Tatil değil zehir oldu izin bana.

Ayy sinirden deli oldum deli deli eşinin kafasını duvarlara surtesim geldi terbiyesiz adam
Keske gideceğim dediğinizde gitseydiniz aileniz de tokat attığını biliyor neden gelmedi ?
Benim de sütüm yetmedi belki sutunuz gerçekten yetmiyordur bunu kabullenmek zor oluyor ben bunu kabullenene kadar 10 kilo aldım ve dışarı bile çıkmadım aman mamaya biri görür de bir sey der diye
Zaten herkes çocuğunu emzirmek ister ama insan düşünemiyor bazen gurur yapıyor
Bayram öncesi daha kötü olaular olmasın diye gelmediler sanırım. İçimden keşke gelseydiler diyorum. O gece kapıdan her arsba geçişinde ailem geldi sanıyordum ama ailem gelmedi. Pireyi deve yapmayın dedi kendi ailem, pireyi deve yapıp huzursuzluk yaratmayın vs tarzında konuştular benimle, kocanın huyynu öfkesinş biliyprsun neden sende inat ediyorsun vs dediler. Ama sütüm yetmese bebeğim günde 1 kere yediği 60 90 ml mama ile mi kilo alacak? Sağlık ocağında kontrolde mamayı kes dediler. Ama 5 aylık kontrolünde gidip tekrsr soracağım.

Ben en çok bebek için üzüldüm. Şu stresli ortamda belli ki o da huzursuz. Annesi mutsuz bebek mutsuz. Size tavsiyem aksiyon almayı düşünmüyorsanız duymazdan gelin herkesi yok sayın bildiğinizi okuyun. “Sütün az mama yedir” cümlesine “öyle mi diyorsun öyle deneyeyim” diyip bildiğinizi okuyun belli ki empati sıfır bir grup var karşınızda neden kendinizi anlatacaksınız ki hı hı tamam diyip geçin, anne sizsiniz miniğin sadece size ihtiyacı var.
Öyle de anlamıyırlar birde verdim mi vermedim mi mama dşye eşim 100 kere soruyor. 🙄 Ne kadar verdin, kaç ml verdin diyor. Bu aralar 4 ay uyku gerilemesi sendromu yaşıyoruz, uykudan dolayı huzursuz. Çocuk günde 2 kere kaka yaptı, 5 6 kerede çişli bez verdi. Anlamıyor mu duyduğunu o kadar da anlattığım halde kafasına girmiyor mu desem bilemedim, sürekli bana mama ver emzir uyut çocuğu diyor delirtiyor insanı. Ağzından sütü kusuyor hala aç gibi görüyor çocuğu mama vermemi istiyor.

Benim kızım da kilo vermeye başlayınca doktor mecbur mamaya başlattı bunu duyan kayinvalidem bana mamaya büyüyen cocuk iyi olmaz ama siz bilirsiniz demisti
Biri ver der biri verme ne acayipler

Sanırım biz ne yapsak yaranamayacağız. Hep tersini beğenirler.

Bizimki yenidoğduğunda tam ememiyor küçük doğmuştu. zaten erken doğdu benim bi rahatsızlığımdan dolayı. Ateşler içinde doğuma girdim gebeliğim hasta geçmiş. Çıktım bitik vaziyetteyim.

Bu kv kişisi bana bakmaya geldi güya.

Gündüz sürekli yarım saatte bir meme veriyorum az az çekiyor. Gece uğraşamayacağım için (zaten hastalığım da beni bitirmiş) sağıp biberonla veriyordum tam doysun uzun uyusun diye. Yok efendim yaptığım yanlışmış gece de kalkıcakmışım biberonla verdim alışacakmış mememi almayacakmış 1 haftalık hasta ve çocuğuna yetemediği için üzülen lohusayı delirtti böyle. Zaten biberonla veriyorum diye üzülüyordum annemle konuşmamı duydu bu konuda.o yüzden ordan vurdu bence.

