Takılmak istemiyorum ama canımı sıkıyor

ben 2 yıldır arabamı satacağım satamadım. arkadaşlar dalga geçiyor artık. piyasa dalgalanırken ben satarım yeni arabayı alana kadar (2 gün bile olsa) fiyatlar uçar korkuyorum. yani aynı gün aynı dk satış ve alış yapamayacağım için satamadım bir türlü. 3 yıldır araba piyasası böyle. 2 günde 2 haftada fiyat artıyor. bir denk gelirse yandın al sana zarar. sattığın arabayı geri alamazsın para hiç oluyor 2 haftada. virüsten dolayı üretimler aksadığından beri ayarı kaçtı iyice araba fiyatlarının. aşı bulundu üretimler başladı ama hala düzelmedi? bu sefer de bizim ekonomi uçtu tabi.

arabayı satış yaptıktan sonra parayı erimemesi için faize de mi yatırmadınız. döviz ve altın için 2 yıldır beklentiler var uçacak diye. sonunda uçtu. sizin için büyük talihsizlik olmuş. neyse sonra da olsa treni yakalamışsınız yine siz almışsınız dolar. bundan sonrası için kimse iyimser değil. 2025 ten önce güneş açmaz diyorlar :KK43:

Yani evet tabi ki zarardayım. Kardan zararda olmak değil kimse parasını kar etsin diye dolara yatırmaz yatırım aracı değil sonuçta. Para değerini korusun diye. Yani aynı parayla 9.50 den dolar almak ile nerdeyse 12’den almak arasında epey fark oldu anlatabildim mi? Ayrıca herkes gibi ben de doların yükselmesini istemiyorum, aman yükselsin de param değerlensin demem. Öyle bir eşikte satmışım ki şuan bankadaki paramla eski arabamı almaya kalksam alamıyorum😂 Bunu mu dert ediyorsun diyebilirsiniz ama küçük bir farktan bahsetmediğim için canım sıkıldı.
Bence haklısınız, gecen konu acmistim ev mi araba mi diye.. Arabayi satip ev alacaktim, kimse ev satmıyor, satarsa yarine koyamayacagi için.. Haliyle Bende arabayi satmaya cesaret edemiyorum
Paramiz her sqniye deger kaybediyor zaren, fazlasi neden olsin

ben 2 yıldır arabamı satacağım satamadım. arkadaşlar dalga geçiyor artık. piyasa dalgalanırken ben satarım yeni arabayı alana kadar (2 gün bile olsa) fiyatlar uçar korkuyorum. yani aynı gün aynı dk satış ve alış yapamayacağım için satamadım bir türlü. 3 yıldır araba piyasası böyle. 2 günde 2 haftada fiyat artıyor. bir denk gelirse yandın al sana zarar. sattığın arabayı geri alamazsın para hiç oluyor 2 haftada. virüsten dolayı üretimler aksadığından beri ayarı kaçtı iyice araba fiyatlarının. aşı bulundu üretimler başladı ama hala düzelmedi? bu sefer de bizim ekonomi uçtu tabi.

arabayı satış yaptıktan sonra parayı erimemesi için faize de mi yatırmadınız. döviz ve altın için 2 yıldır beklentiler var uçacak diye. sonunda uçtu. sizin için büyük talihsizlik olmuş. neyse sonra da olsa treni yakalamışsınız yine siz almışsınız dolar. bundan sonrası için kimse iyimser değil. 2025 ten önce güneş açmaz diyorlar :KK43:
Faize yatırdım tabi ama çok cüzi bişeydi zaten, gerçekten tam doların aniden fırladığı bi dönem var ya o arada satmışım, nerden bilebilirdim ki. Bir de yaz ayından beri fiyatlar artmıyordu yani son 3-4 aydır fiyatlar değişmemişti ben de değişmez pek diye düşündüm. Ayy arabanız varsa yerine bişey almayacaksanız nolur satmayın, ben çok çok pişmanım, keşke dursaydı diyorum. Epey bi zararım oldu gerçekten, artık bakmıyorum piyasaya canım sıkılıyor gerçekten fark az da değil. Ha bu arada eşimin 5-6 ay önce aldığı araba da tl bazında abartmıyorum nerdeyse 2 katı fiyatında şuan…

