tek bir cevap vermeniz yeterli, bi bakın :)

pufy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2011
276
0
arkadaşlar direk konuya giriyorum. 71 kiloyum ve ramazan bayramından sonra tatile gideceğiz. Ramazanda sağlıklı beslenerek kilo vermeyi düsünüyorum geçen sene spor yapmadan 4 kilo vermiştim. Bu sefer sahurda kahvaltı, iftarda ise corba salata ve yağsız beslenerek artı 45 dk yürüyüş yaparak zayıflamayı umuyorum. Sizce 65 olamasam bile 5 kilo falan verebilir miyim? Yürüyüşün faydası olur mu? Lütfen cevaplarsanız benim icin büyük motive olacaktır...

tabiki verebilirsin
yeter ki kararli ol ki zaten kararlisin :KK34:
istedikten ve azmettikten sonra hersey mumkun bol sanslar :KK34:

tabiki verebilirsin
yeter ki kararli ol ki zaten kararlisin :KK34:
istedikten ve azmettikten sonra hersey mumkun bol sanslar :KK34:

çok teşekkür ederim canım, cok mutlu oldum suan. Ama beni endişelendiren ya veremezsem kalırsam etli butlu gitmek istemiyorum tatile, dikkat edebildiğimin fazlasını yapacağım ama ya yapısan kilolar gitmezse diye korkuyorum. Bakalım hayırlısı olsun insallah :44:

çok teşekkür ederim canım, cok mutlu oldum suan. Ama beni endişelendiren ya veremezsem kalırsam etli butlu gitmek istemiyorum tatile, dikkat edebildiğimin fazlasını yapacağım ama ya yapısan kilolar gitmezse diye korkuyorum. Bakalım hayırlısı olsun insallah :44:

yok verirsin stres yapma kendine rahat ol
sen planini kurmussun zaten uyguladigin zaman hersey yolunda gidecektir
kilolari da dert etme tatilin tadini cikar
yabancilari gormuyor musun kocaman kilolu kilolu dert etmeden cesurca ortada dolasiyorlar:KK34:

evet zayıflayabilirsinin yürüyüşünde çok etkisi olur bu arada akşam yemeğinden sonra soda içmeni tavsiye ediorm.. hem zayıflamaya yardımcı die biliorm hemde doğal mineralli özellikle yaz aylarında aşırı terlemeyle beraber doktorlarda soda içmeyi tavsiye ediyor..

yok verirsin stres yapma kendine rahat ol
sen planini kurmussun zaten uyguladigin zaman hersey yolunda gidecektir
kilolari da dert etme tatilin tadini cikar
yabancilari gormuyor musun kocaman kilolu kilolu dert etmeden cesurca ortada dolasiyorlar:KK34:

amann onlarda bi tuhaf şaşırıyorum, canım zaten benim boyum 175 masallah kilolu olunca kaba görünüyorum manken gibi gitmek varken boylede gitmek biraz koyar :KK1: İnsaallah vericem bakalım relaxxx :KK1:

evet zayıflayabilirsinin yürüyüşünde çok etkisi olur bu arada akşam yemeğinden sonra soda içmeni tavsiye ediorm.. hem zayıflamaya yardımcı die biliorm hemde doğal mineralli özellikle yaz aylarında aşırı terlemeyle beraber doktorlarda soda içmeyi tavsiye ediyor..

ahh gerçekten mi ogrendiğim iyi oldu, teşekkür ederim canım insallah tek temennimm, peki ben bazen teraviye gidiyorum yat kalk yat kalk yürüyüşün yerini tutar mı acaba :KK1:

annen kesin ev işleri yap diyordurr :) ama insanın canı yapmak istemior bende bu arada bende 72 kiloyum zayıflamaya çalışıorm yemeklerden sonra soda filan içiyorum :) ama fazlası zarar tabii :)