1 aylık olduk gece biberonunu bıraktım. Full emmeye geçtik. Ben biraz daha iyileştim. Mutluyum biberon bıraktık güzel çekiyor diye. Tutturdu gece niye biberonla vermiyorsun o çocuk aç kalıyor geceleri. Abarttı durumu gece mama vermen lazım. Mesela annem de gece mama ver diyordu ama ben hastayım dinleneyim sen uyu gece kocan kalkıp mama yapsın diyordu. Kaynana kişisi tamamen farklı çocuğumu aç bırakıyorsun şeklinde yaklaşıyordu. Sütüm var ama aç değil ki. Hiç sanmıyorum şeklinde tepkiler. Varsa çocuk niye zayıf. Erken doğdu küçük doğdu zaten üzülüyorum.

😳😳😳

Ben artık bu süt üzerine yorumlarda iyi niyet arayamıyorum bu sebeple.

Merhaba hanımlar, daha önceki konularımı biliyorsunuz. Yaklaşık bir ay önce memlekete gittik eşim ve bebeğimle birlikte. Keşke gitmeseydik.

4 aylık bebeğim var. Bebeğimi emziriyorum, günde sadece 1 kere mama veriyordum bazen hiç mama vermiyordum. Bebeğim hava değişiminden dolayı köyde huzursuzdu, normalden fazla ağlamaya başladı, gündüz uykularını rahat uyuyamıyor tam uyuduğu sırada eltimin çocukları, kv sesinden veya bir yere gidileceği için uyandırmamı söyledikleri için uyanıyor uyrkusunu alamadığı için gittiğimiz yerde huzursuz olup ağlıyordu. Bir gün bebeğimi uykusundan uyandırıp pikniğe gidelim dediler, kızım durmamaya ağlamaya başladı, uyutmaya vs çalışıyordum karnı da toktu ama uyumuyordu, kv oyalamak için kucağına aldığında uyuyakaldı ve kv eşimle bana "çocuğun uykusu varmış bir çocuğa bakamıyorsunuz" dedi. Ben daha iyi bakıyorum dedi.

Neyse asıl olay patlak vermeden önceki akşam, kv eşimde varken bebeğe mama vermeyi arttırmamı, bebeğin mama yediğinde daha mutlu olduğunu 1 kere vereceğime 3 kere vermemi vs söylüyordu
Ben de sütümün yettiğini kendim çok zorlandığım zaman mama verdiğimi veya damla vermek için mama verdiğimi söyledim. Bebek emerken de huzursuz doymuyor bebek filan diyordu ben de tazyikli geldiği için öyle huzursuz diyordum kvme. İstersen eşime sor filan dedim. Eşim de kvme kızdı mama verin dediği için ve bana dönüp bir daha annemlerin yanında mama verme dedi gitti.

