tek bir cevap vermeniz yeterli, bi bakın :)

Tabi ki de paylaşırım işine yararsa ne mutlu bana..
Sahur'da:
1 dilim yarım yağlı beyaz peynir veya 2 yemek kaşığı lor peyniri
2-3 zeytin
3 dilim kepek ekmeği veya tam buğday tercih ediyorum ben ama
haftada 3 gün yumurta ister haşlama veya sahanda yağsız
1 tatlı kaşığı bal veya reçel
Domates,salatalık,maydonoz sınırsız ama yağsız olması şartıyla

Yarım saat veya 1 saat sonra bir bardak tarçınlı süt veya şekersiz komposto

İftarda;
1 Kase çorba
1 dilim ekmek
Yarım kase yoğurt veya yağsız salata

1 saat sonra;
8 yemek kaşığı sebze yemeği
3 köfte büyüklüğü kadar tavuk yada balık
1 dilim kepek ekmeği
Yine yarım kase yoğurt veya cacık

Ara öğün;
10 tane kiraz+10 tane yeşil erik
yada 4 kayısı+5 tane malta eriği
yada 4 dilim karpuz+4 dilim kavun haftada 2 gün ara öğün niyetine 1 porsiyon sütlü tatlı da yenebilir..

Gün içinde yarım saat tempolu yürüyüş
İftar ve sahur arası 9 10 bardak su ama ben 2 3 litre su içiyorum..
İftar ve sahurda yeşil çay mutlaka

Benim listem bu aç kalmam diye düşünüyorum..Umarım işine yarar.
Kilolarımız aynı umarım bu listeyle kilo verebilirsin..

Çok teşekkür ederim, uygulayacaklarımla nerdeyse aynıı. Umarım istediğimiz kiloya ulasabiliriz, günlük açtıgımda seni de beklerim. :)

Bayramda inşallah istediğimiz kilolara ulaşırız günlüğünü takip edeceğim..

arkadaşlar direk konuya giriyorum. 71 kiloyum ve ramazan bayramından sonra tatile gideceğiz. Ramazanda sağlıklı beslenerek kilo vermeyi düsünüyorum geçen sene spor yapmadan 4 kilo vermiştim. Bu sefer sahurda kahvaltı, iftarda ise corba salata ve yağsız beslenerek artı 45 dk yürüyüş yaparak zayıflamayı umuyorum. Sizce 65 olamasam bile 5 kilo falan verebilir miyim? Yürüyüşün faydası olur mu? Lütfen cevaplarsanız benim icin büyük motive olacaktır...

verirsin tabiii cnmmmmmmm
bu 1 ayda seker - un -makarna-borek -un -pilav tuketmemeye calisssss aksam yemekten sonra yuruyusunu yap bu arada gece bolll salatalik ye cacik yiyebilirsin ve yesil cay-biberiye-mate-funda yapragi-rezene -kekik -papatya all karistir bunlari aksamlari boll limonlayarak bu cayida icersen yag yakimini hizlandirirr
ama direk bunlari yaparken vitamin takviyesi yapp
sahurdada haslanmis yumurta 1-2 adet, peynir boll domatess ye 1 bardak ayranini yada sutunu ic

hadi bakalim bolll sanssssssssss

verirsin tabiii cnmmmmmmm
bu 1 ayda seker - un -makarna-borek -un -pilav tuketmemeye calisssss aksam yemekten sonra yuruyusunu yap bu arada gece bolll salatalik ye cacik yiyebilirsin ve yesil cay-biberiye-mate-funda yapragi-rezene -kekik -papatya all karistir bunlari aksamlari boll limonlayarak bu cayida icersen yag yakimini hizlandirirr
ama direk bunlari yaparken vitamin takviyesi yapp
sahurdada haslanmis yumurta 1-2 adet, peynir boll domatess ye 1 bardak ayranini yada sutunu ic

hadi bakalim bolll sanssssssssss

çok teşekkür ederiim, dediklerinizi bir bir uygulamaya calıscam insallah, ne kadar motive oldum bilemezsiniz :KK70: hatta sabırsızlıkla ramazanı bekliyorum bile diyebilirim :p
Yalnız sahurda ben meyveli k-fleks yemeyi düsünüyorum ek olarak domates salatalık peynir yersem..Umarım hedefime ulascam, yaşasıınnnnnnnnnn mutluyuummmmm :KK1:

tabikide verebilirsin.şimdiden kolay gelsin keşke bu kararı biraz daha erken verseydin ramazan daha kolay geçerdi ama yapcak bişe yok yemeklerden 1 saat sonra yürüyüş tavsiye ederim.

