Tekrar barışmak isteyen koca

Tayin yazmissiniz sanirim memursun. Cocugunuzun en zor zamanlarında tek başınaymışsın. Simdi evladin büyümüş, kendine bir yol cizmis gönlünce yaşayacakken bu adamı tekrar hayatına alma derim. İnan ki ailen falan herkes kızın icin diyor ama insanlar cok zor degisir. Adam 3 yıldır kim bilir kimlerle görüştü ne halt yedi, sen çocuğunla ugrasirken. Miden bunlari alacak mi en basitinden. O seni sevse 3 yil ayri duramazdi zaten.

Esin tamamen tayin olunca tutuştu, cunku artik kizini istedigi zaman göremeyecek. Hazir bulmus maaşı iyi olan evine sadık eşi niye kaybetsin seni, simdi onu korku sarmıştır tayin olup gidince tekrar evlenip mutlu olursan diye. Kimsenin gazına gelme, eger yakin bir zaman olsaydi cocuk var bir sans ver derdim bende. Ancak koskoca 3 yıl gecmis, herkes hayatina bakmis. Bu saatten sonra niye basa sarip onla ailesiyle uğraşasın. Ailelerden uzak bile olsan eninde sonunda yine ailesine bulaştıracak seni.

Biz 3 yıldır ayrıyız . Davamız devam ediyor . Eşimle güle oynaya boşanmadım . Benim evliğimde çok fazla psikolojik şiddet ,nadir olsada fiziksel şiddet ve maddi problemler oldu iddia oynuyormuş .ben ayrılmadan önce oturdum konuştum “ben bunları kabul edemem kendine çeki düzen ver . burdan evi taşıyalım uzaklaşalım diye ,yada dedim git annenin evinde yaşa böyle devam edeceksen benim huzurum yok. benim düzenim bozulmasın .oda kabul etmedi kapı orda istersen ben babanın evine götürebilirim dedi .bende kucağımda 6 aylık kızımla babamın evine gittim . Babam çağırdı konuştu oğlum böyle olmaz kendine çeki düzen ver diye Buda siz benim evime karışamazsınız bana şart koyamazsınız zart zurt tabi sonrası çirkinlik saygısızlık küfür babam ona o babama hakaret etti .ve dava açtım 3yıldır devam ediyor .bu dava olana kadar hiçbirsey yapmadı 5 ay sonra dava günü beni ikna edebileceğini düşündü benden şans istedi ama ben ailesinin ve kendisinin bana ve aileme yaptığı terbiyesizlikler yüzünden özür istedim ..yok babam hakaret etmiş annesi gelmezmiş Bende şans vermedim .bu zaman zarfında biz evi dağıttık . Defalarca şans istedi bazen ikna etti şans verdim ama geri sardı .ailesi beni kızımı bir gün olsun sormadı yazın telefonda annesine özür diletti 3 yılın sonunda .en sonda bıktım ne halin varsa gör sen beni oyalıyorsun deyip şans vermeyi kestim 3 aydır. tayin istedim .bu iki haftadir ayaklarıma kapanıyor öpüyor yalvarıyor ağlıyor ben bin pişmanım diye dayımın yanına gitmiş yalvarmış babamdan özür dileyecekmiş ben nasıl istiyorsam öyle yapacakmış .gerçekten pişman ben kabul edersem herşey istediğim gibi olcak burdan uzaklaşacağız farklı şehire gideceğiz evi falan kuracak .kendimi çok kötü hissediyorum korkuyorum nasıl olur hadi bunları yaptı ya sonrası bunları yapması bile 3 yıl sürdü .tam kendime yeni bir hayat kuracakken oldu bunlar .gerçekten pişman heryerden ağlıyor diyorlar iki haftadır çökmüş durumda .bende çok sıkıntı çektim ailemin evinde bende çok ağladım canım yandı .biz aynı evin içinde olursak herşey değişecekmiş .delirecek gibi hissediyorum boğuluyorum .kafamı karıştırıyor.
kimse değişmez boşanmadan sakın vazgeçmeyin zaten düzelirse aranız yeniden düzelirse iki imzaya bakar nikah çok zor değil. ama davadan vazgeçerseniz aynı şartlarla yeniden dava açamazsınız. affetmiş olursunuz. erkekelr bu aşamalara gelince hep böyle yapıyor bir boşanma avukatı olarak önce tam olarak çok pişmanım çok seviyorum yapıyorlar ama karşısındaki kararlı görünce bu sefer tam tersi aşırı zıtlaşıyorlar edepsizleşiyorlar. işte bu davranışlar sevgiden değil çünkü. konfor alanını bırakmak istemiyorlar. bir kadının kendinden bağımsız hayatını idame edebileceği belki de yeni bir hayat kurabileceği düşüncesi onlara koyuyor. çünkü kendileri öyle yapamıyorlar.