Yarısı gün, bayramdan 2 3 gün önce, eşim, eltim ve çocuklarla birlikte yürüyüşe gezmeye çıktık, bebeği doyurup uyutup öyls çıkarmıştım ama yarım saat 1 saat sonra uyanıp ağladı emzirdim, yürüyüş dönüşü ağladı emzirdim, eve geldik bebeğe duş aldırdım, uyutmak için emzirdim ve bebeğim uyurken duşa gireyim dedim o ara bebeğim uyandı ve eşim bebekle ilgilenşyordu. Benim duşa girip çıkmam en fazla 15 dk sürmüştğr bu 15 dk içerisinde bebeğim kriz geçirircesine ağlıyordu sesini duyuyordum. Hemen giyinio duştan çıktım bebeğime babası mama yapmış babaannesi mamayı içiriyordu. Bana da kv " kızım çok ağladı, durmadı, yengem okudu ama susturamadık. Çok acıkmış meğersem ondan ağlıyormuş mamayı yiyince nasıl sustu, yengem küçücük bebeği niye köy yerinde öyle gezdiriyorlar nazar değer diyor" dedi. Ben de üzülüp sinirlenip "bebek diye gezdirmeyecek miyiz, demekki kem gözle fesatça bakıyorlar ki nazar değiyor. Bir daha da bebeği oralarda gezdirmem." dedim. Bebeğimi alıp içeriye yattığım odaya girdim ve eşim de geldi. Eşim " bu çocuk doyuyorda, sütün yetiyorda niye bu kadar mama yedi. Kaç kere emzirdin sabahtan beri giderken gelşrken sürekki emzirdin de bu çocuk niye mama yedi" diye hesap sormaya, sütümün yetmediğini ima etmeye başladı. Ben de sinirlenip " tamam canım, benim sütüm yetmiyor, siz her şeyi daha iyi bilirsiniz.Beni yalnız bırak çocuğu uyutacağım." dedim ağlayarak. Eşim de sinirlenip üzerime yürüdü, taklidimi yaparak kendi göğsünü sıkarak "kes sesini, bu çocuğa bakacaksan adam gibi bakacaksın. Kimseyw birşey dedirtmiyorsun, sütü yetiyormuş da, fışkırıyor tazyikli geliyormuş da filan filan. Sütün geliyorda niye mama yedi bu çocuk." dedi. Odadan çıkmasını, çocuğa nasıl bakacağımı iyi bildiğimi. Kendi bebeğime benden iyi kimsenin bakamayacağını, bebeğime çok iui baktığımı, laf etmeye, karışmaya kimsenin hakkı olmadığını ve daha fazla tartışıp beni üzerek sütümün kesileceğini söyledim. Sütü kesilecekmiş hanımefendinin diye dalga geçti. Odadan çıkmasını beni rahat bırakmasını söylemeye devam ettim. "Sus" diyerel üzerime yürüyüp bana tokat attı, ve kucağımdaki bebeğim de ağladı olayın etkisiyle, ben de beddua edip ondan boşanacağımı, ailemi arayacağımı söyledim. "adamsan ara aileni hadi, ara hadi gelsinler alsınlar. Adamsan ararsın." dedi. Ve ben ailemi aradım. Beni gelin alın buradan dedim, ailemde o sırada memlekete geliyordu bayram için, köye gelmelerine 1-2 saatleri vardı. Ben arayınca daha da sinirlenip bebeğim kucağımdayken üzerime yürüdü, eşyalarımı toplamamı söyledi ve bende eşyalarımı toplamaya başladım. Bebeğim o sırada yatıyordu yatakta, kvmi çağırdı eşim. Kv gelip bebeği uyuyan çocuğu kucağına alınca bebeğimi benden ayıracaklar zannettim ve niye kucağına aldığını benden ayıramayacaklarını söyledim. Kv ise öylesine aldığını, öyle birşey yapmayacağını olayın ne olduğunu sordu, eltim ve kayınpederimde geldi odaya, aramızdaki herşeyi özelimizi onlara döktü. Beni küçük düşürdü, temiz değilmişim, hem oturduğumuz evi hem de köydeki benimsememişim, kendi gözünde kusur olarak gördüklerini herşeyi döktü, benim ailemle görüşmek istememi bile abartarak anlattı. Neler neler dedi. Neden ailemi aradığımı sordular, bana tokat attı niye aramayayım ben sahipsiz miyim benim de bir ailem var, yeter artık dedim. Bana ne alaka sahipsizlikle diyorlar, eltim de keşke aramasaydın aileni, barışın konuşun diyor bende kocan sana bunu yapsa sen kalır mısın diyprum "bizim ilişkimiz çok farklı" diyor bana eltim. Düzeltme bahanesiyle kendi fikirlerini de empoze etmeye başladılar eşime. Eşim kvme ailelerle konuşup arayı düzeltmeye çalışmayın diye telkinde bulunuyordu. Benimle ilgilş herşeyini ortaya dökmüşyü. Eltim de o kadar sık gitmeyiver ailene vs diypr. Haftada 1 kere gitmek çok sıkmış. Daha az gitmeliumişim, eşimi de gitmek için zorlamamalıymışım filan. Süt konusunfa da gerçekten normalden fazla ağlıyormuş mama vermeliymişim vs. Ama vurması da yanlışmış öyle şeyler diyolar. Eşim de ailesi gelsin alsın ben karşılaşmak konuşmak istemiyorum karşılaşırsaö kötü olur diyor. Çünkü silahı var ailem de gelmedi benden cevap beklediler. Ben tartışırken aileme zarar verecek diye tekrardan gelin diye aramadım. Neyse uzub uzun konuşup yeniden denememizi istediler bayramda küslük olmaz ikinizde hatalarınızıı düzeltin dediler. Israr ettiler yeniden deneyelim dedik ama kv hala sütün yetmiyor mama ver demeyw devam ediyor. Bebeğime ben değil eşim bakıyormuş ben bakamıyormuşum öyle diyor. Sadece sevmek için kucağjna alıyor bebeği eşim. Sanki altını değiştirip o uyutuyor veya herşeyiyle o ilgileniyormuş gibi konuşuyorlar.

