Tamam annelik cok guzel bir duygu ama uykusuz da yasanmiyor.

Emdiği sütü kusuyor bazı zaman süt olarak bazı zaman süt kesigi şeklinde. Ama genelde her emmeden sonra kusuyor. Yani cocgunlukla

Miktarı normalse orada sıkıntı yok. Fışkırtarak ve fazla kusuyor mu diye soracaktım aslında. Öyle olursa reflüsü vardır diyecektim çünkü.

-Laktoz alerjisi olabilir. Yediklerinize dikkat edin.
-Bir süre süt ve süt ürünleri tüketmeyin.
-Mercimek çorbası, kuru baklagil yemeyin. Yerseniz de kimyon ekleyin..
-Bebeğe gaz damlası kullanın.
-Yemeklerinize ve çorbalarınıza mutlaka kimyon atın.
-Kimyon ve rezene beraber demleyip her gün bir kaç sefer için. Kaynamış sıcak suya birer çay kaşığı atıp ağzını kapatıp demlenip dibe çökünce için. (İbrahim Saraçoğlu'nun tavsiyesidir)
Ben 1-2 çay kaşığı oğluma verip gerisini kendim içerdim.
-Gözetiminiz altında yüzükoyun yatırın. Ağlayınca sevmedi diye hemen almayın. Biraz debelensin.
Bebekler seviyor bu pozisyonu. Oğlumun bu şekilde kendi kendine uyumuşluğu bile var..
-Beyaz gürültü uygulamalarını indirin. Ama durumuna göre devam ettirin. Hep böyle uyumaya alışmasın..

3 haftalık kuzunun ağlaması bana nedense pek bir normal geldi, yaklaşık 1,5 sene mutamediyen 15 dk da bir kalktigim için olabilir..
Kısa vadede değil ama uzun vade de sabrın sonu selamet diyebilirim
Allah güç kuvvet sabır versin.

sizi o kadar iyi anlıyorum ki ama 2 yıl olcak bu gece de uyuyamadım yaptım sade kahve hayatta kalmaya çalışıyorum.benim bebeğe kolikti yüz üstü uyurdu nefes alamaz diye bütün gece başında beklerdim uykum çok geldiğinde eşime biraz bak uyuayim derdim.araba tepesinden inmezdik bi tek arabada susardı .şuan bile arabada dinledigimiz şarkıları dinleyemiyorum aglayasim geliyor çok zordu esim ise gider aglardim dışarı çıkar ağlardım benimde kimse yoktu varda yoktu daha doğrusu 6 aya yakın böyle surdu .psikologa gittim ağladım zırladım depresyona girdim çıktım 2 yılı devirdik evet geçiyor da delipte geçiyor ni süreç eşimle sorun yaşamamıza sebep oldu

Deneyeceğim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

2 yıl mi

Hastanede muayenesi sorunsuz muydu? Komşumun oğluda öyleydi hiç susmuyodu. Meğer çocuğun kürek kemiği kırılmış doğumda sonradan fark ettiler. O geldi aklıma. Benim kızımda çok huysuzdu ama kucağımda uyurdu yatağına koyardım onu anlattığınız gibi hiç yaşamadım. Arabayla dolaştırdığımı akşamlarda oldu uysun diye

merhaba allah kolaylık versın dıyorum.. bekarım cocugum yok ama ızleıdıgım bır vıdeo vardı umarım cevabı okursunuzda işe yarar bebeklerde sırt dikenı diye birşey var banyo yaparken sırtını oval bir şekilde ovalıyorsunuz ve sırtınddan kucuk kucuk sıyah bırseyler cıkıyor cocugu rahatsız eden o olabılır bır arastırın vıdeosu var ızleyın ıstersenız . umarım işe yarar :)

Okurken büyük kolaylıklar diledim size. Anne olmadığım için bir öneri veremem ama Allah yardımcınız olsun, inşallah bu günler de bir an önce geçip gidecek diyebiliyorum sadece. Kuzunuzu sağlıkla neşeyle büyütün :)

