔

Evet ülkece z

Evet ülkece bu durumdayız maalesef. Bir anda böyle bir artış beklemiyorduk doğal olarak 😔 çok üzüldüm sizin adınıza da geçmiş olsun. Ya maddiyat üzülmeyeyim daha zor durumda olanlar var diyorsunuz ama kendim biriktirip kendimi sıkıp almıştım bekarken haliyle canım sıkıldı. Eminim sizin için de öyledir.
Eşimle ara ara boşanma mevzusu açılır, çok sağlıklı bir ilişkimiz olduğunu söyleyemeyeceğim😂 normal bir evliliğimiz olsa belki bu kadar takmazdım ama şuan boşansak arabasını alsa benden, ben eski arabamı bile alamam bilmem anlatabildim mi😂 ister istemez düşünüyorum napim🤷‍♀️ Elimdekinden de oldum sayesinde diye. Bu arada bu tarz şeyler düşünülmeli eş bile olsa çünkü neler gördüm, bu ihtimalleri düşünmek art niyet değil ki. Tekrar geçmiş olsun hepimize😔
Her ne kadar eşim başını taşlara vursa da, ben olmadıysa vardır bir sebebi gözüyle bakıyorum. O zaman çok takılmıyor insan.
Madem ara ara boşanma konusu açılıyor, şartları eşitlemeye çalışın.
Elinizde ki para daha fazla değer kaybetmeden bir menkule yatırın derim.

Kar zarar mantığınızı anladım da eşinize niye kızgınsınız onu anlamadım

Bana karışma benim arabam demişsiniz
Karışmayınca da beni niye uyarmadı diyorsunuz
Adam her türlü suçlu çıkacakmış sanırım 🙄

cok doluysan bi tokat at rahatla. rahatladiktan sonra sarilin esinize. seni seviyorum ama birdaha benim adima kendi kendine planlar yapip karar verme dersin

Merhaba tekrar,

Ya bir konuda canım sıkkın takılmak istemiyorum ama içten içe çok sinirliyim eşime.

Eşimle ikimizin arabası vardı ayrı ayrı, ben benimkini evlenmeden önce almıştım. Neyse eşim bu yaz bir araba daha aldı ve 3 tane araba olunca, kendi eski arabasını bana vermeyi ve benimkini de satmayı, parasını da işle ilgili kullanacağım gibi kendi kendine planlar yaptı bana danışmadan. İlk başta çok takılmadım ama sonra parayı saçma sapan şeylere harcayacağını anladım(lazım olur kullanırım tarzıydı konuşması çünkü, bu konuda detay vermek istemiyorum ama baya milleti eğlendirmek için gidecekti bir organizasyon yapması gerekiyordu) ve bir de zaten evlilik öncesi kendine ait olan şeylere ben de saygı duyup karışmadığım için bunu ona söyledim. Ben araba satılırsa oğlum adına bir yatırım yapmak istiyorum diye de belirttim.

Neyse ben bunu söylemeden önce araba için arkadaşına söz vermiş bulunduk, aceleye getirtti çünkü beni, ama ben vazgeçtim. Bu konuda hem onlara satmadığım için de biraz sürtüşme yaşadık ve bana arabaya karışmayacağını ama gereksiz yere durmasını istemediğini söyledi.
Ben de tam dolar yükselmeye başladığı zamanlar arabayı sattım. Düşer diye beklerken daha da yükseldi, dolara yatırdım ama şuan 80-90 bin gibi değer kaybetti param. Derdin bu mu demeyin lütfen, yani az para da değil. Düşündükçe çalışır biriktirir kapatırım farkı diyorum ama eşim yüzünden olduğu için sinirleniyorum ona. Gidip bir şey dememek için zor tutuyorum yani😔 boşver falan denmesine çok ihtiyacım var maddi bir konu olduğu için paylaşamıyorum kimseyle.
Canınızı sıkmayın olan olmuş sinirlenip kendinizi yemeniz birşey değiştirmeyecek boş verin. Bir daha böyle birşey olmaması adına sınırlarınızı daha net çizin. Ders çıkarın. Kurun her yeri ayrı oynuyor boşuna canınızı sıkmayın.