Kendimi kötü hissediyorum aradan 15 20 gün geçti ama acısını unutamıyorum. Eşimle aramız şuan normsl gibi ama bir soğukluk bşr kırıklık var. Hala laf sokuyor ve dalga geçiyorlar ailecek.
Eşin tam bir dangalak. 4 aylık bebek sürekli emmek ister iki çocuk büyüttüm ek gıdaya alışana kadar sürekli emmek ister bebekler çabuk acıkır yoksa bile anneyi ister güvende hissetmek ister. Sen dustaykende acligina denk gelmiştir yemiştir mamayı. Mamayı yedi diye sütun yetmiyora nerden vardı eşin diyecegim ama anası var tabi başında bık biklanan pardon. Sen zaten sütünün yettiginin farkindasin. Tartışmaya gelince eşin sizi küçük düşürmüş. Eltine gün doğmuş. Sanane benim anneme babama gitmemden benim ilişkimi senmi kurtaracaksin bak işine diyecektin. Orda senin tarafında olması gerekirdi tam bir ahmak fırsat varken bidaha görüşme derim. Bu tarz olaylar olduğu zaman sonrasında onların aklımda çizilen senoryo eşinin sana karşı tutumu. Bunu hiç bir zaman unutma. Eşin onların gazına gelip sana yürümüş sonra bal lokum olsanizda onların kafasında eşin sana şiddet uygulayan değer vermeyen kapıyı gösteren kişilik olarak kaldınız. Allah sana sabır versin

Bana yetmiyorsun diyorlar. Halbuki beni strese sokup herşeye burunlarını soktukları için çocuk strese giriyor ağlıyor. Neymiş sürekli kucakta durmak istiyormuş eltimşn bebekleri yatıyomuş bebek dediğin yatar uyurmuş sürekli. Niye yatınca ağlıyormuş filan da filan... Kendimi savunduğum için edepsiz olan ben oluyorum. Karşılık verip kendimi ezdirmiyorum diye ben kötü ve fesatmışım. Susacakmışım, alttan alacakmışım.
Duzelmez bende de boyle bi es ve ailesi vardı
Cok iyi biliyorum bu tavırlar katlanarak artacak 1-2-3-5 yıl gecse de değişmez
Seni delirtene kadar uğraşacaklar sonra bu zaten deliydi dicekler. Boyle ruh hastalarının yanından uzaklaş biran once

Mama konusunda çoğu kişi kayinvalidenize hak vermiş şaşırdım. Anne sutu alan bebekler sık acıkır sık emerler. Yarım saatte bir bile emmek isteyebilirler. Sadece aç oldukları için değil kendilerini güvende hissetmek içinde emerler. Bebek kilo alıyorsa, cisli bez sayısı fazla ise neden mama vereceksiniz yazık değil mi bebeğe ? Tamam mama gerektiğinde kötü değil ama anne sütünün yerini asla almaz. Benim ilk çocuğum her ay bir kilo almasına rağmen kayınvalidem aç bu çocuk diye diye yedi beynimi. O yüzden konunuzu okudukça bana sinir bastı. Bebekken mama ile sisir büyüyüncede zavallı çocuklar zayıflamaya çalışıyor. Keşke yeni doğum yapan kadınlar rahat bırakılsa. Gelin doğum yapar kayınvalide lohusa olur bizde.

