Tanışma

Evlilik için umudum yok diyorsunuz ama evlilik öyle umutlanacak yada size başarı katacak bir şey değil. Ayrıca yalnız yaşamak evlilikten bin kat daha iyi. Sevmek sevilmek sözüne de uyuz oluyorum . Siz kendinizi sevin başkası sevmesede olur

Evet canım 32 yaşında koskoca kadınım ve hemcinslerim tarafından kızlık duyarı yiyorum.Kadın kadının yurdu olmalı derler maalesef kurdu olmayı seçiyorsunuz. Bastırılmış toplumlarda yetişen biz kadınlar kızım derken bile utandırılıyoruz teşekkürler.Yabancı diller de bile evli ve evli olmayan kadınlara hitaplar farklıdır dil etimolojisi denir buna.
Tam tersine kurdu değilim hemcinslerimin cinsiyetlerini dile getirirken çekinmemesi gerektiğini savunan bir kadınım. Yani hemcinslerim için iyi bir şey yapmaya çalışıyorum aslında. Kadın/kız arasında toplumumuzun kafasında yer etmiş saçma ayrımın değişmesi gerektiğini düşündüğüm için böyle konuşuyorum. Bu algıyı da ancak biz kadınlar değiştirebiliriz. Eğer biz kadınlar olarak bu saçma algıyı sürdürmeye devam edersek erkekler ne yapsın? Cinsiyetimiz kadınsa kadınızdır bunun evli olmakla,bakire olmakla alakası yok. Cinsiyetimizi söylerken utanmamız kadar saçma bir durum olamaz.

Evet canım 32 yaşında koskoca kadınım ve hemcinslerim tarafından kızlık duyarı yiyorum.Kadın kadının yurdu olmalı derler maalesef kurdu olmayı seçiyorsunuz. Bastırılmış toplumlarda yetişen biz kadınlar kızım derken bile utandırılıyoruz teşekkürler.Yabancı diller de bile evli ve evli olmayan kadınlara hitaplar farklıdır dil etimolojisi denir buna.
Türkçede öyle bir ayrım yok ama. Etimolojiye ilginiz varsa bunu biliyor olmanız gerekir.

X