:KK1::KK1: günlük acıcam beraber zayıflayalım ? :KK34:

amann onlarda bi tuhaf şaşırıyorum, canım zaten benim boyum 175 masallah kilolu olunca kaba görünüyorum manken gibi gitmek varken boylede gitmek biraz koyar :KK1: İnsaallah vericem bakalım relaxxx :KK1:

ahh gerçekten mi ogrendiğim iyi oldu, teşekkür ederim canım insallah tek temennimm, peki ben bazen teraviye gidiyorum yat kalk yat kalk yürüyüşün yerini tutar mı acaba :KK1:

annen kesin ev işleri yap diyordurr :) ama insanın canı yapmak istemior bende bu arada bende 72 kiloyum zayıflamaya çalışıorm yemeklerden sonra soda filan içiyorum :) ama fazlası zarar tabii :)

canım mutlaka sahura kalkınca 1 buyuk bardak ılık su ve kuru kayısı ye ....

canım mutlaka sahura kalkınca 1 buyuk bardak ılık su ve kuru kayısı ye ....

teşekkür ederim tavsiyen icin canım, zaten sahurda yeedikten sonra yani yatmadan once bide yesilcay icicem sindirsin. İftar sahur arası kayısı yemeyi düsünüyorum bir de...

valla bende böyle bir konu arıyordum. şimdiden kara kara düşünüyorum ramazanda kilo verebilirmiyim acaba diye. çünkü birşeyler yapmazsam kesin kilo alırım ben. en azından kilo almadan bitirebilsem ramazanı. başka ne önerileriiz var arkadaşlar

bende ramazanda yürüyüşle ve az yeme ile kilo vermek istiyorum burda amaç oruç tutmak ama inş kiloların gtmesne de yardımcı olur :)

Selam,
Vermemeniz için hiç bir neden yok bence...

İnsallah.Çok teşekkür ederim. :)

bende ramazanda yürüyüşle ve az yeme ile kilo vermek istiyorum burda amaç oruç tutmak ama inş kiloların gtmesne de yardımcı olur :)

Tabikide o ayrı, ama büyük katkısı oluyor orucunda onun icin bu fırsatı kacırmamak lazım değil mi ama :KK1:

Bende şu anda 70 kiloyum ramazan bayramına kadar 4 kilo kesin vermem lazım..
Diyetisyenimin ramazana özel yazdığı menüyü harfi harfine yapmam lazım..

Bende şu anda 70 kiloyum ramazan bayramına kadar 4 kilo kesin vermem lazım..
Diyetisyenimin ramazana özel yazdığı menüyü harfi harfine yapmam lazım..

İnsallah istediğin kiloya ulasırsın, peki bizimle paylasır mısın menünü ya da diyetisyenin önerilerini? Gerçekten kendi adıma cok mutlu olurum.

İnsallah istediğin kiloya ulasırsın, peki bizimle paylasır mısın menünü ya da diyetisyenin önerilerini? Gerçekten kendi adıma cok mutlu olurum.

Tabi ki de paylaşırım işine yararsa ne mutlu bana..
Sahur'da:
1 dilim yarım yağlı beyaz peynir veya 2 yemek kaşığı lor peyniri
2-3 zeytin
3 dilim kepek ekmeği veya tam buğday tercih ediyorum ben ama
haftada 3 gün yumurta ister haşlama veya sahanda yağsız
1 tatlı kaşığı bal veya reçel
Domates,salatalık,maydonoz sınırsız ama yağsız olması şartıyla

Yarım saat veya 1 saat sonra bir bardak tarçınlı süt veya şekersiz komposto

İftarda;
1 Kase çorba
1 dilim ekmek
Yarım kase yoğurt veya yağsız salata

1 saat sonra;
8 yemek kaşığı sebze yemeği
3 köfte büyüklüğü kadar tavuk yada balık
1 dilim kepek ekmeği
Yine yarım kase yoğurt veya cacık

Ara öğün;
10 tane kiraz+10 tane yeşil erik
yada 4 kayısı+5 tane malta eriği
yada 4 dilim karpuz+4 dilim kavun haftada 2 gün ara öğün niyetine 1 porsiyon sütlü tatlı da yenebilir..

Gün içinde yarım saat tempolu yürüyüş
İftar ve sahur arası 9 10 bardak su ama ben 2 3 litre su içiyorum..
İftar ve sahurda yeşil çay mutlaka

Benim listem bu aç kalmam diye düşünüyorum..Umarım işine yarar.
Kilolarımız aynı umarım bu listeyle kilo verebilirsin..

X