Geri kalan konuya yorum yapamayacağım kocanız öküz kusura bakmayın. Ailenizi arayıp gelmemeleri de üzücü olmuş sizi tamamen sahipsiz göstermiş. Allah yardımcınız olsun.

Konuşmuyor annesiyle o günden beri. Kaynımla konuşurlarken kulak misafiri oldum, küsmüşler heralde birbirlerine.
İnşallah olmaz ama bir daha şiddet uyguladığında mutlaka darp raporu alın yoksa artarak devam eder.

Tüm sayfaları okumadım ama birkaç yorumum olacak. (Önceden bu yorumlar yapıldıysa affola)
1- Uyuyan çocuğu sırf gezmek için neden uyandırdınız ki ağlayacağını bile bile? Yürüyüş saaatinizi çocuğun uykusuna göre ayarlayamadınız mı? Veya pikniğe gidecekseniz biraz erken çıkıp gittiğiniz yerde uyutamadınız mı?
E çocuk sürekli ağlıyorsa normal olarak birileri bişeylere fikir yürütür. E zaten belli yaşın üstündeki insanların da aklı sadece mamaya yettiği için onu söylerler, deneyip çocuğu susturunca da işe yaradığını düşünürler. Ki belki de gerçekten işe yaramıştır. Çocuk da uykusuzluktan stresten tam emip doyamamış olabilir. Huzur istiyorsanız önce çocuğunuzu düşünecektiniz. Siz hem gezmekten geri kalmak istememişsiniz, hem de çocuğu ağlatıp yıpratmışsınız anladığım kadarı ile.
2- Eşiniz size tokat attı, ailesinin önünde küçük düşürdü, siz ailenizi arayıp gelip beni alın dediniz, sonra da nasıl o insanlarla birlikte yaşamaya devam ettiniz? Ertesi gün nasıl bişey olmamış gibi onlarla yine gezmeye gittiniz, aynı sofraya oturup yemek yediniz? Bunu da aklım almadı gerçekten. Kucağınızda çocuğunuz varken tokat atıldı size, üstünüze yüründü. Siz o evden o gün gitmediyseniz ne zaman gidecektiniz?
Bu iki hususa gerçekten anlam veremedim. Eşinizin hataları çok ayrı, ama sizi de bu 2 konuda hatalı buldum ben açıkçası.