Biz 3 yıldır ayrıyız . Davamız devam ediyor . Eşimle güle oynaya boşanmadım . Benim evliğimde çok fazla psikolojik şiddet ,nadir olsada fiziksel şiddet ve maddi problemler oldu iddia oynuyormuş .ben ayrılmadan önce oturdum konuştum “ben bunları kabul edemem kendine çeki düzen ver . burdan evi taşıyalım uzaklaşalım diye ,yada dedim git annenin evinde yaşa böyle devam edeceksen benim huzurum yok. benim düzenim bozulmasın .oda kabul etmedi kapı orda istersen ben babanın evine götürebilirim dedi .bende kucağımda 6 aylık kızımla babamın evine gittim . Babam çağırdı konuştu oğlum böyle olmaz kendine çeki düzen ver diye Buda siz benim evime karışamazsınız bana şart koyamazsınız zart zurt tabi sonrası çirkinlik saygısızlık küfür babam ona o babama hakaret etti .ve dava açtım 3yıldır devam ediyor .bu dava olana kadar hiçbirsey yapmadı 5 ay sonra dava günü beni ikna edebileceğini düşündü benden şans istedi ama ben ailesinin ve kendisinin bana ve aileme yaptığı terbiyesizlikler yüzünden özür istedim ..yok babam hakaret etmiş annesi gelmezmiş Bende şans vermedim .bu zaman zarfında biz evi dağıttık . Defalarca şans istedi bazen ikna etti şans verdim ama geri sardı .ailesi beni kızımı bir gün olsun sormadı yazın telefonda annesine özür diletti 3 yılın sonunda .en sonda bıktım ne halin varsa gör sen beni oyalıyorsun deyip şans vermeyi kestim 3 aydır. tayin istedim .bu iki haftadir ayaklarıma kapanıyor öpüyor yalvarıyor ağlıyor ben bin pişmanım diye dayımın yanına gitmiş yalvarmış babamdan özür dileyecekmiş ben nasıl istiyorsam öyle yapacakmış .gerçekten pişman ben kabul edersem herşey istediğim gibi olcak burdan uzaklaşacağız farklı şehire gideceğiz evi falan kuracak .kendimi çok kötü hissediyorum korkuyorum nasıl olur hadi bunları yaptı ya sonrası bunları yapması bile 3 yıl sürdü .tam kendime yeni bir hayat kuracakken oldu bunlar .gerçekten pişman heryerden ağlıyor diyorlar iki haftadır çökmüş durumda .bende çok sıkıntı çektim ailemin evinde bende çok ağladım canım yandı .biz aynı evin içinde olursak herşey değişecekmiş .delirecek gibi hissediyorum boğuluyorum .kafamı karıştırıyor.
Yani adamdan o kadar kazık yediğinizi anlatıp sonra “gerçekten pişman” yazdığınızı görünce ahahahahahahah diye güldüm. Ben burada okuyup gülüyorsam sizin bu yaşananlara göre gülmekten çatlamanız lazım ama siz dayak, şiddet, kumara rağmen akıllanmamışsınız.

Yani adamdan o kadar kazık yediğinizi anlatıp sonra “gerçekten pişman” yazdığınızı görünce ahahahahahahah diye güldüm. Ben burada okuyup gülüyorsam sizin bu yaşananlara göre gülmekten çatlamanız lazım ama siz dayak, şiddet, kumara rağmen akıllanmamışsınız.
Bi de aynı eve girme şartı koşuyor beyefendi zaten yapması gereken bi şey için, herifteki rahata bakar mısın, lutfedip adam olması için bile senin kendinden vermen lazım. Vay be. Sonra bunların g.tü neden kalkıyor. Kalkmazsa enayi de ondan.