Bence haklısınız, gecen konu acmistim ev mi araba mi diye.. Arabayi satip ev alacaktim, kimse ev satmıyor, satarsa yarine koyamayacagi için.. Haliyle Bende arabayi satmaya cesaret edemiyorum
Paramiz her sqniye deger kaybediyor zaren, fazlasi neden olsin
Bence de yani durumunuzu bilmiyorum ama bişeyler yapacaksanız biraz çabuk davranmak gerekiyor, satıp almak arasındaki zaman kısa olmalı yoksa gerçekten eriyip gidiyor. Yazdığım gibi aynı arabayı tekrar almaya kalksam bankadakinin üstüne 100e yakın koymam lazım😂 iyi düşünmek lazımmış acele karar vermezsiniz umarım siz de🙏🏻

eşiniz resmen size ait olan bir malı sizin isteğiniz dışı satmış bir de kendisi için harcayacak. Buna nasıl izin verdiniz anlamış değilim. Evlenmeden önce sahip olduğunuz bir malı eşinize altın tepside sunmuşsunuz. Zaten iki araba varken üçüncüye niye ihtiyaç duydu bu bir. Neden kendi eski arabasını değil de sizin arabanızı sattı bu iki. Ne güzel ya bende ikinci bir araba alayım kendime eşime söyleyim satsın arabasını yat partisi falan vereyim iş için.

eşiniz resmen size ait olan bir malı sizin isteğiniz dışı satmış bir de kendisi için harcayacak. Buna nasıl izin verdiniz anlamış değilim. Evlenmeden önce sahip olduğunuz bir malı eşinize altın tepside sunmuşsunuz. Zaten iki araba varken üçüncüye niye ihtiyaç duydu bu bir. Neden kendi eski arabasını değil de sizin arabanızı sattı bu iki. Ne güzel ya bende ikinci bir araba alayım kendime eşime söyleyim satsın arabasını yat partisi falan vereyim iş için.
Yani aslında kötü bir niyeti yoktu belki de, nasılsa ben diğer eski arabayı kullanırım diye düşündü ama o araba benim değil sonuçta anlatabildim mi? Neyse sattım ama parasını vermek istemediğimi anladı zaten daha da sormadı. Olan bana oldu yine de😅 aptallık bende onun dediklerinden etkilenip satmamalıydım😔

Ilk kez mi yanlış finansal karar aliyorsunuz?

Ekonomi uzmani degilseniz normal, cok can sikmayin.

Esinize de maddi sebeplerle cok darilmayin bence.

Yani aslında kötü bir niyeti yoktu belki de, nasılsa ben diğer eski arabayı kullanırım diye düşündü ama o araba benim değil sonuçta anlatabildim mi? Neyse sattım ama parasını vermek istemediğimi anladı zaten daha da sormadı. Olan bana oldu yine de😅 aptallık bende onun dediklerinden etkilenip satmamalıydım😔
Yani ben detayları bilemem sonuçta sizin evliliğiniz. Sizin tarafınızdayım bu konuda yanlış anlamayın beni. Niyetini de bilemem ancak parayı tutmakla iyi etmişsiniz. Sonuçta biz kadınlar olarak kendimizi güvence altında tutmalıyız bir araba olmuş ev parası. Eşiniz durumu var demek ki üçüncü arabayı alabiliyor. Allah daha çok versin. O halde sizden parayı istememeli zaten.

Yani ben detayları bilemem sonuçta sizin evliliğiniz. Sizin tarafınızdayım bu konuda yanlış anlamayın beni. Niyetini de bilemem ancak parayı tutmakla iyi etmişsiniz. Sonuçta biz kadınlar olarak kendimizi güvence altında tutmalıyız bir araba olmuş ev parası. Eşiniz durumu var demek ki üçüncü arabayı alabiliyor. Allah daha çok versin. O halde sizden parayı istememeli zaten.
Yok ben sizi yanlış anlamadım, teşekkür ederim. Ben de öyle düşünüyorum, kendimizi güvencede tutmalıyız dediğiniz gibi. Benim demek istediğim şu aslında, yarın öbür gün ayrılsak benim bi arabam bile olmayacak, eski arabamı bile alamam şuan demek istiyorum. Her ihtimali düşünürüm ben😅

Ha bi de şu var, eşim herkese ayarsızca para dağıttığı için benim araba paramı istememeliydi. Normal bi aile olsaydık başka tabi. Her yere biz yetişiyoruz, arkadaşlarımızı dışarı oraya buraya götürür, dağ gibi hesabı biz öderiz, her yerde biz öderiz, hep biz yani. Artık herkes o kadar alışık ki, bi yere gitsek kimse elini cebine atmaz. Sürekli eşimi birileri kandırır parasını alır borçlarını ödemez. Ama sorsanız güzel bi evimiz olsun beraber alalım dediğimde ev borcuna giremem der. Bizim yerimizdeki insanlar 40 defa ev almıştı, biz saçıyoruz her yere. Ay ne dolmuşum ya, sinir oluyorum adama😂

X