Tüm sayfaları okumadım ama birkaç yorumum olacak. (Önceden bu yorumlar yapıldıysa affola)
1- Uyuyan çocuğu sırf gezmek için neden uyandırdınız ki ağlayacağını bile bile? Yürüyüş saaatinizi çocuğun uykusuna göre ayarlayamadınız mı? Veya pikniğe gidecekseniz biraz erken çıkıp gittiğiniz yerde uyutamadınız mı?
E çocuk sürekli ağlıyorsa normal olarak birileri bişeylere fikir yürütür. E zaten belli yaşın üstündeki insanların da aklı sadece mamaya yettiği için onu söylerler, deneyip çocuğu susturunca da işe yaradığını düşünürler. Ki belki de gerçekten işe yaramıştır. Çocuk da uykusuzluktan stresten tam emip doyamamış olabilir. Huzur istiyorsanız önce çocuğunuzu düşünecektiniz. Siz hem gezmekten geri kalmak istememişsiniz, hem de çocuğu ağlatıp yıpratmışsınız anladığım kadarı ile.
2- Eşiniz size tokat attı, ailesinin önünde küçük düşürdü, siz ailenizi arayıp gelip beni alın dediniz, sonra da nasıl o insanlarla birlikte yaşamaya devam ettiniz? Ertesi gün nasıl bişey olmamış gibi onlarla yine gezmeye gittiniz, aynı sofraya oturup yemek yediniz? Bunu da aklım almadı gerçekten. Kucağınızda çocuğunuz varken tokat atıldı size, üstünüze yüründü. Siz o evden o gün gitmediyseniz ne zaman gidecektiniz?
Bu iki hususa gerçekten anlam veremedim. Eşinizin hataları çok ayrı, ama sizi de bu 2 konuda hatalı buldum ben açıkçası.
1. Ben uyandırmak istemedim, eşim zorla kaldırıyor gittiğimiz yerde uyur diye. Yürüyüşe çıkarken uykusunu bölmedim. Piknik, misafirlik vs. Tarzı durumlarda bebeği uyandırttılar. Ben diyorum uyuyor, gelince uyutursun, gidince uyutursun, orda uyuturuz uyandır deyip uyandırıyorlar. Uykusunu alamadığı için huzursuz olduğunu söylüyorum ama onlar anlamıyor onlara göre açlıktan ağlıyor. Saati onlara uydurmalıyım çocuğu onlara uydurmalıyım yani.
Aslında çocuk sürekli ağlamıyor. Sanki akşama kadar hep ağlıyor gibi gösteriliyor ama değil, bazı saatler uyku saatlerinde uykusunu alamadıysa, dişi aşırı kaşındığında, yatmak değil gezmek istediğinde ağlıyor ama öyle katıla katıla ağlamak değil, mızırdanıyor yani.
Ben emzirdikten sonra da fazlasını hemen çıkartıyor ağzından ama bazu saattler bakıyorum yetmemiş hemen takviye ediyorum.

2. Kalmayı barışmayı kabul ettiğinizde bazı şeylere katlanmak zorunda kalıyorsunuz.

Bizimki yenidoğduğunda tam ememiyor küçük doğmuştu. zaten erken doğdu benim bi rahatsızlığımdan dolayı. Ateşler içinde doğuma girdim gebeliğim hasta geçmiş. Çıktım bitik vaziyetteyim.

Gündüz sürekli yarım saatte bir meme veriyorum az az çekiyor. Gece uğraşamayacağım için (zaten hastalığım da beni bitirmiş) sağıp biberonla veriyordum tam doysun uzun uyusun diye. Yok efendim yaptığım yanlışmış gece de kalkıcakmışım biberonla verdim alışacakmış mememi almayacakmış 1 haftalık hasta ve çocuğuna yetemediği için üzülen lohusayı delirtti böyle. Zaten biberonla veriyorum diye üzülüyordum annemle konuşmamı duydu bu konuda.o yüzden ordan vurdu bence.

1 aylık olduk gece biberonunu bıraktım. Full emmeye geçtik. Ben biraz daha iyileştim. Mutluyum biberon bıraktık güzel çekiyor diye. Tutturdu gece niye biberonla vermiyorsun o çocuk aç kalıyor geceleri. Abarttı durumu gece mama vermen lazım. Mesela annem de gece mama ver diyordu ama ben hastayım dinleneyim sen uyu gece kocan kalkıp mama yapsın diyordu. Kaynana kişisi tamamen farklı çocuğumu aç bırakıyorsun şeklinde yaklaşıyordu. Sütüm var ama aç değil ki. Hiç sanmıyorum şeklinde tepkiler. Varsa çocuk niye zayıf. Erken doğdu küçük doğdu zaten üzülüyorum.

😳😳😳

Her çocuğun farklı olduğunu ne zaman anlatacağız
Bir de benim eltim de doğum yaptı benle ayni zamanda onun cocuk doğdu 4 kilo benimki 3
Ondan fosur fosur sut geliyor benimki yetmiyor
Sanssizligima bak
Biberon akışı hızlı olmazsa genelde alınmıyor
Muhallebi yap ver ama mama verme
Yok mama ver böyle tosuncuk gibi cocuk istiyorlar
Hasta hasta dogum yapmak ne kadar zor gece zahmet edip baksaymis