Tabii bu 4 yılda ben çok ağladım çok sıkıntı çektim ailemin evinde sığıntı gibi kaldım o kendi bekar gibi orda burda takıldı tatillere gitti bir sorunluluğu olmadı çoçuğun masrafı sorumluluğu benim üstümdeydi .çoçuk için bile 1500 veriyordu bide üstüne benim durumum bu kadar benim borcum harcım var diyordu daha 1 ay önce bile mahkemede pislik çıkardı çoçuğun nafaka davasında hakimin yanında maaşı düşük söylüyor, kirasını yüksek neymiş kızımı göstermiyormuşum yalan dolan acındırdı kendini 45 bin maaş alıyor hakim 5 bin verdi 1 ay önce oldu bu olay bende sinir oluyorum kötü davransa daha kolay olacak benim için .bende kendime sinir oluyorum zerre hak etmiyor şansı .
Şu yazdığınızı 3 kere sesli okusanız aslında adamın değişmediğini başka hesapları olduğunu siz de göreceksiniz. Adam olsa 6 aylık çocuğunu kapı önüne koyar mı?

Bu zaman zarfında çok denedi bin kez geldi bin kez şans verdim her defasında farklı birşey çıkardı ben yapamam ben edemem evi bile kuramadı babamla konuşmasını geçtim şimdi ben 3 aydır kesinlikle fikrimden dönmedim bitti dedim ve tayin istedim tayin olayını öğrendiğinden beri böyle
Ee tamam affetmişsiniz yine sizi kandırmış. Nasıl olsa yine kandırırım diye düşünüyor herhalde. Alın çocuğunuzu da gidin yeni bir düzen kurun. Elhamdülillah geliriniz var bu adamı niye kambur gibi sırtınızda taşıyasınız . Baba desek baba değil koca desek koca değil, vasfı yok

Önce bir boşan. Kendinj garantiye al. Sonra dini nikahla şans vereceksen verirsin.

Bende gülüyorum komik geliyor sonra kendimi kötü hissediyorum kötümüyüm vicdansızmıyım diye

Ee tamam affetmişsiniz yine sizi kandırmış. Nasıl olsa yine kandırırım diye düşünüyor herhalde. Alın çocuğunuzu da gidin yeni bir düzen kurun. Elhamdülillah geliriniz var bu adamı niye kambur gibi sırtınızda taşıyasınız . Baba desek baba değil koca desek koca değil, vasfı yok
Ben gideceğim her türlü zaten adam vicdan yaptırıyor duygu sömürüsü yapıyor ağlıyor ayağımın altını öpüyor affedeyim diye evi kuracakmış ben nasıl istersem öyle olsun diyor falan beni korkutan kısmı onunla aynı evde olma kısmı 3.5 yıldır ayrıyız .benim isteklerim bunlardı şimdi yapacak ortamından uzaklaşacak farklı bir şehire gideceğiz.düzelirmi gerçekten bilmiyorum kafamı karıştırıyor geri adım atmadım

Ben gideceğim her türlü zaten adam vicdan yaptırıyor duygu sömürüsü yapıyor ağlıyor ayağımın altını öpüyor affedeyim diye evi kuracakmış ben nasıl istersem öyle olsun diyor falan beni korkutan kısmı onunla aynı evde olma kısmı 3.5 yıldır ayrıyız .benim isteklerim bunlardı şimdi yapacak ortamından uzaklaşacak farklı bir şehire gideceğiz.düzelirmi gerçekten bilmiyorum kafamı karıştırıyor geri adım atmadım
Düzelmez. Diyelim ki dediğini yaptınız, farklı bir şehre gidip yeniden birlikte başladınız hayata. Değişmediğini gördünüz bir süre sonra. O zaman her şey daha zor olmaz mı? Çocuğunuz babasızlığa alışmışken babaya zar zor alışacak sonra tekrar babasızlığa alışacak. Siz şu anki düzeninize tekrar dönmek için bir sürü uğraşacaksınız. Dava açma ve dilekçeleşme vb. süreçleri sil baştan olacak. Yeniden delil toplama falan… O aşamaları geçmişsiniz. Boşanın ve sonrasında birkaç yıl bakın hareketlerine. Gerçekten isteyen adam, sizin ve çocuğunuzun kalbini tekrar kazanmak için uğraşır. Uğraşırsa ve samimiyetine inanırsanız evlenmemek koşuluyla bir şans verirsiniz.

