Telkin cd yaptiran varmi

hadinur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2013
663
181
33
Hayatim değişti sitesinden yaptiran varmi yada başka yerden faydalı olduğu bu konuda bilgisi olanlar lütfen yazabilirim

Buna gerek yok youtubeda bir sürü yönlendirmeli hipnotik telkin calismasi niteliğinde videolar mevcut
Evrim Balıkçı'yı tavsiye ederim bir cok konuda telkinleri var
O kadının sesi bana itici geliyor.

Konu sahibi telkinden ziyade farkındalık meditasyonu yapmayı denediniz mi ?

Vay be bu da bir sektör olmuş çıkmış başımıza, kaç kişi ekmek yiyor kimbilir🤔 inşallah faydalıdır yani düzenbazlık olmasın da...
kendi kendimize telkin yapsak olmuyor mu illa araya birilerini sokup para mı kazandıracağız onlara :rolleyes:

kendi kendimize telkin yapsak olmuyor mu illa araya birilerini sokup para mı kazandıracağız onlara :rolleyes:
İki eğitime seminere katılan bir kağıda sertifika yazdıran yaşam koçu olup çıkıyot. Ben kendim koç gibiyim ya elin adamı bana neyin koçu olacak 😂 yoga da öyle. Her köşe başı yoga atölyesi, kaç kişi biliyorum evde ders veriyor. Hepsi başarılı oluyor mu acaba merak ediyorum, dörtte biri oluyorsa ben de ikna olacağım gerçekten

İki eğitime seminere katılan bir kağıda sertifika yazdıran yaşam koçu olup çıkıyot. Ben kendim koç gibiyim ya elin adamı bana neyin koçu olacak 😂 yoga da öyle. Her köşe başı yoga atölyesi, kaç kişi biliyorum evde ders veriyor. Hepsi başarılı oluyor mu acaba merak ediyorum, dörtte biri oluyorsa ben de ikna olacağım gerçekten
bunu yazınca sitedeki yaşam koçları gelip kızıyorlar.o yüzden yorum yohhhhhhh :rolleyes:

Bugün tam bu konuyu düşündüm. Koçluk nasıl bir şey, bu kişinin acaba sihirli bir eli mi var.

Bir sigara bırakma telkinini düşünüyorum. Şimdi burada bana " sen mi " diye hitap edilecek yoksa "ben" şeklinde mi ilerleyecek🤔
Ben şeklinde ilerleme o kişi kendinden bahsediyor diye yerleşir bilinçaltıma herhalde.
Sen şeklinde ilerliyorsa da çevremde herkes bırak sigarayı diyor zaten, burada nasıl bir fark olacak.
Yine diyorum en etkilisi kendi sesini kaydedip kendi telkinini hazırlamak olacaktır.

O kadının sesi bana itici geliyor.

Konu sahibi telkinden ziyade farkındalık meditasyonu yapmayı denediniz mi ?
Herkeste farkli etkileri olabilir tabii
Bir sürü baska kisiler de var
Mistik bisey vardi kadinin adini animsayamadim kocasinin adi cem ikisi birlikte videolar telkinler hazirliyorlar onun da sesi dingin ve hos geliyor

Telkinler de uzun vadede bilincaltina yerleşiyor hani şu 21 gün olayi gibi
Vay be bu da bir sektör olmuş çıkmış başımıza, kaç kişi ekmek yiyor kimbilir🤔 inşallah faydalıdır yani düzenbazlık olmasın da...
Yani evet yasam koçluğu da bir sektör
Faydali yanları tabii ki var ve tek basina eğitim almak yeterli değil o alanda kendini yetistirmek de gerekli mesela koclukta kisilerin kendi farkindaligina varmasi icin sorular sorulur
Örneğin ben soru sormam, biri bir sey anlatmak isterse dinlerim ama onu yönlendirecek sorular sormak aklima gelmez :) hic sormam demeyelim ama bir koç 1 saatte 10 soru sorarsa ben 2 3 sorarim o da kisi anlatırken ve ben onu dinlerken konusmasinda kafama takilan bir sey olursa sorarim yani yetkinlik de önemli eğitim de tecrübe de
Kendi kendine telkin yapmak daha faydali aslinda
Hangi konuda ise derdiniz o konuya ilişkin olumlamalari ses kaydina alın ve düzenli dinleyin illa ki ise yarayacaktır
İnsan yine en çok kendine güvenir. En etkilisi herhalde kendi sesini dinlemektir.
Evet oyle
Bugün tam bu konuyu düşündüm. Koçluk nasıl bir şey, bu kişinin acaba sihirli bir eli mi var.
Kocluk kisiye sorular sorarak kendi farkindaligina ulasmasina yardimci olmak ve ona yol arkadasligi etmek en kisa tanimiyla
Ben online seminerlere katiliyorum kendimi gelistirmek ve biraz da kafami dagitmak için. Tabii o konulara iliskin yazilar da okuyorum kitap da. Dolayısıyla biraz bilgi sahibi olduğumu düşünerek yazmak istedim.