Bayram öncesi daha kötü olaular olmasın diye gelmediler sanırım. İçimden keşke gelseydiler diyorum. O gece kapıdan her arsba geçişinde ailem geldi sanıyordum ama ailem gelmedi. Pireyi deve yapmayın dedi kendi ailem, pireyi deve yapıp huzursuzluk yaratmayın vs tarzında konuştular benimle, kocanın huyynu öfkesinş biliyprsun neden sende inat ediyorsun vs dediler. Ama sütüm yetmese bebeğim günde 1 kere yediği 60 90 ml mama ile mi kilo alacak? Sağlık ocağında kontrolde mamayı kes dediler. Ama 5 aylık kontrolünde gidip tekrsr soracağım.
Yaa ben sana üzüldüm ailene asiri kızdım böyle bir şey olabilir mi kocan öfkeli olay daha da büyüse silahı çekip vursa seni ne olacaktı?
Sut yetmese bebek kilo almaz benim yetmedi mesela kilo verdi kızım almak ne kelime
Ama 4 ay atak dönemi zaten bir de ortam değişikliği çocuk emmeyle teselli buluyor demek ki
Allah sana çıkış yolu göstersin insallah

Her çocuğun farklı olduğunu ne zaman anlatacağız
Bir de benim eltim de doğum yaptı benle ayni zamanda onun cocuk doğdu 4 kilo benimki 3
Ondan fosur fosur sut geliyor benimki yetmiyor
Sanssizligima bak
Biberon akışı hızlı olmazsa genelde alınmıyor
Muhallebi yap ver ama mama verme
Yok mama ver böyle tosuncuk gibi cocuk istiyorlar
Hasta hasta dogum yapmak ne kadar zor gece zahmet edip baksaymis

Yok canım ne bakacak çocuğa da bana da bakmadı. Gelicem diye tutturdu o geldi diye annem gitti. Oğluna yemek yapmaya gelmiş meğersem. Benim önüme oğlu gelene kadar bir kap yemek koymadı. Bütün gün peynir ekmek yedim. Göre göre demedi ki sana yemek hazırlayayım. Emziriyorsun acıkırsın.

Sadece süte yorum yapsınlar.

Ben kaynanamı severdim iyi kadın derdim ama ona ihtiyacım olana kadar uzaktan iyimiş. Bugün bana yarın ona. Sonra gelinler neden kaynanaya bakmıyor derler. Yav 3 gün ya 3 gün azıcık merhamet edeydi bana.

1. Ben uyandırmak istemedim, eşim zorla kaldırıyor gittiğimiz yerde uyur diye. Yürüyüşe çıkarken uykusunu bölmedim. Piknik, misafirlik vs. Tarzı durumlarda bebeği uyandırttılar. Ben diyorum uyuyor, gelince uyutursun, gidince uyutursun, orda uyuturuz uyandır deyip uyandırıyorlar. Uykusunu alamadığı için huzursuz olduğunu söylüyorum ama onlar anlamıyor onlara göre açlıktan ağlıyor. Saati onlara uydurmalıyım çocuğu onlara uydurmalıyım yani.
Aslında çocuk sürekli ağlamıyor. Sanki akşama kadar hep ağlıyor gibi gösteriliyor ama değil, bazı saatler uyku saatlerinde uykusunu alamadıysa, dişi aşırı kaşındığında, yatmak değil gezmek istediğinde ağlıyor ama öyle katıla katıla ağlamak değil, mızırdanıyor yani.
Ben emzirdikten sonra da fazlasını hemen çıkartıyor ağzından ama bazu saattler bakıyorum yetmemiş hemen takviye ediyorum.