Denemek isterseniz hayat sizin hicbirseyin degismediğini anlamanız uzun sürmeyecek zaten.Bu konuya öngörüm bu kadar

Nolacak işte bir gerizekalı ve hiç olduğunu beş kuruş etmediğini karısı olmazsa bu hayatta anasının dizinin dibinde asalak gibi yasayacagini kimsenin önüne bir kap yemek koyup iğrenç kokan camasirlarini yikamayacagini bir hayat kuramayacagini anladı ve çark etti .
Ayy boyle yazıp daha da acimasina neden oluruz 🤭 hepten barışmak icin ikna olur.

Bak caniiiim konu sahibi, kendine yazık etme. Ömür geciyor. Rabbim, asalak bir koca uğruna heba et diye o nefesi vermedi. Sana ders al diye emareler gönderdi. Herşey bitecek , yoluna bakacakken yine başa sarmaktan korkmuyor musun? Değişmez ! Değişmeyecek! Şuan onun hedefi , ayaklarının üzerinde durmaya basladigin için hirslanip seni etmek. Üzgünüm erkekler ayakları üzerinde duran kadınları sevmiyor. Hep bir muhtaclik olsun istiyor geneli. Evet çok zor çocuk büyütmek hele tek başına, ama geçiyor üstesinden geliyorsunuz ayaklarınızın üstünde durdukça. Hayat size ikinci şansı vermiş kıymetini bilip geriye bakmayın.

Konuda tayin kelimesi geçiyormuş, valla siz de öğretmenim derseniz artık cidden tedirgin olacağım bu ara ne çok açıldı böyle öğretmen olup kocayı boşamak istemeyen
Yok değilim boşamak istiyorum.hakim boşadı dava istinafta kesinleşmedi

3 yıldır ayrıymışsınız zaten adam düzelecek olsa baştan konuştuğunuzda seni babanın evine bırakayım demezdi . Çok garip hayatlar . Bir baba olarak çocuğundan ayrı 3 yıl . Siz büyütmüşsünüz beslemişsiniz zorluklarla hop ben geldim . Kafanız rahat olsun boşverin derim

Böyle bi durumda kendi yaşadıklarımı ve yaşayacaklarımı gözardı edip, sırf kızımın hayatından çaldığı 4 yıl için affetmezdim sanırım. Kızımın baba sevgisine en çok muhtaç olduğu, gelecekteki insan ilişkilerinin temelinin atıldığı ve karakterinin bile baba sevgisi ile ilişkili olduğu yıllarda bu kadar sorumsuz davranıp kendini kızımdan mahrum ettiği için affetmezdim.
Zaten şans vermişsin, hiçbir işe yaramamış. Baktı ki bu son dava bundan sonra ışık yok e nafaka ödemesi şart her yönden ekside tabi çöker son iki haftada.

Dava sonucunda bir tazminat alacak misiniz, mal paylaşımı vs oldu mu?
Bugun adam sizi kandirip 3 5ay oyalar, sizde bosanma davasindan vazgecersiniz. 6 ay sonra tekrar dava acayim dediginizde 3 yil daha mahkemelerde suruneceksiniz. Barismak mi istiyorsunuz? Adama şu teklifi sunun:
"Bosanma davamiz karara baglansin, bosanalim. Bende diger sehre tasinayim. Sende bizimle beraber gel, beraber yaşayalım, anlasabiliyor muyuz deneyelim". Pisman olup barismak isteyen adam bunlari kabul eder.

Dava sonucunda bir tazminat alacak misiniz, mal paylaşımı vs oldu mu?
Bugun adam sizi kandirip 3 5ay oyalar, sizde bosanma davasindan vazgecersiniz. 6 ay sonra tekrar dava acayim dediginizde 3 yil daha mahkemelerde suruneceksiniz. Barismak mi istiyorsunuz? Adama şu teklifi sunun:
"Bosanma davamiz karara baglansin, bosanalim. Bende diger sehre tasinayim. Sende bizimle beraber gel, beraber yaşayalım, anlasabiliyor muyuz deneyelim". Pisman olup barismak isteyen adam bunlari kabul eder.
ben birşey talep etmedim hiçbirşeyi yok zaten çirkefleşeceğini bildiğim için davada uzun sürer yıpranırım diye anlaşmalı açtım davayı istinaf etti .tek verdiği çoçuğun nafakası .barışsam bile boşanacağım zaten o topun altına hayatta girmem güvenmiyorum çünkü

X