Tekrarlayan düşükler

Merhaba, genetik ve trombofili testleri yaptırdınız mi? Perinatoloji bölümüne gittiniz mi? Hamileligim şükür ilerledi yavruma kavuştum ben de çok umitsizdim. Peeinatoloji ve tıbbi genetik bölümlerinde testler yapıldı pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı ama tam sebep denilmedi. Yine de hamilelikte oksapar kan sulandırıcı iğne kullandım doktor önerisiyle. Hamileliğim bu defa iğneden önce de ilerlemişti. Öncekiler kese veya bebek görünmüyordu. Biraz da nasip o zamanaymis diyorum.
Evet genetik, trombofili temiz çıktı sizin gibi yatkınlık çıktı ama bu sebep olacak derecede değil dendi zaten kan sulandırıcı da kullanmama rağmen düştü tüp bebeği de genetikli yapmıştık üstelik .( hiç bir sebep bulunamıyor çok korkuyorum çocuğum olmayacak diye .(

Evet genetik, trombofili temiz çıktı sizin gibi yatkınlık çıktı ama bu sebep olacak derecede değil dendi zaten kan sulandırıcı da kullanmama rağmen düştü tüp bebeği de genetikli yapmıştık üstelik .( hiç bir sebep bulunamıyor çok korkuyorum çocuğum olmayacak diye .(
Anladim, yatkınlık varsa siz yine kullanmaya devam edin bence hamileliğinizde. Bana da tam olarak sebep soylemediler. O yüzden endişe etmeyin, hiç belli olmaz. Akışa bırakmak çok zor biliyorum başımdan geçti ama gerçekten artık dusunmezken oldu bizim bebeğimiz de. Bir sebep bulunsun diye ağlıyordum hep. Ne kadar süredir deniyorsunuz ne kadardır evlisiniz?

Anladim, yatkınlık varsa siz yine kullanmaya devam edin bence hamileliğinizde. Bana da tam olarak sebep soylemediler. O yüzden endişe etmeyin, hiç belli olmaz. Akışa bırakmak çok zor biliyorum başımdan geçti ama gerçekten artık dusunmezken oldu bizim bebeğimiz de. Bir sebep bulunsun diye ağlıyordum hep. Ne kadar süredir deniyorsunuz ne kadardır evlisiniz?
5 yıldır evliyiz 3 yıldan fazladır deniyoruz ama hep düşüyor işte tutunamıyor 4. Den sonra artık umudum çok azaldı ama Allah büyük bakalım.(

5 yıldır evliyiz 3 yıldan fazladır deniyoruz ama hep düşüyor işte tutunamıyor 4. Den sonra artık umudum çok azaldı ama Allah büyük bakalım.(
Anladım Allah yardımcınız olsun inşallah 😔 Perinatoloji ve tıbbi genetik bölümlerine görünmüş muydunuz? Belki daha önce konuştuk hatırlamıyorum

Merhabalar sizde bir sorun bulunabilmişmiydi? Sorun bulunduysa busrfer önlem amaçlı bir şey yapılmışmıydı bu sağlıkla kucağınıza aldığınız bebeğinizde?

Merhaba gebeliklerim hiç ileriye gitmedi sanırım ne kese gorebildik ne kalp duyduk 😔 hepsi 6. Haftada düştü ben doktora gittikten 3-4 gün sonra hep kanamam başladı birkaçında hiç gitmedim doktora telefon edip sordum kanamam olduğunu söyledim sağlıksızsa düşer dediler. En son düşükten sonra perinatoloji uzmanına randevu aldım eğitim araştırmadan. Bunun 4. Düşük olduğunu ve bu konuda endiselendigimi söyledim önce doktor çok onemsemedi ama ben neredeyse aglayacaktim beni endişeli görünce birkaç kan testi yaptı onlar temiz cikti. Sonra genetik test vermemizi tavsiye etti, sonuçlar çıkınca gidip hsg için randevu alacağım 🙏 siz kese gördünüz mü? Kalp atışı var mıydı? Bu arada benim hep kendiliğinden düştü, kürtaj gerekmedi. En son düşüğümde önce kürtaj gerekebilir dendi birkaç gün ultrasonla bakıldı sonra da kendi kendine temizlendi. bir de ilaç kullandım metiler adinda onun da faydası olmuş olabilir. Devlette doktor vermedi özelde gittiğimde soylediler bu ilacı. Düşük yaptığım zamanlarda kullandım
Merhabalar ben de düşük için şuan metiler kullanıyorum. Beş gün kullanıcam bugün ilk günüm ama kanamam azaldı parça da atılmadı hiç. Sizde de böyle olmuş muydu deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ?

Merhabalar ben de düşük için şuan metiler kullanıyorum. Beş gün kullanıcam bugün ilk günüm ama kanamam azaldı parça da atılmadı hiç. Sizde de böyle olmuş muydu deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz
Merhaba, bende kasılmaları artırmıştı çok ağrım olmuştu hep parça düştü ve kanamam baya çoktu belki ilk gün olunca böyledir düşük yaparken ilk gün bazen az geliyor kanama. Yine siz doktorunuzun takibinde olun. Benim Beta HCG seviyesi düşüp düşmediğini takip etti doktorum ayrıca ultrasonla kontrol edip kürtaj gerekip gerekmediğine karar verdi

Merhabalar sizde bir sorun bulunabilmişmiydi? Sorun bulunduysa busrfer önlem amaçlı bir şey yapılmışmıydı bu sağlıkla kucağınıza aldığınız bebeğinizde?
Merhaba tam olarak sorun şu denilmedi ama pıhtılaşma yatkınlığı var denildi. Bu hamileliğimde çok şükür kese ve bebek 6.5 haftalıkken göründü. Gördüğümüz gün oksapar 4000 başladı günde bir tane doktorumuz doğuma kadar kullandım hatta sonrasında bir hafta daha. Çok şükür bebeğimi sağlıkla kucağıma aldım darısı başınıza inşallah. Sizin durumunuz nedir?

Merhaba, bende kasılmaları artırmıştı çok ağrım olmuştu hep parça düştü ve kanamam baya çoktu belki ilk gün olunca böyledir düşük yaparken ilk gün bazen az geliyor kanama. Yine siz doktorunuzun takibinde olun. Benim Beta HCG seviyesi düşüp düşmediğini takip etti doktorum ayrıca ultrasonla kontrol edip kürtaj gerekip gerekmediğine karar verdi
Evet haklısınız. Benim ilk gün öyle oldu ama şuan kanamam çok parça düşüyor ayrıca çok çok fazla ağrım var. İnşallah bu kadar ağrı çekiyorum sonrasında kürtaja gerek kalmaz.

X