2. Kalmayı barışmayı kabul ettiğinizde bazı şeylere katlanmak zorunda kalıyorsunuz.

Aslında baş kaldıran, kolay kabullenmeyen bir yapınız var. Siz gidin ben gelmeyeceğm diyebilirdiniz. Veya bekleyin yarım saat gibi. Zaten çok uzun uyumuyormuş çocuğunuz. Bu konuda süt-mama konusuna direndiğiniz kadar direnmemişsiniz.
Ailenizin gelmediğini de sonradan okudum. O zaman gidememiş olmanız normal, maalesef bişey diyemiyorum o konuda size. Ama sadece şunu söyleyeyim, içinde bulunduğunuz durum zor bir durum. Çıkmak için cesur olmanız lazım ve bu cesareti çocuğunuzdan alabilirsiniz.
He aileniz sizi kabul etmeyecek diye düşünüyorsanız o zaman çocuk büyüyene kadar sabretmeniz lazım, ona bişey diyemem. Ama kabul edeceklerse, o tokadı hazmetmek zorunda değilsiniz.

Aslında baş kaldıran, kolay kabullenmeyen bir yapınız var. Siz gidin ben gelmeyeceğm diyebilirdiniz. Veya bekleyin yarım saat gibi. Zaten çok uzun uyumuyormuş çocuğunuz. Bu konuda süt-mama konusuna direndiğiniz kadar direnmemişsiniz.
Ailenizin gelmediğini de sonradan okudum. O zaman gidememiş olmanız normal, maalesef bişey diyemiyorum o konuda size. Ama sadece şunu söyleyeyim, içinde bulunduğunuz durum zor bir durum. Çıkmak için cesur olmanız lazım ve bu cesareti çocuğunuzdan alabilirsiniz.
He aileniz sizi kabul etmeyecek diye düşünüyorsanız o zaman çocuk büyüyene kadar sabretmeniz lazım, ona bişey diyemem. Ama kabul edeceklerse, o tokadı hazmetmek zorunda değilsiniz.
Ben birşey desem bizde çocuk büyüttük oluyor. Hatta tam uyuduğu zamanlar kv bahçeden gelip sevmek istiyordu, uyuduğu için izin vermiyordum. Bebek uyandığında severken laf soka soka seviyordu "Kızım ne zaman seni sevmek istesem seni uyutuyorlar ben sevemeyeyim diye." tarzında. Uyusa bu çocuk hep uyuyacak mı diyorlar, uyumasa bu çocuk niye uyumuyor diyorlar 🙄 ben sonra gelsem dediğimde de kabul etmiyorlar.

Ben sadece bebek ıcın konusacagım. Kızım dort aylık ıken aglaması durmuyordu bana da mama dedıler gunde bır defa verıyordum sütüm de boldu cunku . Daha sonra besıncı ayda ateslendi uni hastanesıne kaldırdık cocuk susuzkalmıs yanı süt yetmıyormus. Bebege sütü isterseniz bir seferlik sagarak bıberona ne kadar ıctıgını gorerek verın. Bız resmen ölümden döndük

😳😳😳

Bizde de başta mama verme sık sık emzir diye diretiyordu şimdi de mama ver diye ısrar ediyor. 🤬🙄

Süt konusuna asla takılmayın anneden başka kimse bilemez bebeğini.

Eşinize gelince bende de var bir benzeri benimki de emniyet mensubu yapmadığı kalmadı ama tokat atmış olsaydi sokakta kalacağımı bilsem yine çıkar giderdim.

Ailenize çok kızdım ne demek eşin sinirli alttan al ya adamda silah var çekip vursa nolacak seni yalnız birakmayacaklardi.

Kalbinizin esinize karşı kırık olması çok normal birdaha kendinizi ezdirmeyin.

O yilan eltinizde çok fena sizinle ilgili birdaha yorum yaparsa haddini bildirin konusmaya yüzü olmasin.

Ben sadece bebek ıcın konusacagım. Kızım dort aylık ıken aglaması durmuyordu bana da mama dedıler gunde bır defa verıyordum sütüm de boldu cunku . Daha sonra besıncı ayda ateslendi uni hastanesıne kaldırdık cocuk susuzkalmıs yanı süt yetmıyormus. Bebege sütü isterseniz bir seferlik sagarak bıberona ne kadar ıctıgını gorerek verın. Bız resmen ölümden döndük
Süt bolken bu nasıl olmuş ki? Acaba siz suyu az mı içiyordunuz

X