Tekrar barışmak isteyen koca

Linoya

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2020
248
115
29
Biz 3 yıldır ayrıyız . Davamız devam ediyor . Eşimle güle oynaya boşanmadım . Benim evliğimde çok fazla psikolojik şiddet ,nadir olsada fiziksel şiddet ve maddi problemler oldu iddia oynuyormuş .ben ayrılmadan önce oturdum konuştum “ben bunları kabul edemem kendine çeki düzen ver . burdan evi taşıyalım uzaklaşalım diye ,yada dedim git annenin evinde yaşa böyle devam edeceksen benim huzurum yok. benim düzenim bozulmasın .oda kabul etmedi kapı orda istersen ben babanın evine götürebilirim dedi .bende kucağımda 6 aylık kızımla babamın evine gittim . Babam çağırdı konuştu oğlum böyle olmaz kendine çeki düzen ver diye Buda siz benim evime karışamazsınız bana şart koyamazsınız zart zurt tabi sonrası çirkinlik saygısızlık küfür babam ona o babama hakaret etti .ve dava açtım 3yıldır devam ediyor .bu dava olana kadar hiçbirsey yapmadı 5 ay sonra dava günü beni ikna edebileceğini düşündü benden şans istedi ama ben ailesinin ve kendisinin bana ve aileme yaptığı terbiyesizlikler yüzünden özür istedim ..yok babam hakaret etmiş annesi gelmezmiş Bende şans vermedim .bu zaman zarfında biz evi dağıttık . Defalarca şans istedi bazen ikna etti şans verdim ama geri sardı .ailesi beni kızımı bir gün olsun sormadı yazın telefonda annesine özür diletti 3 yılın sonunda .en sonda bıktım ne halin varsa gör sen beni oyalıyorsun deyip şans vermeyi kestim 3 aydır. tayin istedim .bu iki haftadir ayaklarıma kapanıyor öpüyor yalvarıyor ağlıyor ben bin pişmanım diye dayımın yanına gitmiş yalvarmış babamdan özür dileyecekmiş ben nasıl istiyorsam öyle yapacakmış .gerçekten pişman ben kabul edersem herşey istediğim gibi olcak burdan uzaklaşacağız farklı şehire gideceğiz evi falan kuracak .kendimi çok kötü hissediyorum korkuyorum nasıl olur hadi bunları yaptı ya sonrası bunları yapması bile 3 yıl sürdü .tam kendime yeni bir hayat kuracakken oldu bunlar .gerçekten pişman heryerden ağlıyor diyorlar iki haftadır çökmüş durumda .bende çok sıkıntı çektim ailemin evinde bende çok ağladım canım yandı .biz aynı evin içinde olursak herşey değişecekmiş .delirecek gibi hissediyorum boğuluyorum .kafamı karıştırıyor.

.tam kendime yeni bir hayat kuracakken oldu bunlar .gerçekten pişman heryerden ağlıyor diyorlar iki haftadır çökmüş durumda .bende çok sıkıntı çektim ailemin evinde bende çok ağladım canım yandı .biz aynı evin içinde olursak herşey değişecekmiş .delirecek gibi hissediyorum boğuluyorum .kafamı karıştırıyor.
Kendınızı coktan ıkna etmıssınız burdakılerı ıkna etmeye calısıyorsunuz. İkinci kere ayağınıza sıkmak istiyorsanız barışın zira daha beterini yapacak bu adam. değişmiyorlar malesef ki. Kalp bazen ikna olsada mantık olmaması gerekir. hayatınızı düzene sokmussunuz bırakın duzene devam edın. Herkes evli olmak zorunda değil nihayetinde.

Biz 3 yıldır ayrıyız . Davamız devam ediyor . Eşimle güle oynaya boşanmadım . Benim evliğimde çok fazla psikolojik şiddet ,nadir olsada fiziksel şiddet ve maddi problemler oldu iddia oynuyormuş .ben ayrılmadan önce oturdum konuştum “ben bunları kabul edemem kendine çeki düzen ver . burdan evi taşıyalım uzaklaşalım diye ,yada dedim git annenin evinde yaşa böyle devam edeceksen benim huzurum yok. benim düzenim bozulmasın .oda kabul etmedi kapı orda istersen ben babanın evine götürebilirim dedi .bende kucağımda 6 aylık kızımla babamın evine gittim . Babam çağırdı konuştu oğlum böyle olmaz kendine çeki düzen ver diye Buda siz benim evime karışamazsınız bana şart koyamazsınız zart zurt tabi sonrası çirkinlik saygısızlık küfür babam ona o babama hakaret etti .ve dava açtım 3yıldır devam ediyor .bu dava olana kadar hiçbirsey yapmadı 5 ay sonra dava günü beni ikna edebileceğini düşündü benden şans istedi ama ben ailesinin ve kendisinin bana ve aileme yaptığı terbiyesizlikler yüzünden özür istedim ..yok babam hakaret etmiş annesi gelmezmiş Bende şans vermedim .bu zaman zarfında biz evi dağıttık . Defalarca şans istedi bazen ikna etti şans verdim ama geri sardı .ailesi beni kızımı bir gün olsun sormadı yazın telefonda annesine özür diletti 3 yılın sonunda .en sonda bıktım ne halin varsa gör sen beni oyalıyorsun deyip şans vermeyi kestim 3 aydır. tayin istedim .bu iki haftadir ayaklarıma kapanıyor öpüyor yalvarıyor ağlıyor ben bin pişmanım diye dayımın yanına gitmiş yalvarmış babamdan özür dileyecekmiş ben nasıl istiyorsam öyle yapacakmış .gerçekten pişman ben kabul edersem herşey istediğim gibi olcak burdan uzaklaşacağız farklı şehire gideceğiz evi falan kuracak .kendimi çok kötü hissediyorum korkuyorum nasıl olur hadi bunları yaptı ya sonrası bunları yapması bile 3 yıl sürdü .tam kendime yeni bir hayat kuracakken oldu bunlar .gerçekten pişman heryerden ağlıyor diyorlar iki haftadır çökmüş durumda .bende çok sıkıntı çektim ailemin evinde bende çok ağladım canım yandı .biz aynı evin içinde olursak herşey değişecekmiş .delirecek gibi hissediyorum boğuluyorum .kafamı karıştırıyor.
ağlasın bırak gebersın hiçbişey değişmeyecek adam aynı adam rol yapıyor inanma