Kar zarar mantığınızı anladım da eşinize niye kızgınsınız onu anlamadım

Bana karışma benim arabam demişsiniz
Karışmayınca da beni niye uyarmadı diyorsunuz
Adam her türlü suçlu çıkacakmış sanırım 🙄
Evet her durumda suçlu çıkacaktı😅 Arabayı sattığımda parasını istemiyorum dedi sadece,ama boşuna niye duruyor diye vıdı vıdı etti yani satmamı istedi. Keşke dinlemeseydim onu, olan oldu ama hıncımı alamadım

Evet ama aracı sattığımda dolar yeni yükseliyordu, 9-9.50 seviyesindeydi. Ben de geçici bir yükseliş diye düşünüp bekledim. Eşim de bu konuda karışmayacağım dediği için bilemeyip böyle bi salaklık yapmış oldum yani.
Sen dolar almışken eşin alma mi dedi??
Yoo
Kendin beklemissin.
Ben de altın 550 olunca yavaş yavaş bozdurmaya başladım,belki birden iner diye. Şimdi 750 lira.
Bu işleri bilemezsiniz ki.
Kendi yapmadığınız yatırımın hesabını kimseye sormaya hakkınız yok.
Bu işler risk alma işleri.
Mesela geçen sene altın bir anda 500 TL oldu , insanlar variyla yoguyla kredi çekip altın aldı. Sonra altın inmeye başladı. O zaman da KKya konu açar oldular; zarardayim,500den aldım 400e düştü falan diye. Oysa şimdi %50den fazla karları var.
Öyle yani bu işler.
Yapmadığınız dolardan zararda değilsiniz.
Eşinizin sizin maliniz hakkinda saçma sapan konuşmasına sinir olabilirisiniz ama onda da zaten onun dediğini yapmamissiniz, konu kapanmış. Şimdi konuşmaya,tekrar tekrar eski defterleri açıp huzur kaçırmaya gerek var mı?
Bu birbirinize uyuz olmanizdan başka neye yarayacak ki??

Sen dolar almışken eşin alma mi dedi??
Yoo
Kendin beklemissin.
Ben de altın 550 olunca yavaş yavaş bozdurmaya başladım,belki birden iner diye. Şimdi 750 lira.
Bu işleri bilemezsiniz ki.
Kendi yapmadığınız yatırımın hesabını kimseye sormaya hakkınız yok.
Bu işler risk alma işleri.
Mesela geçen sene altın bir anda 500 TL oldu , insanlar variyla yoguyla kredi çekip altın aldı. Sonra altın inmeye başladı. O zaman da KKya konu açar oldular; zarardayim,500den aldım 400e düştü falan diye. Oysa şimdi %50den fazla karları var.
Öyle yani bu işler.
Yapmadığınız dolardan zararda değilsiniz.
Eşinizin sizin maliniz hakkinda saçma sapan konuşmasına sinir olabilirisiniz ama onda da zaten onun dediğini yapmamissiniz, konu kapanmış. Şimdi konuşmaya,tekrar tekrar eski defterleri açıp huzur kaçırmaya gerek var mı?
Bu birbirinize uyuz olmanizdan başka neye yarayacak ki??
Ben de bilemezdim sonuçta hata yaptım ama beni buna iten de kendisi oldu. Arabayı satmamı istedi parasını vermeyecek olsam da, gözüne battı duran araba. Yok kirlenmiş, yok aküsü biter, yok bakımı gelecek diye söylendi ara ara. Olan oldu ama o sebep oldu.

Arabanızı satmakla yanlış yapmışsınız. Araba sizin olduğu için eşiniz hak sahibi değildi. Her ne kadar satıp parasını kendinize yatırım yapsaniz da bir bahane (ortak birşey alma gibi) ile paranızı alabilir. Erkeklerin geneli kadınlardan daha kurnaz geliyor bu tür konularda.

X