tabikide verebilirsin.şimdiden kolay gelsin keşke bu kararı biraz daha erken verseydin ramazan daha kolay geçerdi ama yapcak bişe yok yemeklerden 1 saat sonra yürüyüş tavsiye ederim.

Yaklasık 20 gündür dikkat ediyorum canım 73 kiloydum odem + 1 kiloyla 71 oldum, onerin icin teşekkür ederim, insallah.

merhabalar...bende ramazanda ne yapacam kilo alıyorum hep diye düşünüyorsum :KK52:...ve ins ramazandan sonra düğünüm var:KK30: ..1,73 boyunda 73 kiloyum ...en az 5-6 kilo vermek istiyorum günlük açarsan benide eklersen sevinirim:KK42:...9 bitkili çay ve sporla verebilirim inş...:KK56:

ramazan da kendini çok zorlama tatlım senede 1 ay zaten bu güzel ayın tadını çıkar :KK66: sonra zayıflarsın bence... :13: yine de sen bilirsin tabiki :KK31:

merhaba takipçilerinin biri de benim.bende ramazanda zayıflayabilirmiyim merak ediyorum,meraktan ziyade zayıflamak istiyorum.

diyetisyenin listesinide inceledim ,benzer şeyler yapacam bende ama benim reflü şikayetim var sahurda taze yoğurt yiyebiliyorum,bu yüzden ayran ve kepekli tost sahur menüm ,bol su ve tabiki yeşil çayda var.

merhabalar...bende ramazanda ne yapacam kilo alıyorum hep diye düşünüyorsum :KK52:...ve ins ramazandan sonra düğünüm var:KK30: ..1,73 boyunda 73 kiloyum ...en az 5-6 kilo vermek istiyorum günlük açarsan benide eklersen sevinirim:KK42:...9 bitkili çay ve sporla verebilirim inş...:KK56:

Tabikide eklerim seve seve, ölcülerimiz aynı nerdeyse beraber altından geleceğiz su kilolarıın, açtıgımda mesaj atarım sana canım :)

merhaba takipçilerinin biri de benim.bende ramazanda zayıflayabilirmiyim merak ediyorum,meraktan ziyade zayıflamak istiyorum.

İnsallah zayıflarsın tatlım, zayıflayacağız. Günlük açtıgımda senide bekllerim :)

ramazan da kendini çok zorlama tatlım senede 1 ay zaten bu güzel ayın tadını çıkar :KK66: sonra zayıflarsın bence... :13: yine de sen bilirsin tabiki :KK31:

Gerçekten oyle kutsallığı, önemi paha bicilemez ancak ramazandan sonra kuzenimin düğünü, tatil, okul derken mecburen vermem gerek, simdiye kadar cok zor verdim, orucken daha adapte olabiliyorum dikkat etmeye en azından iftarda irade kontrol daha sonra yürüüyüş derken vakit daralıyo onun icin hazır ibadetimizi yerine getirmişken sağlığımızada ufak güzellikler katalım değil mi ama? Zaten diyet değilde olması gerekeni yapıyorum ben -sağlıklı beslenme- umarım derdimi anlatabildim :p Teşekkür ederim. :)

merhabalar canım bugün başlıyormusuz sahurla beraber saglıklı beslenmeye:nazar:

Tabikide canıım :) Ama günlüklerde ramazan adına toplu bir günlük açmışlar bende açarak kalabalık etmek istemedim oraya gel canım, bende orda paylasmaya basladım :)

X