Dogru delip de geciyor. Bebek aglamasina sabrim kalmadi, plansiz bir gebelik yasiyorum ama en azindan tecrubeliyim. Neyi kafaya takmamam gerektigini biliyorum. O zamanlar niye agliyor diye dusunmekten kafayi yemistim. Simdi biliyorum ki bebek bu aglar. Aglamanin ona bir zarari yok. Elbet gececek bir gun.

evet ,tecrübesiz olunca yanında kimse olmayınca diyorum ki iyi bile dayanmisim diyorum

Bebeğinizde inek sütü alerjisi veya çoklu besin alerjisi olabilir.laktoz intoleransı da olabilir.daha 3 haftalık bebeğin bu kadar aglaması normal değil bence.bol bol uyuması lazım 40 o çıkana kadar.bi doktora götürün ıstersenız.vucudunda boynunda ensesinde kızarıklık oluyor mu mesela? İshal veya kakasında kan mukus falan var mı? Emerken emmeyi yarıda kesip ağlıyor mu?

Evet evet onda bu sıkıntı yoktu çok şükür

Evet bazı zaman boynunda ve yüzünde kırmızı sivilce gibi kızarıklık oluyor. Ama çok hassas bir cildi var çok beyaz tenli. Biz ona bağlıyorduk ama vücutta yok.

yanlis anlamayin ama doymuyodur belki? kardesimin esi dogum yapmisti, bebegi uc hafta boyle agladi durmadi kivrandi. derken cocuk birden tuhaf tuhaf anlamsizca tek noktaya bakakalinca doktora goturmusler korkarak. doktorda bu bebek ac demis. mama takviyesi yaptilar, bebek anne sutu cok gelmis olmasina ragmen onunla doymuyomus. mama ile birlikte misil misil uyuyan mutlu bir bebege donustu.

hayatini zindana cevirmeye gerek yok, denemekte fayda var sanki.

Evet bazı zaman boynunda ve yüzünde kırmızı sivilce gibi kızarıklık oluyor. Ama çok hassas bir cildi var çok beyaz tenli. Biz ona bağlıyorduk ama vücutta yok.
Tamam o sivilce gibi olan küçük kızarıklıklar alerjiden işte.benım bebeğimde de oldugu için cok iyi biliyorum bu alerji illetini.bebeğim alerjiden dolayı emmeyi bırakmıştı hatta.inek sütü veya içine süt girmiş yiyecekleri tüketmeyin.ekmek kek poğaça pasta türü,peynir yogurt tereyağ kaymak vs tüketmeyin bir deneyin 3 hafta boyunca.doktora da götürün mutlaka.kakada kan ve mukus oluyor mu takip edın

Buyuduggnde okula gttiginde oyle cigeriniz yanacak ki bu gunleri mumlanarayacaksiniz moral verim bari yanininzdan ayrilmaya basladiginda aahh sirda 7.24 aglasaydi dic3ksiniz
Allah ciğer yanması vermesin,okulun dönüşü var şükür ki,artı bizler için de iyi oluyor aslında
Deli Kadir Allah bağışlasın yavrunu,benim çocuklarımda değil ama yeğenimde yaşadık bunu.
Sırtı yere gelmeden büyüdü,büyüdükçe kolaylaştı,ama nasıl akıllı efendi bir çocuk şimdi maşallah,unutursun bu günleri emin ol:)

şimdi baby sling lerden al, bebeği sar kendine ve ev işlerini bebek sana bağlıyken gör. belli ki temasa ihtiyacı var. bir ömür böyle gidecek hali yok bu süreci geçirene kadar en azından ağlamasını engellersin.
kesinlikle sallama bu kadar küçük bebeği, beyin travmasına kadar gider iş. sling ile kucağında uyur sen de tutmak zorunda kalmadan yemeğini, işini yaparsın.
gazı varsa humana'nın rezene çayı var ondan içirebilirsin hem uyku da verir sakinleştirir bebeği. benim oğlumda çok işe yaramıştı.
bir de bebekler düzen sever. günde 20 defa emzirmek yerine ağlasa da saatli emzirmeye, saatli uyutmaya, gece uykusu için yine ağlasa da her gün aynı saatlerde karanlığa götürüp uyutmaya çalışırsanız en fazla 1 hafta içerisinde düzene girer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…