Kaç sefer şans vermişsiniz 3 yıldır, tam da en son siz düzeninizi kuracakken pişman olası tutmuş. Pişman değil, sadece şimdiye kadar siz hep açık kapı bırakmışsınız idrak edememiş.
Her şeyi boşver de babana küfür eden adamla aynı yatağa girebilir misin?

Yani hayatınızın evli olduğu ve ayrılma sürecinde zaten yeterince süre ayırmışsınız. Süre de öyle üç beş gün değil. Bence yeni bir yol çizmeyi bir kez de siz denemelisiniz bu sizin hakkınız, denersiniz gönlünüzden ya tamam denedim olmadı görüşelim de diyebilirsiniz tam tersi mükemmel hissediyorum yeni bir dünya kurdum da diyebilirsiniz. Çökmesi için evladından ayrı 3 sene çekmesine gerek yoktu. Düzelmesini isteyen size ve ailenize kırıcı konuşmaz ve davranmaz, bunların maalesef telafisi olmuyor.
Sizin kafanızı karıştıracak tek bir husus var çocuğunuz. Ben evladım için barışmalı mıyım? Bu adamı seviyor ve hala aynı ev içinde huzurla yaşar mıyım soruları önemli. Yarın evlenip fiziki psikolojik şiddet yaşayıp çocuğunuzun ruh halini de yaralama ihtimaliniz var. Ben cesaretinizi toplayıp bir değişimi denemenizi tavsiye ederim size..
Kısa bir yazı yaşadıklarınızı bilemem ama davranışları narsist bencil insan tavrı, ikna edip geri eskiye dönebilir...
Bir de şu var siz çok iyi bir birey olabilirsiniz eşiniz ve kendi tarafı da öyle iyi olabilirler ama her iyi yan yana uyumlu olacak diye bir kaide yok.. Elma yarısı şeftali yarısı ikisi de meyve ama birleşince uyum olmuyor maalesef .. sizin kalp ve Ruh kırgınlıklarınız da zaten sizi boşanmaya itmiş iyi düşünün derim.. zaman acıların tazeliğini unutturur , kendinizi toparlamışsınız ne güzel, sizin ömrünüze müdahele etmesine izin vermeyin manipülatif davranışlara gelmeyin. Etraf için de yaşamayın, siz bu olayları yaşarken de elalem vardı aman idare et aman boşanma demişlerdir muhtemelen, elalem kapı kapanınca evin içini bilmez. Etkilenerek karar almayın bir de benzer sonuç olursa üzülürsünüz daha fazla .. size de yazık çocuğa da ailenize de..

Arsızlık yaparken evinde onu bekleyen eş çekmiş canı başka bulamayınca eskiye sarmış. İki hafta çökmüş müş ne kadar yazık. Siz 3 senedir kim bilir nelerle uğraştınız bu haysiyetsiz yüzünden şimdi gidip barışacaksanız haberiniz olsun, psikolojik ve fiziksel şiddet görmeye devam edeceksiniz. Çocuğunuz kaosun içinde huzursuz büyüyecek. Çocuğunuzun da psikolojik problemleri olacak. Bu onun eğitimini ve sosyal hayatını etkileyecek ve yanlış kararlar almasına sebep olacak. Hem kendinizi hem çocuğunuzu aptal ve becereksiz bir adam için yakmayın bence

Bu tür şeyleri kendimden yola çıkıyorum.
Bazen tamam diyorum bu huyumu değişicem artık böyle yapmıycam. Çoğu zaman başaramıyorum. Arada başardıklarım oluyo o da 3-5 ay sonra bakıyorum gene aynıyım. Huylu huyundan vazgeçmez. Çok zor.
ZAten bitmiş başa sarmaya ne gerek var

Bu konularla ilgili tedavisini oldu mu?

Eşinizin yaptıkları aklım başıma geldi diyerek düzelecek şeyler değil.
Onun içinde psikoloğa gidelim hemen kabul etmek zorunda değilsin erkekler aptal bende aptallık ettim sen mala anlatır gibi anlat diyor .

X