Konu sahibi,
Bahsettiginiz siteyi de animsiyorum ama kimindi hatırlayamadim birilerine telkin yaptırmak yerine sorun ne yazarsaniz size belki onerebilecegim seyler olabilir

Iyi geliyorsa daha etkili olabilir beni
Herkeste farkli etkileri olabilir tabii
Bir sürü baska kisiler de var
Mistik bisey vardi kadinin adini animsayamadim kocasinin adi cem ikisi birlikte videolar telkinler hazirliyorlar onun da sesi dingin ve hos geliyor

Telkinler de uzun vadede bilincaltina yerleşiyor hani şu 21 gün olayi gibi

Yani evet yasam koçluğu da bir sektör
Faydali yanları tabii ki var ve tek basina eğitim almak yeterli değil o alanda kendini yetistirmek de gerekli mesela koclukta kisilerin kendi farkindaligina varmasi icin sorular sorulur
Örneğin ben soru sormam, biri bir sey anlatmak isterse dinlerim ama onu yönlendirecek sorular sormak aklima gelmez :) hic sormam demeyelim ama bir koç 1 saatte 10 soru sorarsa ben 2 3 sorarim o da kisi anlatırken ve ben onu dinlerken konusmasinda kafama takilan bir sey olursa sorarim yani yetkinlik de önemli eğitim de tecrübe de

Kendi kendine telkin yapmak daha faydali aslinda
Hangi konuda ise derdiniz o konuya ilişkin olumlamalari ses kaydina alın ve düzenli dinleyin illa ki ise yarayacaktır

Evet oyle

Kocluk kisiye sorular sorarak kendi farkindaligina ulasmasina yardimci olmak ve ona yol arkadasligi etmek en kisa tanimiyla
Ben online seminerlere katiliyorum kendimi gelistirmek ve biraz da kafami dagitmak için. Tabii o konulara iliskin yazilar da okuyorum kitap da. Dolayısıyla biraz bilgi sahibi olduğumu düşünerek yazmak istedim.

Konu sahibi,
Bahsettiginiz siteyi de animsiyorum ama kimindi hatırlayamadim birilerine telkin yaptırmak yerine sorun ne yazarsaniz size belki onerebilecegim seyler olabilir
Sosyal fobi ve depresyon şuanda kaygi bozuklugu hepsi var ve baya zor durumdayım kafam karışık nasil bir yol izleyebilirim bilmiyorum

Iyi geliyorsa daha etkili olabilir beni

Sosyal fobi ve depresyon şuanda kaygi bozuklugu hepsi var ve baya zor durumdayım kafam karışık nasil bir yol izleyebilirim bilmiyorum
Kendimi değersiz kotu hissetme insanlara fazla önem verme hepsi var sağlığında bozuluyor napacami şaşırdım cocuklarim var

ben buna benzer konularda yazarım aslında herşey beynimizde gizli

biz neye inanırsak beynimiz öyle ilerliyor

yani dua iyi gelir dersen dua, evrene mesaj göndereceğim dersen evrene gönderdiğin mesaj, X taş iyi geliyormuş dersen o X taş, telkin iyi geliyor dersen telkin

yani önemli olan "senin" inanıp güvenmen

ben ya da X kişi tam inanmaz aman bir bakayım der etki etmez ama sen inanırsın ve ben o CD yi dinledim artık bunu dert etmeyeceğim dersin ve etkili olur

aslında yaşam koçu da sen kendine inan, bana güven, güç içinde ile başlıyor ilerliyor işte

plesebo etkisi ile beyin ilaç almadığı halde ilaç almış gibi hissedip iyileşiyor bu tarz teknikler de bunu içeriyor

bir şeye güvenip tam teslimiyet ile onu gerçekleştirdiğinizde sıkıntılarınızın bir bölümü kaybolacak

X